Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πως στο καλό το εξασφαλίζεις αυτό; Το να μην συνδέεται δηλαδή; Από κάποια ρύθμιση του κινητού;

 

Κάποια προγράμματα πλοήγησης σε ρωτάνε αν θέλεις να συνδέονται στο δίκτυο για ταχύτερη αναζήτηση δορυφόρων. Αλλιώς απλά απενεργοποιώντας τα data, (π.χ. απ' το extended controls)

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας phone dialer της προκοπής που να ΜΗΝ κάνει search/lookup μέσω T9 για ονόματα αλλά MONO για τηλέφωνα (π.χ. να πατάω '6','9','4','5' και να βγάζει λίστα από τα τηλέφωνα που αρχίζουν από 6945) ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας phone dialer της προκοπής που να ΜΗΝ κάνει search/lookup μέσω T9 για ονόματα αλλά MONO για τηλέφωνα (π.χ. να πατάω '6','9','4','5' και να βγάζει λίστα από τα τηλέφωνα που αρχίζουν από 6945) ;

 

Dialer One

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας phone dialer της προκοπής που να ΜΗΝ κάνει search/lookup μέσω T9 για ονόματα αλλά MONO για τηλέφωνα (π.χ. να πατάω '6','9','4','5' και να βγάζει λίστα από τα τηλέφωνα που αρχίζουν από 6945) ;

 

Με το dialer one που ανέφερε κάποιος (υπαρχει κανονικά στο ΜΑΡΚΕΤ) απλά από τις ρυθμίσεις θα επιλέξεις να ψάχνεις με νουμερα

Link to comment
Share on other sites

το Χ10 mini δεν εμφανιζει ολες τις εφαρμογες, αν εχεις αυτο :(

το mini εχω:(

 

το adw lawncher εχει θεματα για να αλλαξει η εμφανιση του?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ετοιμάζομαι να μπω στον κοσμο του android, να κάνω μια ερώτηση...

Ήξερα ότι με την έλευση του eclair, θα υποστήριζε το android τα live wallpapers. Στο hero με την επίσημη 2.1, είναι απενεργοποιημένα για λόγους ταχύτητας και κάποιοι βάζουν custom roms που έχουν και τέτοια. Βλέπω ότι κάποιοι άλλοι Launchers (δε θυμάμαι αν ήταν ο adw ή ο launcher pro) υποστηρίζουν live wallpapers, εφόσον έχεις 2.1. Τί γίνεται όμως αν δεν το υποστηρίζει το κινητό; Γιατί εγώ πχ ενδιαφέρομαι για το wildfire (το οποίο δεν τα υποστηρίζει). Αν βάλω έναν launcher από τους παραπάνω, θα μπορώ να έχω κανονικά live wallpapers?

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, από τη στιγμή που είναι απενεργοποιημένα. Θα μπορούσες βέβαια να πάρεις την εφαρμογή από μια custom rom, και να την εγκαταστήσεις. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι αρκετό για να λειτουργήσουν, αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις, δε χάνεις τίποτα. Τα σχετικά αρχεία είναι τα LiveWallpapers.apk & LiveWallpapersPicker.apk, τα οποία βρίσκονται μέσα στο zip της ρομ στη διαδρομή /system/apps. Aπό τη στιγμή που ο πυρήνας του 2.1 υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία, κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψουν. Μια επαννεκίνηση πιθανόν να χρειάζεται μετά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν εχω το κινητό αλλά μόλις το πάρω θα δοκιμάσω... Λες να μη θέλει πρόσβαση root; Γιατί λέω τον πρώτο καιρό να το αφήσω λίγο όπως είναι πριν αρχίσω τα πειράγματα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι τρωνε καμποση μνημη και μπαταρια αυτα,εγω τα αποφευγω

(για λογους μπαταριας κυριως)

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με το dialer one που ανέφερε κάποιος (υπαρχει κανονικά στο ΜΑΡΚΕΤ) απλά από τις ρυθμίσεις θα επιλέξεις να ψάχνεις με νουμερα

 

Έχω ήδη το Dialer One. Η μόνη επιλογή που έχει είναι το "Search only by Name" η οποία ψάχνει μόνο για το όνομα (το default είναι name+number). Δεν δουλεύει με τα νούμερα, ούτε αυτό ούτε κάποιος άλλος dialer. Έχω περίπου 250 contacts και συνήθως βγάζει ένα ή και κανένα hits (τις περισσότερες φορές άσχετες με το νούμερο) ενώ θα έπρεπε να βγάζει 10-20.

 

Από ότι φαίνεται παίζει να υπάρχει πρόβλημα με τα contacts και δεν θέλω να κάνω fresh install την rom μου από την αρχή. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα κάποιο preferences αρχείο να σβήσω ας την πεί :(

Edited by george
Link to comment
Share on other sites

Όχι, από τη στιγμή που είναι απενεργοποιημένα. Θα μπορούσες βέβαια να πάρεις την εφαρμογή από μια custom rom, και να την εγκαταστήσεις. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι αρκετό για να λειτουργήσουν, αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις, δε χάνεις τίποτα. Τα σχετικά αρχεία είναι τα LiveWallpapers.apk & LiveWallpapersPicker.apk, τα οποία βρίσκονται μέσα στο zip της ρομ στη διαδρομή /system/apps. Aπό τη στιγμή που ο πυρήνας του 2.1 υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία, κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψουν. Μια επαννεκίνηση πιθανόν να χρειάζεται μετά την εγκατάσταση.

μαλλον χρειαζεται και τα libicule.so και libiculx.so απο το /system/lib/ και ισως καποια αλλα.

Ακόμα δεν εχω το κινητό αλλά μόλις το πάρω θα δοκιμάσω... Λες να μη θέλει πρόσβαση root; Γιατί λέω τον πρώτο καιρό να το αφήσω λίγο όπως είναι πριν αρχίσω τα πειράγματα...
χρειαζεται ρουτ :O
Link to comment
Share on other sites

γεια και από εμένα. έχω ένα hero και θέλω να κάνω συγχρονισμό των επαφών με το outlook ή το gmail και ετσι να τις περασω στο blackberry μου ξέρετε κανένα κάλο προγραμμα ή καποιον αλλο τροπο??? παλαιότερα είχα ένα προγραμματάκι το contactsynch που μετέτρεπαι όλες τις επαφές σε επαφές google αλλά τώρα δεν δουλεύει :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με την ώρα έτσι ώστε για παράδειγμα να βάζω μετά τις 20:00 να πάει η φωτεινότητα στο 50% και μετά τις 8:00 το πρωί στο 80%;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με την ώρα έτσι ώστε για παράδειγμα να βάζω μετά τις 20:00 να πάει η φωτεινότητα στο 50% και μετά τις 8:00 το πρωί στο 80%;

 

υπάρχει η bright day, ακόμα δεν τη δοκιμασα λόγω έλλειψης χρόνου, αλλα νομιζω θα σου κανει:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για proxy server σε κάποιο browser η κάποια εφαρμογή που να δέχεται proxy??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω βαλει το launcher pro αλλα δεν μπορω να βαλω το ρολοι που ειχε απο την μανα του το κινητο ξερετε πως γινεται?

 

απο τη στιγμη που βαζεις οποιοδηποτε home replacement χανεις ολα τα widget του htc sence αποτι ξερω

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω βαλει το launcher pro αλλα δεν μπορω να βαλω το ρολοι που ειχε απο την μανα του το κινητο ξερετε πως γινεται?

δε γινεται! το ρολοι που λες ειναι της htc και του sense και δεν ειναι συμβατα με κανεναν launcher.

υπαρχουν απειρα ρολογια ομως να το υπερκαλυψεις απο το market.

ποιο ρολοι λες ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...