Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκει να απενεργοποιησεις τα notifications απο τις ρυθμισεις του μαμισιου και δεν θα εχεις τετοιο προβλημα :)

 

Μαλλον θα το διακοψω εντελώς το μαμισιο:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα το διακοψω εντελώς το μαμισιο:)

 

Βασικα εγω το απεγκατεστησα εντελως στην δικη μου συσκευη :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω βάλει στις επαφές μου και τα πέρασα μετά στο google calendar. Υπάρχει και η εφαρμογή ebobirthday

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ρώτησα παραπάνω ας ξαναρωτήσω:

Ξέρει κανείς αν ή πώς λειτουργούν τα speed dials στο Dialer One;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,

 

Θα σου πω τον συνδυασμο εφαρμογων που χρησιμοποιω ο οποιος θα σου κανει ολα αυτα που θελεις.

για το (1) βαλε το gtasks. εχει και συγχρονισμο με το gmail tasks και ειναι σουπερ. εχει και widget οπως το θελεις.

 

Για ημερολογιο με widget βαλε το pure calendar. εχει και χρωματα που θελεις :).

 

Για το (2) που θελεις τις γιορτες, κοιτα στο blog μου. εχω φτιαξει εναν οδηγο για να περασεις ολες τις γιορτες (ολο το εορτολογιο) στο ημερολογιο του gmail σου.

ο οδηγος ειναι για το galaxy s αλλα μπορεις να τον χρησιμοποιησεις κι' εσυ σε οποια συσκευη θελεις.

εδω ειναι ο οδηγος :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

εξαιρετικό αυτό με το εορτολόγιο. Πολύ καλή δουλειά, ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ρώτησα παραπάνω ας ξαναρωτήσω:

Ξέρει κανείς αν ή πώς λειτουργούν τα speed dials στο Dialer One;

επιλεγεις τα τηλεφωνα που θελεις και σου δημιουργει widget με το τηλεφωνο που το βαζεις στην οθονη και πατωντας το καλει κατευθειαν. Το προβλημα ηταν οτι δεν μπορεις να αλαξεις το ονομα του widget ετσι αν ο πχ Μητσος εχει κινητο και σταθερο και τα δυο τηλεφωνα στα wifget τους λενε Μητσος. Το ελυσα χρησιμοποιωντας την εφαρμογη mecontacts απο το market

 

ΛΑθος μετα απο ερευνα. Αυτο που αναφερα παραπανω γινεται με το μαμισιο προγραμμα. Το speed dial του dialer one βαζει γρηγορες κλησεις στους αριθμους του κατραν σας.

Edited by thanevi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως μπορειτε που μπορω να βρω εφαρμογη να διαβαζει office? δεν εχω market

εχεις android και δεν εχεις market...;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι, αν θελετε μπορειτε να μου πειτε κανα δυο τιτλους να τους ψαξω?

 

μήπως έχεις τίποτα κινέζικο με μενού android?

Link to comment
Share on other sites

ναι, αν θελετε μπορειτε να μου πειτε κανα δυο τιτλους να τους ψαξω?

δεν γινεται φιλε μου να μην εχεις market:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

 

Για το (2) που θελεις τις γιορτες, κοιτα στο blog μου. εχω φτιαξει εναν οδηγο για να περασεις ολες τις γιορτες (ολο το εορτολογιο) στο ημερολογιο του gmail σου.

ο οδηγος ειναι για το galaxy s αλλα μπορεις να τον χρησιμοποιησεις κι' εσυ σε οποια συσκευη θελεις.

εδω ειναι ο οδηγος :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

Πραγματικά πολύ καλό ημερολόγιο. Ένα ευχαριστώ κι από μένα. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται φιλε μου να μην εχεις market:p

 

Βεβαίως και γίνεται. Πόλλοί developers που φτιάχνουν custom roms συνήθως δεν περιλαμβάνουν σ'αυτές, τις εφαρμογές της google.

Μπορεί λοιπόν να έχει μια τέτοια ρομ. Συνήθως βέβαια δίνεται και link. Ψάξε λοιπον για το πακέτο gapps, εκεί περιλαμβάνεται και το μάρκετ(android 2 και πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχετε βρει κανένα app για live scores Ελληνικού πρωταθλήματος ?

 

ascore από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,

 

Θα σου πω τον συνδυασμο εφαρμογων που χρησιμοποιω ο οποιος θα σου κανει ολα αυτα που θελεις.

για το (1) βαλε το gtasks. εχει και συγχρονισμο με το gmail tasks και ειναι σουπερ. εχει και widget οπως το θελεις.

 

Για ημερολογιο με widget βαλε το pure calendar. εχει και χρωματα που θελεις :).

 

Για το (2) που θελεις τις γιορτες, κοιτα στο blog μου. εχω φτιαξει εναν οδηγο για να περασεις ολες τις γιορτες (ολο το εορτολογιο) στο ημερολογιο του gmail σου.

ο οδηγος ειναι για το galaxy s αλλα μπορεις να τον χρησιμοποιησεις κι' εσυ σε οποια συσκευη θελεις.

εδω ειναι ο οδηγος :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

Καταπληκτική δουλειά! Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω να μη γράφει 'σήμερα γιορτάζει...'?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Απο εχθές έχω πρόβλημα με το market ,

 

Δηλαδή όταν πάω να κατεβάσω εφαρμογή ή κολλάει στο downloading ή μου βγάζει download unsuccesfull..χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα στο τηλ (galaxy s) απο προχθές που όλα πηγαίναν ρολόι...

 

Συμβαίνει σε κάποιον απο εσάς;

 

Γιατί δεν βλέπω τίποτα εδώ και στο android market forums (techincal support) γίνεται ένας χαμός ....

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το κάνει και το είχε αναφέρει και κάποιο άλλο παιδί.

 

Με wifi δεν κατεβάζει τίποτα.. Αν πάλι μπω μέσω δικτύου κινητής είναι οκ!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική δουλειά! Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω να μη γράφει 'σήμερα γιορτάζει...'?

Από την συσκευή νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μπορείς όμως να συνδεθείς από τον υπολογιστή σου στον gmail λογαριασμό σου, να πας στο ημερολόγιο και να διορθώσεις μία μία τις γιορτές.

Το ξέρω ότι είναι λίγο χρονοβόρο αλλά είναι το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αυτή την στιγμή. Αν βρω άλλο τρόπο θα σας ενημερώσω.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Από την συσκευή νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μπορείς όμως να συνδεθείς από τον υπολογιστή σου στον gmail λογαριασμό σου, να πας στο ημερολόγιο και να διορθώσεις μία μία τις γιορτές.

Το ξέρω ότι είναι λίγο χρονοβόρο αλλά είναι το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αυτή την στιγμή. Αν βρω άλλο τρόπο θα σας ενημερώσω.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

 

Ναι από Gmail είναι μία λύση, αλλά δεν βρίσκω την επεξεργασία :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

java εφαρμογες πως μπορουμε να τρεξουμε σε android λειτουργικο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Gmail είναι μία λύση, αλλά δεν βρίσκω την επεξεργασία :rolleyes:

Δεν είμαι κοντά σε υπολογιστή τώρα. Αύριο θα το κοιτάξω και θα σου πω. Πάντως έχει σίγουρα επιλογή για επεξεργασία απλά δεν θυμάμαι τώρα για να σου πω.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Gmail είναι μία λύση, αλλά δεν βρίσκω την επεξεργασία :rolleyes:

δεν μπορείς να επεξεργαστείς ημερολόγιο άλλου όταν ο δημιουργός του δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα. το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αντιγραφή κάθε καταχώρησης στο προσωπικό σου ημερολόγιο, αλλά νομίζω ότι μετά χάνεται το νόημα των δημόσιων ημερολογίων

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...