Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.cnn.cn αν δεν κανω λαθος εχει μερικα καπακια και δεν γραφουν τιποτα! Τωρα κοστος και τετοια δεν πρεπει να ειναι πολλα, και απο εγκατασταση δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει περίπτωση να βρω καινούργιο storm, sim free εννοείται, που να μην αναγράφεται πάνω του κάποιο logo εταιρείας κινητής τηλεφωνίας όπως για παράδειγμα της vodafone;

 

Μαλλον πιο ευκολο ειναι να βρείς το πλαστικό ανταλακτικό χωρίς να γραφει vodafone και να το αλλάξεις...Το να βρεις το στορμ χωρίς βοντα Logo χλωμό το βλέπω..Ωπ, με πρόλαβαν. Στο cnn.cn εχω παρει ανταλακτικό το ασημί περίβλημα, εχει καλές τιμές και μαλλον είναι original..

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε μηπως ,γιατι το ΒΙS καμια φορα χανεται?...διπλα στο 3G το σημματακι με τα μουρα εννοω...εδω και δυο μερες φαινεται να κλεινει και να ανοιγει...δεν το κανει συνεχεια. Μηπως ειναι απο το δικτυο...ξερει κανεις? Σημερα παντως εκανε δυο φορες quick pull μονο του...αν και η μπαταρια του ειχε πεσει στο 25%....anyeway!!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί να στο κάνει αυτό.

 

Πρώτο και βασικότερο είναι το δίκτυο.

 

Λύση: Στέλνουμε service books και κάνουμε ένα Sim pull και ο θεός βοηθός (αν δεν έχει πέσει δηλαδή ο server). Αν δεν δουλέψει και αυτό ανοιγοκλείνουμε την κεραία και τα data services

 

Δεύτερο είναι να έχει πρόβλημα τα radio files του ος

Λύση: περνάμε πάλι το ος

 

Τρίτο, κάποια εφαρμογή λειτουργεί εκείνη την ώρα εκτός bis

 

Λύση: δεν υπάρχει απλά ευχόμαστε να περνάει μέσα από το data plan μας :lol:

 

Τέταρτον, πρόβλημα hardware

 

Λύση: service

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως λειτουργεί το BIS; Κάνει τακτικές συνδέσεις στον server και ελέγχει για νέα email ή μόλις δεχτεί ο bis server email στέλνει κάποιο μήνυμα push ή δεν ξέρω τι στο κινητό και τότε αυτό συνδέεται και κατεβάζει; Με ενδιαφέρει να ξέρω εαν το κινητό εκπέμπει συνέχεια ή ανα τακτά χρονικά διαστήματα ή του στέλνει κάτι ο bis server του δικτύου αρχικά και μετά συνδέεται...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

@hellsangel81:

 

To παρατηρησα οταν κατεβαζα νεα απο το reuters, εβγαλα και ξαναεβαλα την εφαρμογη αλλα το ιδιο...για καπιο μικρο χρονικο διαστημα ,κατω του λεπτου, 30'' ισως ,και μετα ολα καλα...ta service books πως τα στελνουμε ?...εκανα battery kai sim pull δεν μου το εχει ξανακανει απο τοτε...ολα καλα...να δουμε.

hellsangel81...παρακολουθω σχεδον καθημερινα τοforum με τα υβριδικα και εχω μπει σε ασχημο πειρασμο...ποιο θα προτεινες με σταθερη λειτουργια και διαρκεια μπαταριας? Δημοσιο ειναι το post ,ολοι μπορουν να απαντησουν , φυσικα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι για να στείλεις τα service books.

 

Μπορείς να πας options-advanced-host routing table-register now.

 

Υπάρχει και το πιο δραστικό, να τα στείλεις από το site του παροχου σου.

 

Όταν ολοκληρωθεί σωστά η διαδικασία θα σου έρθει μήνυμα από την blackbery

 

Για τα hybrid δώσε μου μια δύο μέρες ακόμα να τεσταρω και την τελευταία. Θα σου απαντήσω στα hybrid. Αν θες έχω ήδη γράψει ένα μικρό change log, από εκεί θα καταλάβεις πάνω κάτω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Στο Auto on-off, υπάρχει περίπτωση να κάνω το κινητό να ανοίγει χωρίς να χρειάζεται pin; Είναι δώρον - άδωρον αλλιώς να ανοίγει μεν στις 8 που το έχω βάλει, αλλά να περιμένει το Pin για να συνδεθεί στο δίκτυο...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το pin πολύ απλά. Άλλωστε άχρηστο είναι. advanced options - sim card.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:!:

Κατανοούμε την επιθυμία να ευχαριστήσετε κάποιον που σας βοήθησε, για αυτό είναι καλύτερο να αποστέλλετε προσωπικό μήνυμα στο άτομο που σας βοήθησε. Φροντίζουμε όλοι μαζί την εικόνα του φόρουμ και κάνουμε πιο εύκολη την ανάγνωση των θεμάτων.

Ευχαριστώ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανουμε αν αλλα3ουμε καρτα στο στορμ? εβαλα μια sim με αλλο νουμερο (της βονταφον οπως και η "μαμισια" σιμ), ομως δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ,ουτε με τον vodafone live browser ουτε με τον opera mini.
Link to comment
Share on other sites

BIS είναι ενεργοποιημένη? Μπες στο mobileemail.vodafone.gr και στείλε ξανά service books. γενικά η αλλαγή στη sim είναι θέμα με τη BIS. Βγάλε λίγο και την κάρτα και βάλτην ξανά μετά από όλα αυτά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς τι κάνει το -bedside mode- αν το ενεργοποιήσω χάνεται το σήμα?ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για την άκυρη ερώτηση..
Link to comment
Share on other sites

Αν και κανονικά δεν ταιριάζει εδώ η απάντηση είναι σου εμφανίζει το ρολόι και όποτε το ακουμπάς φωτίζει την οθόνη για να δεις την ώρα ενώ ταυτόχρονα απενεργοποιεί το led indicator σε περίπτωση που έχεις εισερχόμενα μηνύματα..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του bedside έτσι ώστε να μην σου κλείνει το σήμα. πας απλά στο clock και πηγαίνεις options.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το 9500 το κλειδώνω και ανοιγει μόνο του μετά από 10 δευτερόλεπτα και μένει ανοικτό.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατι τελιώνει την μπαταρία.δεν βρίσκω τίποτα. ευχαριστώ
nMIL
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "ανοιχτό" εννοείς ανάβει φως ή είναι ξεκλείδωτο???

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

αν το αγορασω απο Ελλαδα με το σημα της vodafone αυτο που κυκλοφορει (απλη συσκευη) μπορω να το χρησιμοποιησω στο εξωτερικο? οι ρυθμισεις πως γινονται?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒ δεν είναι κλειδωμένα με την έννοια ότι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις έξω απλά για να μπορέσεις να ενεργποίησεις τις υπηρεσίες (bis) από τον παροχο σου πρέπει ο παροχος σου να είναι από την χώρα που αγόρασες την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒ δεν είναι κλειδωμένα με την έννοια ότι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις έξω απλά για να μπορέσεις να ενεργποίησεις τις υπηρεσίες (bis) από τον παροχο σου πρέπει ο παροχος σου να είναι από την χώρα που αγόρασες την συσκευή.

 

δηλαδη αν προσπαθησω να το ενεργοποιησω στο εξωτερικο απο τη σελιδα του παροχεα στο εξωτερικο, δεν θα ενεργοποιηθει?

 

αν δεν μπορει να ενεργοποιηθει να στραφω σε κατι αλλο, δηλαδη iphone....

 

ευχαριστω για τη βοηθεια προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κλειδωμένο δεν είναι, ούτε και οι υπηρεσίες είναι κλειδωμένες. Δε θέλει κάτι special για ενεργοποίηση. Τσίμπα το και δε θα έχεις πρόβλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...