Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα τρέχοντα updates είναι συγκρίσιμα. Το click στην οθόνη δεν συγκρίνεται όμως. Είναι έτη μπροστά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα τρέχοντα updates είναι συγκρίσιμα. Το click στην οθόνη δεν συγκρίνεται όμως. Είναι έτη μπροστά.

 

Και εγώ ακριβώς την ίδια άποψη έχω για το κλικ στην οθόνη. Θυμάμαι ήμουν σε ταξίδι στο Λονδίνο όπου μόλις το είχε φέρει η vodafone και ήταν η πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό που ένιωθα ότι ήθελα κάτι τόσο πολύ (για gadjet μιλάμε πάντα).:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ενοειτε με το κλικ στην οθονη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Storm είναι Clickable λόγω της τεχνολογίας SurePress της Rim (σαν να πατάς το κουμπι του Mouse ένα πράγμα). Έτσι το τηλέφωνο γίνεται πιο user-friendly καθώς είσαι σίγουρος για το τι πατάς και έχεις και επιπλέον επιλογές καθώς άλλο πράγμα κάνει το click και άλλο το tap (απλό πάτημα της οθόνης)
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Storm είναι Clickable λόγω της τεχνολογίας SurePress της Rim (σαν να πατάς το κουμπι του Mouse ένα πράγμα). Έτσι το τηλέφωνο γίνεται πιο user-friendly καθώς είσαι σίγουρος για το τι πατάς και έχεις και επιπλέον επιλογές καθώς άλλο πράγμα κάνει το click και άλλο το tap (απλό πάτημα της οθόνης)

 

Ευχαριστω.Πραγαματικα στο iphone εχω πατησει κατα λαθος εφαρμογη λογω απλου αγγιγματος. Ειανι ομως βολικο το απλο αγγιγμα στην ευρεση επαφων που κυλαει πολυ ευκολα η οθονη ή στην εναλλαγη φωτογραφιων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο storm. Κύλιση και αλλαγη φωτό είναι με άγγιγμα (όπως στο iphone) και η επιλογή (κυρίως) είναι με click. Πήγαινε σε μια vodafone να δεις τι εννοούμε. Πραγματικά αξίζει... σου δίνει σιγουριά κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απο τις τιμες που πουλιεται εδω το κινητο μετχειρισμενο μαλλον δεν κραταει τιμη και δεν ξερω σε τι οφειλεται...Παντως εγω θα παω απο κοντα να δω την οθονη του που για μενα εχει μεγαλυτερη σημασια απο το Wifi που δεν εχει , αφου μου ειναι αδιανοητο internet σε 3-4 ιντσες και ισως την αγορασω. Θελω μονο καποιες απαντησεις που για μενα εχουν σημασια υποκειμενικα βεβαια.

 

Σαν κυρια οθονη ποια εχει οταν ανοιγει ?

Οταν μας καλουν μπορουμε να κανουμε αποδοχη ή αποριψη κλισης και με ποιο τροπο ?

Μας προβαλλει σε πληρη οθονη την εικονα του καλουντος αν την εχουμε ορισει ?

Ταχεια κλιση πατωντας ενα κουμπι που εχουμε αντιστοιχισει με επαφη στο εικονικο πληκτρολογιο μπορουμε να κανουμε ?

Ξεχωριστα ringtones σε επαφες μπορει να δεχτει ?

Ringtones σε mp3 δεχεται ?

Συγχρονισμο επαφων με outlook κανει ?

 

Το λογοτυπο Vodafone ειναι υποχρεωτικο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

- Το wallpapper που επιλέγεις και μια, δύο (όπως στην φωτογραφία) ακόμα και τρείς σειρές εφαρμογών

 

http://i.zdnet.com/blogs/vzw-blackberry-storm-left.jpg

 

- Ναι εύκολα. Σου βγάζει επιλογές answer και ignore αλλά και silent όταν σε καλούν και επιλέγεις αναλόγως

 

- Όχι. Για να γίνει αυτό πρέπει να αγοράσεις third-party εφαρμογή

 

- Αυτό γίνεται. Μπορείς να επιλέξεις έως και 8 αριθμούς

 

- Μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο για κάθε επαφή αλλά και για ομάδα επαφών

 

- ΜP3 δέχεται για όλες τις ειδοποιήσεις (μηνύματα, ringtones, ξυπνητήρια κλπ)

 

- Συγχρονισμό επαφών κάνει με outlook, google sync και με Blackberry Desktop Manager

 

Αν στραφείς σε μεταχειρισμένο πρέπει να σιγουρευτείς οτι η συσκευή έχει αποδεσμευτεί απο τον προηγούμενο κάτοχο της. Αν το πάρεις με απόδειξη απο κάποιο μαγαζί κάλεσε εκείνη την ώρα τον προηγούμενο και ρώτησε τον αλλιώς πές του να στείλει fax στον παροχό του.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.Αυτη η third-party εφαρμογή λογικα βριεκετε ευκολα σε ...καλη τιμη εστι ?

 

Αν καταλαβα καλα με το κοκκινο ακουστικο αποριπτουμε μια κλιση και με το πρασινο την αποδεχομαστε ?

 

Το σημα της Voda ειναι τυπωμενο υποχρεωτικα ? Και κατι αλλο...Ο οθονη κλειδωνει σε προκαθορισμενο χρονο που επιλεγουμε εμεις ??

 

Σας ζαλισα αλλα ψαχνω μια συσκευη με τα (+) του Iphone αλλα χωρις τα (-) του.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά app stores για blackberry και κατα καιρούς βγάζουν εφαρμογές σε προσφορές. Οπότε μπορείς να την βρείς πολύ φθηνά.

 

Εκτος απο τα κουμπιά σου βγάζει και επιλογή στην οθόνη για απορριψη κλπ.

 

Η vodafone είναι η μόνη που το διαθέτει οπότε δεν γλυτώνεις το σήμα

 

Για αυτόματο κλείδωμα πρέπει να κατεβάσεις πρώτα μια free εφαρμογή και μπορείς να επιλέξεις να κλειδώνει όποτε θέλεις. Αν και δεν χρειάζεται γιατι έχει θήκη (στην συσκευασία) με αισθητήρα που όταν το βάλεις μέσα στο κλειδώνει και όταν το βγάλεις ξεκλειδώνει.

 

Το μεγάλο του προτέρημα είναι η bis (διάβασε στο faq και γενικά στο thread για να καταλάβεις)

 

Μην επεκταθούμε σε vs και βγούμε off-topic. Άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς αν θές περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες και σημερα στη δουλεια χρησιμοποιησα bt ...στη κυριολεξια εμεινα απο μπαταρια...τις αλλες μερες ειχα ανοιχτο ,μονιμα, tweeter, gtalk,reuters,και μια σχετικη χρηση multimedia, καθως και ενημερωσεις tweet, facebook, flirk...στο τελος της ημερας με εβρισκε στο 25-30%...με το bt με ξεκανε....
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο...στο λεωφορειο δεν εχεις και πολλες επιλογες...με ενα μεσο ορο 5-7 τηλεφωνα και το bt stand by...μας ρουφηξε.

 

Εχει κατεβασει κανενας τον dm 5? Καμια γνωμη ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως η 5.0 να είναι πιο κοντά απ όσο νομίζουμε.

 

http://img526.imageshack.us/img526/9742/img000512009072212200.th.jpg

 

Leaked 9530 5.0.0.140

 

To os και η φωτογραφία είναι Leaked απο ένα κινέζικο site και προορίζετε για developers. Παρόλα αυτά υπάρχει λίνκ για download. Επίσης υπάρχει και τρόπος για να την περάσετε και σε 9500 αλλά καλύτερα να το αποφύγουμε.

 

ps: αντικαθιστούμε τα αστεράκια με c r a c k

Link to comment
Share on other sites

χει τυχει σε καποιον να τραβηξει video Με το storm πανω απο 10 λεπτα ? Το δοκιμασα 2 φορες και μετα οταν πηγα να κανω αναπαραγωγη του αρχειου (Περιπου μεγεθους 45-50 Mb σε μορφη .3gp) μου εγραψε unsupported media file ........Αντιθετως οταν τραβηξα βιντεος μικροτερου μεγεθους μου τα επαιζε κανονικα
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και ποιο os φοράς? :)

 

Εμένα μόλις ανοίγω την φωτογραφική παγώνει και πατάω το bb menu και ξεπαγώνει...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

χει τυχει σε καποιον να τραβηξει video Με το storm πανω απο 10 λεπτα ? Το δοκιμασα 2 φορες και μετα οταν πηγα να κανω αναπαραγωγη του αρχειου (Περιπου μεγεθους 45-50 Mb σε μορφη .3gp) μου εγραψε unsupported media file ........Αντιθετως οταν τραβηξα βιντεος μικροτερου μεγεθους μου τα επαιζε κανονικα

και εγώ για πάνω από 20 λεπτά.

 

.141 :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τωρα σκεφτηκα οτι πριν κανω αναπαραγωγη του βιντεο εκανα πρωτα rename of file. Mηπως αυτο αλλαξε κατι ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω αφού όνομα αλλάζεις. Όχι τύπο αρχείου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρω καινούργιο storm, sim free εννοείται, που να μην αναγράφεται πάνω του κάποιο logo εταιρείας κινητής τηλεφωνίας όπως για παράδειγμα της vodafone;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...