Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω λίγες μέρες και το έχω χακάρει, έχω βάλει εφαρμογές και όλα δούλευαν κανονικά, ώσπου σήμερα την ώρα που τραβούσα φωτό, μαύρισε ηοθόνη και η κάμερα δεν λειυουργεί. Δείχνει μόνο μαύρο και όταν πατάω να βγάλει λέει μη αναμενόμενο σφάλμα, κάντε επανεκκίνηση. Στο βίντεο η εικόνα φαίνεται κανονικά (οπότε δεν νομίζω να είναι σφάλμα υλικού) αλλά όταν πατήσω εγγραφή πάλι κολλάει. Τί να κάνω; όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουμε back up και μετά hard format (αν δεν ξέρεις πως γίνονται διάβασε το FAQ). Αν συνεχίζει το πρόβλημα πήγαινε το για service.

 

Καλά τι να πω τώρα! Έβαλα το αρχικό θέμα, έβαλα στο 0 την φωτεινότητα της οθόνης, και 3 μέρες τώρα είναι στο full η μπαταρία!

 

Η απενεργοποίηση της δόνησης της οθόνης αφής επίσης εξοικονομεί πολύ ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δοκίμασα το hard reset αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε. Μόνη λύση το σέρβις;

 

Εγώ θα δοκίμασα να το ανοίξω χωρίς κάρτα μνήμης. Αν δεν γινοτανε τίποτα θα έκανα ξανά μέσω NSU το firmware εγκατάσταση και ξανά hard format.

Αν δεν έβλεπα αποτέλεσμα θα το πήγαινα για service.

 

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μέσω FOTA.

Link to comment
Share on other sites

@kos Αν έχει όμως την τελευταία αναβάθμιση και αυτή η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μόνο μέσω FOTA τότε δεν θα τον αφήσει να την περάσει ξανά.

Όταν θες να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι στο ποστ σου να χρησιμοποιείς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.

 

@mitsos1os Δοκίμασε ν' ανοίξεις το κινητό χωρίς κάρτα μνήμης, όπως σου είπε ο kos, και δες αν λειτουργεί ή όχι η κάμερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει την 21 και μπορεί να την ξαναπεράσει και μέσω NSU και μέσω ovi πλέων.

Για την τροποποίηση έκανα καινούργιο post γιατί αν το έγραφα στο παλιό δεν θα το βλέπατε τώρα. Είναι σημαντικό νέο και δεν χάθηκε ο κόσμος για ένα post.

Link to comment
Share on other sites

Ti διαφορες εχετε δει στη 30.0.011???

Τώρα μόλις βγήκε η ν30 και είναι διαθέσιμη μέσω FOTA. Αν θες περασέ την.

 

Τώρα την πέρασα μέσω FOTA είχα την 21.

Για την τροποποίηση έκανα καινούργιο post γιατί αν το έγραφα στο παλιό δεν θα το βλέπατε τώρα. Είναι σημαντικό νέο και δεν χάθηκε ο κόσμος για ένα post.

Εγώ που έκανα χθες αναζήτηση για ενημέρωση δεν μου έβγαζε να περάσω κανένα firmware και έχω την ν21.0.025.

 

Όταν σας κάνουν ένα σχόλιο δεν χρειάζεται να είστε τόσο αντιδραστικοί!! Οι κανόνες του φόρουμ απαγορεύουν τα συνεχόμενα ποστ, οπότε οι mods θα τα ενώσουν έτσι κι αλλιώς. Μπορούμε πολύ απλά να γράφουμε οι ίδιοι με έντονα γράμματα την λέξη EDIT ώστε να καταλαβαίνουν και οι άλλοι ότι έγινε αλλαγή στο ποστ.

 

EDIT

@Itchrist86 Δεν πρόλαβες :) Μόλις βγήκε μέσω fota. Χρόνια πολλά με υγεία!!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ποια 30.xx.xx…;

Η τελευταία είναι η V 21.0.025 (02-04-2009).

 

 

Δεν ειναι....ηταν...βγηκε η καινουργια εκδοση σημερα...!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια 30.xx.xx…;

Η τελευταία είναι η V 21.0.025 (02-04-2009).

 

οχι φιλε. η τελευταια ειναι η 30.0.011 (29/6/09)

 

.Ομως απο οτι βλεπω τωρα καλυτερα , οι αλλαγες περιοριζονται στη ταχυτητα και στη περισσοτερη ram. Δεν εχω εντοπισει μεχρι τωρα κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μονο μεσω fota προς το παρον.

Την εκανα..Στη καμερα δεν ειδα διαφορα αν νομιζω πως προασπαθησαν να αυξησουν την οξυτητα των χρωματων δημιουργωντας επιπλεον θορυβο (στο αυτοματο).

Λιγο πιο ταχυ, αρκετα πιο ομορφος και ξεκουραστος ο πιο ανοιχτος τονος του γκρι που χρησιμοποιει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει το Nokia Software Updater, λέει ότι η 21.χχ είναι η τρέχουσα έκδοση. Τι είναι το fota?

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Πως κάνω αναβάθμιση λογισμικού;

 

Όσοι περάσατε το τελευταίο firmware μήπως δοκιμάσατε να δείτε αν λειτουργεί το HelloOX?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Θα μείνουν όλα στη θέση τους.

 

@Itchrist86 Δεν πρόλαβες :) Μόλις βγήκε μέσω fota. Χρόνια πολλά με υγεία!!

Δεν ειναι....ηταν...βγηκε η καινουργια εκδοση σημερα...!!!! :)

οχι φιλε. η τελευταια ειναι η 30.0.011 (29/6/09)

Okay guys!:)

Με πιάσατε στον αδιάβαστο!:p

 

ΥΓ: Ευχαριστώ πολύ Κώστα.

Και εσύ ό,τι επιθυμείς!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οχι με την αναβαθμιση δεν χανετε τιποτε

 

 

 

ειρηνη ημιν βρε παιδια,δεν χρειαζετε να φαγονομαστε

εδω γραφουμε ολοι για να μαθουμε η να βοηθησουμε τους υπολοιπους

συγνωμη για το οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση χανεται τιποτα που δεν ειναι αποθηκευμενο?

 

Οχι ,δεν χανεται κατι ,ποσο μαλλον αφου γινεται και over the air .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά.

Οι VL εκδόσεις ακολουθούν δική τους πορεία αναβαθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απαλλαγείς από το VL (δες το FAQ) και να κάνεις αναβάθμιση, αλλά τυπικά χάνεις την εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η vodafone είναι άστα να πάνε, εμένα με χρέωνε σε ένα πακέτο που είχα 120 ευρώ το μήνα, γιατί μίλαγα τόσο. Για 2 μήνες στην σειρά σταμάτησα τα τηλέφωνα γιατί λέω, δεν μπορεί να μιλάω στάνταρ τόσο, και συνέχισαν νε με χρεώνουν 120 ευρώ, ενώ είχα πάγιο 75 περίπου. Τους σκυλόβρισα και έκοψα το νούμερο. Πέρα που μου την έσπαγε που είχαν στις συσκευές το λογότυπο τους. Άσχετο.

 

Στο θέμα μας. Είχα δοκιμάσει την εγγραφή του ήχου και μου έκανε διακοπές. Έκοβε δλδ λέξεις. Σήμερα που την δοκίμασα με τη νέα αναβάθμιση φαίνεται πως διορθώθηκε το πρόβλημα. Θα κάνω ακόμη μερικές εγγραφές και θα σας πω για πιο σίγουρα πάλι.

 

EDIT: Τελικά οι διακοπές ΣΥΝΕΧΊΖΟΝΤΑΙ κατά την εγγραφή, αλλά οφείλονται στην κάρτα μνήμης. Μόλις επέλεξα αποθήκευση στην μνήμη του τηλεφώνου διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι μετα απο αναβαθμηση στην 30 τα patches open4all και installserver λειτουργουν κανονικα

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση στην 30 ή δεν θα δω καμία τρελή διαφορά?

 

ΥΓ: Itchrist86 χρόνια πολλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...