Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια,αγορασα μεταχ/νο το στορμ

εχει την v.4.7.0.151,αλλα δεν βλεπω ελληνικο πληκτρολόγιο.Στις επιλογές εχει μονο το αγγλικο

Πρεπει να κάνω κάποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια βοηθεια,αγορασα μεταχ/νο το στορμ

εχει την v.4.7.0.151,αλλα δεν βλεπω ελληνικο πληκτρολόγιο.Στις επιλογές εχει μονο το αγγλικο

Πρεπει να κάνω κάποια ρυθμιση?

 

Η 151 δεν έχει ελληνικά, δεν είναι miltulanguage. Η κανείς downgrade στην 141 (έχει βγάλει η vodafone greece) και επιλέγεις τα ελληνικά η ακολουθείς τις οδηγίες στο λινκ στην υπογραφή μου για το πώς περνάς ελληνικά σε μη miltulanguage έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις το αναβάθμισα (πρίν 1 ώρα) είχε 35 ΜΒ και τώρα 24...Και χωρίς πολλά πολλά ανοικτά..Επίσης (όπως διάβαζα)ξεκλειδώνει με οποιοδήποτε hard key και ώς τώρα δεν ξερω αν με χαλάει και τόσο..Και η κάμερα ακόμη πιό γρήγορη..

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να αποτρέψει κανείς το κινητό από το να ξεκλειδώνει τόσο εύκολα (με κάθε πλήκτρο); Ευχής έργο θα ήταν να ξεκλείδωνε μόνο με το πλήκτρο του κλειδώματος, πάνω αριστερά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να αποτρέψει κανείς το κινητό από το να ξεκλειδώνει τόσο εύκολα (με κάθε πλήκτρο); Ευχής έργο θα ήταν να ξεκλείδωνε μόνο με το πλήκτρο του κλειδώματος, πάνω αριστερά.

 

Υπαρχουν πολλα προγραμματα που το κανουν.

Ενα πολυ καλο ειναι το swipelock

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να αποτρέψει κανείς το κινητό από το να ξεκλειδώνει τόσο εύκολα (με κάθε πλήκτρο); Ευχής έργο θα ήταν να ξεκλείδωνε μόνο με το πλήκτρο του κλειδώματος, πάνω αριστερά.

 

δες εδώ έχει και οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Το έχεις δοκιμάσει? Εντυπώσεις?

 

δεν το έχω δοκιμάσει γιατί τα hybrid δεν έχουν τέτοιο θέμα :D

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων. Αν ποτέ ξεμπερδέψω με το επιεικώς απαράδεκτο service πλαίσιο - value services, θα

το δοκιμάσω.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

πάντως το site αυτό είναι πολύ αξιόπιστο οπότε σίγουρα θα είναι καλό, έχω δοκιμάσει αρκετά how to απο εκεί και όλα δούλευουν ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το iscoot μια εφαρμογη για να τρεχω το skype .Φαινεται καλη αλλα το μονο αρνητικο που τις βρηκα ειναι οτι δεν κανει rotate την οθονη...θα τη δουλεψω λιγω ακομα και θα δω...για πιο πολλες info http://www.iskoot.com/

Το έβαλα και γω. Καλό μου φαίνεται αλλά έχω μια απορία. Όταν καλείς μια επαφή παίρνει τηλέφωνο στις ΗΠΑ και δρομολογεί την κλήση στην επαφή που κάλεσες;

Link to comment
Share on other sites

Η 151 δεν έχει ελληνικά, δεν είναι miltulanguage. Η κανείς downgrade στην 141 (έχει βγάλει η vodafone greece) και επιλέγεις τα ελληνικά η ακολουθείς τις οδηγίες στο λινκ στην υπογραφή μου για το πώς περνάς ελληνικά σε μη miltulanguage έκδοση.

 

τελικα κατεβηκα στην 141 και ολα καλα με τα ελληνικα:)

αργοτερα λεω να δοκιμάσω την υβριδικη

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το μάθεις αρχικά με την επίσημη και περνάς μετά το υβριδικό.

Άλλωστε ο hellsangel έχει και εξεταστική οπότε αν τύχει κάτι δε θα μπορεί να σε βοηθήσει:lol::lol:

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και γω. Καλό μου φαίνεται αλλά έχω μια απορία. Όταν καλείς μια επαφή παίρνει τηλέφωνο στις ΗΠΑ και δρομολογεί την κλήση στην επαφή που κάλεσες;

 

Ναι...πηρα αμερικη σε συγγενεις και ηταν σαν πηρα απο pc

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι...πηρα αμερικη σε συγγενεις και ηταν σαν πηρα απο pc

 

μιας και το χρησιμοποιείς, επειδή δεν ξέρω τι data plan πρέπει να έχεις, μπορείς στο τέλος του μήνα να μας πείς πόσα mb κατανάλωσες με χρήση του iskoot?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το μάθεις αρχικά με την επίσημη και περνάς μετά το υβριδικό.

Άλλωστε ο hellsangel έχει και εξεταστική οπότε αν τύχει κάτι δε θα μπορεί να σε βοηθήσει:lol::lol:

 

μαλλον αυτο θα κάνω:lol:

διαβασα στο faq για κουδούνισμα και δονηση μαζι οτι δεν γίνεται

εχουμε βρει λύση ή να περιμενουμε σε καινουργιες αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο θα κάνω:lol:

διαβασα στο faq για κουδούνισμα και δονηση μαζι οτι δεν γίνεται

εχουμε βρει λύση ή να περιμενουμε σε καινουργιες αναβαθμίσεις?

 

υπάρχουν εφαρμογές όπως το vib and ring και το buzz me. εγω χρησιμοποιώ το δεύτερο. το εγκαθιστάς, ενεργοποιείς την δόνηση στο Buzz me και την απενεργοποιείς απο το προφίλ που χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Rokko έχεις κάποιο link για το swipelock?

 

Είναι αγορασμένο από http://www.cellavant.com/SwipeLock/ γύρω στα 4,00€ (αξίζει).

 

δες εδώ έχει και οδηγίες

 

Κουράστηκα μόνο και μόνο που διάβασα τις οδηγίες. :lol:

Προσωπικός πιστεύω ότι δεν αξίζει τον κόπο όταν όπως γράφω και ποιό πάνω υπάρχουν αρκετά προγράμματα που δουλεύουν και μπορείς να τα βάλεις μέσα σε ένα λεπτό... Βέβαια ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :rolleyes:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι εφαρμογή, απλά αλλάζεις κάποια αρχεία συστήματος. σίγουρα είναι πιο εύκολο αυτό που λές αλλά θέλει και λεφτά :lol:
Link to comment
Share on other sites

μιας και το χρησιμοποιείς, επειδή δεν ξέρω τι data plan πρέπει να έχεις, μπορείς στο τέλος του μήνα να μας πείς πόσα mb κατανάλωσες με χρήση του iskoot?

 

Κοιτα...data plan αυτο το μηνα εκανα στο surf&email 250...θα το παρακολουθησω και θα ενημερωσω...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...data plan αυτο το μηνα εκανα στο surf&email 250...θα το παρακολουθησω και θα ενημερωσω...

 

σε ευχαριστώ πολύ, με σώζεις! έχω το 150 και το ψιλοφοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ, με σώζεις! έχω το 150 και το ψιλοφοβάμαι

 

Και εγω στην αρχη για το 150 πηγαινα και ενας φιλος που δουλευει στη voda μου ειπε οτι καλυτερα να παω στο 250 να ειμαι ησυχος...χρηση του χαρτη ,msn, facebook, skype ,serf,mail κλπ...το τσακιζουμε δε μπορω να πω...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην αρχη για το 150 πηγαινα και ενας φιλος που δουλευει στη voda μου ειπε οτι καλυτερα να παω στο 250 να ειμαι ησυχος...χρηση του χαρτη ,msn, facebook, skype ,serf,mail κλπ...το τσακιζουμε δε μπορω να πω...

εγω στους τελευταιουσ λογαριασμους μετα βιας πιανω τα 40mb οποτε καταλαβαινεις οτι σου φτανουν και σου καραπερισσευουν...εχει ειπωθει πολλες φορεσ

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

εγω στους τελευταιουσ λογαριασμους μετα βιας πιανω τα 40mb οποτε καταλαβαινεις οτι σου φτανουν και σου καραπερισσευουν...εχει ειπωθει πολλες φορεσ

 

έχεις δίκιο έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά δεν έχει αναφέρει κανείς για τα mb με χρήση iskoot. μόνο για απλή χρήση fb, msn, email, google talk, browsing

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην αρχη για το 150 πηγαινα και ενας φιλος που δουλευει στη voda μου ειπε οτι καλυτερα να παω στο 250 να ειμαι ησυχος...χρηση του χαρτη ,msn, facebook, skype ,serf,mail κλπ...το τσακιζουμε δε μπορω να πω...

 

Αν μιλάς για βόιδαφον που με την προσφορά φτάνει στο 1,5GB μην ανησυχείς. Φύγε από το 250 τρέχοντας. Δεν υπάρχει περίπτωση να το φτάσεις σε καμία των περιπτώσεων. Αλλά και το απλό 150 να έχεις είναι πάρα πολύ δύσκολο να το ξεπεράσεις. Υπάρχει και ένα πρόγραμμα (mobile data alerter) που σου μετράει την χρήση που κάνεις και έτσι μπορείς να το παρακολουθήσεις....

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...