Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως ούτε σε εμένα φαίνονται...

 

Τι μπορεί να φταίει? :-/

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε Blade με Android 2.2 φαίνονται μια χαρά οι ειδοποιήσεις! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα τον Launcher Pro (αλλα και αλλους εναλλακτικους launchers), υπαρχει αυτο το θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3487883&posted=1#post3487883 για να φτιαχνουμε δικα μας εικονιδια, ριξτε μια ματια, αξιζει ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Sos ερωτηση: Ξαφνικα και χωρις να εχω κανει κατι ανοιξα τη μαμα εφαρμογη μηνυματων στο desire HD και ειχαν εξαφανιστει ολα τα μηνυματα. Πως εγινε αυτο; Τι φταιει; Επισης στο HTC sense υπαρχουν τα μηνυματα. Μηπως μπορω να τα μεταφερω παλι στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

γιατι στο handcent sms δε φαινονται τα ονοματα των επαφων που στελνουν sms ?
σε εμενα που το χρησιμοποιω,φαινονται μια χαρα τα ονοματα των επαφων! καποια ρυθμιση ισως εχεις αλλαξει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τη συσκευή σε standby αντί να πατάμε το Power button;

 

Επίσης υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να "ξυπνάει" η συσκευή εκτός του Power button;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Lock screen button για να μπαινει στην αναμονη.για να το ξυπναω με ολα τα κουμπια χρησιμοποιω το no lock το οποιο απενεργοποιει το κλειδωμα και ανοιγει απο ολα τα κουμπια.αν και το λεο ετσι και αλλιως ανοιγει απο ολα τα κουμπια.με το no lock ανοιγει και απο τα κουμπια της φωνης

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τη συσκευή σε standby αντί να πατάμε το Power button;

 

Επίσης υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να "ξυπνάει" η συσκευή εκτός του Power button;

 

Tap tap app.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τη συσκευή σε standby αντί να πατάμε το Power button;

 

Επίσης υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να "ξυπνάει" η συσκευή εκτός του Power button;

 

Για το πρωτο σκελος βρηκα την εφαρμογη Tap Tap App που κανει ακριβως αυτο. Υποτιθεται πως κανει και το δευτερο που ζητας μεσω του sensor αλλα δεν βρηκα πως λειτουργει. Προσεχε λιγο τις οδηγιες αν την απεγκαταστησεις, πρεπει πρωτα να την απενεργοποιησεις απο το μενου της.

 

Πηρες android τελικα? :)

ΕΝΤΙΤ: Με προλαβαν :)

ΕΝΤΙΤ: βρηκα τελικα πως λειτουργει κανονικα και το wake up.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω μπλεχτεί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω από το Market (όχι FREE); Εχω Desire, 2.2, όχι rooted.

Εχω ψάξει στο SlideMe, δεν βρήκα αυτό που ήθελα.

Αν χρειαστεί να το κάνω root, ώστε να χρησιμοποιήσω το ????? (καταραμένο αλτσχάϊμερ:lol::lol:, εκείνη την εφαρμογή τέλος πάντων που κάνει το market να πιστεύει ότι είμαστε στην Αμερική), υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Sos ερωτηση: Ξαφνικα και χωρις να εχω κανει κατι ανοιξα τη μαμα εφαρμογη μηνυματων στο desire HD και ειχαν εξαφανιστει ολα τα μηνυματα. Πως εγινε αυτο; Τι φταιει; Επισης στο HTC sense υπαρχουν τα μηνυματα. Μηπως μπορω να τα μεταφερω παλι στο κινητο;

Βασικά απευθύνθηκες ήδη εδώ, που είναι και το κατάλληλο θέμα, οπότε φαντάζομαι ότι εκεί θα είναι πιο εύκολο να βρεθεί λύση στο πρόβλημά σου ;)

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τη συσκευή σε standby αντί να πατάμε το Power button;

 

Επίσης υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος για να "ξυπνάει" η συσκευή εκτός του Power button;

Για το πρώτο σκέλος της ερώτησής σου, εγώ χρησιμοποιώ το widgetsoid, το οποίο έχει όλα τα widgets-διακόπτες (πχ για ενεργοποίηση wifi κλπ) και έχει και widget για lock ;)

Για το δεύτερο μ'ενδιαφέρει κι εμένα, γιατί μέχρι τώρα υπήρχε ένα patch που έκανε αυτή τη δουλειά για το wildfire, αλλά με τη 2.2.1 δεν ισχύει πλέον...

Θα δοκιμάσω κι εγώ αυτό το tap tap app και μακάρι να γίνει :)

 

Ρε παιδιά, έχω μπλεχτεί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω από το Market (όχι FREE); Εχω Desire, 2.2, όχι rooted.

Εχω ψάξει στο SlideMe, δεν βρήκα αυτό που ήθελα.

Αν χρειαστεί να το κάνω root, ώστε να χρησιμοποιήσω το ????? (καταραμένο αλτσχάϊμερ:lol::lol:, εκείνη την εφαρμογή τέλος πάντων που κάνει το market να πιστεύει ότι είμαστε στην Αμερική), υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος;

Market enabler λέγεται η εφαρμογή εκείνη (που θέλει rooted τηλέφωνο). Άλλος τρόπος δε νομίζω να υπάρχει (μέσω κινητού) αλλά νομίζω ότι από το slide me μπορείς να αγοράσεις με paypal ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω μπλεχτεί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω από το Market (όχι FREE); Εχω Desire, 2.2, όχι rooted.

Εχω ψάξει στο SlideMe, δεν βρήκα αυτό που ήθελα.

Αν χρειαστεί να το κάνω root, ώστε να χρησιμοποιήσω το ????? (καταραμένο αλτσχάϊμερ:lol::lol:, εκείνη την εφαρμογή τέλος πάντων που κάνει το market να πιστεύει ότι είμαστε στην Αμερική), υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος;

 

Υπάρχει temp root για το desire που δουλεύει.Το έχω αναφέρει στο ανάλογο νήμα.

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=26209

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κανένα καλό πρόγραμμα για να ακούω τα μουσικά κομμάτια που έχω στην external sd?

 

Εγω χρησιμοποιω το Lithium το οποιο ειναι πολυ καλο. Βεβαια τωρα εγινε ported ο stock της Motorola που λενε πως ειναι πολυ καλος (δεν προλαβα να τον χρησιμοποιησω).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πει καποιος, τι ακριβως ειναι το android γιατι ειμαι πολυ μπερδεμενος. Ευχαριστω!

Λειτουργικο συστημα.

Οπως ειναι τα windows στον υπολογιστη σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει temp root για το desire που δουλεύει.Το έχω αναφέρει στο ανάλογο νήμα.

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=26209

 

Ευχαριστώ πολύ :D:D:D

Respect!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΝΤΙΤ: βρηκα τελικα πως λειτουργει κανονικα και το wake up.

 

Πως; Το δοκίμασα το tap tap αλλά το wake up δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως; Το δοκίμασα το tap tap αλλά το wake up δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει.

 

Κανε διπλο ταπ πανω στον proximity sensor. Αλλα ενεργοποιησε το απο τις ρυθμισεις του προγραμματος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λύνει το πρόβλημα με τίς κάρτες sim 2 σε 1?

Ποιο είναι το πρόβλημα με τις 2 σε 1 κάρτες; Χρησιμοποιώ μία με συμβόλαιο και whats up μαζί χωρίς καμία έξτρα ρύθμιση δέχομαι κλήσεις κανονικά και απο τις δύο, εναλλάσω όποτε θέλω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν δέχομαι τα sms από την "προωθημένη"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανε διπλο ταπ πανω στον proximity sensor. Αλλα ενεργοποιησε το απο τις ρυθμισεις του προγραμματος.

 

Το δοκίμασα... δεν δείχνει να δουλεύει αλλά δεν είναι μόνο αυτό... o proximity sensor είναι διαρκώς ανοιχτός ακόμα και με σβηστή τη συσκευή. Φοβάμαι ότι αυτό θα καταβροχθίζει την μπαταρία.

 

Lock screen button για να μπαινει στην αναμονη.για να το ξυπναω με ολα τα κουμπια χρησιμοποιω το no lock το οποιο απενεργοποιει το κλειδωμα και ανοιγει απο ολα τα κουμπια.αν και το λεο ετσι και αλλιως ανοιγει απο ολα τα κουμπια.με το no lock ανοιγει και απο τα κουμπια της φωνης

 

Νομίζω ότι αυτές οι λύσεις είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε αυτό που ψάχνω.

 

Θα ήθελα ας πούμε κάτι του τύπου shake and wake αλλά μάλλον ζητάω πολλά! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα με τις 2 σε 1 κάρτες; Χρησιμοποιώ μία με συμβόλαιο και whats up μαζί χωρίς καμία έξτρα ρύθμιση δέχομαι κλήσεις κανονικά και απο τις δύο, εναλλάσω όποτε θέλω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν δέχομαι τα sms από την "προωθημένη"

 

Έτσι γίνεται, προωθούνται μόνο οι κλήσεις και όχι τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα... δεν δείχνει να δουλεύει αλλά δεν είναι μόνο αυτό... o proximity sensor είναι διαρκώς ανοιχτός ακόμα και με σβηστή τη συσκευή. Φοβάμαι ότι αυτό θα καταβροχθίζει την μπαταρία.

 

Περιεργο, σε μενα δουλεψε κανονικα.

Ομως εχεις δικιο οσον αφορα τον sensor και την καταναλωση της μπαταριας.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...