Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει απαντηθεί πολλές φορές. δεν υπάρχει ελληνικό μενού.

 

απαντήθηκε και ακόμα μια τότε! ρε παιδιά έχουμε ξαναπεί αν είναι να γράφουμε "έχει απαντηθεί" να γράφουμε και το που βρίσκεται. είναι παράλογο να απαίτπυμε σε κάποιον να διαβάσει και τις 150 σελίδες, πόσο μάλλον σε κάποιον newbie.

 

dude ήσουν και εσύ newbie κάποτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει απαντηθεί πολλές φορές. δεν υπάρχει ελληνικό μενού.

απαντήθηκε και ακόμα μια τότε! ρε παιδιά έχουμε ξαναπεί αν είναι να γράφουμε "έχει απαντηθεί" να γράφουμε και το που βρίσκεται. είναι παράλογο να απαίτπυμε σε κάποιον να διαβάσει και τις 150 σελίδες, πόσο μάλλον σε κάποιον newbie.

 

dude ήσουν και εσύ newbie κάποτε

 

Άσε που απάντησε ήδη ο/η dkampi οπότε ήταν ανώφελο το μήνυμα σου.

Καλύτερα να μην απαντήσεις τίποτα παρά να μπεις στον κόπο μόνο και μόνο για να την πεις στον άλλο.... ΔΕΝ την καταλαβαίνω αυτή την λογική.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματα που παρατηρησα...ενω με το tweetberry κανω κανονικα update text messages...οταν παω να βαλω και φοτο μου βγαζει network failed...ενα αυτο και στο youtube δεν παιζει τα videos σε σημειο που να κολαει κιολας...εχει απαντησεις κανεις?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

γράφεις στην αναζήτηση ελληνικό μενού και σου βγάζεις τι και πώς.

 

ο MSK πριν κάποια χρόνια έβαλε τη σύνθετη αναζήτηση.

 

τέλος πάντων δεν έχω εγώ θέμα με τα παιδιά ας ρωτάνε και 100 φορές. απλά μου θυμίζει τον τυπά που βαριέται να δει τις πινακίδες και ρωτάει κάθε περαστικό όλη την ώρα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίριασε και σταματήσαν οι βελτιώσεις...

τες πα, έχει πάρει κανείς τη Βόδαφον για το youtube?

 

Θέμα βόιδαφον είναι το youtube?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του υπολογιστή μου με αυτές του storm?Σήμερα το πήρα και δεν βγάζω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση του desktop manager από το σιντί της συσκευασίας ή από το σάιτ της Rim. Το τρέχεις, συνδέεις το τηλέφωνο με το καλώδιό του και λογικά το βλέπει αφού περάσει τους drivers που θέλει (σου εμφανίζει κάτω αριστερά το ΡΙΝ).

 

Στη συνέχεια πατάς το Synchronize. Ενεργοποιείς απαραίτητα την επιλογή "Synchronize organizer data" στα δεξιά. Μετά πας αριστερά "Synchronization" και πατάς το κουμπί "Synchronization" που εμφανίζεται στα δεξιά. Από εκεί, μπορείς για κάθε τομέα (επαφές, ημερολόγιο κλπ) να ρυθμίσεις την πηγή των δεδομένων (outlook, windows calendar ή οτιδήποτε άλλο) καθώς και κάποιες έξτρα επιλογές (όπως το αν θα σου περάσει περασμένα ραντεβού). Όταν τελειώσεις, ξαναπάς αριστερά στο Synchronize και πατάς το κουμπί Synchronize στα δεξιά δίπλα από τις επιλογές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση του desktop manager από το σιντί της συσκευασίας ή από το σάιτ της Rim. Το τρέχεις, συνδέεις το τηλέφωνο με το καλώδιό του και λογικά το βλέπει αφού περάσει τους drivers που θέλει (σου εμφανίζει κάτω αριστερά το ΡΙΝ).

 

Στη συνέχεια πατάς το Synchronize. Ενεργοποιείς απαραίτητα την επιλογή "Synchronize organizer data" στα δεξιά. Μετά πας αριστερά "Synchronization" και πατάς το κουμπί "Synchronization" που εμφανίζεται στα δεξιά. Από εκεί, μπορείς για κάθε τομέα (επαφές, ημερολόγιο κλπ) να ρυθμίσεις την πηγή των δεδομένων (outlook, windows calendar ή οτιδήποτε άλλο) καθώς και κάποιες έξτρα επιλογές (όπως το αν θα σου περάσει περασμένα ραντεβού). Όταν τελειώσεις, ξαναπάς αριστερά στο Synchronize και πατάς το κουμπί Synchronize στα δεξιά δίπλα από τις επιλογές.

 

Φίλε μου επείδη αυτο είναι αρκετά χρήσιμο μπορείς να το γράψεις σε μορφή FAQ στο BlackBerry FAQ;

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό είναι ότι είναι πραγματικά αργός συγχρονισμός.

 

καμία σχέση με τα wm.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και το zyb ειναι πολυ καλο ...το χρησιμοποιω ...και μπορεις και απο αλλους λογαριασμους να συγχρονησης πχ facebook,google κλπ
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ευχαριστώ πολύ.Αλλη μία ερώτηση που ίσως φανεί χαζή αλλα δέν μπορώ να βρώ το GPS:O.Μόνο απο τα options->advanced options->GPS μπορώ να δώ κάποια στοιχεία αλλά εφαρμογή να ανοίγω και να λειτουργώ δεν βλέπω.Πρέπει να την βάλλω εγώ?Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ευχαριστώ πολύ.Αλλη μία ερώτηση που ίσως φανεί χαζή αλλα δέν μπορώ να βρώ το GPS:O.Μόνο απο τα options->advanced options->GPS μπορώ να δώ κάποια στοιχεία αλλά εφαρμογή να ανοίγω και να λειτουργώ δεν βλέπω.Πρέπει να την βάλλω εγώ?Ευχαριστώ πολύ.

 

Έχεις ενεργοποιήσει την bis (blackberry internet service) απο τον πάροχο σου;

Κανονικά όταν ενεργοποιηθεί σου εμφανίζεται το εικονίδιο του Gps και του browser

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την sim και να την ξαναβάλεις.Αυτό συνήθως διορθώνει τα προβλήματα σχετικά με τον πάροχο
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την sim και να την ξαναβάλεις.Αυτό συνήθως διορθώνει τα προβλήματα σχετικά με τον πάροχο

 

την τελευταια φορα που εβγαλα την μπαταρια μου κολησε

nMIL
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σου κόλλησε?? Βγάλε την μπαταρία και την sim για 30 δευτερόλεπτα και δοκίμασε ξανά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κολλάει δεν είναι φυσιολογικό. Θα πρέπει ή να περάσεις κάποια καινούρια έκδοση λογισμικού ή να το στείλετε στο service μιας και το κινητό δεν είναι δικό σου.

Μπορείς να πας options-about και να μου πείς ποια έκδοση λογισμικού φοράει;

 

PS: Το λέει ακριβώς κάτω από τον τύπο του τηλεφώνου και έχει την μορφή v4.7.0.XXX

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κολλάει δεν είναι φυσιολογικό. Θα πρέπει ή να περάσεις κάποια καινούρια έκδοση λογισμικού ή να το στείλετε στο service μιας και το κινητό δεν είναι δικό σου.

Μπορείς να πας options-about και να μου πείς ποια έκδοση λογισμικού φοράει;

 

v4.7.0.141 (platform 4.0.0.174)

nMIL
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να κολλάει τότε. Κάνε το sim pull και αν κολλήσει πήγαινε το για service. Τα blackberry όταν κολλήσουν σε κάποια εφαρμογή, για να τα ξεκολλήσεις, πρέπει να βγάλεις την μπαταρία (battery pull). Οπότε απ ότι καταλαβαίνεις αργά η γρήγορα θα χρειαστεί να το πας.

 

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να στο έκανε απλά μια φορά και να μην ξανασυμβεί

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την bis (blackberry internet service) απο τον πάροχο σου;

Κανονικά όταν ενεργοποιηθεί σου εμφανίζεται το εικονίδιο του Gps και του browser

 

Δεν το έχω κάνει σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!

Link to comment
Share on other sites

αν το battery pull δεν το φτιάξει και μετά το αφήσεις 3-4 ώρες στο ρεύμα και δεν φτιάξει τότε θέλει λογικά αλλαγή μητρικής.

 

μετά από 2 φορές ξέρω... :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την bis (blackberry internet service) απο τον πάροχο σου;

Κανονικά όταν ενεργοποιηθεί σου εμφανίζεται το εικονίδιο του Gps και του browser

 

Φίλε μου χθές μέσω τηλεφώνου μπήκα στο πρόγραμμα με τα 250Μb και παρόλα αυτά δέν μου εμφανίστηκε νέο εικονίδιο ούτε για Gps ούτε για browser.Έχεις καμιά ιδέα?Επίσης μέσα απο το email setup τον bb προσπαθώ να κάνω activate το mail που έκανα νωρίτερα μέσα απο το mobileemail.vodafone.gr/ αλλα μου πετάει error.Να επισημάνω οτι το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο και το μόνο εικονίδιο που μου βγήκε μετά την ενεργοποίηση του internet είναι ένα που δείχνει τα mail του προηγούμενου κατόχου.Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...