Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα για android συσκευες και αν υπαρχει πιο ειναι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε καμια εφαρμογή που να μετραει την ταχύτητα ανάγνωσης και γραφής της καρτας μνήμης?

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα για android συσκευες και αν υπαρχει πιο ειναι?

 

Όχι ακόμη, αλλά σύντομα:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8903180&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα για android συσκευες και αν υπαρχει πιο ειναι?

 

Υπαρχει το logmein

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το skype για τον γαλαξια μας

 

 

τελικα παιδεια απιστευτη ταλαιπορεια οποτε θελει αυτο κανει συνδεση εξακολουθω να λειτουργω το imo.im

Edited by artemios
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα τον opera 10 στο κινητο μου.

Εκ'πρωτης οψεως παιζει πολυ καλα, ειναι πολυ καλο και smooth το scrolling και ειναι πολυ γρηγορος, τοσο στο φορτωμα των σελιδων, οσο και στο pinch-to-zoom !!!!

 

Το βασικο πλεονεκτημα που εχει ο opera 10 σε σχεση με ΟΛΟΥΣ του αλλους browsers, ειναι η υπηρεσια Opera link. Για οποιον δεν γνωριζει, με το opera link, συγχρονιζεις αυτοματα και σε live χρονο, ολα τα bookmarks Που εχεις στο κινητο και σε οποιοδηποτε υπολογιστη εχεις εγκατεστημενο τον Opera και ενεργοποιημενο το opera link !!!!

με αυτο τον τροπο μπορειτε να εχετε παντα τα bookmarks σας συγχρονισμενα σε ολους τους υπολογιστες και στο κινητο σας !!!!

 

 

Καλός ο όπερα, αλλά όχι καλύτερος από τον default του android.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε καμια εφαρμογή που να μετραει την ταχύτητα ανάγνωσης και γραφής της καρτας μνήμης?

Thanks :)

 

Sd card speed tester

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλός ο όπερα, αλλά όχι καλύτερος από τον default του android.:)

Συμφωνω !!!! Αλλωστε δεν αναφερα καπου το αντιθετο.

Στο Post μου αναφερω απλα οτι το βασικο πλεονεκτημα του opera σε σχεση με ολους τους αλλους, ειναι ο πολυ ευκολος και βολικος συγχρονισμος των bookmarks μεσω opera link.

Γιατι κατι τετοιο δεν υπαρχει δυστυχως για τον default browser. και πιστευω οτι ειναι σημαντικη προσθηκη που στο μελλον πρεπει να ενσωματωθει !!!!

Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο εκει που συγχρονιζεις επαφες/ημερολογιο/εργασιες με το Gmail, να μπορεις να συγχρονιζεις και τα bookmarks σου.

Η google εχει δειξει πολυ θετικα στοιχεια και καποια στιγμη θα το κανει και αυτο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Sd card speed tester

 

Sent from my HTC Desire

 

Thanks, την έχω δοκιμάσει αυτη την εφαρμογή αλλά διάβασα οτι δεν ειναι αξιοπιστη

Link to comment
Share on other sites

Thanks, την έχω δοκιμάσει αυτη την εφαρμογή αλλά διάβασα οτι δεν ειναι αξιοπιστη

 

Δε νομιζω οτι θα βρεις κατι αξιοπιστο στο κινητο. Για μενα και μονο που μετα το fix για τις sense roms εδειξε διαφορα στα αποτελεσματα σημαινει οτι εστω λιγο εχεις μια ιδεα.

 

Οχι ο dev δεν ειναι γνωστος μου :p

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το skype για τον γαλαξια μας

 

 

τελικα παιδεια απιστευτη ταλαιπορεια οποτε θελει αυτο κανει συνδεση εξακολουθω να λειτουργω το imo.im

 

εγω οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να συνδεθω...κολλαγε στο initializing...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω !!!! Αλλωστε δεν αναφερα καπου το αντιθετο.

Στο Post μου αναφερω απλα οτι το βασικο πλεονεκτημα του opera σε σχεση με ολους τους αλλους, ειναι ο πολυ ευκολος και βολικος συγχρονισμος των bookmarks μεσω opera link.

Γιατι κατι τετοιο δεν υπαρχει δυστυχως για τον default browser. και πιστευω οτι ειναι σημαντικη προσθηκη που στο μελλον πρεπει να ενσωματωθει !!!!

Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο εκει που συγχρονιζεις επαφες/ημερολογιο/εργασιες με το Gmail, να μπορεις να συγχρονιζεις και τα bookmarks σου.

Η google εχει δειξει πολυ θετικα στοιχεια και καποια στιγμη θα το κανει και αυτο.

 

Μα δεν είπα ότι λες κάτι αντίθετο:p Απλά είπα τη γνώμη μου.

Υπάρχει το προγραμματάκι που έδωσε ένας φίλος πιο πρίν (my bookmarks) με το οποίο μπορείς εύκολα να συγχρονίσεις τα bookmarks από το pc σου. Είναι δωρεάν στο μάρκετ. Κάτι είναι κι αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα από market το osmonitor, το εγκατέστησα και όλα ΟΚ.

Το κουλό είναι ότι κάθε φορά που μπαίνω market στο πεδίο Λήψεις εμφανίζεται το osmonitor με μπάρα εξέλιξης που λέει Εγκατάσταση.

Παρότι έκανα επανεκκίνηση, απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση και με titanium, αυτό εκεί. Στοίχιωσε. Πώς μπορεί να φύγει;

Link to comment
Share on other sites

εγω οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να συνδεθω...κολλαγε στο initializing...

 

Δε δουλεύει στο Eclair, μόνο στο Froyo.

 

Παιδιά ξέρετε καμια εφαρμογή που να μετραει την ταχύτητα ανάγνωσης και γραφής της καρτας μνήμης?

Thanks :)

 

Δοκίμασε και το CrystalMark, στο PC όμως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αν ξέρει κανεις το rainlender widget για υπολογιστές μπορεί να προτείνει κάτι αντίστοιχο στο τηλέφωνο?

 

Τι μου θύμησες τώρα... Έχω καιρό να ανοίξω τα windows στο pc μου και το είχα ξεχάσει...

Υπάρχουν διάφορα calendars που κάνουν αυτή τη δουλειά, με ένα search στο market θα βρείς διάφορα. Εγκατέστησε μερικά δες ποιό σου κάνει και ποιο όχι.

Για μένα το καλύτερο και αυτό που σου προτείνω είναι το widget calendar που σου δίνει η εφαρμογή launcher pro plus. Δεν είναι free, αλλά μπορείς να την αγοράσεις αν θες αφού εγκαταστήσεις το launcher pro που είναι free και το βρίσκεις κανονικά στο market.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

αν ξέρει κανεις το rainlender widget για υπολογιστές μπορεί να προτείνει κάτι αντίστοιχο στο τηλέφωνο?

πες μας ακριβως τι ειναι αυτο το προγραμμα για να σε βοηθησουμε.

παντως αν ψαχνεις κατι για ημερολογιο και με widget εχω αναφερθει σε προηγουμενο post εδω σ'αυτο το thread για τον ιδανικο συνδυασμο κατ' εμε οσο αφορα ημερολογιο και task με widget.

 

Μια ερωτησουλα :

Ξερει καποιος καποια εφαρμογη η καποιον τροπο να μπορω να εκτυπωνω οτιδηποτε απο το κινητο μου (galaxy s) σε ασυρματο εκτυπωτη (wifi) ??

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πες μας ακριβως τι ειναι αυτο το προγραμμα για να σε βοηθησουμε.

παντως αν ψαχνεις κατι για ημερολογιο και με widget εχω αναφερθει σε προηγουμενο post εδω σ'αυτο το thread για τον ιδανικο συνδυασμο κατ' εμε οσο αφορα ημερολογιο και task με widget.

 

Μια ερωτησουλα :

Ξερει καποιος καποια εφαρμογη η καποιον τροπο να μπορω να εκτυπωνω οτιδηποτε απο το κινητο μου (galaxy s) σε ασυρματο εκτυπωτη (wifi) ??

 

http://www.appbrain.com/app/printershare%E2%84%A2-droid-print/com.dynamixsoftware.printershare

 

για δες αυτο

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

1. Στην εφαρμογή Beautiful Widgets στην έκδοση 3.23, στα widget Beautiful Home Weather/Small το όνομα της πόλης και ο καιρός δεν είναι πλέον στα ελληνικά ενώ η ημερομηνία είναι. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

2. Χρησιμοποιεί κανείς την τελευταία έκδοση Maps του Brut από XDA; Υπάρχει ένα πρόβλημα και δεν γίνεται εγκατάσταση. Το αντιμετωπίζουν πολλοί. Έχει ασχοληθεί κανείς;

3. Το πληκτρολόγιο ΗTC_IME mod από XDA δεν λειτουργεί πλέον τώρα που έχω βάλει 2.2 στο milestone. Κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

3. Το πληκτρολόγιο ΗTC_IME mod από XDA δεν λειτουργεί πλέον τώρα που έχω βάλει 2.2 στο milestone. Κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

 

Eχει 3-4 εκδοσεις αν θυμαμαι καλα. Εσυ θελεις την High resolution 2.2, φανταζομαι απλως περασες αυτην που ειχες απο την 2.1 λογικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1. Στην εφαρμογή Beautiful Widgets στην έκδοση 3.23, στα widget Beautiful Home Weather/Small το όνομα της πόλης και ο καιρός δεν είναι πλέον στα ελληνικά ενώ η ημερομηνία είναι. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Αν επιλέξεις στο weather service το accuweather, τα εμφανίζει ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις στο weather service το accuweather, τα εμφανίζει ελληνικά;

εγω στο beautiful widgets δε μπορω με τιποτα να βρω τα εφε, απλα δεν υπαρχουν, ουτε οταν κανω κλικ τον καιρο και ανοιγει σε full screen, ουτε οταν το ξεκλειδωνω ενω το εχω ενεργοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Eχει 3-4 εκδοσεις αν θυμαμαι καλα. Εσυ θελεις την High resolution 2.2, φανταζομαι απλως περασες αυτην που ειχες απο την 2.1 λογικα.

Σωστός δεν το είχα σκεφτεί. Ευχαριστώ πολύ!

Αν επιλέξεις στο weather service το accuweather, τα εμφανίζει ελληνικά;

Ναι, τα βγάζει ελληνικά. Fixed κι αυτό. Ευχαριστώ πολύ και σένα!

 

Για το brut.maps κανείς;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαίνεται να συμβαίνει στη μπάρα στο lg στο 3.15 περίπου, μπορεί να γίνει και στο wildfire? υπάρχει επιλογή?

http://techblog.gr/techtv/lg-optimus-one-p500-hands-on-8478/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...