Jump to content

Αντιγραφή στις εξετάσεις μέσω Bluetooth (και όχι μόνο)


myltistreidia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τότε πρέπει να το σκίσεις πριν καλά καλά το διαβάσεις γιατί εμάς πρώτα ελέγχουν τα πάσΑ !

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τότε πρέπει να το σκίσεις πριν καλά καλά το διαβάσεις γιατί εμάς πρώτα ελέγχουν τα πάσΑ !

 

exe stin tseph sou to skonaki h mesa sto maniki, kai afou kanoun ton elegxo to bgazeis. Alliws to kin katw apo to edrano. Den einai toso duskolo. ;)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

να διαβασετε το σκεφτηκατα μηπως?:mad:

πιο ευκολο ειναι να διαβασεις παρα να καθεσαι να παιδευεσαι να κανεις σκονακια και να εχεις αγχος

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

να διαβασετε το σκεφτηκατα μηπως?:mad:

πιο ευκολο ειναι να διαβασεις παρα να καθεσαι να παιδευεσαι να κανεις σκονακια και να εχεις αγχος

έτσι μπράβο..χάσιμο ΠΟΛΥΤΙΜΟΥ χρονου...παντως εμενα μου συνεβη ενα περιεργο...Μια φορα ειχα κανει σκονακια στα Αρχαια και πηρα 14 και μετα στο επόμενο δεν έκανα και πήρα 18,5...:p

Link to comment
Share on other sites

να διαβασετε το σκεφτηκατα μηπως?:mad:

πιο ευκολο ειναι να διαβασεις παρα να καθεσαι να παιδευεσαι να κανεις σκονακια και να εχεις αγχος

 

Πραγματικά αξίζει τον κόπο να καθήσει κάποιος να διαβάσει, γιατί γράφει και νιώθει άρχοντας! Χώρια του ότι δεν έχει το άγχος μην τον πιάσουν για σκονάκια.

Υπάρχουν όμως κάτι στιγμές γκαντεμιάς, που παρόλο του ότι είσαι διαβασμένος για το συγκεκριμένο θέμα, κολλάει το μυαλό σου και βρίζεις την ώρα και την στιγμή που δεν το διάβασες άλλη μια φορά... :(

Εκεί το σκονάκι μπορεί να βοηθήσει, με την έννοια πως θα το κοιτάξεις μια φορά και θα φρεσκάρεις την μνήμη σου απλώς, χωρίς καν να το αντιγράψεις, απλά να θυμηθείς μονάχα τι έλεγε αυτό το ρημάδι το θέμα... Όμως λόγω φόβου δεν χρησιμοποιώ σκονάκια, κι ούτε το βλέπω να χρησιμοποιήσω ποτέ... :!:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εδώ που τα λέμε.. τα σκονάκια ειναι μεχρι την 3' γυμνασίου, μετα αν επιλεξεις πανεπιστημιο και μαμακιες πρεπει να κατσεις να διαβάσεις!!! :mad:

και αυτο πρεπει να κανουν όλοι!!!

 

να βγεί δηλαδή ένας επιστήμονας με σκονάκια απο το πανεπιστήμιο..

και να έρ8ει μεθάυριο στο χειρουργείο να σε χειρουργήσει! :mad::mad::mad::mad::dash::rocket:

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχάς για να έχει περάσει ιατρική σημαίνει οτι έχει μάθει να διαβάζει :p

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχάς για να έχει περάσει ιατρική σημαίνει οτι έχει μάθει να διαβάζει :p

 

καλά λέμε τώρα... :p:p

Link to comment
Share on other sites

εδώ που τα λέμε.. τα σκονάκια ειναι μεχρι την 3' γυμνασίου, μετα αν επιλεξεις πανεπιστημιο και μαμακιες πρεπει να κατσεις να διαβάσεις!!! :mad:

και αυτο πρεπει να κανουν όλοι!!!

 

να βγεί δηλαδή ένας επιστήμονας με σκονάκια απο το πανεπιστήμιο..

και να έρ8ει μεθάυριο στο χειρουργείο να σε χειρουργήσει! :mad::mad::mad::mad::dash::rocket:

 

Δλδ φίλε μου άμα έχεις λιώσει κυριολεκτικά στο διάβασμα πχ για πανελλήνιες και κολήσεις σε κάποια φάση είναι σωστό να μην περάσεις πουθενά ενώ τα ξέρεις; Φιλε μου στο Ελλαδιστάν αν δν κάνεις πουστιές κια πας με το σταυρό στο χέρι, καλύτερα να βαφτείς μπλε και να πέσιες στη θάλασσα... Ο πιο ******ς κερδίζει σ'αυτό το κράτος...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Δλδ φίλε μου άμα έχεις λιώσει κυριολεκτικά στο διάβασμα πχ για πανελλήνιες και κολήσεις σε κάποια φάση είναι σωστό να μην περάσεις πουθενά ενώ τα ξέρεις; Φιλε μου στο Ελλαδιστάν αν δν κάνεις πουστιές κια πας με το σταυρό στο χέρι, καλύτερα να βαφτείς μπλε και να πέσιες στη θάλασσα... Ο πιο ******ς κερδίζει σ'αυτό το κράτος...

 

κ ομως φιλε μου υπαρχουν ατομα που δεν κολανε πουθενά!

και τιμια ειναι στο πανεπηστημιο και τιμια θα βγαλουν τον παρα τους στο μελλον... σε αυτούς αξίζει ο παράς..

ένα τέτοιο άτομο ειναι και ο αδερφός μου... σωστό άτομο χωρίς σκονάκια..(και παρεπιπτόντος και χωρίς φροντηστήρια! τα οποία δεν ειναι κακα... ισα ισα..!) και ειναι απο τουσ καλύτερους μαθητές του πανεπιστημίου... εντελώς τίμια όμως!!!

 

 

άσχετα που εγώ πάω μαζί σου :D κ εγώ μες στην π**στιά του Ελλαδιστάν βρίσκομαι διώτι χωρίς αυτήν αν δεν πεις να προκώψεις........:D

 

αλλά σκέψου και λίγο... πΟοστιά ο ένας ΠοΟστιά ο άλλος... πού θα πάει αυτό?

 

και ολα αυτα τα λεω απλα επιδη δε γινεται να ξημερωβραδιάζεται στο διάβασμα(κυριολεκτικά όμως)ο αδερφός μου... και ο άλλος να κάνει το βιβλίο e-book και να το περνάει στο κινητο του.. και όταν έρθει η ώρα να πάρουν τα γραπτά να παίζει ο ίδιος βαθμός..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά την αντιγραφή την κατακρίνω γιατίπροσωπικά εγώ θα ****να να βάλω την υπογραφή μου κάπου, κάποτε στο μέλλον αν δν ήξερα τη δουλειά μου, τη χρησημοποιώ μόνο (την αντιγραφή) σε περιπτώσεις που κινδυνεύω να κοπώ άδικα... Την κατακρίνω το ίδιο και στους κολητούς αλλά και στους λίγδες του σχολείου που πάνε να γράψουν μαθηματικά 2 και ξαφνικά πετάνε ένα 19...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οταν τελειωνουμε το σχολειο καταλαβαινουμε την αξια του οτι πρεπει να διαβαζουμε για μας και οχι γιατι μας το επιβαλλουν

χιλιες φορες σχολειο να εισαι ξενιαστος παρα τωρα που τα εχουμε παιξει στην δουλεια......:dash:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

 

να βγεί δηλαδή ένας επιστήμονας με σκονάκια απο το πανεπιστήμιο..

και να έρ8ει μεθάυριο στο χειρουργείο να σε χειρουργήσει! :mad::mad::mad::mad::dash::rocket:

γιατι εχεις την εντυπωση πως τα σκονακια τοτε γραφουν "κανετε μια τομη εδω";;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορεις να κανεις σκονακια στην ιατρικη?Τι να πρωτοκανεις ετσι μοσχαροειδη που ειναι τα βιβλια!

:offtopic:(Στην πρακτικη μαθαινεις και οχι μονο απο τα βιβλια και τις εξετασεις,σε ολα τα επαγγελματα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορεις να κανεις σκονακια στην ιατρικη?Τι να πρωτοκανεις ετσι μοσχαροειδη που ειναι τα βιβλια!

(Στην πρακτικη μαθαινεις και οχι μονο απο τα βιβλια και τις εξετασεις,σε ολα τα επαγγελματα)

:lol::lol::lol: πρωτη φορα ακουω τετοιο χαρακτηρισμο για τα βιβλια...

η αληθεια ειναι πως αν καποιος ειναι ιατρικη,φυσικα και δε θα κανει ολοκληρα βιβλια σκονακι..κατι τετοιο πολυ απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!

το πολυ πολυ να κανει τπτ νουμερα απο στατιστικες(αλλα μιλαμε για λεπτομερεια) ή αν μπερδευει τπτ σπανιες ασθενειες την παθογεννεση τους..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η ιατρικη ειναι εξαιρεση,και εννοειται οτι θελει διαβασμα,γι αυτο και θελει τοσα πολλα χρονια μεχρι να ξεμπερδεψεις απο ειδικοτητες κτλ.. γιατι ενας γιατρος,μετα δεν εχει χρονο να ενημερωνεται για τις ελειψεις που εχει,οταν ειναι πολυωρη η δουλεια του,σε διπλοβαρδιες σε ενα νοσοκομειο πχ..

 

αλλα επαγγελματα, μαθαινονται καθαρα πανω στη πρακτικη,ή οταν ξεκινας να δουλευεις... γιατι στις αντιστοιχες σχολες,μαθαινεις αυτα που μαθαιναν και πριν αρκετα χρονια οι παλαιοτεροι,και ας μην μας χρησιμευσουν οταν θα δουλευουμε με το που θα τελειωσουμε τη σχολη,και πρεπει παλι να μαθουμε τα καινουρια συστηματα(εξοπλισμο,τεχνικες..)

 

σε καποια επαγγελματα,αν θελει καποιος να ειναι σωστος,πρεπει καθολη τη διαρκεια της καριερας του,να ενημερωνεται απο σεμιναρια κτλ,για δικο του οφελος.

για μενα σημασια εχει να παρω το χαρτι,και να πιασω δουλεια.. και οταν βλεπω πως περνανε καποιοι τα μαθηματα χωρις να ξερουν τιποτα,τοτε με οποιοδηποτε τροπο θα τα περασω κι εγω.

ειδα και οταν διαβαζω και με κοβουν για ηλιθιους λογους!!

 

ρε με σκονακια,και να εχεις διπλα τον επιτηρητη,και να μην ξερει καν απο που τα βλεπεις,να μην παιρνει χαμπαρι... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το να κάνεις σκονάκια δεν είναι και τόσο κακό. Έχώ ακούσει και χειρότερα πράγματα όπως το να περνάνε κάποιοι τα μαθήματα επειδή βρίσκονται σε κάποιο κόμμα και οι καθηγητές τους έδιναν τα θέματα.. Τουλάχιστον απο τα σκονάκια κάτι θα μάθεις εφόσον καθήσεις και τα γράψεις. Τα σκονάκια δεν σταματούν ούτε στην τρίτη γυμνασίου ούτε στην τρίτη λυκείου. Ίσα ίσα που μετά γίνονται περισσότερα. Εγώ πριν περάσω στο ΤΕΙ πληροφορικής που βρίσκομαι, έκανα αρκετά σκονάκια αλλά πλέον έχουν γίνει αμέτρητα. Και αυτό γίνετε από πάρα πολύ κόσμο που γνωρίζω και απο άλλους που τους βλέπω. Ακόμα και αυτοί που διαβάζουν ένα σκονάκι θα το κάνουν. Βέβαια εγώ σχεδον ποτέ δεν χρησιμοποίησα τα απλά σκονάκια σε μικρά χαρτάκια, δεν με βολεύει καθόλου και δεν μπορείς να γράψεις πολλά πράγματα, με αποτέλεσμα να πρέπει να έχεις πολλά χαρτάκια και να γίνετε πανικός!!! Συνήθως προτιμώ άλλους τρόπους που είναι πιο αποτελεσματικοί. Θα καθήσω κάποια στιγμή να γράψω μεθόδους που έχω χρησιμοποιήσει..
Link to comment
Share on other sites

καιμενα παιδια...

Το καλυτερο μεσο για αντιγραφη ειναι αυτο:

http://cgi.ebay.com/spy-gsm-earphone-invisiable-earpiece-nokia-or-mp3_W0QQitemZ130194901403QQihZ003QQcategoryZ43309QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

κι αμα σου μπεί μέσα στο αυτί και δε βγαίνει μετά??απαπα...ασε καλύτερα...

 

χαχαχα:lol:

σωστή σε βρίσκω! δε θα κανουμε και μια τετοια μαμακια για ενα σκονάκι!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και είδα οτι ήδη έχουν γράψει κάποιους τρόπους που έχω χρησιμοποιήσει και χρησιμοποιώ.

 

Το κινητό είναι μια καλή επιλογή να έχεις γράψει από πριν κάποια sos ή να στέλνεις sms τις ερωτήσεις σε κάποιον που έχει ήδη περάσει το μάθημα και να σου στέλνει τις απαντήσεις. Με έχει σώσει όσες φορές το δοκίμασα.

 

Ο τρόπος που χρησιμοποιώ πλέον στα περισσότερα μαθήματα είναι να κάνω σκονάκια σε κόλλα Α4 ή σε κόλλα αναφοράς αλλά με κανονικά γράμματα και την αφήνω κάτω στο πάτωμα με τις υπόλοιπες σημειώσεις. Έτσι κι αλλιώς οι καθηγητές μας λένε "ότι σημειώσεις έχετε, στο πάτωμα".

 

Ένας άλλος τρόπος είναι να γράψεις σε μια κόλλα χαρτί(κατα προτίμηση με γραμμές), τα σκονάκια που θες αλλά με όχι πολύ μικρά γράμματα, με μολύβι αλλά να το πιέζεις ελαφρά ίσα ίσα να ξεχωρίζουν τα γράμματα από κοντά, και να έχεις την κόλλα πάνω στο θρανίο. Από απόσταση 50cm και πάνω η κόλλα φαίνεται οτι είναι άδεια.

 

Επίσης το ακριβώς αντίθετο μπορεί να γίνει.. Δηλαδή να γράψεις στην κόλλα με στυλό με πολύ έντονα γράμματα και να έχεις την κόλλα κάτω από την κόλλα που σου δώσουν την ώρα της εξέτασης. Πιέζοντας ελαφρά το χαρτί θα φαίνονται αυτά που έχεις γράψει στην κόλλα που βρίσκεται από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

κι αμα σου μπεί μέσα στο αυτί και δε βγαίνει μετά??απαπα...ασε καλύτερα...

 

τι λετε ρε παιδια εχει πετονια ειδικα γι' αυτο το λογο.

Ενας φιλος σχεδον πηρε πτυχειο μ' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...