Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το ΕRROR Backing Up Databases Κανε delete απο το BB Web Browser τα cookies & Temp files

 

έχει ξαναπροταθεί αυτό στην σελίδα 145 αλλά δεν δούλεψε. τελικά απ ότι φαίνεται ήταν θέμα λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

O thief πιο πανω ανεφερε οτι εκανε update το 4.7 core απο dm ...μου το προτεινε και εμενα χθες που το συνδεσα αλλα δεν το εκανα...λετε να εχουμε κανα παρατραγουδο αν το κατεβασω...'η ειναι για καλο?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι το μόνο που θυμάμαι να έχω κάνει πριν αρχίσει το battery drain. Πιθανό να κάνω λάθος όμως και να μη φταίει αυτό...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

O thief πιο πανω ανεφερε οτι εκανε update το 4.7 core απο dm ...μου το προτεινε και εμενα χθες που το συνδεσα αλλα δεν το εκανα...λετε να εχουμε κανα παρατραγουδο αν το κατεβασω...'η ειναι για καλο?

 

εγώ στην θέση σου δεν θα το έκανα. και εμένα όταν το κατέβασα, τα ίδια μου έκανε το τηλέφωνο!

 

TIP: όταν θέλετε να περάσετε κάτι μην το κάνετε απο dm αλλά απο το Loader.exe

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην θέση σου δεν θα το έκανα. και εμένα όταν το κατέβασα, τα ίδια μου έκανε το τηλέφωνο!

 

TIP: όταν θέλετε να περάσετε κάτι μην το κάνετε απο dm αλλά απο το Loader.exe

 

Οκ ευχαριστω για τη συμβουλη...οταν ενοουμε τον Loader ειναι το αρχειο που βρισκεται στα programmes files...klp...!!bugs σαν το 4,7 core υποτιθεται τα στελνουν για καλο 'η για να μας βαζουν σε μπελαδες?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Παίρνω πάσα από τα γραφόμενα σου και ζητάω την άδεια από τον moderator για να ανοίξουμε κάποιο θέμα με τίτλο "OS υπέρ & κατά" ή κάπως έτσι ώστε εσύ και τα άλλα παιδιά που πειραματίζεστε με όλα τα OS (υβριδικά ή μη) να μοιραστείτε με όλους τους υπόλοιπους τα υπέρ & τα κατά της κάθε (141, 148 κτλ).

Καλό θα ήταν να είναι τόπικ ανά συσκευή.

Αυτό βέβαια μπορείτε να το εκλάβετε και ως πρόταση στους moderator να ανοίξουν αυτά τα τόπικ...

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μπορούμε να διαβάζουμε τις εξελίξεις/εντυπώσεις για κάθε os (λειτουργικό) που κυκλοφορεί μαζεμένες και τακτοποιημένες σε κάποιο τόπικ...

Την κάνω την πρόταση ανοικτά γιατί νομίζω ότι μας αφορά όλους.

Ας μην επεκταθούμε (όποιος θέλεις ας στείλει πμ) όμως πέρα από την απάντηση του moderator.

Ευχαριστώ

offtopic:

 

 

Κανενα προβλημα παιδια , οτι ειναι για καλο ,καλοδεχουμενο ! ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω για τη συμβουλη...οταν ενοουμε τον Loader ειναι το αρχειο που βρισκεται στα programmes files...klp...!!bugs σαν το 4,7 core υποτιθεται τα στελνουν για καλο 'η για να μας βαζουν σε μπελαδες?

 

ναι ακριβός αυτό! δεν ξέρω αν συγκαταλέγεται στα bugs πάντως καλό δεν είναι, ειδικά αν φοράει το τηλέφωνο σου έκδοση διαφορετική απο του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα παιδια , οτι ειναι για καλο ,καλοδεχουμενο ! ;)

 

Ευχαριστούμε!!

Hellasangel η τιμή είναι δική σου... Μύησε μας στα os του storm :)

Αν θες άνοιξε σχετικό τόπικ ώστε να μάθουμε κι εμείς τι παίζει...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!!

Hellasangel η τιμή είναι δική σου... Μύησε μας στα os του storm :)

Αν θες άνοιξε σχετικό τόπικ ώστε να μάθουμε κι εμείς τι παίζει...

 

Η αρρωστια συνεχιζεται...μετα τον κυκλο με τα HTC και τα WM μπαινουμε στα OS tou storm ..ωραια και μολις ετοιμαζομουν να αρχισω να δοκιμαζω τις υβριδικες, οπως τις εχετε παραπανω...αυτο οντως θα εχει ενδιαφερον!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι από τότε που έβαλα την 141 εαν μιλάω στο τηλέφωνο και μου στείλουν sms παύει να με ακούει ο συνομιλητής μου παρ'όλο που εγω τον ακούω κανονικά.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτο;

EVGENIOS
Link to comment
Share on other sites

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι από τότε που έβαλα την 141 εαν μιλάω στο τηλέφωνο και μου στείλουν sms παύει να με ακούει ο συνομιλητής μου παρ'όλο που εγω τον ακούω κανονικά.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτο;

 

δεν νομίζω να έχει συμβεί σε κανέναν αυτό θα έχει ξαναναφερθεί κάπου και στο φόρουμ. το ος το πέρασες με aυτόματο Update απο το desktop manager ?

 

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

 

εγώ έχω δύο της ericsson και λειτουργούν μια χαρά! και ένας φίλος μου χρησιμοποιεί της itech και δεν έχει κανένα πρόβλημα (συμβατότητας δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

 

Εμένα με το bluetooth plantronics που έχω δουλεύει μια χαρά(ακούω και με ακούνε άψογα και πεντακάθαρα).Αντίθετα τα "μαμά"ακουστικά μια φορά τα χρησιμοποίησα αλλά επειδή δεν άκουγα τίποτα εγώ,τα ξαναέβαλα στο κουτί....

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα τα "μαμά"ακουστικά μια φορά τα χρησιμοποίησα αλλά επειδή δεν άκουγα τίποτα εγώ,τα ξανάβαλα στο κουτί....

 

αυτό μου το έκανε και εμένα στην αρχή αλλά όταν πέρασα νέο ος έστρωσε! δοκίμασε τα ξανά

Link to comment
Share on other sites

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

 

Μαλλον εχεις προβλημα, εμενα ενα ΒΤ ericsson και ενα μονό BB handsfree δουλευουν αψογα..

Link to comment
Share on other sites

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

 

Εγω εχω το Jara 8010 δουλευει αψογα χωρις κανενα προβλημα

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχει συμβεί σε κανέναν αυτό θα έχει ξαναναφερθεί κάπου και στο φόρουμ. το ος το πέρασες με aυτόματο Update απο το desktop manager ?

 

 

 

Ναι με aυτόματο Update απο το desktop manager, δεν επρεπε;

EVGENIOS
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχει συμβεί σε κανέναν αυτό θα έχει ξαναναφερθεί κάπου και στο φόρουμ. το ος το πέρασες με aυτόματο Update απο το desktop manager ?

 

 

 

Ναι με aυτόματο Update απο το desktop manager, δεν επρεπε;

 

καλύτερα απο το Loader γιατί με το dm, όσο προχωράνε οι εκδόσεις λογισμικού, θα σου κάνει και downgrade. δεν έχω ευχάριστες εμπειρίες με το desktop manager και γι αυτό το αποφεύγω

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι από τότε που έβαλα την 141 εαν μιλάω στο τηλέφωνο και μου στείλουν sms παύει να με ακούει ο συνομιλητής μου παρ'όλο που εγω τον ακούω κανονικά.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτο;

Κανένα πρόβλημα. Δεν σε ακούει καθόλου ή είναι στιγμιαίο?? Ίσως να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση "notify me during calls".

 

Με handsfree έχει κανείς πρόβλημα; Είτε συνδέσω τα bluetooth (ένα Motorola και ένα iTech) είτε το ενσύρματο της συσκευασίας, μου παραπονιούνται ότι δε με ακούνε, ενώ αν τα αποσυνδέσω και μιλήσω από τη συσκευή με ακούνε.. Τα bluetooth στα άλλα κινητά που έχω λειτουργούν μια χαρά, με ακούνε το ίδιο καλά είτε με αυτά είτε χωρίς.

Έχω itech και ericsson, χρησιμοποιώ το original handsfree κι ένα ζευγάρι sony με 3,5 mm καρφί και όλα δουλεύουν οκ.:D

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Περίεργο μου φαίνεται. Οκ δουλεύουν όλα και μένα, απλά με ακούνε πιο χαμηλά απ'ό,τι αν χρησιμοποιώ τη συσκευή. Και κάνα βράδυ πχ που μιλάω πιο σιγά δυσκολεύονται να με ακούσουν με τα handsfree. Θα ψάξω να βρω και ένα SE που έχω να δω αν είναι το ίδιο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα sony έχουν άριστη ποιότητα ήχου. Πολύ καλά συνεργάζονται τα samsung και motorola.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Δεν σε ακούει καθόλου ή είναι στιγμιαίο?? Ίσως να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση "notify me during calls".

.:D

 

Δε με ακούνε καθόλου.Το περίεργο είναι οτι δε γίνεται πάντα.

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

EVGENIOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...