Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λέγεται spot4u

 

Ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει μήπως καμιά εφαρμογή και ειδικά μόνο με τα βενζινάδικα και τις τιμές τους; Έχω μια τέτοια στο PC και λέω μήπως κανένα τσακάλι έχει φτιάξει τίποτα και για android;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει μήπως καμιά εφαρμογή και ειδικά μόνο με τα βενζινάδικα και τις τιμές τους; Έχω μια τέτοια στο PC και λέω μήπως κανένα τσακάλι έχει φτιάξει τίποτα και για android;

Εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284485

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω σπασει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ πώς λέγεται εκείνη η ελληνική εφαρμογή που έχει φαρμακεία εφημερεύοντα κλπ κκλπ, και μάλιστα σου δίνει τα πιο κοντινά με ενεργοποίηση gps.

 

 

************************spot4u! To θυμήθηκα!

 

πως λεγετε αυτην η εφαρμογη???????????? στο μαρκετ δεν την βρισκω

 

edit οκ το βρηκα free

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έχω εγκατεστημένη ROM με root και a2sd+. Ενώ σχεδόν όλες οι εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί, κάποιες όπως η Ζούγκλα και το Angry Birds δεν μπορούν να εγκατασταθούν και είμαι σίγουρος πως αυτό έχει σχέση με το προεπιλεγμένο σημείο εγκατάστασης.

 

Έχω την εφαρμογή "Spare Parts" που μεταξύ άλλων ορίζει το σημείο εγκατάστασης και το "Move2sd enabler" που φτιάχτηκε ακριβώς για αυτή την επιλογή. Τα διαθέσιμα σημεία είναι: Default (μάλλον το ext3 partition της κάρτας), external (το fat32 partition της κάρτας) και internal (μάλλον η μνήμη του κινητού).

 

Δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς μεταξύ των δύο εφαρμογών (spare parts & move2sd enabler) αλλά τελικά δεν κατάφερα να κάνω εγκατάσταση τις εφαρμογές που προανέφερα.

 

Καμμιά ιδέα? :worry:

 

Είναι πρόβλημα της συσκευής. Λογικά ότι είναι από default να πάει στη κάρτα δε το παίρνει..To ίδιο και με το angry birds που αν βρει froyo τότε πάει στην Sdcard. Είναι καθαρά πρόβλημα του galaxy S. Αυτό που μπορώ να κάνω είναι στη zougla να μη πηγαίνει μπαμ στη SD αλλά να το μετακινεί ο χρήστης. Έτσι θα δουλεύει με galaxy - froyo μάλλον

Link to comment
Share on other sites

 

καλη!!

Μηπως παιζει καμια εφαρμογη οπως η default "stock", αλλα με τους Ελληνικους δεικτες χρηματιστηριου?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά καταφέρατε να το βάλετε?Το Zougla παίζει και desire και σε galaxy.Ίσως παίζει το ίδιο πρόβλημα που αναφέρθηκε εδώ με το angry birds. Δοκιμάστε να κάνετε unmount την SDcard και να το κάνετε εγκατάσταση. Πάντως εγώ τώρα που το έβγαλα και το ξανάεβαλα δεν υπήρξε κανα πρόβλημα

 

Είναι πρόβλημα της συσκευής. Λογικά ότι είναι από default να πάει στη κάρτα δε το παίρνει..To ίδιο και με το angry birds που αν βρει froyo τότε πάει στην Sdcard. Είναι καθαρά πρόβλημα του galaxy S. Αυτό που μπορώ να κάνω είναι στη zougla να μη πηγαίνει μπαμ στη SD αλλά να το μετακινεί ο χρήστης. Έτσι θα δουλεύει με galaxy - froyo μάλλον

Φίλε η εφαρμογή τελικά είναι μια χαρά. Είχα βάλει τη ROM AuraxTSense και μου έβγαζε σφάλμα εγκατάστασης σε 3 εφαρμογές: Zougla, Angry Birds, και Dolphin browser Blue theme. Τώρα έχω μία τροποποιημένη LeeDroid 2.2d και όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή TimeLapse για καμεραμεν (και όχι μόνο), που είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ, παραχωρήθηκε σε ένα φίλο, ο οποίος πλέον έχει αναλάβει τη διακίνησή της. Μετά από κάποιες μετετροπές έχει αλλάξει interface. Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για android που να μπορείς να κόψεις ένα κομμάτι από ένατραγούδι που σ αρέσει;; Ή το μπερδεύω με καμία άλλη πλατφόρμα ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για android που να μπορείς να κόψεις ένα κομμάτι από ένατραγούδι που σ αρέσει;; Ή το μπερδεύω με καμία άλλη πλατφόρμα ;

 

ringdroid λεγεται

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

ringdroid λεγεται

Thanks!!!

 

10chars

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή που να βάζω αρχεία (txt.avi,JPEG,mp4 &...) και να τα κλειδώνω ώστε να μην μπορούν να τα βλέπει ο ποιος κρατάει το κιν,και αν υπάρχει κάτι τέτοιο στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

εχει δοκιμασει κανεις το slideit keyboard να μας πει εαν ειναι καλυτερο απο το swype;;;:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το Galaxy S τηλεχειριστήριο για περισσότερες συσκευές εκτός απο αυτές της Samsung ? :rolleyes:
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια εφαρμογη για μηνυματα (ή καποια ρυθμιση στη συσκευη) η οποια τα μηνυματα που θα στελνει να ειναι των 160 χαρακτηρων και οχι των 70 που στελνει το κινητο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποια εφαρμογη για μηνυματα (ή καποια ρυθμιση στη συσκευη) η οποια τα μηνυματα που θα στελνει να ειναι των 160 χαρακτηρων και οχι των 70 που στελνει το κινητο

handcent και εισαι ετοιμος.

δωρεαν απο το market.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν εχει ξανα ερωτηθει αλλα ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα και αν υπαρχει φυσικα, για να βλεπουμε τα γενεθλια φιλων στην οθονη του κινητου μας;:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχετε βρει κανένα app για live scores Ελληνικού πρωταθλήματος ?

Soccer livescores απο market:)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε φιλοι μου εχω κατεβασει την εφαρμογη applicaton protection, ειναι εφαρμογη η οποια κλειδωνεις οτι θελεις για να μην το βλεπουνε αλλοι, ενω βαζω κωδικο κανονικα εκεινη την στιγμη κλειδωνει αλλα οταν μπαινω παλι σε μια εφαρμογη μπαινει χωρις κωδικο, εχει καποιες ρυθμισεις με τις οποιες δεν μπορω να βγαλω ακρη, το εχει κανει κανεις για να μου πει τι να μαρκαρω στις ρυθμισεις και τι οχι?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το εχει δοκιμασει κανεις? Υποτιθεται πως κανει file transfer, αλλα με ψιλομπερδευει για το τι κανει και πως το κανει.

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showpost.php?p=8239139&postcount=128

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

handcent και εισαι ετοιμος.

δωρεαν απο το market.

 

Το handcent font pack τι ειναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το handcent font pack τι ειναι;

απλα σου αλλαζει στυλ γραμματων. εχει διαφορα στυλ για να επιλεξεις. διαφορες γραμματοσειρες για να στο πω πιο απλα :). δοκιμασε και βαλει οποιο σου αρεσει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μου βγαζει μονο τα τηλεφωνα του τηλεφωνου στον καταλογο και οχι και της SIM;Εχω παει στις επιλογες και εχω ξετσεκαρει την SIM

 

handcent και εισαι ετοιμος.

δωρεαν απο το market.

 

Πολυ καλο αλλα μπερδευεται με το κανονικο και σου ανοιγουν και τα 2

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αλλα μπερδευεται με το κανονικο και σου ανοιγουν και τα 2

 

Αρκει να απενεργοποιησεις τα notifications απο τις ρυθμισεις του μαμισιου και δεν θα εχεις τετοιο προβλημα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...