Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις καλυμμα για την οθονη ... κοινως screen protector...στο ebay.

 

Ασε τις δουλιες για αυτους που ασχολουνται...οι αλλοι μπορουν να παιξουν με το iphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ΔΕΝ έχει κολλήματα μην τρελαθούμε με την .113.

 

απλά αργό κλείδωμα. αν μάλιστα δεν το κλειδώνεις αλλά το βάζεις σε holster τότε καλύτερα. :)

 

 

ενταξει

εισαι υπερβολικος. και εμενα μου αρεσει η συσκευη αλλα τα ελαττωματα της ειναι απειρα ακομα και με την 113

 

αργο λοκ, αργος browser μεχρι αηδιας για να μη πω οτι μερικες φορες δε ξεκιναει και καθολου, το αξελερομετρο οταν το εχω ορθιο και οχι ξαπλωμενο σε επιφανεια δεν αναγνωριζει την κινηση , ξυπνητηρι, κολλανε πληκτρα στο qwerty (πχ το α , θελει αλλο πατημα σε σχεση με αλλα πληκτρα), αργες εφαρμογες, το πρωτο νταμακι της μπαταριας πεφτει σε λεπτα αφου το βγαλεις απο το φορτιστη και πολλα αλλα .

αναμενω με αγωνια την 122

 

 

επισης , εβαλα εχτες ενα θεμα iphone.

πανεμορφο δε λεω αλλα καθυστερει μεχρι αηδιας, κανει να ανοιξει email λεπτο και πανω συν του οτι εκλεισε μονο του 2 φορες

 

ΤΟΣΟ ελαττωματικο θεμα?

κριμα η τοση ομορφια..

:X
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς δεν έχω τίποτε από αυτά :)

 

μόνο το αργό κλείδωμα και το δουλεύω... περισσότερο και από το λαπτοπ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει

εισαι υπερβολικος. και εμενα μου αρεσει η συσκευη αλλα τα ελαττωματα της ειναι απειρα ακομα και με την 113

 

αργο λοκ, αργος browser μεχρι αηδιας για να μη πω οτι μερικες φορες δε ξεκιναει και καθολου, το αξελερομετρο οταν το εχω ορθιο και οχι ξαπλωμενο σε επιφανεια δεν αναγνωριζει την κινηση , ξυπνητηρι, κολλανε πληκτρα στο qwerty (πχ το α , θελει αλλο πατημα σε σχεση με αλλα πληκτρα), αργες εφαρμογες, το πρωτο νταμακι της μπαταριας πεφτει σε λεπτα αφου το βγαλεις απο το φορτιστη και πολλα αλλα .

αναμενω με αγωνια την 122

 

 

επισης , εβαλα εχτες ενα θεμα iphone.

πανεμορφο δε λεω αλλα καθυστερει μεχρι αηδιας, κανει να ανοιξει email λεπτο και πανω συν του οτι εκλεισε μονο του 2 φορες

 

ΤΟΣΟ ελαττωματικο θεμα?

κριμα η τοση ομορφια..

 

uperbolikoi m faineste ta kollhmata tis 113 einai APEIRA !! ka8e fora p skeftomai na anoiksw ton browser me pianei enas ponekefalos k metraw ta lepta gia na mpei se ena site.Opoios eixe iphone me katalabainei o browser tou einai pio argos kai apo ton 8anato.

Mexri twra me thn leitourgia p tou kanw einai ena metrio kinhto.An sto mellon bgei kapoio kalo firmware pou ftiaxnoun ta bugs tote ta ksanaleme

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν έχετε σήμα.

 

πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. εμένα μπαίνει άμεσα σε όλες τις σελίδες εκτός και αν έχουν πολύ jscript.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

+10. Ούτε τον φορητό ανοίγω, καμιά φορά ούτε το σταθερό. Με την .113 είναι όλα ΟΚ. Στην τελική με την χρήση που κάνω (και μιλάμε για πολύ browsing, messengers, etc.) οποιοδήποτε άλλο κινητό (symbian, WM) θα είχε πεθάνει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλά χωρίς να αμφισβητώ το blackberry κάνω την άπειρη χρήση σε wm συσκευή(αυτή της υπογραφής)και έχω άψογα αποτελέσματα.Από εκεί και πέρα καλό είναι να μη γίνει το θέμα iphone vs BB καθώς και τα δύο είναι πολύ καλές συσκευές.Όμως πιστεύω πως και οι 2 πλευρές υπερβάλουν!Και ο φίλος που λέει πως αγχώνεται κάθε φορά που είναι να ανοίξει το browser αλλά και ο άλλος που λέει πως δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα εμένα προσωπικά δε με πήθουν!

Φιλικά πάντα Πυθαγόρας!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να πω δεν είναι οτι δεν κολλάει. Κολλάει και crasharei. Και τι άλλο να κάνει δηλαδή; Όταν κάθε μέρα παίρνω 30 mail και στέλνω άλλα 15; Όταν μιλάω 30 λεπτά και μπαίνω με το παραμικρό internet; Και κυρίως μιλάω στο blackberry messenger από το πρωί μέχρι το βράδυ. Βάλε όλη αυτή τη χρήση σε multitask κάποιες στιγμές, ε θα κολλήσει.

 

 

ΥΓ: Δεν θέλω να το κάνω vs

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν έχετε σήμα.

 

πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. εμένα μπαίνει άμεσα σε όλες τις σελίδες εκτός και αν έχουν πολύ jscript.

+1 και εγω δεν αντιμετοπhζω κολληματα με το storm:)

Link to comment
Share on other sites

αν περασω 122 east asian me english , μετα δε μπορω να βαλω και τη παγκοσμια?

 

Μετά μπορείς να ξανα-βάλεις όποια θές.... Αν θές ξανά EastAsia θα μπεί EastAsia, αν θες Multilanguage θα μπεί Multilanguage...

 

Simply...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη δεν έκανα quote :)

 

η ερώτηση πήγαινε στ παραπάνω μήνυμα για την/τις αναβαθμίσεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανέναν νόημα να προσπαθούμε να συγκρίνουμε συσκευές ,θα πρέπει επιτέλους να μάθουμε να διαλέγουμε αυτήν που ταιριάζει στις ανάγκες μας.....στην τελική δεν υπάρχει το απόλυτο σε κανένα σύστημα (WM,iPHONE,BB)......

 

Θεωρώ ,έχοντας και την εμπειρία του iPhone καθώς και WM (Qtek 8310 ,HTC Diamond 1), πως είναι μια χαρά για κάποιον που θέλει εύκολα τα mail επικοινωνία με τα messenger και χωρίς ιδιαίτερη χρήση multimedia.

 

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει προς το παρόν είναι η μπαταρία του και το σχετικό βάρος που έχει.....

 

Αλήθεια ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια δεύτερη μπαταρία?(λέμε τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρετε πως μπορω να χρησιμοποιήσω το storm ως modem για να μπαίνω στο net απ το laptop μέσω του storm? έχω ψάξει το device manager αλλα δν βρίσκω κάτι:( Θέλω να συνδέεται μέσω usb όχι μέσω bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Νέος με blacberry storm....

Οι εμεπειρίες μου είναι σε WM6 και HTC 7500...

Οπότε αρκετές απορείες. Έκανα τα σχετικά για e-mail (στο site της Vodafone).

Ενεργοποίησα το mail μου..κτλ κτλ.

Στο setup wizard/email setup....μου έχει μόνο το WORK EMAIL ACCOUNT.

έτσι πρέπει να είναι ?? και αν είμαι οκ...πως κοιτάς τα mail με broswer κανονικά?? ή υπάρχει άλλος τρόπος.

Το πείρα απο Vodafone και μου είπαν για 2 μήνες είμαι με απεριόριστο internet.

 

Sorry, αν σας είναι γελίες οι ερωτήσεις, αλλα δεν έχω εμπειρία με blackberry, μόνο με WM6. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι μου έκανε. Δεν έχει ενεργοποιηθεί το BIS. Πάρε στο 13830 και πες τους να σε συνδέσουν με το τμήμα BlackBerry (για να γλιτώσεις τις κοτσάνες :p)
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ενεργοποιήσεις BIS. ψάξε στο φόρουμ για το τι είναι αυτό. το έχουμε πει χιλιάδες φορές :)

 

Το χιλιαδες ειναι λιγο... :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έκανα...επειδή δεν κατάλαβα ΠΩΣ γίνεται αυτό σχετικά με το BIS...

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΕΙΡΩΝΙΑ (εύκολο πίσω από την κάλυψη του πληκτρολογίου)

ευχαριστώ και τον φίλο L10nH34Rt που απάντησε ΧΩΡΙΣ να σχολιάσει.

ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ απλό "κυριοι", απλά μια απάντηση, ΟΧΙ ΕΙΡΩΝΙΑ.

 

Κάτι άλλο, και εύχομαι να μην έχει ξαναειπωθεί (για να μην υπάρχουν πάλι οι ειρωνίες). έψαξα αλλα δεν βρήκα απάντηση σχετική.

 

Για να αλλάξω os (έχω .100). χρειάζεται να "ξεκλειδωθεί" η συσκευή??

 

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πολύ μου άρεσε αυτό με το απεριόριστο....είσαι σίγουρος γιατι προχθές που με ενεργοποίησαν μου είπαν 1,5gb για ένα χρόνο?

 

Λογικά όταν το συνδέσεις με το Pc στον bb manager θα σου έχει την επιλογή update

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έκανα...επειδή δεν κατάλαβα ΠΩΣ γίνεται αυτό σχετικά με το BIS...

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΕΙΡΩΝΙΑ (εύκολο πίσω από την κάλυψη του πληκτρολογίου)

ευχαριστώ και τον φίλο L10nH34Rt που απάντησε ΧΩΡΙΣ να σχολιάσει.

ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ απλό "κυριοι", απλά μια απάντηση, ΟΧΙ ΕΙΡΩΝΙΑ.

Μην τους παρεξηγείς δεν έχουν συνηθήσει πολύ "νέο" κόσμο εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, και εύχομαι να μην έχει ξαναειπωθεί (για να μην υπάρχουν πάλι οι ειρωνίες). έψαξα αλλα δεν βρήκα απάντηση σχετική.

 

Για να αλλάξω os (έχω .100). χρειάζεται να "ξεκλειδωθεί" η συσκευή??

 

ευχαριστω .

 

Η διαδικασία έχει αναφερθει και πιό πριν (δεν θυμαμαι post) κάνε μία αναζήτηση και θα βρείς όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Γενικά θα έλεγα οτι θα σε βοηθήσει πολύ να κάτσεις και να διαβάσεις όλο το θεμα (εάν εχεις χρόνο), κάποιες βασικές απορίες των νεων χρηστών ΒΒ έχουν απαντηθεί (κομψά ή άκομψα :lol:) Αν δυσκολευτείς πες το.

 

ΥΓ. Πηγαινε στο Post 561

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...