Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά.Πώς γίνεται ενώ έχω το κινητό 2.5 μήνες να ξεχαρβαλώθηκε το χρώμα από το κουμπί της κάμερας γύρω-γύρω;!Δεν χρησιμοποιώ την κάμερα συχνά.Αλλά σπάνια.Το έχω πάντα μέσα στην θήκη το κινητό.Και εννοώ την θήκη της Nokia.Πήγα να ρωτήσω για αλλαγή του κουμπιού και τι μου είπαν.Ότι επειδή βρίσκεται στο κάτω μέρος του κινητού δεν αλλάζει μόνο του το κουμπί αλλά πρέπει όλος ο μηχανισμός slide.Και αυτό κοστίζει 135 €.Έλεος;!Δεν υπάρχει λύση η μου λένε ανοησίες;

 

Δεν ξέρω πώς μπορεί να συνέβη αυτό, εφόσον δεν παρα-χρησιμοποιείς την κάμερα και το έχεις σε θήκη. :worry:

Πάντως αν το έχεις σε αυτή θήκη της Nokia και το κουμπί της κάμερας είναι από την "εκτεθειμένη" πλευρά, μπορεί να συνέβη αυτό από κάποια τσέπη τζιν. Το έχω πάθει με παλαιότερο κινητό μου.

Τώρα για το αν μπορεί να αλλαχτεί μόνο του, κοιτώντας λίγο στο internet βρήκα ότι πράγματι είναι κομμάτι αυτού του μέρους οπότε είναι ακριβό ανταλλακτικό γιατί περιέχει το hinge.

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, ίσως μια φασαρία να στο αλλάξουν δωρεάν λόγω του ότι είναι στην εγγύση. Δε χάνεις ποτέ κάτι να βάλεις τις φωνές σε ένα Nokia Shop! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά.Πώς γίνεται ενώ έχω το κινητό 2.5 μήνες να ξεχαρβαλώθηκε το χρώμα από το κουμπί της κάμερας γύρω-γύρω;!Δεν χρησιμοποιώ την κάμερα συχνά.Αλλά σπάνια.Το έχω πάντα μέσα στην θήκη το κινητό.Και εννοώ την θήκη της Nokia.Πήγα να ρωτήσω για αλλαγή του κουμπιού και τι μου είπαν.Ότι επειδή βρίσκεται στο κάτω μέρος του κινητού δεν αλλάζει μόνο του το κουμπί αλλά πρέπει όλος ο μηχανισμός slide.Και αυτό κοστίζει 135 €.Έλεος;!Δεν υπάρχει λύση η μου λένε ανοησίες;

Μάλλον αλήθεια σου λένε. Είναι συγκεκριμένα τα κομμάτια που μπορείς να αλλάξεις. Πάντως δύσκολο να γδαρθεί το κουμπί αν δεν έχει φάει πτώσεις ή αν δεν τρίβεται εκεί που το βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα φαγωμένο είναι το χρώμα, και στο κουμπί της κάμερας και στο κουμπί που αλλάζει την ένταση του ήχου. (Το κινητό το έχω χύμα στην τσέπη - περίπου 6 μήνες)

Αλλά δεν δίνω σημασία, αφού δουλεύει κανονικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ξεβαψανε τα πληκτρα.... και ειναι παντα στη θηκη..!!!!
ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥmobile newbie...!!!!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς μπορεί να συνέβη αυτό, εφόσον δεν παρα-χρησιμοποιείς την κάμερα και το έχεις σε θήκη. :worry:

Πάντως αν το έχεις σε αυτή θήκη της Nokia και το κουμπί της κάμερας είναι από την "εκτεθειμένη" πλευρά, μπορεί να συνέβη αυτό από κάποια τσέπη τζιν. Το έχω πάθει με παλαιότερο κινητό μου.

Τώρα για το αν μπορεί να αλλαχτεί μόνο του, κοιτώντας λίγο στο internet βρήκα ότι πράγματι είναι κομμάτι αυτού του μέρους οπότε είναι ακριβό ανταλλακτικό γιατί περιέχει το hinge.

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, ίσως μια φασαρία να στο αλλάξουν δωρεάν λόγω του ότι είναι στην εγγύση. Δε χάνεις ποτέ κάτι να βάλεις τις φωνές σε ένα Nokia Shop! :lol:

 

Μάλιστα.Ναι σε αυτήν την θήκη το έχω Άλβα και το κουμπί της κάμερας κοιτάει προς τα έξω.Το μόνο που σκέφτηκα κι εγώ είναι απο το τζίν αν γάργθηκε.Οπότε πάπαλα.Και δεν το έριξα καμιά φορά κάτω.Επειδή το ανέφερες φίλε terrestial.Τέλος πάντων.Δεν πιστεύω πάντως να μου το αλλάξουν με τιν εγγύηση γιατί θα μου πούν προφανώς ότι εγώ το προκάλεσα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!4ήμερο έγινε τώρα το 3ήμερο.Καλός αυτός πάντως.Βγάζει τα ρεπό ο ίδιος! :D Μην στεναχωριέσαι feedara.Και το δικό μου ταξίδι το βλέπω να φεύγει Φιλανδία :lol:

φιλε σημερα το μεσημερι μου ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικά γιατι βρηκαν προβλημα με το σημα...(περιμενα 4 μερες για να μου πουν κατι που ηδη ηξερα:rolleyes:)

θα το παρω πισω στην καλύτερη περιπτωση σε ενα μήνα....:rolleyes::wacko:

πο πο πο καλο πασχα δηλαδη οτι ακριβως μου λεγατε....

εχω τοσο πολυ ξενερωσει με το θεμα που δεν θελω το κινητο να το ξαναδω μπροστα μου...σοβαρα μιλαω....

καλο κουραγιο και σε σενα,,,

τελικα το ν97 ειναι για γερα νευρα.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Πώς γίνεται ενώ έχω το κινητό 2.5 μήνες να ξεχαρβαλώθηκε το χρώμα από το κουμπί της κάμερας γύρω-γύρω;!Δεν χρησιμοποιώ την κάμερα συχνά.Αλλά σπάνια.Το έχω πάντα μέσα στην θήκη το κινητό.Και εννοώ την θήκη της Nokia.Πήγα να ρωτήσω για αλλαγή του κουμπιού και τι μου είπαν.Ότι επειδή βρίσκεται στο κάτω μέρος του κινητού δεν αλλάζει μόνο του το κουμπί αλλά πρέπει όλος ο μηχανισμός slide.Και αυτό κοστίζει 135 €.Έλεος;!Δεν υπάρχει λύση η μου λένε ανοησίες;

 

Κι εγώ το ίδιο έπαθα ακριβώς:mad:,και πήρα λιγο βαμβάκι με οινόπνευμα(γιατι μου την έδινε να το βλέπω έτσι)και το ξέβαψα τελέιως.Τουλάχιστον τώρα είναι καλύτερο:) Λύση δεν υπάρχει,εκτός και δώσεις τα 135!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σημερα το μεσημερι μου ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικά γιατι βρηκαν προβλημα με το σημα...(περιμενα 4 μερες για να μου πουν κατι που ηδη ηξερα:rolleyes:)

θα το παρω πισω στην καλύτερη περιπτωση σε ενα μήνα....:rolleyes::wacko:

πο πο πο καλο πασχα δηλαδη οτι ακριβως μου λεγατε....

εχω τοσο πολυ ξενερωσει με το θεμα που δεν θελω το κινητο να το ξαναδω μπροστα μου...σοβαρα μιλαω....

καλο κουραγιο και σε σενα,,,

τελικα το ν97 ειναι για γερα νευρα.....

 

Να 'σαι καλά φίλε.Τι να κάνουμε.Τόσα λεφτά δώσαμε ας περιμένουμε να τα πάρουμε πίσω,να γίνει το νεο update μπάς και δούμε άσπρη μέρα και επι΄τελους να χαρούμε αυτή την συσκευή γιατί λέει πολλά αν λειτουργίσει σωστά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

φιλε σημερα το μεσημερι μου ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικά γιατι βρηκαν προβλημα με το σημα...(περιμενα 4 μερες για να μου πουν κατι που ηδη ηξερα:rolleyes:)

θα το παρω πισω στην καλύτερη περιπτωση σε ενα μήνα....:rolleyes::wacko:

πο πο πο καλο πασχα δηλαδη οτι ακριβως μου λεγατε....

εχω τοσο πολυ ξενερωσει με το θεμα που δεν θελω το κινητο να το ξαναδω μπροστα μου...σοβαρα μιλαω....

καλο κουραγιο και σε σενα,,,

τελικα το ν97 ειναι για γερα νευρα.....

Και η Αlpha Copy για ακόμη πιο γερά. Έναν ολόκληρο μήνα έκαναν για να διαπιστώσουν πως ένα ενσύρματο handsfree που μόλις είχα αγοράσει είχε πρόβλημα και να μου το αλλάξουν. Έχουν περάσει πολλά χρόνια όμως ακόμη το θυμάμαι. Και μιλάμε για κάτι που κόστιζε €10.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε.Τι να κάνουμε.Τόσα λεφτά δώσαμε ας περιμένουμε να τα πάρουμε πίσω,να γίνει το νεο update μπάς και δούμε άσπρη μέρα και επι΄τελους να χαρούμε αυτή την συσκευή γιατί λέει πολλά αν λειτουργίσει σωστά

εεε αυτο ειναι το θεμα ...να την χαρουμε....αλλα ποτε........

σε ενα μηνα και βαλε...και αυτο αμα....

ρε παιδια ασχετο με το θεμα αλλα λύστε μου μια απορία....

τι τα κανουν τοσο καιρο τα κινητά εκει κατω.....

κινητο με πρόβλημα αναγνωρισμένο σε ολο το νετ και αγορασμένο ουτε 3 βδομαδες να μου λενε ενα μηνα το λιγότερο δεν μπορω να το χωνεψω.........:(

 

 

Και η Αlpha Copy για ακόμη πιο γερά. Έναν ολόκληρο μήνα έκαναν για να διαπιστώσουν πως ένα ενσύρματο handsfree που μόλις είχα αγοράσει είχε πρόβλημα και να μου το αλλάξουν. Έχουν περάσει πολλά χρόνια όμως ακόμη το θυμάμαι. Και μιλάμε για κάτι που κόστιζε €10.

 

ασε ρε φιλε....

ελεος....

και το ν95 του πατερα μου που ειχε προβλημα απο την μανα του κανανε 3 μηνες να το αλλαξουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελεος δηλαδη................

τελος παντων ,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

εχω απογοητευτει πληρως εδω και δυο μερες τωρα....

το ν97 μου με εκδοση 12.0.26 λοιπον εχει δυο παυλες σημα και οταν το αγγιζω χανοντε και αυτες....πριν απο δυο μερες ειχα φουλ σημα στο χωρο που τωρα δεν εχει..

εκανα hard format μηπως φτιαξει αλλα τιποτα τζαπα το εκανα....

οποιος μπορει ας με βοηθησει...

Ευχαριστω...!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

εχω απογοητευτει πληρως εδω και δυο μερες τωρα....

το ν97 μου με εκδοση 12.0.26 λοιπον εχει δυο παυλες σημα και οταν το αγγιζω χανοντε και αυτες....πριν απο δυο μερες ειχα φουλ σημα στο χωρο που τωρα δεν εχει..

εκανα hard format μηπως φτιαξει αλλα τιποτα τζαπα το εκανα....

οποιος μπορει ας με βοηθησει...

Ευχαριστω...!!!!

 

διαβασε ολα τα τελευταια ποστ μου και θα καταλαβεις που εχεις μπλεξει......:lol:

Link to comment
Share on other sites

τα εχω διαβασει τα τελευταια και εχω καταλαβει ποσα προβληματα εχει το ν97...

το θεμα ειναι υπαρχει καποια λυση για το δικο μου προβλημα?

κατι που μπορω να κανω?εκτος απο το να λυπαμαι τα λεφτακια μου¨....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και 2-3 μηνες περιπου και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα(δοξα το θεο) με το μονο που απογοητευτηκα ειναι τα παιχνιδια...δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να βγαλουν καλης αναλυσης παιχνιδια αφης?δεν ειχα συνειδητοποιησει το μεγεθος του προβληματος μεχρι που επαιξα σε iphone.δεν συγκρινετε απλα, ειναι σαν να δωσαμε εμεις 200 ευρω να παρουμε κινητο και αυτοι τετραπλασια.εχε χαρη που ειμαι πιστη φαν της νοκια....αντε να δουμε και με την νεα εκδοση αυριο!:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να μην σου δημιουργηθη το παραμικρο iron....

οσο για τα παιχνιδια δεν το εχω ψαξει γιατι δεν εχω προβλημα να μην παιζω στο κινητο δεν θα χαθει και ο κοσμος υπαρχουν οπωσ διαβαζεις πιο σημαντικα προβληματα...

να σε ρωτισω κατι μηπως γνωριζεις πανω στην καινουρια εκδοση που ειπες...

απο το κινητο με wireless μπορω να την περασω ετσι??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

εχω απογοητευτει πληρως εδω και δυο μερες τωρα....

το ν97 μου με εκδοση 12.0.26 λοιπον εχει δυο παυλες σημα και οταν το αγγιζω χανοντε και αυτες....πριν απο δυο μερες ειχα φουλ σημα στο χωρο που τωρα δεν εχει..

εκανα hard format μηπως φτιαξει αλλα τιποτα τζαπα το εκανα....

οποιος μπορει ας με βοηθησει...

Ευχαριστω...!!!!

 

πανε για αντικατασταση οσο ειναι καιρος αλλιως θα μπλεξεις με σερβις και θα κανεις πολυ καιρο να παρεις πισω την συσκευη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το σκεφτηκα να το κανω αυριο...

αλλα μεχρι εκει...

εδω και κανενα δυωρο εχει επανελθει..τι θελω να πω το κινητο εχει πληρης σημα και οταν το πιανω δεν χανετε δλδ ειναι μια χαρα...

το προτινεις ακομα να παω παιχτη?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το σκεφτηκα να το κανω αυριο...

αλλα μεχρι εκει...

εδω και κανενα δυωρο εχει επανελθει..τι θελω να πω το κινητο εχει πληρης σημα και οταν το πιανω δεν χανετε δλδ ειναι μια χαρα...

το προτινεις ακομα να παω παιχτη?

 

πανε σε νοκια σοπ να σου μετρησουνε το σημα. αν εχει και το παραμικρο προβλημα παντο κατευθειαν στο μαγαζι και ζητα αντικατασταση. αν οχι μπορει να ηταν προβλημα της εταιριας, παροδικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το σκεφτηκα να το κανω αυριο...

αλλα μεχρι εκει...

εδω και κανενα δυωρο εχει επανελθει..τι θελω να πω το κινητο εχει πληρης σημα και οταν το πιανω δεν χανετε δλδ ειναι μια χαρα...

το προτινεις ακομα να παω παιχτη?

 

Το πρόβλημα στο παρουσίασε μονο σε ένα μέρος; Υπάρχει και η πιθανότητα να είχε πέσει προσωρινά η ένταση του σήματος της κυψέλης.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν σε ενα μερος...αλλαξα δωματιου του σπιτιου μου και μου εκανε το ιδιο...

Μπορω να κανω κατι εγω για να το φτιαξω?(εκτοσ αππο το να το παρω να δουν το σημα σε καταστημα τησ νοκια για να ειμαι σιγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν σε ενα μερος...αλλαξα δωματιου του σπιτιου μου και μου εκανε το ιδιο...

Μπορω να κανω κατι εγω για να το φτιαξω?(εκτοσ αππο το να το παρω να δουν το σημα σε καταστημα τησ νοκια για να ειμαι σιγουρος)

 

να μην κανεις το παραμικρο. αν το πειραξεις χανεις αυτοματα την εγγυηση οποτε δεν κανεις τιποτα απολυτως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το παρω στην νοκια να το δουν...

ευχαριστω για της πληροφοριες....

 

αντικατασταση βεβαιως, θα ζητησεις απο το μαγαζι που το αγορασες και παντα μαζι με την αποδειξη αγορας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...