Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για όσους έχουν πρόβλημα με την μπαταρία του storm

 

http://www.seidioonline.com/category-s/2981.htm

 

η 2600 είναι πολύ καλή αλλά με προβληματίζει που χοντραίνει και άλλο το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για όσους έχουν πρόβλημα με την μπαταρία του storm

 

http://www.seidioonline.com/category-s/2981.htm

 

η 2600 είναι πολύ καλή αλλά με προβληματίζει που χοντραίνει και άλλο το τηλέφωνο

 

Bravo!! Πολύ καλό αν και γίνετε χοντροκομένο αλλά για διακοπές ή ταξίδια είναι ότι πρέπει.

Επίσης είναι καλό για "φορτωμένες ημέρες" που δεν μας νοιάζει και τόσο η εμφάνιση απλά να μην μείνουμε από μπαταρία...

 

Τα δυσάρεστα είναι ότι δεν έχει paypal και τελική τιμή φτάνει 62,00 €. Αρκετά λεφτά.

Ευχαριστούμε πάντως. Εγώ θα το σκεφτώ σοβαρά... :) Καλοκαίρι έρχεται και θα γούσταρα να μπορώ στην παραλία να δω μία ταινιούλα χωρίς να φοβάμαι μην μείνω στον άσσο.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

το site αυτο είναι απο τα πιο αξιόπιστα! και σε reviews που έχω διαβάσει η μπαταρίες αυτές είναι σωτήριες.

όσο για storm και παραλία είναι λίγο επίφοβο με το κενό γύρω γύρω και την "ύπουλη" άμμο!

το ποσό είναι λογικό πιστέω, όλες η μπαταρίες τόσο πάνε περίπου

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το call log.Συγκεκριμένα έχει κολλήσει και μου δείχνει κανονικά όλες τις κλήσεις μου μέχρι τις 17/6 και από κει και πέρα μου δείχνει μόνο τις αναπάντητες,ούτε εξερχόμενες ούτε εισερχόμενες..Εννοείται ότι δεν στρώνει με battery pull ,σκέφτομαι να ξαναπεράσω το λειτουργικό μπας και βρω άκρη..:confused::confused:

P.S Επίσης ένα καινούργιο σχέδιο που μου κάνει είναι ότι αρνείται να κάνει backup μόλις φτάνει στο "backing up databases"--> "messages" πετάει error.....δεν θα τα παμε καλά σήμερα,τα νευρα μου...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

P.S Επίσης ένα καινούργιο σχέδιο που μου κάνει είναι ότι αρνείται να κάνει backup μόλις φτάνει στο "backing up databases"--> "messages" πετάει error.....δεν θα τα παμε καλά σήμερα,τα νευρα μου...

 

Άνοιξε τον browser και πάτα το bb menu, πήγαινε options/cache operations και κάνει clean σε όλα εκτός από το πρώτο... Εάν στρώσει οκ, εάν όχι τότε κάνε clean και στην πρώτη επιλογή...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τον browser και πάτα το bb menu, πήγαινε options/cache operations και κάνει clean σε όλα εκτός από το πρώτο... Εάν στρώσει οκ, εάν όχι τότε κάνε clean και στην πρώτη επιλογή...

 

Τίποτα το ίδιο....

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ίδιο....

 

Μπορείς να μου γράψεις το error που σου βγάζει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το call log.Συγκεκριμένα έχει κολλήσει και μου δείχνει κανονικά όλες τις κλήσεις μου μέχρι τις 17/6 και από κει και πέρα μου δείχνει μόνο τις αναπάντητες,ούτε εξερχόμενες ούτε εισερχόμενες..Εννοείται ότι δεν στρώνει με battery pull ,σκέφτομαι να ξαναπεράσω το λειτουργικό μπας και βρω άκρη..:confused::confused:

P.S Επίσης ένα καινούργιο σχέδιο που μου κάνει είναι ότι αρνείται να κάνει backup μόλις φτάνει στο "backing up databases"--> "messages" πετάει error.....δεν θα τα παμε καλά σήμερα,τα νευρα μου...

 

ξαναπέρασε το ος σου και θα φτιάξει σίγουρα. όσο για το back up ποιο dm χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ακουστώ κάπως αλλά σου είχα πει εξάρχης να τους πιέσεις και να τους βρίσεις... Έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτά τα θέματα και γιαυτό στο έλεγα... Ξέρω ακριβώς πως λειτουργούν...

Σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα...

Υπήρχε λόγος που δεν μπορούσα να τους πιέσω. Αλλιώς θα το έκανα.

 

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το call log.Συγκεκριμένα έχει κολλήσει και μου δείχνει κανονικά όλες τις κλήσεις μου μέχρι τις 17/6 και από κει και πέρα μου δείχνει μόνο τις αναπάντητες,ούτε εξερχόμενες ούτε εισερχόμενες..Εννοείται ότι δεν στρώνει με battery pull ,σκέφτομαι να ξαναπεράσω το λειτουργικό μπας και βρω άκρη..:confused::confused:

P.S Επίσης ένα καινούργιο σχέδιο που μου κάνει είναι ότι αρνείται να κάνει backup μόλις φτάνει στο "backing up databases"--> "messages" πετάει error.....δεν θα τα παμε καλά σήμερα,τα νευρα μου...

 

Ίσως να πρέπει να περάσεις ξανά και το desktop software.:p

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου γράψεις το error που σου βγάζει?

Ένα γενικό"Error backing up database(s)"

 

όσο για το back up ποιο dm χρησιμοποιείς?

 

To 4.7

 

 

Δεν δουλεύει ούτε το switch wizard και σε αυτό κολλάει και σταματάει την διαδικασία...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

το site αυτο είναι απο τα πιο αξιόπιστα! και σε reviews που έχω διαβάσει η μπαταρίες αυτές είναι σωτήριες.

όσο για storm και παραλία είναι λίγο επίφοβο με το κενό γύρω γύρω και την "ύπουλη" άμμο!

το ποσό είναι λογικό πιστέω, όλες η μπαταρίες τόσο πάνε περίπου

δεν υπάρχει θέμα με την άμμο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μένει είναι να κάνεις απ/εγκατάσταση το desktop software. Ή έστω μια απλή επανεκκίνηση στον υπολογιστή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ένα γενικό"Error backing up database(s)"

 

Δοκίμασε αυτό και αν θες δοκίμασε και ένα wipe (options >Security Options >General Settings πατάς bb menu και επιλέγεις Wipe Handheld). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Με το wipe χάνεις όλα τα δεδομένα σου (μηνύματα, τηλέφωνα κτλ) που έχεις στην συσκευή.

 

υ.γ.

Άσχετο αλλά έχει κανείς νεότερο για την επίσημη 148? Πότε θα βγει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό και αν θες δοκίμασε και ένα wipe (options >Security Options >General Settings πατάς bb menu και επιλέγεις Wipe Handheld). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Με το wipe χάνεις όλα τα δεδομένα σου (μηνύματα, τηλέφωνα κτλ) που έχεις στην συσκευή.

 

Χάνεις και τις εφαρμογές και τα πάντα όλα. Πριν από αυτό, λοιπόν, θα επιμείνω οτι το σφάλμα είναι από το dm.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

όχι wipe! είναι θέμα dm και εμένα μου το έβγαζε. απεγκατέστησε το κάνε restart και πέρασε το πάλι

 

δεν υπάρχει θέμα με την άμμο.

 

αν μπει έστω και ένας κόκκος θα έχει πρόβλημα το τηλ. και πέραν απο αυτό γίνονται και διάφορα στις παραλίες, κλοπές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα uninstall το dm αν και δεν νομίζω ότι φταίει αυτό γιατί με το 8820 συνδέθηκε κανονικά , έκανα restore , synchronize όλα οκ.Νομίζω ότι κάτι παίζει με το τηλέφωνο γιατί δεν δουλεύει ούτε το loader εκτός dm για να ξαναπεράσω το os :mad:
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα uninstall το dm αν και δεν νομίζω ότι φταίει αυτό γιατί με το 8820 συνδέθηκε κανονικά , έκανα restore , synchronize όλα οκ.Νομίζω ότι κάτι παίζει με το τηλέφωνο γιατί δεν δουλεύει ούτε το loader εκτός dm για να ξαναπεράσω το os :mad:

 

και αυτό το έχω πάθει! έχεις την 141 σωστά? λοιπόν κατέβασε μια άλλη έκδοση (οποιαδήποτε και ας μην έχει ελληνικά) αλλά αντι για να τρέξεις το Loader (c:/program files/common files/reaserch in motion/app loader) άνοιξε το dm και πέρασε απο εκεί (σβήσε το vendor.html). Τσέκαρε πρώτα αν στον φάκελο shared/loader files υπάρχουν 2 φάκελοι. επειδή δεν θα είναι Official δεν θα στο περάσει αλλά θα σου διαβάσει το τηλέφωνο. μετά πήγαινε c:/program files/common files/reaserch in motion/app loader και τρέξε το Loader και πέρασε το καινούργιο ος. αν θέλεις ελληνικά πέρασε πάλι την 141 μετά

 

είναι κάπως ανορθόδοξο αλλά μου δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

όχι wipe! είναι θέμα dm και εμένα μου το έβγαζε. απεγκατέστησε το κάνε restart και πέρασε το πάλι

 

 

 

αν μπει έστω και ένας κόκκος θα έχει πρόβλημα το τηλ. και πέραν απο αυτό γίνονται και διάφορα στις παραλίες, κλοπές κλπ.

έχουν μπει αρκετοί αλλά με ένα κούνημα φεύγουν.

 

κλοπές σε παραλίες γίνονται αλλά θέλει προσοχή και οργάνωση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

έχουν μπει αρκετοί αλλά με ένα κούνημα φεύγουν.

 

κλοπές σε παραλίες γίνονται αλλά θέλει προσοχή και οργάνωση.

 

Κατα τη γνωμη μου...παραλια οχι...οσες φορες ειχα παρει κινητο..κατι επαθε...θες η αμμος θες λιγο νερο θες η απροσεξια των αλλων...πολλα συμβαινουν. Και ειδικα τετοιες συσκευες ,θεωρω οτι ειναι καλυτερα να τις προσεχουμε...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου άρχισε τις εξυπνάδες το τηλέφωνο! Δύο συνεχόμενα βράδια το αφήνω με μπαταρία πάνω από τη μέση και το πρωί έχει σβήσει! Ειδικά χθες το βράδυ το άφησα χωρίς να τρέχει τίποτα. Μου είχε περάσει ένα update του 4.7 core ο dm και είναι η μόνη εξήγηση που μπορώ να σκεφτώ, μιας και τις τελευταίες μέρες το μόνο που πέρασα είναι το buzz me πριν κάνα 5ήμερο. Πάω να βάλω την υβριδική μάλλον :p

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μου άρχισε τις εξυπνάδες το τηλέφωνο! Δύο συνεχόμενα βράδια το αφήνω με μπαταρία πάνω από τη μέση και το πρωί έχει σβήσει! Ειδικά χθες το βράδυ το άφησα χωρίς να τρέχει τίποτα. Μου είχε περάσει ένα update του 4.7 core ο dm και είναι η μόνη εξήγηση που μπορώ να σκεφτώ, μιας και τις τελευταίες μέρες το μόνο που πέρασα είναι το buzz me πριν κάνα 5ήμερο. Πάω να βάλω την υβριδική μάλλον :p

 

όταν περνάς εφαρμογές μην το κάνεις απο dm. εγώ αυτό είχα κάνει και μου έπαθε το ίδιο με εσένα. στην δική μου περίπτωση το loader (όχι απο το dm) κράσαρε όταν διάβασε τα applications. δοκίμασε αυτό που σου είπα σε εμένα λειτούργησε. έτσι κι αλλιώς για να περάσεις την υβριδική πρέπει πρώτα να το ξεκολλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει κολλήσει. Κανονικά επικοινωνεί με dm. Απλά έχω battery drain.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

οκ, λάθος κατάλαβα. ξαναπέρασε κάποιο ος! πάντως αν θές μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας η υβριδική της 141 κρατάει περισσότερο απο την 151
Link to comment
Share on other sites

οκ, λάθος κατάλαβα. ξαναπέρασε κάποιο ος! πάντως αν θές μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας η υβριδική της 141 κρατάει περισσότερο απο την 151

 

offtopic:

Παίρνω πάσα από τα γραφόμενα σου και ζητάω την άδεια από τον moderator για να ανοίξουμε κάποιο θέμα με τίτλο "OS υπέρ & κατά" ή κάπως έτσι ώστε εσύ και τα άλλα παιδιά που πειραματίζεστε με όλα τα OS (υβριδικά ή μη) να μοιραστείτε με όλους τους υπόλοιπους τα υπέρ & τα κατά της κάθε (141, 148 κτλ).

Καλό θα ήταν να είναι τόπικ ανά συσκευή.

Αυτό βέβαια μπορείτε να το εκλάβετε και ως πρόταση στους moderator να ανοίξουν αυτά τα τόπικ...

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μπορούμε να διαβάζουμε τις εξελίξεις/εντυπώσεις για κάθε os (λειτουργικό) που κυκλοφορεί μαζεμένες και τακτοποιημένες σε κάποιο τόπικ...

Την κάνω την πρόταση ανοικτά γιατί νομίζω ότι μας αφορά όλους.

Ας μην επεκταθούμε (όποιος θέλεις ας στείλει πμ) όμως πέρα από την απάντηση του moderator.

Ευχαριστώ

offtopic:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

και αυτό το έχω πάθει! έχεις την 141 σωστά? λοιπόν κατέβασε μια άλλη έκδοση (οποιαδήποτε και ας μην έχει ελληνικά) αλλά αντι για να τρέξεις το Loader (c:/program files/common files/reaserch in motion/app loader) άνοιξε το dm και πέρασε απο εκεί (σβήσε το vendor.html). Τσέκαρε πρώτα αν στον φάκελο shared/loader files υπάρχουν 2 φάκελοι. επειδή δεν θα είναι Official δεν θα στο περάσει αλλά θα σου διαβάσει το τηλέφωνο. μετά πήγαινε c:/program files/common files/reaserch in motion/app loader και τρέξε το Loader και πέρασε το καινούργιο ος. αν θέλεις ελληνικά πέρασε πάλι την 141 μετά

 

είναι κάπως ανορθόδοξο αλλά μου δούλεψε

 

Τελικά πέρασα την .148 και το αφήνω προς το παρών στην άκρη(λόγω έλλειψης Ελληνικών)..Ξαναπήρα στα χέρια μου το 8820 σαν κύρια συσκευή και θυμήθηκα γιατί είναι το τηλέφωνο που έχω κρατήσει περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο!Κάνει λίγα αλλά τα πάντα σωστά και δεν σε "κρεμάει"ποτέ:D:D...(sorry για το off topic)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...