Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κινητό μου έχω ενεργοποιήσει το αυτόματο κλείδωμα να ζητάει κωδικό ασφαλείας για το ξεκλείδωμα.

Εάν έχει περάσει το χρονικό διάστημα που έχω ορίσει και κλειδωθεί με κωδικό το τηλέφωνο, δεν ξεκλειδώνει ανοίγοντας το κάλυμμα του φακού όσο κι αν περιμένω, μου εμφανίζει ένα τούμπανο λουκέτο (αλλά ανοίγει την εφαρμογή της λήψης φωτογραφίας το βλαμμένο) :p

Σε αντίθετη περίπτωση ξεκλειδώνει.

 

Έχω μία ερώτηση πέρι του θέματος κλειδώματος.

Θέλω να κλειδώνω χειροκίνητα το τηλέφωνο με κωδικό ασφαλείας και όχι περιμένοντας να περάσει το χρονικό διάστημα που έχω ορίσει στις ρυθμίσεις (120 λεπτά).

Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό; Δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Ευχαριστώ.

Πατα το κουμπι που κλεινει το κινητο και εχει επιλογη κλειδωμα τηλεφωνου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ζελατίνα, δεν χρειάζεται, θήκη, σίγουρα ναι. Συσκευή ~650 ευρώ, δεν την αφήνεις εκτεθειμένη.

 

Απορώ με το βιντεο που δειχνει οτι δεν παθαινει τιποτα η οθονη.Αυτο ειδα κ δεν εψαξα για ζελατινα....Αποτελεσμα?μικρες γρατσουνιες η μια διπλα στην αλλη 1cm περιπου στο συνολο τους....Κ το προσεχω σαν τα ματια μου...βαλτε ζελατινα οσο προλαβαινετε.....

 

κ δεν ειμαι κανενας εισαγωγεας αξεσουαρ για να μην παρεξηγηθω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς στα video που τραβάει από το κινητό του , ένα θόρυβο στην αναπαραγωγή όταν κάνει zoom in ή zoom out ?

Προσπαθήστε να κάνετε εγγραφή ένα video και κάνετε zoom , στην συνεχεία αν κάνετε αναπαραγωγή , ακούγονται τα κλικ από την πίεση του πλήκτρου.

Για δοκιμάστε ρε παιδιά να μου πείτε και εσείς

 

 

 

παιδια και εμενα Έχει γίνει ΟΛΟ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ , αλλά πιστεύω το καλύτερο είναι να βάζουμε το κινητό σε μια θήκη στυλ πουγκί , γιατί και η ζελατίνα γρατζουνίζετε πολύ πιο εύκολα από την οθόνη και θα δείχνει άσχημο

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα ενα wireless router ,εκανα ολες τις ρυθμισεις σε ρουτερ και κινητο αλλα μολις παω να μπω διαδυκτιο μουβγαζει το παραθυρακι που λεει "θελετε να συνδεθειτε με wind internet;"

που εχω κανει λαθος;

Link to comment
Share on other sites

κατι σημαντικο ειναι οτι σπιτι δεν εχω σημα απο την wind ,αυτο ειναι προβλημα ,ετσι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

οταν εχετε καποιο sms/κληση

υπαρχει καποια ειδοποιηση απο το τηλ.??

αναβοσβηνει κατι??

ευχαριστω!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι σημαντικο ειναι οτι σπιτι δεν εχω σημα απο την wind ,αυτο ειναι προβλημα ,ετσι;

 

κανενα προβλημα.ισα ισα αδιαφορο στην περιπτωση σου,αφου θελεις να συνδεεσε μεσω wi fi στο σπιτι,δεν σε νοιαζει το σημα της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν το βλεπει,μου βγαζει 5-6 wlan ,αλλα δεν βλεπει το level 1 wbr 3600,εκτος εαν το μετονομαζει.

απο που θα δω εαν μπορει να το δει και πως το λεει;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν το βλεπει,μου βγαζει 5-6 wlan ,αλλα δεν βλεπει το level 1 wbr 3600,εκτος εαν το μετονομαζει.

απο που θα δω εαν μπορει να το δει και πως το λεει;

 

το level1 ειναι το δικο σου wlan?μηπως δεν το εχεις ρυθμισει σωστα?κανονικα θα επρεπε να το βλεπει.μηπως το ρυθμισες σε κρυφο wlan?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς στα video που τραβάει από το κινητό του , ένα θόρυβο στην αναπαραγωγή όταν κάνει zoom in ή zoom out ?

Προσπαθήστε να κάνετε εγγραφή ένα video και κάνετε zoom , στην συνεχεία αν κάνετε αναπαραγωγή , ακούγονται τα κλικ από την πίεση του πλήκτρου.

Για δοκιμάστε ρε παιδιά να μου πείτε και εσείς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς στα video που τραβάει από το κινητό του , ένα θόρυβο στην αναπαραγωγή όταν κάνει zoom in ή zoom out ?

Προσπαθήστε να κάνετε εγγραφή ένα video και κάνετε zoom , στην συνεχεία αν κάνετε αναπαραγωγή , ακούγονται τα κλικ από την πίεση του πλήκτρου.

Για δοκιμάστε ρε παιδιά να μου πείτε και εσείς

 

σε μενα δεν ακουγεται ο ηχος του ζουμ.το δοκιμασα,το ξαναδοκιμασα αλλα,ευτυχως,δεν αντιμετωπισα το προβλημα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έχω 2 εβδομάδες και το βάζω στην τσέπη μου.

Το παρατηρω σημερα και έχει δυστυχως μια καλή γρατζουνιά η οθόνη.

 

Και η ερώτηση είναι, υπάρχει κανα Ευρωπαικό eshop που να εχει ζελατίνα για μπροστά?

Βρήκα αυτήν αλλά είναι Αμερικα

http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-n97-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Παιδιά αμαρτία είναι τόσα λεφτα να χαλάνε με γρατζουνιές, νομίζω το χρειάζεται το protector.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακούγεται ο ήχος απο το ζουμ..

Επίσης εμφανίστηκε ένα καμμένο πιξελάκι σε μαύρο background.

 

για το καμμενο πιξελ δεν σε καλυπτει η εγγυηση?να το πας αμεσως στο σερβις και να μας πεις τι θα σου πουνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ένα δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Πρέπει να είναι πολλά και μαζεμένα για να δεχτούν αντικατάσταση. Όπως και να έχει, πήγαινε στο σέρβις και ενημέρωσε τι σου είπαν.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακούγεται ο ήχος απο το ζουμ..

Επίσης εμφανίστηκε ένα καμμένο πιξελάκι σε μαύρο background.

 

αμα το πας για service σε παρακαλω ενημερωσε για τον ηχο του ζουμ , αν εφτιαξε , για να μην το πηγαινω τζαμπα , γιατι εδω στο ηρακλειο κανουν μια εβδομαδα και βαλε στο service

Link to comment
Share on other sites

αμα το πας για service σε παρακαλω ενημερωσε για τον ηχο του ζουμ , αν εφτιαξε , για να μην το πηγαινω τζαμπα , γιατι εδω στο ηρακλειο κανουν μια εβδομαδα και βαλε στο service

 

καλα ειναι μια βδομαδα. στην θεσσαλονικη κανουν και μηνα.

δηλαδη πρεπει να παρακαλαει να καουν και αλλα πιξελ για να του το αντικαταστησουν?απιστευτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική εφαρμογή που εχω υπόψιν είναι το smartmovie και αν θυμάμαι καλά, οι υπότιτλοι πρέπει να έχουν κατάληξη mov. Πάντως, η καλύτερη λύση είναι να τους ενσωματώσεις στο βίντεο και να το μετατρέψεις σε mp4.

 

Για το smartmovie οι υπότιτλοι πρέπει να είναι σε μορφή MicroDVD (.sub)

Με το Subtitle Workshop μπορείς να μετατρέψεις τους υπότιτλους πολύ εύκολα και γρήγορα, με ένα απλό Save As...

 

Έκανα το απόλυτο "crash test" στη μπαταρία του N97.

Χθες ταξίδευα, οπότε από τις 11:00πμ έως τις 12:00μμ έκανα αναπαραγωγή avi με υπότιτλους (ήμουν στο καράβι :lol:),

στις 12:00 άνοιξα το ραδιοπομπό, την αναπαραγωγή μουσικής για να ακούω μουσική από το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου, το Google Maps (=συνεχής σύνδεση σε Internet και κατέβασμα χαρτών + GPS) και όλα αυτά συνέχισαν αδιάκοπα ως τις 3:00μμ.

Δηλαδή συνολικά 4 ώρες συνεχούς "βαριάς" χρήσης.

Αποτέλεσμα;

Η μπαταρία είχε βγει από το φορτιστή μετά από πλήρη φόρτιση την προηγούμενη μέρα το απόγευμα.

Από 7 γραμμές έπεσε στις 3 και τελικά έβγαλε μήνυμα για χαμηλή μπαταρία 5 ώρες αργότερα, οπότε και το έβαλα πάλι στο φορτιστή.

Πολύ καλό!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την μπαταρία της συσκευής.

Ίσως είναι η μοναδική συσκευή που, με τη χρήση που κάνω, μου κρατάει πολλές φορές και 2 ημέρες. :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ωρες-ωρες ειμαι ηλιθιος,μου εβγαζε απο την πρωτη στιγμη την wlan του ρουτερ με το ονομα default και νομιζα οτι αναφεροταν σε αλλο wlan.

τελικα ολα ενταξει οταν εχω disable το security του ρουτερ.οταν ομως βαζω κωδικο στο ρουτερ και το τηλ.δεν το αναγνωριζει παροτι εχω κανει τις ρυθμισεις και εχω περασει το κλειδι.

θα το παλεψω παλι γιατι αυτο μου φαινεται κουφο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,το επαθε αυτο κανενας αλλος?

Απο εκει που συνεδεα το κινητο με το pc κανονικα με το καλωδιο usb και φορτιζε κι ολας,πλεον δεν κανει γκιχ!

Βρε κατεβασα drivers για το καλωδιο,βρε αλλαξα suite (Ovi-pc),τιποτα!

Υπαρχει περιπτωση ξαφνικα να μην κανει καπου σωστη επαφη και να χαλασε?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

Μεταφερω απο το pc τα mp3 στο φακελλο e:/music της συσκευης. Μετα μεσα απο το κινητο, αλλα τα βλεπω, αλλα οχι, αλλα αλλου........

Υπαρχει καποιο αλλο μερος που πρεπει να τοποθετουνται τα τραγουδια η οι ηχοι κλησεις, κτλ γιατι ομολογω πως μπερδευτηκα λιγο.

Ακομη δεν βρηκα πουθενα ουτε καν τουςαρχκους ηχους που περιεχονταν στη συσκευη. Στο Ν95 νομιζω ηταν πιο απλη η δομη. Οτι εβαζες, το εβρισκες εκει που το εβαλες. Τωρα ισως ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα...........

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά η εγγύηση καλύπτει απο 4 καμμένα Pixels και πάνω. Όσον αφορά το θόρυβο του ζουμ στο video, δοκίμασαν μια άλλη συσκευή και κάνει ακριβώς τον ίδιο θόρυβο. Μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά η εγγύηση καλύπτει απο 4 καμμένα Pixels και πάνω. Όσον αφορά το θόρυβο του ζουμ στο video, δοκίμασαν μια άλλη συσκευή και κάνει ακριβώς τον ίδιο θόρυβο. Μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό...

 

Πως ειναι φυσιολογικο ρε παιδια να κανει θορυβο με το ΖΟΟΜ , απο την στιγμη μαλιστα που δεν το κανουν όλες οι συσκευες,

Τι μοθ προτεινετε να κανω ? να περιμένω για κανενα update ή να το παω στη νοκια για επισκευή?

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι φυσιολογικο ρε παιδια να κανει θορυβο με το ΖΟΟΜ , απο την στιγμη μαλιστα που δεν το κανουν όλες οι συσκευες,

Τι μοθ προτεινετε να κανω ? να περιμένω για κανενα update ή να το παω στη νοκια για επισκευή?

 

δεν ειμαι τεχνικος αλλα πως μπορει να ειναι φυσιολογικος αυτος ο θορυβος,δεν μπορω να το καταλαβω.και αν ειναι ετσι,οι συσκευες που δεν κανουν θορυβο ειναι χαλασμενες δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα κανει αυτον τον ηχο με το ζουμ στην εγγραφη βιντεο :(

 

απο οτι διαβαζω στο φορουμ μισοι μισοι ειμαστε. τελικα ομως ποιες ειναι οι προβληματικες συσκευες δεν εχω καταλαβει ακομα. η δικια μου που δεν το κανει η οι αλλες που το κανουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...