Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω ενα app/widget το οποιο να κανει 2 πραγματα. Να μου δειχνει θερμοκρασια και συχνοτητα στην οποια δουλευει η cpu ανα πασα στιγμη.

Κατι σαν το widget του SetCPU αλλα χωρις να κανει καμια αλλη επεμβαση στο συστημα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή και μου βγάζει "installation error, unknown reason -18". Δοκίμασα και restart αλλά πάλι τα ίδια. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει?

 

Αφού είχα δοκιμάσει τα πάντα (restart, clear market cache, clear market data, debugging, market enabler,unknown sources κλπ κλπ) εκτός από επαναφορά εργοστασιακών, τελικά κατάφερα να την εγκαταστήσω κάνοντας unmount την SD. Δεν ξέρω γιατί έφαγε τέτοιο κόλλημα το κινητό, απλά είπα να το αναφέρω και εδώ για όποιον έχει άλλη φορά παρόμοιο πρόβλημα.

 

Και τώρα μπορώ να πω και εγώ μπράβο για την εφαρμογή delivery! Είναι πραγματι πολύ καλή!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ζητήσω συγγνώμη από όλα τα παιδιά των οποίων μετέφερα τα μηνύματα χωρίς να σας στείλω πμ για να σας ενημερώσω αλλά είστε πάρα πολλοί!!!!

 

Όπως θα δείτε ανοίχτηκαν καινούρια θέματα για τις τέσσερις Ελληνικές εφαρμογές (athensdelivery.gr, Ελληνικό / Αγγλικό Εορτολόγιο, Cine Greek, Στοίχημα) όπου μπορούμε να συζητάμε. Είναι προσπάθειες δικών μας παιδιών κι αν μη τί άλλο θα πρέπει να τις στηρίζουμε. Η φιλοξενία τους σε δικό τους topic είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε.

 

Επίσης κάποια post φιλοξενούνται και στο topic του Android Developers: Συγγραφή εφαρμογών για Android. Ταιριάζουν καλύτερα εκεί.

 

Συνεχίζουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κανένας κάποια εφαρμογή με την οποία ένα κινητό που δεν έχει σύνδεση internet να συνδεθεί μέσω ενός άλλου που έχει.

 

Ξέρω ότι αυτό γίνεται με PC-κινητό αλλά δεν έχω βρει κάποια εφαρμογή που να το κάνει σε κινητό-κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κανένας κάποια εφαρμογή με την οποία ένα κινητό που δεν έχει σύνδεση internet να συνδεθεί μέσω ενός άλλου που έχει.

 

Ξέρω ότι αυτό γίνεται με PC-κινητό αλλά δεν έχω βρει κάποια εφαρμογή που να το κάνει σε κινητό-κινητό.

 

Μπορείς να το κάνεις μέσω του wireless tether for root users. Όπως κατάλαβες πρέπει να είσαι root. Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή στο κινητό που έχει σύνδεση, στο άλλο απλά θα ανοίξεις το WiFi και θα ψάξεις για διαθέσιμα δίκτυα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσω του wireless tether for root users. Όπως κατάλαβες πρέπει να είσαι root. Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή στο κινητό που έχει σύνδεση, στο άλλο απλά θα ανοίξεις το WiFi και θα ψάξεις για διαθέσιμα δίκτυα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Thanks, θα το δοκιμάσω ...

Link to comment
Share on other sites

ο 3g watchdog παρα πολυ καλο

και βαζεις ποσα mb εχεις διαθεσιμα καθε μηνα.:)

 

Thanks φίλε μου... Θα το δοκιμάσω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και το apndroid, θα σου μπλοκάρει την σύνδεση όταν περάσει το όριο!

 

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να χωρίσω σε λίστες τα τηλέφωνα cosmote-vodafone-wind-σταθερά, έτσι ώστε να ξέρω πόσες κλήσεις κάνω και πόσα μηνύματα στέλνω ανάλογα;

Edited by stefg
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και το apndroid, θα σου μπλοκάρει την σύνδεση όταν περάσει το όριο!

 

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να χωρίσω σε λίστες τα τηλέφωνα cosmote-vodafone-wind-σταθερά, έτσι ώστε να ξέρω πόσες κλήσεις κάνω και πόσα μηνύματα στέλνω ανάλογα;

 

Ε, νομίζω ζητάς πάρα πολλά!!:rolleyes:

Δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και το apndroid, θα σου μπλοκάρει την σύνδεση όταν περάσει το όριο!

 

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να χωρίσω σε λίστες τα τηλέφωνα cosmote-vodafone-wind-σταθερά, έτσι ώστε να ξέρω πόσες κλήσεις κάνω και πόσα μηνύματα στέλνω ανάλογα;

Αυτό δεν γίνεται και πρακτικά διότι εφόσον υπάρχει η φορητότητα μπορεί κάλλιστα να αλλάξει κάποιος πάροχο κι' εσύ να το έχεις δηλωμένο ακόμα στην προηγούμενη εταιρεία. Οπότε πρακτικά μία τέτοια εφαρμογή δεν έχει κάποιο κέρδος.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να φτιάξουμε μόνοι μας τις λίστες, όχι αυτόματα! Εγώ ξέρω τι πάροχο έχει ο καθένας.

 

Ανέφερα και μερικά post νωρίτερα, πως με το net counter μπορεις να φτιάξεις μέχρι δύο plans. Για παράδειγμα 1. το κανονικό 2. για σταθερά ή για αριθμούς που έχεις δωρεάν κλπ. Με λίγα λόγια έχεις μέχρι δύο λίστες. Επίσης δεν είναι ανάγκη να βάλεις όλα τα σταθερά 1 προς 1. Απλά επιλέγεις να χρεώνει το 2ο πλάνο αν ο αριθμός που καλείς ξεκινάει από 2 (210...). Για παραπάνω δεν ξέρω κάτι.

 

Edit>> Sorry εννοούσα το call meter ng και όχι το net counter

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουργιος στον 'κοσμο των Ανδροειδη' μπορει καποιος να μου πει κανενα αpp για contacts με ελληνικους χαρακτηρες? ο build-in (του ΖTE Blade) βγαζει ολα τα contacts στο γραμμα Ζ (δηλαδη το τελευταιο γραμμα του αγγλικου αλφαβητου)

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά εφαρμογή μπορώ να περιορίσω συγκεκριμένες εφαρμογές από το να μπαίνουν στο internet?

 

Εγω χρησιμοποιω το droidwall (κατι σαν firewall ειναι) το οποιο κοβει και τις διαφημισεις αλλα θελει root.

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουργιος στον 'κοσμο των Ανδροειδη' μπορει καποιος να μου πει κανενα αpp για contacts με ελληνικους χαρακτηρες? ο build-in (του ΖTE Blade) βγαζει ολα τα contacts στο γραμμα Ζ (δηλαδη το τελευταιο γραμμα του αγγλικου αλφαβητου)

 

Dialer one

 

Και αφού είσαι καινούριος, πριν ρωτήσεις κάτι άλλο, δες εδώ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη κλειδωματος της οθονης με την οποια να μην χρειαζεται να παταω το κουμπι on/off στο πανω μερος της συσκευης αλλα να αναβει η οθονη πατωντας το trackball.

Ειχα το widgetlocker αλλα μετα την αναβαθμιση σε 2.2 σταματησε να λειτουργει.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη κλειδωματος της οθονης με την οποια να μην χρειαζεται να παταω το κουμπι on/off στο πανω μερος της συσκευης αλλα να αναβει η οθονη πατωντας το trackball.

Ειχα το widgetlocker αλλα μετα την αναβαθμιση σε 2.2 σταματησε να λειτουργει.

 

Lock screen widget στο market.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Lock screen widget στο market.

 

ουτε αυτο δουλευει.

το προβλημα ειναι οτι δεν απεγκαθησταται, τι μπορω να κανω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτο δουλευει.

το προβλημα ειναι οτι δεν απεγκαθησταται, τι μπορω να κανω;

 

στην περιγραφη του προγραμματος λεει οτι για να το απεγκαταστησεις πρεπει πρωτα να το απενεργοποιησεις.

Μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-lockscreen-αναγκαστικη διακοπη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτο δουλευει.

το προβλημα ειναι οτι δεν απεγκαθησταται, τι μπορω να κανω;

 

Σε τι συσκευη το εχεις ? Μου δουλευε σε desire και τωρα σε desire HD αψογα με εκδοση 2.2

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...