Jump to content

Navigation for blackberry


alexispare
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά. Εγώ αυτό που δεν έχω ακόμα ξεκαθαρίσει είναι το εξής: Μπορούμε να βρούμε κάποια εφαρμογή για τα BB η οποία να έχει τους χάρτες αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης ή όλες οι εφαρμογές που κυκλοφορούν για BB είναι με τους χάρτες on line οπότε προϋποθέτει και την ύπαρξη ενός data plan.

 

Ας απαντήσει κάποιος απλά και ξεκάθαρα.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν υπάρχει. Έχω κάνει έρευνα και όλες χρειάζονται GPRS για να δουλέψουν.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρά!

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και όποιος απαντήση να το κάνει υπέυθυνα.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για GPS για ΒΒ το οποίο να μην απαιτεί την ύπαρξη κάποιου data plan και οι χάρτες να είναι διαθέσιμοι π.χ. από την κάρτα μνήμης;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λάβει απάντηση και πιο πάνω. Και η απάντηση είναι οτι δεν μπορείς.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα blackberry maps καλύπτουν όλη την Ευρώπη. Αλλά και σε άλλο πρόγραμμα να πας πάντα καλύπτεται όλη η Ευρώπη.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τα blackberry maps καλύπτουν όλη την Ευρώπη. Αλλά και σε άλλο πρόγραμμα να πας πάντα καλύπτεται όλη η Ευρώπη.

 

Δες και Google Maps...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δωρεάν πρόγραμμα για πλοήγηση με φωνητικές εντολές και ελληνικούς χάρτες.

 

Περισσότερα...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δωρεάν πρόγραμμα για πλοήγηση με φωνητικές εντολές και ελληνικούς χάρτες.

 

Περισσότερα...!

 

Το λίνκ λέει "δωρεάν", "beta", "δοκιμαστική έκδοση 120 μέρες".

Τα πάντα όλα.....

Google maps χρησιμοποιω εγω, τωρα θα τεσταρω και το Amaze σε ενα Storm να δουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Το λίνκ λέει "δωρεάν", "beta", "δοκιμαστική έκδοση 120 μέρες".

Τα πάντα όλα.....

Google maps χρησιμοποιω εγω, τωρα θα τεσταρω και το Amaze σε ενα Storm να δουμε! :)

 

Μάπα το amaze... :(

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά εγώ βρέθηκα προσφάτως στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και έψαχνα μια οδό, αλλά το BB Maps με απογοήτευσε στο search... Δεν έβρισκε τίποτα! Αντιθέτως μόλις άνοιξα το Gmaps και εισήγαγα την διεύθυνση μου έβγαλε αμέσως οδηγίες για routing! Μάλλον θα πάρω ένα αυτόνομο GPS για το αυτοκίνητο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω κανένας Έλληνας να χρησιμοποιεί το ΒΒ Maps από τότε που έβγαλε την εφαρμογή η Google ;)
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή google maps που την βρίσκουμε;

Άκυρο την βρήκα. Αλλά δεν βλέπω επιλογή δήμου, παρά μόνο διεύθυνσης.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω ένα πρόβλημα με την τελευταία έκδοση του google maps. Το εγκατέστησα το στορμ μου αλλά για κάποιο περίεργο λόγο όταν ανοίγω την εφαρμογή, το keyboard είναι ανεβασμένο και δεν εξαφανίζεται με τίποτα ενώ δεν δουλεύει ούτε το touch και δεν μπορώ να κάνω zoom!! Έχει κάποιος καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναγνωρίσει τη συσκευή σου σαν blackberry non touch. Δοκίμασε στα application να κάνεις disable compatibility mode. Αλλιώς επανεγκατάσταση :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

 

τελικα εχουμε κανενα Link για gps navigation με ελληνικους χαρτες για blackberry bold 9700 ....καλο το garmin αλλα νομιζω αρκετα ακριβο για να το αγορασεις απο την σελιδα της garmin

οποιος εχει κατι δοκιμασμενο να το ανεβασει παρακαλω ????

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

εχω ενα προβλημα με τα google maps τα εχω εγκαταστησει και μολις τα ανοιγω μου φορτωνουνε για λιγο και μετα με βγαζει Δίκτυο μη διαθέσιμο.Η εφαρμογή αυτή απαιτεί σύνδεση δεδομένων και ορισμένες συσκευές ΒΒ απαιτούν αναδιαμόρφωση για να λειτουργήσουν σωστά...

αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μαπα εις τον κυβο το αμαζε χαλια

 

μαπα εις τον κυβο το αμαζε χαλια

 

υπαρχει κανα link που να ειναι αξιοπιστο και free google maps μαπα σε εμενα και το αμαζε μαπα κατι αλλο

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Την εφαρμογή google maps που την βρίσκουμε;

Άκυρο την βρήκα. Αλλά δεν βλέπω επιλογή δήμου, παρά μόνο διεύθυνσης.

Εγω παλι γιατι δε ν τη βρισκω?...

Μπορει καποιος να ανεβασει το link?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σε όλους

Πρόσφατα αγόρασα ένα Blackberry Bold 9780. Έχω να πω τα καλύτερα για τη συσκευή αυτή. Γρήγορη , με πολλές δυνατότητες. Όλα καλά έχω ενεργοποιήσει το BIS. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να κατεβάσω χάρτες τους οποίους θα αποθηκεύσω στη microSD με σκοπό να μη χρειάζεται να είμαι online συνέχεια είτε μέσω Vodafone (ο πάροχος μου ) είτε μέσω wi-fi. Ξέρω ότι γίνεται συμπίεση στα δεδομένα κ.λ.π. αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα γιατί να μην το γνωρίζουμε. Έχω την εφαρμογή με τους χάρτες η οποία παρέχεται από τη RIM αλλά δεν έχω καταλάβει είναι αποθηκευμένοι ή κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή κάνει download?

Ρωτάω γιατί τον Απρίλη πάω διακοπές και θα νοικιάσω αμάξι οπότε σίγουρα θα χρησιμοποιήσω τους χάρτες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν αποθηκεύονται ούτε από το BB Maps ούτε από το Google Maps.. Κάθε φορά τους κατεβάζει η συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Οποτε αναγκαστικα download καθε φορα που το χρησιμοποιω ετσι? Κριμα γιατι αργει λιγο ενω αν ειχε αποθηκευμενους τους χαρτες θα ηταν πιο γρηγορο. Και αυτη η cache ποσα kb να αποθηκευσει πια? Τελος παντων ευχαριστω.αν βγει κατι καινουριο φανταζομαι θα ημαστε οι πρωτοι που θα το μαθουμε.το κινητο παντως για οποιον ενδιαφερεται τα σπαει.αρκει να ξερεις γιατι το παιρνεις.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε αναγκαστικα download καθε φορα που το χρησιμοποιω ετσι? Κριμα γιατι αργει λιγο ενω αν ειχε αποθηκευμενους τους χαρτες θα ηταν πιο γρηγορο. Και αυτη η cache ποσα kb να αποθηκευσει πια?

 

Λίγο αργεί, αλλά το βασικό πρόβλημα παρουσιάζεται όταν είσαι εξωτερικό με roaming όπου δεν μπορείς να χρησιμοποιείς ουσιαστικά το GPS αφού θα έχει υψηλό κόστος. :X

 

 

αρκει να ξερεις γιατι το παιρνεις.

 

Αυτό ακριβώς! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εξέλιξη στο θέμα Πλοήγηση στα BB χωρίς να χρειάζεται να κατεβάζει Data διαρκώς.

Επειδή σχεδιάζω να πάρω το Bold Touch όταν με το καλό κυκλοφορήσει ήθελα να μάθω σιγά σιγά τι υπάρχει. Google Maps και Garmin?

Έχει ανακοινώσει καμία άλλη εταιρεία ότι θα βγάλει κάποια εφαρμογή πλοήγησης για BB?

Με το Android στο Milestone έχω βολευτεί πολύ, μιας και υπάρχουν πολλές επιλογές, αλλά το άτιμο το Bold Touch με έχει ψήσει για τα καλά.. :rolleyes:

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...