Jump to content

Αξεσουάρ (Κάρτες μνήμης, Ακουστικά, Θήκες κτλ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, αυτό είναι κάτι ενοχλητικό όντως. Σκοπεύω να κατέβω σε λίγο στο πλαίσιο και να το δω από κοντά για να το αγοράσω. Ελπίζω να αξίζει τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, αυτό είναι κάτι ενοχλητικό όντως. Σκοπεύω να κατέβω σε λίγο στο πλαίσιο και να το δω από κοντά για να το αγοράσω. Ελπίζω να αξίζει τα λεφτά του.

 

τι να σου πω,γιατί έχεις κολλήσει σε αυτό,εγώ παρ'όλο που το έχω χρησιμοποιώ ποιό πολύ ένα της i-tech για 2 κινητά με καλωδιάκι που για μένα είναι πιο βολικό και έχει και εφ'όρου ζωής εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

πήγα στο πλαίσιο στο κέντρο σήμερα, δεν το έχουν...είχαν το 1000, αλλά μου φάνηκε χοντροκομένο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

έχω το Samsung U600, αλλά έχω χάσει τον γνήσιο φορτιστή.

 

Παρακαλώ, γράψτε μου το μοντέλο ακριβώς για να βρω κανένα φθηνό μαγαζί να τον αγοράσω. Δεν ξέρω αν

ο φορτιστής που δίνει το πακέτο είναι διαφορετικός από αυτόν που η Samsung ονομάζει Travel.

 

Επίσης αν κάποιος έχει τον γνήσιο φορτιστή, ας μου πει και τα στοιχεία που γράφει πάνω, volt και milliamber.

(Σε γνήσιο Nokia φορτιστή με το λεπτό καλώδιο, έχω δεί ότι κάποια μοντέλα έχουν πιο πολλά milliambers,

από άλλον γνήσιο Nokia επίσης, άρα ναι μεν φορτίζει πιο γρήγορα, αλλά χαλάει πιο γρήγορα και η μπαταρία).

 

Τι λέτε για immitation φορτιστή; Μήπως πάλι μου χαλάσει και την μπαταρία, άρα μου βγεί στο τέλος πιο

ακριβό γιατί θα πρέπει να πάρω και μπαταρία, από το να πάρω τον γνήσιο φορτιστή;

 

Ελπίζω να μου απαντήσετε σύντομα.

Edited by DHatzoudis
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Samsuγκίτες γειά σας,

Την πολυτιμη βοηθεια σας για αξεσουαρ 2 κινητων..Samsung Galaxy 3 και Ace 5830. Με ενδιαφέρει Βάση Αυτοκινήτου καλή που να περιστρέφεται , screen protector που να λέγονται και να είναι όντως και όχι κάποιες μούφες που βλέπω οτι κυκλοφορουν, θήκες, μπαταρίες και οτιδήποτε άλλο που να αξίζει της προσοχής. Εχω βρεί μια το ένα και μία το άλλο απο ebay,ελληνικα και ξένα μαγαζια θα προτιμούσα όμως κάποια που τα ξέρετε απο αγορές σας και αν είναι δυνατόν, 1 κατάστημα που να τα έχει όλα και για τα δύο μοντέλα για λιγότερα μεταφορικά!!

Ευχαριστώ!!

 

edit: ειδα οτι υπαρχει ειδικα για android ειδικο θέμα εκει..οποτε συγνωμη για το ποστ εδω!

Edited by Royal21
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά συνεχίζω το θέμα με τις θήκες για galaxy s II.Όντως κ εμένα η θήκη ήταν πρόβλημα.Την έβγαλα κ είναι μια χαρά.Το θέμα είναι οτι δεν γίνεται να δίνεις 600 ευρω για ένα κινητό και να σε κλέβουν και στις θήκες.Έλεος!!!Αν κάποιος έχει κάποια δοκιμασμένη κ σχετικά φθηνή θα με διευκόλυνε να μου γράψει τη μάρκα.Πάντως από μένα οι Puro----->Μούφααααααα :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Παιδια εχω προβλημα,το κινητο δεν διαβαζει την καρτα sd.τι κανω σε αυγη την περιπτωση?

Δοκίμασες να την βάλεις σε άλλη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους σας!

 

Το θέμα μου το έκανα post και στην αντίστοιχη ενότητα του συγκεκριμένου μοντέλου.. Όμως δεν πήρα κάποια απάντηση και έτσι το κάνω ξανά post εδώ μη τυχόν και έκανα λάθος εκεί που το ποστάρισα μιας και το θέμα αφορά μάλλον αξεσουάρ κυρίως..

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το κινητό Samsung Dual Champs GT-E2652W.

Ποιά είναι τα κατάλληλα ακουστικά HANDSFREE (για να ακούω πχ ραδιόφωνο αλλά και να λαμβάνω κλήσεις όταν είναι); Ότι κι αν έχω δοκιμάσει, ΔΕΝ κάνει!

Πείτε μου σας παρακαλώ γιατί έχω βαρεθεί να αγοράζω και να επιστρέφω πίσω!!! :mad:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
καλησπερα σας , ψαχνω για bluetooth hands free για το note 2 , αυτο που 8ελω ειναι να εχει τελειο ηχο σε αποσταση μεγαλυτερη των 5 μετρων τουλαχιστον... αν ξερεις κανεις τιποτα ας με βοη8ισει..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα...Υπαρχει κανας φιλος απο Θεσσαλονικη που να εχει ζελατινα προστασιας (Screen Protector)για το Galaxy S????

η σε τελικη να μου πει που εχει στα σιγουρα να αγορασω??γιατι εδω και μερες ψαχνω αλλα δε βρισκω ουτε Πλαισιο ουτε πουθενα.....Ευχαριστω

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή θα πάρω το s3 θέλω να μου πείτε ποιες θήκες να κοιτάξω ώστε να το προστατεύω απο πτώσεις απότομες.

Δεν ξέρω πως τα παει με την αντοχή του γιαυτο ρωτάω.

Ας πούμε αν το έχω μέσα στην τσέπη του μπουφάν και πεσω πουθενά...κλαφτο;;;

Επειδή είμαι λίγο τρελός με το snowboarding και τώρα ξεκινάει το χιονακι δεν θέλω να έχω κανένα παρατράγουδο. Τόσο καιρό με το iPhone δν είχα πρόβλημα και χωρίς θήκη.

Οι ανησυχία μου προκύπτει απο διάφορα Βιντεο που έχω δει drop test.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Υπαρχει κανας φιλος απο Θεσσαλονικη που να εχει ζελατινα προστασιας (Screen Protector)για το Galaxy S????

η σε τελικη να μου πει που εχει στα σιγουρα να αγορασω??γιατι εδω και μερες ψαχνω αλλα δε βρισκω ουτε Πλαισιο ουτε πουθενα.....Ευχαριστω

 

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ) για Galaxy S

 

Γεια σας παιδιά. Επειδή θα πάρω το s3 θέλω να μου πείτε ποιες θήκες να κοιτάξω ώστε να το προστατεύω απο πτώσεις απότομες.

Δεν ξέρω πως τα παει με την αντοχή του γιαυτο ρωτάω.

Ας πούμε αν το έχω μέσα στην τσέπη του μπουφάν και πεσω πουθενά...κλαφτο;;;

Επειδή είμαι λίγο τρελός με το snowboarding και τώρα ξεκινάει το χιονακι δεν θέλω να έχω κανένα παρατράγουδο. Τόσο καιρό με το iPhone δν είχα πρόβλημα και χωρίς θήκη.

Οι ανησυχία μου προκύπτει απο διάφορα Βιντεο που έχω δει drop test.

 

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ) για Galaxy SIII

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα μία θήκη σιλικόνης γκρίζα, αλλά ήταν μάπα γιατί δεν πρόσεξα ότι πίσω το ηχειάκι δεν ήταν ελεύθερο για να ακούγεται καλά!:( Κι έτσι έβαλα πάλι την gel case http://www.ebay.co.uk/itm/Smoke-Argyle-Case-LCD-Film-For-Samsung-Galaxy-S2-i9100-/190639333650?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2c62fd6112 που είχα πάρει η οποία δείχνει το κινητό ακόμα πιο ωραίο. (εγώ έχω το λευκό s2) Τη συστήνω ανεπιφύλακτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα φιλοι μου..εχω το samsung galaxy s2 GTi9100 το μαυρο! Εχει θηκες να του αλλαξω σε ασπρο? Αλλα οχι μονο το πισω το cover..αλλαζετε το μπροστα? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα καλύτερα στην ενότητα του Galaxy SII στο θέμα Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πρόκειται να αγοράσω το Samsung Ace 3 το οποίο υποστηρίζει κάρτα microSD μέχρι 64 Gb.

Επειδή το κόστος μιας τέτοιας κάρτας δεν είναι ευκαταφρόνητο (>50 ευρώ), θα ήθελα να ρωτήσω αν άλλοι κάτοχοι Samsung smartphones έχουν χρησιμοποιήσει τέτοιου είδους κάρτα στο κινητό τους και αν ναι, ποιά;

Όπως καταλαβαίνετε θέλω να ελαχιστοποιήσω την πιθανότητα να πάρω κάρτα που δεν θα τη βλέπει η συσκευή.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που υπάρχει στα επίσημα τεχνικά χαρακτηριστικά η υποστήριξη κάρτας microSD μέχρι 64GB δεν καταλαβαίνω τον λόγο να προβληματίζεσαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πάρε Samsung. Δεν νομίζω να μπορέσουν να σου πουν τίποτα σε περίπτωση που δεν την διαβάσει και επιπλέον είναι από τις καλύτερες κάρτες που μπορείς να βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί αυτό που μου προτείνεις. Το θέμα είναι ότι η συσκευή που θέλω να πάρω δεν εισάγεται από την ελληνική Samsung οπότε σε ποιόν να απευθυνθώ αν η κάρτα της ίδιας της Samsung δεν είναι συμβατή; Πάντως θεωρώ ελάχιστα πιθανή μια τέτοια περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί αυτό που μου προτείνεις. Το θέμα είναι ότι η συσκευή που θέλω να πάρω δεν εισάγεται από την ελληνική Samsung οπότε σε ποιόν να απευθυνθώ αν η κάρτα της ίδιας της Samsung δεν είναι συμβατή; Πάντως θεωρώ ελάχιστα πιθανή μια τέτοια περίπτωση.

 

Δεν πιστεύω κάρτα της Samsung να μην είναι συμβατή με τις συσκευές της ίδιας εταιρίας.

Ίσως μπορείς να πάρεις τηλέφωνο την Samsung Hellas να τους κάνεις την ερώτηση.

 

Eγω πηρα αυτη

http://www.ebay.com/itm/141161325156?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

παιζει να ειναι μουφα?

 

Δεν βρίσκω το λόγο να είναι. Ο πωλητής έχει πολλές θετικές αξιολογήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...