Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει τρόπος με αυτό το κινητό να βάλω κάποιους αριθμούς σε "allow list" και να κτυπάνε μόνο εκείνοι? και οι υπόλοιποι αριθμοί να μη κτυπάνε και να τους λέει "το κινητό είναι κλειστό/δεν ανταποκρίνεται" ?

Θα πρέπει να περάσεις εφαρμογή για να κάνεις κάτι τέτοιο. Με μια αναζήτηση στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5 θα βρεις εφαρμογές για την συγκεκριμένη δουλειά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποιος να εχει ενεργοποιησει το surf and email 30 της vodafone; ποιο σημειο προσβασης πρέπει να επιλέξω στις ρυθμισεις ωστε να εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω του προγραμματος; τα 30ΜΒ για ποση χρηση αρκούν; :)
Link to comment
Share on other sites

καποιος να εχει ενεργοποιησει το surf and email 30 της vodafone; ποιο σημειο προσβασης πρέπει να επιλέξω στις ρυθμισεις ωστε να εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω του προγραμματος; τα 30ΜΒ για ποση χρηση αρκούν; :)

 

Σημείο πρόσβασης πρέπει να επιλέξεις το web vodafone.

30 MB αρκούν για χρήση... 30 MB! :p

Εξαρτάται τι θες να κάνεις πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Σημείο πρόσβασης πρέπει να επιλέξεις το web vodafone.

30 MB αρκούν για χρήση... 30 MB! :p

Εξαρτάται τι θες να κάνεις πάντα.

 

εχεις δικιο, δεν εθεσα σωστα την ερωτηση. Π.Χ. για να τσεκαρεις email, msn, facebook, google maps αρκουν; δεν λεω να βλεπεις και youtube :p

σημειο προσβασης web vf δεν εχω. εχω: vf gprs, vf gprs prepay, vf live, vf live prepay

Πρεπει να μου στείλουν επιπλεον ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, δεν εθεσα σωστα την ερωτηση. Π.Χ. για να τσεκαρεις email, msn, facebook, google maps αρκουν; δεν λεω να βλεπεις και youtube :p

σημειο προσβασης web vf δεν εχω. εχω: vf gprs, vf gprs prepay, vf live, vf live prepay

Πρεπει να μου στείλουν επιπλεον ρυθμισεις;

 

facebook και google maps μη κάνεις το λάθος να μπεις. για να καταλάβεις άνοιξε μια φορά το facebook και δες πόσα KB χρειάστηκες για να φορτώσεις πλήρως τη σελίδα, αυτόν τον αριθμό κάνε τον διαίρεση με τα 30ΜΒ (1ΜΒ = 1024 ΚΒ) ή αλλιώς 30720 ΚΒ.

 

το αποτέλεσμα που θα πάρεις θα είναι τα πόσα ΚΛΙΚ μπορείς να κάνεις μέχρι να καταναλώσεις τα 30 ΜΒ (30720 ΚΒ).

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το πήρα το κινητάκι, απόψε θα το φορτίσω (αναθεματισμένες 16 ώρες πρώτης φόρτισης!) και θα αρχίσω το σετάπ. απότι διαβάζω ο οδηγός που υπάρχει (και που υπενθυμίζουν συνέχεια οι mods) θα με καλύψει...

 

Εχει μέσα 6 GB κάρτα μνήμης αλλά δεν ξέρω από class και τέτοια..

τί μου συστήνετε? και μέχρι πόσα γίγα μπορεί να διαβάσει?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το πήρα το κινητάκι, απόψε θα το φορτίσω (αναθεματισμένες 16 ώρες πρώτης φόρτισης!) και θα αρχίσω το σετάπ. απότι διαβάζω ο οδηγός που υπάρχει (και που υπενθυμίζουν συνέχεια οι mods) θα με καλύψει...

Εχει μέσα 6 GB κάρτα μνήμης αλλά δεν ξέρω από class και τέτοια..

τί μου συστήνετε? και μέχρι πόσα γίγα μπορεί να διαβάσει?

Καλημέρα.

Κανονικά πρέπει να έχει 8GB κάρτα μνήμης. Μπορεί να πάρει σίγουρα μέχρι 16GB. Για πιο πολλές προτάσεις σε κάρτες μνήμης διάβασε λίγο το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

 

Υ.Γ. Καλορίζικο!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το πήρα το κινητάκι, απόψε θα το φορτίσω (αναθεματισμένες 16 ώρες πρώτης φόρτισης!) και θα αρχίσω το σετάπ. απότι διαβάζω ο οδηγός που υπάρχει (και που υπενθυμίζουν συνέχεια οι mods) θα με καλύψει...

 

Εχει μέσα 6 GB κάρτα μνήμης αλλά δεν ξέρω από class και τέτοια..

τί μου συστήνετε? και μέχρι πόσα γίγα μπορεί να διαβάσει?

δεν χρειαζετε να το αφησεις 16 ωρες για πρωτη φορτιση,μπαταρια κινητου φορτιζεις οχι υποβρυχιου :-)

το πολυ 2 ωριτσες και παλι πολυ λεω, απλως φροντισε να κανεις τους 3-5 κυκλους φορτισης -αποφορτισης και θα εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το πήρα το κινητάκι, απόψε θα το φορτίσω (αναθεματισμένες 16 ώρες πρώτης φόρτισης!) και θα αρχίσω το σετάπ.

 

Καλημέρα και καλορίζικο. Έχω την εντύπωση πως δεν πρέπει να το φορτίσεις τόσες πολλές ώρες! Απλά φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και απλά τις 3-4 κάνε πλήρες αποφορτίσεις-φορτίσεις (κύκλους φόρτισης). Επίσης μπορείς να αλλάξεις πλέον και το avatar σου στο 5800...

 

EDIT:

 

@chocbhed: Ουτε συνεννοημενοι να ειμασταν!

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον 8GB θα έχει για να το λέτε. Απλά δεν είμουν σίγουρος την ώρα που το έγραφα.

 

Εδώ στην Κύπρο όποιον και αν ρωτήσεις σου λέει 16 ώρες πρώτη φόρτιση.. Τί να πώ. Φυσικά και θα εμπιστευτώ εσάς αφού στο κατάστημα η κοπέλα στο ταμείο ήξερε πιο πολλά πράγματα για το κινητό παρά ο υπάλληλος που μου είπε για τις 16 ώρες πρώτης φόρτισης...

 

πάω να αλλάξω avatar ... :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!βρέθηκε λύση για το γνωστό πρόβλημα με το ραδιόφωνο που κολλάει όταν αλλάζεις σταθμούς;ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

το φόρτισα, έβαλα την σιμ μέσα το ξεκίνησα και μου αναβοσβήνει το φακελάκι πάνω δεξιά και μου λέει ότι είναι γεμάτη η σίμ. γιατί έτσι?

 

άρχισε και το κατέβασμα του νέου firmware...

 

edit: έγινε το firmw update. το πρόβλημα με την σιμ παραμένει...

 

edit2: fixed!

Edited by Demis_CY
Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε και διεγραψε τα μηνυματα που εχεις αποθηκευμενα στην sim
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, όταν πάω να επεξεργαστώ τις ρυθμίσεις EAP-TTLS σε ένα ασύρματο δίκτυο που θέλω να συνδεθώ η εφαρμογή των ρυθμίσεων κρασάρει κάθε φορά!

έχω την τελευταία έκδοση και το κάνει μετά από hard reset (με επαναφορά ρυθμίσεων από backup, δεν ξέρω αν έχει να κάνει)

 

έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει; :)

Link to comment
Share on other sites

βάζω το wep key για το wireless network και μου λέει πάντα invalid...

τί μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να εγκαταστησω μια οποιαδηποτε εφαρμογη μου βγαζει file corrupted.τι να κανω?

 

Bγαζεις την καρτα μνημης απεγκατασταση μια εφαρμογη απο την συσκευη ξανα εγκατασταση στην συσκευη και μετα πρεπει να στρωσει. Ειχα διαβασει παλιοτερα κατι τετοιο αλλα δεν το εχω δοκιμασει :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια να ΄ρωτήσω...μπαίνω με το 5800 απο το ασύρματο δίκτυο του γείτονα...υπάρχει περίπτωση να μπορεί να βλέπει σε ποιές σελίδες μπάινω?
ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια να ΄ρωτήσω...μπαίνω με το 5800 απο το ασύρματο δίκτυο του γείτονα...υπάρχει περίπτωση να μπορεί να βλέπει σε ποιές σελίδες μπάινω?

αν το δίκτυο είναι ξεκλείδωτο ή και με γνωστό σε όλους τον κωδικό, τότε οποιοσδήποτε μπορεί να βλέπει τα δεδομένα που στέλνεις και δέχεσαι με το router του γείτονα :P

βέβαια θα πρέπει να ασχοληθεί αρκετά με το θέμα και πιθανώς να μην αξίζει τον κόπο, αλλά σου συνιστώ να μην γράφεις κωδικούς και σημαντικά δεδομένα σε μη-ασφαλείς σελίδες :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...