Jump to content

Καρτοκινητό στη Γερμανία: Τι να διαλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω οταν λογο δουλειας εκανα αρκετα ταξιδια στην Γερμανια ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος με την Fonic ειχε και πολυ φτηνα προς σταθερα στην Ελλαδα 9σεντ το λεπτο προς σταθερα και νομιζω 29 λεπτα το λεπτο προς κινητα.Γενικα προβλημα με σημα δεν αντιμετωπισα πουθενα.Οκ ειναι και κρατος... οχι σταβλος.
Link to comment
Share on other sites

Για να είναι πιο πλήρες το θέμα αυτό παραθέτω και κάποια προγράμματα καρτοκινητής που μιλάνε απεριόριστα μεταξύ τους όπως τα δικά μας CU&What's up. Λέγονται friends4free. Χρησιμοποιούν το δίκτυο της O2. Οι ίδιες εταιρίες προσφέρουν και άλλα προγράμματα, οπότε όταν πάτε να τα αγοράσετε να προσέξετε να αγοράσετε το σωστό. Τα λινκς παραπέμπουν μόνο στις σελίδες για τα προγράμματα friends4free. Εννοείται ότι είναι χρήσιμα όταν κάποιος μένει εκεί και θέλει να μετακομίσει με όλη την παρέα. Τα προγράμματα αυτά δεν προσφέρουν φτηνές κλήσεις για Ελλάδα όπως η fonic ή το lidl mobile.

 

http://www.maxxim.de/index.php?page=tarife&tarif=friends

http://www.simplytel.de/simply-tarif-uebersicht&tarifanzeige=clever.htm

http://8cent.hellomobil.de/handytarife&tarif=friends.htm

 

Ένα συγκριτικό μεταξύ τους.

 

http://prepaid-vergleich-tarife.de/prepaid-partnertarife-partnerkarten/

 

Και για όσους θέλουν να κάνουν μια αναζήτηση στο google μπορούν να χρησιμοποιήσουν τις λέξεις prepaid partnertarife.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

αν μπορεί και ξέρει κάποιος ας προτείνει παρακαλώ...

έφυγε η κοπέλα μου για ένα 4μηνο στο Βερολίνο και ψάχνουμε ενα φτηνό καρτοκινητό για να μπορεί να επικοινωνεί με Ελλάδα και ενα πακετάκι καρτοιντερνετ γιατί εκει που μένει wifi καπουτ...(εννοείτε οτι όσο ποιο πολλά τα gb τόσο καλύτερα γιατί 1 με 2 gb το μήνα μόνο για skype πιστεύω δεν φτάνουν....:O)

δώστε καμιά φτηνή και με καλό σήμα λύση...

φαντάζομαι οτι δεν θα είναι όπως εδώ που μόνο στην ταράτσα δεν βγαίνουμε για να βρούμε σήμα...

διαβάζω για τη FONIC...

εσείς τι λέτε??έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εταιρία???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί και ξέρει κάποιος ας προτείνει παρακαλώ...

έφυγε η κοπέλα μου για ένα 4μηνο στο Βερολίνο και ψάχνουμε ενα φτηνό καρτοκινητό για να μπορεί να επικοινωνεί με Ελλάδα και ενα πακετάκι καρτοιντερνετ γιατί εκει που μένει wifi καπουτ...(εννοείτε οτι όσο ποιο πολλά τα gb τόσο καλύτερα γιατί 1 με 2 gb το μήνα μόνο για skype πιστεύω δεν φτάνουν....:O)

δώστε καμιά φτηνή και με καλό σήμα λύση...

φαντάζομαι οτι δεν θα είναι όπως εδώ που μόνο στην ταράτσα δεν βγαίνουμε για να βρούμε σήμα...

διαβάζω για τη FONIC...

εσείς τι λέτε??έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εταιρία???

 

Ναι η fonic ειναι πολυ καλη.

Με 10€ θα εχεις 500mb και μετα το περας των 500mb απλα ριχνουν την ταχυτητα.

Αφου ριξουν την ταχυτητα εσυ παλι σερφαρεις αλλα με λιγη καθυστερηση.

Το καλο ειναι ειναι πως οπου και κανεις κληση η τιμη ειναι 9cents το λεπτο, δηλαδη για κινητα/σταθερα σε ολη την γερμανια και σε ολα τα σταθερα της ευρωπης παλι με 9cents το λεπτο.

Το προβλημα ειναι πως για να βρεις μια εταιρεια που να σου δινει πανω απο γιγα, θα πρεπει να κανεις συμβολαιο και τις περισσοτερες φορες ανω των 30€ για δυο χρονια.

Η blau και η klarmobile πανω κατω προσφερουν τα ιδια με την fonic.

Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την fonic.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η fonic ειναι πολυ καλη.

Με 10€ θα εχεις 500mb και μετα το περας των 500mb απλα ριχνουν την ταχυτητα.

 

μετα τα 500 mb βάζεις κάρτα αλλα 10€ για ακόμη 500mb???

το μαμισαμε και ψόφησε...500mb χαλάμε σε μια μέρα μεσω skype....:cry::cry:

έχεις να προτείνεις κάτι άλλο για ιντερνετ????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα τα 500 mb βάζεις κάρτα αλλα 10€ για ακόμη 500mb???

το μαμισαμε και ψόφησε...500mb χαλάμε σε μια μέρα μεσω skype....:cry::cry:

έχεις να προτείνεις κάτι άλλο για ιντερνετ????

 

Οχι φιλε μου δεν μπορεις να βαλεις αλλα 500 με 10€.

Αλλα δεν καταλαβες αυτο ποτ σου εγραψα ακριβως, στην ουσια ειναι απεριοριστο απλα μετα τα 500 ριχνουν την ταχυτητα ενω εσυ σερφαρεις κανονικα απλα λιγο πιο αργα. Με καλο σημα παλι μιλας με σκαιπ βιμπερ και αλλα αφου σου εχουν ριξει την ταχυτητα.

Αλλες εταιρεις δινουν 1 και 1,5 γιγα αλλα οι τιμες ξεφευγουν και ειναι μονο σε διετη συμβολαια.

Η γνωμη μου ειναι για αρχη ας παρει μια fonic καρτοκινητη και δοκιμαστε την τον πρωτο μηνα.

Αν και σου λεω πως παλι απο την στιγμη που ξεπερασει τα 500 μβ και ριξουν την ταχυτητα δεν θα εχετε τοσο μεγαλο προβλημα στην επικοινωνια με σκαιπ απλα εκει που θα ναι να εχει καλο σημα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν μπορεις να βαλεις αλλα 500 με 10€.

Αλλα δεν καταλαβες αυτο ποτ σου εγραψα ακριβως, στην ουσια ειναι απεριοριστο απλα μετα τα 500 ριχνουν την ταχυτητα ενω εσυ σερφαρεις κανονικα απλα λιγο πιο αργα. Με καλο σημα παλι μιλας με σκαιπ βιμπερ και αλλα αφου σου εχουν ριξει την ταχυτητα.

Αλλες εταιρεις δινουν 1 και 1,5 γιγα αλλα οι τιμες ξεφευγουν και ειναι μονο σε διετη συμβολαια.

Η γνωμη μου ειναι για αρχη ας παρει μια fonic καρτοκινητη και δοκιμαστε την τον πρωτο μηνα.

Αν και σου λεω πως παλι απο την στιγμη που ξεπερασει τα 500 μβ και ριξουν την ταχυτητα δεν θα εχετε τοσο μεγαλο προβλημα στην επικοινωνια με σκαιπ απλα εκει που θα ναι να εχει καλο σημα.

Οκ τώρα κατάλαβα... :-)

Κάνουμε αυτό που προσηνείς και βλέπουμε γιατί προς το παρόν και απ όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι καλύτερο..σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια... :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα κατάλαβα... :-)

Κάνουμε αυτό που προσηνείς και βλέπουμε γιατί προς το παρόν και απ όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι καλύτερο..σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια... :-)

 

Τιποτα φιλε, οτι αλλο χρειαστεις επι του θεματος ρωτα.

Ολα οσα σου ειπα ειναι απο προσωπικη εμπειρια μιας και το εψαξα πολυ το θεμα.

Σκεψου πως πανω κατω ειναι ιδια φαση με κατω αλλα με περισσοτερες εταιρειες στην καρτοκινητη και το μεγαλο πλεονεκτημα ειναι πως μετα το περας των μβ, απλα ριχνουν την ταχυτητα και δεν διακοπτουν τα data.

Οπως και με την καλυψη δικτυου μην νομιζεις πως ειναι πολυ καλυτερα απ'οτι στην Ελλαδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε, οτι αλλο χρειαστεις επι του θεματος ρωτα.

Ολα οσα σου ειπα ειναι απο προσωπικη εμπειρια μιας και το εψαξα πολυ το θεμα.

Σκεψου πως πανω κατω ειναι ιδια φαση με κατω αλλα με περισσοτερες εταιρειες στην καρτοκινητη και το μεγαλο πλεονεκτημα ειναι πως μετα το περας των μβ, απλα ριχνουν την ταχυτητα και δεν διακοπτουν τα data.

Οπως και με την καλυψη δικτυου μην νομιζεις πως ειναι πολυ καλυτερα απ'οτι στην Ελλαδα.

 

Οκ αν τυχει και παει σε κανα βουνο η σε κανα λαγκαδι ισως μην βρει σημα καλο αλλα οκ εγω με FONIC σε ipad τον ιουνιο που εκανα ενα εβδομαδιαιο ταξιδι και οδικως απο Dusseldorf - dortmund - Frankfurt - Stuttgart ειχα παντου στον δρομο και σε πολεις μεσα μια χαρα σημα... σε κατι συνεργατες που ειχα παει σε κατι βουνα μεσα ε εκει ναι επεζε Εdge... αλλα το να συγκρινεις το σημα εκει με εδω ειναι αστοχο τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν τυχει και παει σε κανα βουνο η σε κανα λαγκαδι ισως μην βρει σημα καλο αλλα οκ εγω με FONIC σε ipad τον ιουνιο που εκανα ενα εβδομαδιαιο ταξιδι και οδικως απο Dusseldorf - dortmund - Frankfurt - Stuttgart ειχα παντου στον δρομο και σε πολεις μεσα μια χαρα σημα... σε κατι συνεργατες που ειχα παει σε κατι βουνα μεσα ε εκει ναι επεζε Εdge... αλλα το να συγκρινεις το σημα εκει με εδω ειναι αστοχο τελειως.

 

Δεν εκανα καμια συγκριση.

Απλα ειπα στον φιλο παραπανω, να μην νομιζει πως η διαφορα θα ειναι τεραστια σε σχεση με τα δικτυα που εχουμε στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα ειναι καπως καλυτερα.

Οπως προειπες η εμπειρα σου με την συγκεκριμενη εταιρια ειναι απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας, εγω χρησιμοποιω την συγκεκριμενη εταιρια κοντα 2 χρονια τωρα και ειχα δοκιμασει και καποια αλλα δικτυα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα καμια συγκριση.

Απλα ειπα στον φιλο παραπανω, να μην νομιζει πως η διαφορα θα ειναι τεραστια σε σχεση με τα δικτυα που εχουμε στην Ελλαδα, αλλα σιγουρα ειναι καπως καλυτερα.

Οπως προειπες η εμπειρα σου με την συγκεκριμενη εταιρια ειναι απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας, εγω χρησιμοποιω την συγκεκριμενη εταιρια κοντα 2 χρονια τωρα και ειχα δοκιμασει και καποια αλλα δικτυα.

 

Ναι την FONIC την δοκιμασα μονο σε IPAD κτλ κτλ ... ειχα ομως vodafone σε περιαγωγη και παλι δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ακομα και στο Μετρο στην Φρανκφουρτη η και στην Στουτγαρδη οπου μπηκα για βολτα και εκει καμπανα.

 

τελος παντων επειδη σπουδαζα το διαστημα 2000-2004 και τοτε ειχα O2 home με μολις 9 ευρω τον μηνα με homezone με με με με και παλι δεν ειχα κανενα προβλημα και ζωντας 4 μιση χρονια εκει ε νομιζω και οι υπηρεσιες ειναι αλλες και οι τιμες αλλες και γενικως τεχνολογικα δεν συγκρινονται πουθενα. γιατι αν το παμε και στον τομεα του Ιντερνετ αστο... :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι την FONIC την δοκιμασα μονο σε IPAD κτλ κτλ ... ειχα ομως vodafone σε περιαγωγη και παλι δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ακομα και στο Μετρο στην Φρανκφουρτη η και στην Στουτγαρδη οπου μπηκα για βολτα και εκει καμπανα.

 

τελος παντων επειδη σπουδαζα το διαστημα 2000-2004 και τοτε ειχα O2 home με μολις 9 ευρω τον μηνα με homezone με με με με και παλι δεν ειχα κανενα προβλημα και ζωντας 4 μιση χρονια εκει ε νομιζω και οι υπηρεσιες ειναι αλλες και οι τιμες αλλες και γενικως τεχνολογικα δεν συγκρινονται πουθενα. γιατι αν το παμε και στον τομεα του Ιντερνετ αστο... :P

 

αρα παίρνει 2 καρτουλες

μια για τηλέφωνο και μια για ιντερνετ.

ψάχνοντας πέτυχα αυτό

http://www.lycamobile.de/international-rates/en

έχει κανείς εμπειρία???

σταθερό 0.01 €/min

κινητό 0.09 €/min

sms 0.09 €

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα παίρνει 2 καρτουλες

μια για τηλέφωνο και μια για ιντερνετ.

ψάχνοντας πέτυχα αυτό

http://www.lycamobile.de/international-rates/en

έχει κανείς εμπειρία???

σταθερό 0.01 €/min

κινητό 0.09 €/min

sms 0.09 €

 

*Connection charge for international calls 15ct αυτο το ειδες?

Ναι μεν σε χρεωνουν τοσο αλλα δειχνει και ενα εφαπαξ διεθνων κλησεων 15 λεπτων.. γενικα δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτην την εταιρεια ποιανου δικτυο χρησιμοποιει κτλ κτλ.. νομιζω οτι προς το παρων η πιο βολικη ειναι η fonic και για κλησεις προς Ελλαδα και για ιντερνετ . θελει ψαξιμο γενικα γιατι εχει πολλους παροχους. Ας κανει και μια βολτα στα shop εκει ρωτησει και παρει και φυλλαδια η ακομα ας παρει το περιοδικο Connect εχει αναλυτικα σε καθε τευχος tarife vergleich δηλαδη συγκριση πακετων για ολα για ομιλια ιντερνετ ομιλια στο εξωτερικο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

*Connection charge for international calls 15ct αυτο το ειδες?

Ναι μεν σε χρεωνουν τοσο αλλα δειχνει και ενα εφαπαξ διεθνων κλησεων 15 λεπτων.. γενικα δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτην την εταιρεια ποιανου δικτυο χρησιμοποιει κτλ κτλ.. νομιζω οτι προς το παρων η πιο βολικη ειναι η fonic και για κλησεις προς Ελλαδα και για ιντερνετ . θελει ψαξιμο γενικα γιατι εχει πολλους παροχους. Ας κανει και μια βολτα στα shop εκει ρωτησει και παρει και φυλλαδια η ακομα ας παρει το περιοδικο Connect εχει αναλυτικα σε καθε τευχος tarife vergleich δηλαδη συγκριση πακετων για ολα για ομιλια ιντερνετ ομιλια στο εξωτερικο κτλ κτλ

Ναι το είδα αυτό για τα 15 λεπτά.

Καρτουλα fonic από που μπορεί να πάρει;σε ποια εταιρία ανήκει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτό για τα 15 λεπτά.

Καρτουλα fonic από που μπορεί να πάρει;σε ποια εταιρία ανήκει;

 

Ανηκει σε Ο2.

Καρτα μπορεις να παρεις απο saturn, mediamarkt, d&m και αλλα καταστηματα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήμουν γερμανία μέχρι πέρσι τέτοια εποχή.. και είχα fonic. στις λεπτομέριες ήταν καλύτερη η lidl ίδιες τιμές, καλύτερα πακέτα ίντερνετ και αγόραζες κάρτα σε κάθε lidl δηλαδή παντού.. η καλύτερη προσφορά μακράν όμως τώρα είναι η ortel

1000 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 20ευρό

500 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 10ευρό

1000 sms σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) 10ευρό

750 mb με 10 ευρό

300mb 100 λεπτα 100 σμσ (σε λιγότερες χώρες αλλά και ελλάδα) 13 ευρό

 

ανήκει στην e-base

χάθηκε να σπούδαζα φέτος γερμανία;;;;

 

χωρίς κόστος σύνδεσης..

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήμουν γερμανία μέχρι πέρσι τέτοια εποχή.. και είχα fonic. στις λεπτομέριες ήταν καλύτερη η lidl ίδιες τιμές, καλύτερα πακέτα ίντερνετ και αγόραζες κάρτα σε κάθε lidl δηλαδή παντού.. η καλύτερη προσφορά μακράν όμως τώρα είναι η ortel

1000 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 20ευρό

500 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 10ευρό

1000 sms σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) 10ευρό

750 mb με 10 ευρό

300mb 100 λεπτα 100 σμσ (σε λιγότερες χώρες αλλά και ελλάδα) 13 ευρό

 

ανήκει στην e-base

χάθηκε να σπούδαζα φέτος γερμανία;;;;

 

χωρίς κόστος σύνδεσης..

 

ortel σε ποιο δίκτυο ανήκει???e-base???

750 mb και μετά απλά ρίχνουν την ταχύτητα όπως στη fonic???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως οι προσφορες της ortel ειναι κατι παραπανω απο καλες.

Βεβαια η καλυψη δικτυου απο την base δεν ειναι και η καλυτερη αλλα με τετοιες προσφορες που εχει νομιζω ειναι μονοδρομος.

Ευχαριστω τον φιλο που το ποσταρε.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε ξέρω τι γινεται μετα τα 750mb. Φαντάζομαι θα χει την ιδια πολιτική με την ebase. Για το ιντερνετ καλυτερη περσι ηταν η lidl 5gb 15ευρο και μετά πεφτει η ταχυτητα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήμουν γερμανία μέχρι πέρσι τέτοια εποχή.. και είχα fonic. στις λεπτομέριες ήταν καλύτερη η lidl ίδιες τιμές, καλύτερα πακέτα ίντερνετ και αγόραζες κάρτα σε κάθε lidl δηλαδή παντού.. η καλύτερη προσφορά μακράν όμως τώρα είναι η ortel

1000 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 20ευρό

500 λεπτά σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) κινητά και σταθερά 10ευρό

1000 sms σε 26 χώρες (και Ελλάδα μέσα) 10ευρό

750 mb με 10 ευρό

300mb 100 λεπτα 100 σμσ (σε λιγότερες χώρες αλλά και ελλάδα) 13 ευρό

 

ανήκει στην e-base

χάθηκε να σπούδαζα φέτος γερμανία;;;;

 

χωρίς κόστος σύνδεσης..

 

Ολα αυτα συνδιαζονται κιολας μεταξυ τους?δηλαδη μπορεις να ενεργοποιεις διαφορα πακετα οπως εσυ θελεις? Αν ναι τοτε ειναι ισως η καλυτερη προσφορα για καρτοκινητο εφοσον εισαι τυχερος και εχεις τουμπανο σημα εκει που κινεισαι ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δε ξερω. Λογικα συνδυαζονται. Ειμαι ελλαδα τωρα οποτε ο,τι ξερω το ξερω απο το σαιτ. Προσωπικη μου αποψη παντως ειναι πως δε πρεπει να σκαλωνετε με το σημα. Αν δε πατε σε κανενα χωριο με 50 κατοικους πισω απο κανα βουνο δε νομιζω να χετε θεμα με το σημα οποια εταιρεια κ να χετε.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτησω αν κάποιος ξέρει κάποιο prepaid καρτοκινητο που να ανήκει στο δυκτιο D1.

Τώρα έχω το καρτοκινητο της fonic αλλά στο δυκτιο της O2 που είναι το ίντερνετ δεν είναι και τόσο γρήγορο.

Το καρτοκινητο της T-mobile (xtra) που ανήκει στο δυκτιο D1 είναι πολύ καλό και γρήγορο αλλά το πρόβλημα είναι ο περιορισμός των 100 και 200mb ανα μήνα και δεν φθάνουν.

Ποιες αλλες εταιρείες πατανε πανω στο δυκτιο της D1;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πάντως που χρησιμοποιούσα ίντερνετ πιστεύω ότι το πακετάκι της fonic ήταν το καλύτερο....και από άποψη δικτύου μια χαρά... Έχω την εντύπωση ότι στη Γερμανία ειδιά από άποψη κάλυψης όλα τα ίτυα έχουν προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 δυκτια, το D1, το D2 και το E-Netz. Απο τις εταιρειες που υπαρχουν η T-mobile χρησιμοποιει το D1, η Vodafone το D2 και οι E-plus με την O2 το E-Netz.

Οι διαφορες εταιρειες prepaid card και οχι μονο που συνηθως εχουν χαμηλες χρεωσεις χρησιμοποιουν τα δυκτια των μεγαλων εταιρειων πχ η fonic παταει στο δυκτιο της O2.

Απο αποψη σηματος τωρα υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στα D1,2 με το E-netz με κατα πολυ καλυτερα τα δυκτια των D1,2 και ειδικα στο download και upload κατα το σερφαρισμα..

Αν δεν κανω λαθος, νομιζω η Klarmobil.de παταει στο δυκτιο της D1.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει καποιος καποια σελιδα οπου να συγκρινει ολα τα δυκτια με βαση τις τιμες, ταριφες και σε ποια δυκτια ανηκουν οι εκαστοτε εταιρειες, δηλαδη απο ποιο δυκτιο παιρνουν το σημα και τα data.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο στο διαδυκτιο βρηκα την προσφορα της Congstar.de με 20 ευρω , 3 γιγα ιντερνετ και κλησεις και sms με 9 σεντς το λεπτο και φυσικα στο δυκτιο της D1.

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...