Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε πειράζει φίλε μου...θα ψάξω να βρω κάτι σε free...:)

το oneclick πάντως αρκετά καλό...και συνεχίζω να ψάχνω γαι επιπλέον πραγματάκια..:)

Εγω παλι, θα σου προτεινα το quick setting που ειναι δωρεαν, γλυτωνεις απο τα widgets και ειναι προσβασιμο απο παντου, αφου ειναι στη notification bar

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Battery widget απο geekyouup...

ενα widget που δειχνει το ποσοστο της μπαταριας και πατωντας πανω του, ρυθμιζεις φωτεινοτητα, gps, bt & wifi...

 

Πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα το extended controls :O ...και Settings Profiles βάλαμε...και εορτολόγιο βάλαμε...και όλα κομπλέ εκτός από ένα πρόγραμμα για φύλαξη κωδικών και ευαίσθητων δεδομένων που ακόμα αναζητείται..:)

αρχίζει και στρώνει το κινητό...:)

btw, μόνο το google sky map πήγε από μόνο του στην sd card...οι άλλες είναι όλες στο τηλέφωνο...να φανταστώ θέλουν update από τους developers για να μπορούν να γυρίσουν στην κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα το extended controls :O ...και Settings Profiles βάλαμε...και εορτολόγιο βάλαμε...και όλα κομπλέ εκτός από ένα πρόγραμμα για φύλαξη κωδικών και ευαίσθητων δεδομένων που ακόμα αναζητείται..:)

αρχίζει και στρώνει το κινητό...:)

btw, μόνο το google sky map πήγε από μόνο του στην sd card...οι άλλες είναι όλες στο τηλέφωνο...να φανταστώ θέλουν update από τους developers για να μπορούν να γυρίσουν στην κάρτα?

 

Νίκο, αν βάλεις στο μάρκετ τη λέξη "password" θα σου βγάλει πολλές εφαρμογές.

Εκτός και αν ζητάς κάτι εξειδικευμένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εξειδικευμένο όχι αλλά μάλλον καλοέμαθα με το handy safe και τα άλλα μου φαίνονται φτωχά..

τα ίδια τραβάω και με το mcleaner...

ααα...βάλαμε και MyBackupPro...:up:

Link to comment
Share on other sites

To facebook windget, twitter widget ποσο συχνα κανουν update; και απο που μπορω να το ρυθμισω;

 

Το fb έχει επιλογή στις ρυθμίσεις του. Πας αρχική οθόνη -> επιλογές.

Από μισή ώρα, μέχρι 4 ώρες.

Kai to twitter έχει, αλλά επειδή δεν το χρησιμοποιώ πλέον, δεν θυμάμαι που ακριβώς το βρίσκεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το fb έχει επιλογή στις ρυθμίσεις του. Πας αρχική οθόνη -> επιλογές.

Από μισή ώρα, μέχρι 4 ώρες.

Kai to twitter έχει, αλλά επειδή δεν το χρησιμοποιώ πλέον, δεν θυμάμαι που ακριβώς το βρίσκεις.

 

 

ευχαριστω. Τα βρηκα. Και τα 2 με τον ιδιο τροπο!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εξειδικευμένο όχι αλλά μάλλον καλοέμαθα με το handy safe και τα άλλα μου φαίνονται φτωχά..

τα ίδια τραβάω και με το mcleaner...

ααα...βάλαμε και MyBackupPro...:up:

 

τελικά την βολέψαμε με το ΟΙ Safe..:)

αν και προσανατολίζεται κυρίως για uernames και passwords για sites, έχει το πεδίο notes όπου και βάζεις λοιπές πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά την βολέψαμε με το ΟΙ Safe..:)

αν και προσανατολίζεται κυρίως για uernames και passwords για sites, έχει το πεδίο notes όπου και βάζεις λοιπές πληροφορίες :)

 

Επιμενω παντως οτι το SplashID αξιζει να το αγορασεις :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν μπορώ να δω τις εφαρμογές επί πληρωμή, οπότε προς το παρόν θα πρέπει να κάνω την δουλειά με μια δωρεάν...το Password Safe Lite θα το δοκιμάσω...;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το tapatalk πώς το αγοράσατε και μπορείτε να στέλνετε μηνύματα; Στο μάρκετ είναι μόνο η εφαρμογή του για να βλέπουμε..
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα το extended controls :O ...και Settings Profiles βάλαμε...και εορτολόγιο βάλαμε...και όλα κομπλέ εκτός από ένα πρόγραμμα για φύλαξη κωδικών και ευαίσθητων δεδομένων που ακόμα αναζητείται..:)

αρχίζει και στρώνει το κινητό...:)

btw, μόνο το google sky map πήγε από μόνο του στην sd card...οι άλλες είναι όλες στο τηλέφωνο...να φανταστώ θέλουν update από τους developers για να μπορούν να γυρίσουν στην κάρτα?

 

Κι εγώ το extended controls χρησιμοποιώ αλλά ουσιαστικά δεν έχει αλλαγή 2g σε 3g και τούμπαλιν.... Έχει κανείς υπόψη καμία εφαρμογή που να το κάνει?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το swith pro χρησιμοποιω και με βολευει παρα πολυ,και γινεται διαφανο αν θες,και σε εμενα,ειναι το μονο που το data και το 2g3g δουλευουν παντα χωρις προβλημα.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

λέγοντας ουσιαστικά, εννοείς ότι σε βάζει απλά στο μενού των δικτύων και πρέπει επιπλέον να επιλέξεις εσύ το use2G/3G?? κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι θέμα λειτουργικού και δε μπορεί με widget να γίνεται αυτόματα η εναλλαγή...οπότε ουσιαστικά η εφαρμογή και οι άλλες αντίστοιχες απλά μειώνουν τα κλικ που κάνεις από 4 σε 2..:)
Link to comment
Share on other sites

Για το 2g3g δεν υπαρχει αλλος τροπος νομιζω,για ολα τα αλλα ειναι toggle κανονικο.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Ειμαι νεος στο χωρο του android και εντελως ασχετος θα ελεγα.. θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω καποιες εφαρμογες οπως ειναι ημερολογιο, για την γραφη μηνυματων sms και να τα κατατασει σε εισερχομενα, εξερχομενα κτλ γιατι τι lg gt540 που αγορασα τα εχει ολα μαζι σε ενα μενου, ακομα εαν υπαρχει εφαρμοργη να αλλαξουμε το πληκτρολογιο των κλησεων που εμφανιζεται στην οθονη γιατι στο lg ειναι πολυ μετριο...και τελος θα ηθελα να μου πει καποιος εαν μπορουμε αυτες τις εφαρμογες μπορουμε να τις κατεβασουμε στο pc και να τις να τις περασουμε απο το pc στο κινητο και με ποιον τροπο...εαν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οχι πλέον. Αρχικά χρησιμοποιούσα, αλλά από όταν τον έβγαλα το κινητο είναι ΥΠΕΡ σταθερό χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ή την κατανάλωση περισσότερης μπαταρίας. Εχει όντως συζητηθεί το θέμα, αλλά και εγώ έχω καταλήξει πλέον οτι το Android δεν θέλει task manager/killer.

 

Συμφωνώ και εγώ.Στις αρχές είχα task killer αλλά εδώ και καιρό που το έχω βγάλει δεν έχω δει διαφορές.Πιστεύω ότι δεν χρειάζετε:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδιά καμιά καλή εφαρμογή για search contacts. Δηλαδή με ενδιαφέρει πολύ, η εφαρμογή να ψάχνει σε όλα τα πεδία(ονομ,επωνυμ.,διευθ,notes,emails κ.τ.λ.) μιας επαφής. Ζητάω πολλά?....χι!χι!

 

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδιά καμιά καλή εφαρμογή για search contacts. Δηλαδή με ενδιαφέρει πολύ, η εφαρμογή να ψάχνει σε όλα τα πεδία(ονομ,επωνυμ.,διευθ,notes,emails κ.τ.λ.) μιας επαφής. Ζητάω πολλά?....χι!χι!

 

 

Σας ευχαριστώ

 

Για δοκίμασε το aurora universal search

Είναι στο μάρκετ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

παιδιά έχω ένα μικρό θέμα με την CM508 (κάτι απλό)

είχα τόσο καιρό ROM με sense και είχα συγχρονίσει τις επαφές μου με το facebook και τις είχα αντιστοιχήσει, έτσι όταν έμπαινα στις επαφές μου έδειχνε το όνομα της επαφής και την φωτό που έχει ο καθένας στο FB, το μαιλ του και ημερομηνία γέννησης.

αυτό γίνεται σε μία ROM χωρίς sense και αν ναι με ποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...