Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το απενεργοποιούσαν όμως προφανώς δεν θα υπήρχε και η επιλογή για τα εφέ θέματος.Τι να πώ;!Ας περιμένουμε την επόμενη ενημέρωση.Ελπίζω να μην αργήσει πάντως! :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είπα ότι τα απενεργοποιήσαν όλα τα έφε, απλά τα αφαίρεσαν από κάποιες λειτουργίες της συσκευής. Όπως είπα και πριν το ίδιο έγινε και στο 5800, για παράδειγμα αφαίρεσαν τα εφέ από την περιστροφή της οθόνης για να είναι πιο γρήγορη και άμεση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως κάποιο σύνδεσμο που να αναφέρει τις αλλαγές της νέας ενημέρωσης σε σχέση με την προηγούμενη;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανέβει change log με τις αλλαγές αλλά μπορείς να διαβάσεις από το μήνυμα #1978 και μετά να δεις τι αλλαγές αναφέρουν οι χρήστες.

 

Επίσης διάβασε το http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10592_The_Nokia_N97_gets_v20_and_a_n.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την 1η φώρτιση του κινητού.Οι επόμενες μπορούν να είναι κανονικά;Δηλαδή με το που φορτίσει το κινητό το βγάζω αμέσως από τιν πρήζα;Η το αφήνω παραπάνω;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την 1η φώρτιση του κινητού.Οι επόμενες μπορούν να είναι κανονικά;Δηλαδή με το που φορτίσει το κινητό το βγάζω αμέσως από τιν πρήζα;Η το αφήνω παραπάνω;

Θέλει 2-3 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις. Διάβασε το Περί μπαταρίας και πρώτης φόρτισης...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που πήρα την συσκευή δεν την άνοιξα καθόλυ.Αμέσως την εβάλα για την 1η φόρτιση.Αυτο τωρα δημιούργησε κάτι αρνητικό στην μπαταρία;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που πήρα την συσκευή δεν την άνοιξα καθόλυ.Αμέσως την εβάλα για την 1η φόρτιση.Αυτο τωρα δημιούργησε κάτι αρνητικό στην μπαταρία;

 

Όχι μην ανησυχείς. Γενικά οι σύγχρονες μπαταρίες δεν απαιτούν κάποιου είδους στρώσιμο απλά το κάνουμε για να έχουμε ήσυχο κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ημουν 1 μηνα εξωτερικο ,ειχα πληρωσει αδεια πλοηγησης , ε χωρις το agps επειδη ειχα roaming δεν καταφερα ουτε μια φορα να λοκαρω δορυφορους. Τι να κανω να το παω στην cosmote ή σε νοκια shop, θα βγαλω ακρη ή απλως θα μου εχουν το κινητο κανενα μηνα χωρις να κανουν τιποτα. Εχω απογοητευτη πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε καλύτερα σε ένα κατάστημα της Nokia.Και τόνησε τους αν υπάρχει λύση χωρίς να σου κρατήσουν το κινητό καιρό.Διαφορετικά θα σου προτίνουν οι πιο έμπειροι εδω μέσα κάτι άλλο

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω οδηγό Οδηγός ασύρματης σύνδεσης στο internet μέσω Η/Υ

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σου φιλαράκο αλλά εγώ θέλω να βλέπω τα shared folders από το windows και δε με βοηθάει αυτό, ώστε να μπορώ copy αρχεία εύκολα χωρίς να το συνδέσω με κάποιο καλώδιο. λογικά πρέπει να υπάρχει κάποιος file manager Που να μπορεί να το κάνει αυτό.

thanx πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η ΝΟΚΙΑ ανακοίνωσε παγκοσμίως την ανάκληση 14 εκατομμυρίων ελλατωματικών φορτιστών! Από αυτούς, την Ευρώπη αφορούν οι τύπου AC-3E... Γίνεται άμεση (κ φυσικά δωρεάν) αντικατάστασή τους.. εγώ πάω να επιστρέψω τον δικό μου (ελπίζω αυτό να φταίει, θα τσεκάρω τον κωδικό του μόλις γυρίζω σπίτι) γιατί ενώ από USB φορτίζει άμεσα, άρτια, πλήρως και ταχύτατα, από καλώδιο απλά ανάβει το λαμπάκι κ μετά τίποτα.. σε 7-10 ώρες φόρτιση ανεβαίνει 3-4 γραμμούλες, οι οποίες αδειάζουν σε χρόνο dt! για ότι νεότερο θα σαν ενημερώσω...

http://chargerexchange.nokia.com/chargerexchange/el/

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η ΝΟΚΙΑ ανακοίνωσε παγκοσμίως την ανάκληση 14 εκατομμυρίων ελλατωματικών φορτιστών! Από αυτούς, την Ευρώπη αφορούν οι τύπου AC-3E... Γίνεται άμεση (κ φυσικά δωρεάν) αντικατάστασή τους.. εγώ πάω να επιστρέψω τον δικό μου (ελπίζω αυτό να φταίει, θα τσεκάρω τον κωδικό του μόλις γυρίζω σπίτι) γιατί ενώ από USB φορτίζει άμεσα, άρτια, πλήρως και ταχύτατα, από καλώδιο απλά ανάβει το λαμπάκι κ μετά τίποτα.. σε 7-10 ώρες φόρτιση ανεβαίνει 3-4 γραμμούλες, οι οποίες αδειάζουν σε χρόνο dt! για ότι νεότερο θα σαν ενημερώσω...

http://chargerexchange.nokia.com/chargerexchange/el/

Καμία σχέση. Δεν πρόκειται για τον φορτιστή του N97. Και η ανάκληση γίνεται για λόγους ασφαλείας:

«Παρατηρήσαμε ότι τα πλαστικά καλύμματα των εν λόγω φορτιστών ενδέχεται να χαλαρώσουν και να βγουν, εκθέτοντας τα εσωτερικά στοιχεία του φορτιστή και δημιουργώντας έτσι πιθανό κίνδυνο ηλεκτροπληξίας, εάν ο χρήστης αγγίξει ορισμένα από τα στοιχεία αυτά ενώ ο φορτιστής είναι στην πρίζα.»

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ακουστικό blue tooth της νόκια. Όταν απαντούσα κλήση από την οθόνη τις πιο πολλές τόσες το τηλέφωνο κόλαγε και έπρεπε να το κλείσω και ξανά ανοίξω. Με την αναβάθμιση διορθώθηκε αλλά από σήμερα το κάνει συνέχεια. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Πώς διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ακουστικό blue tooth της νόκια. Όταν απαντούσα κλήση από την οθόνη τις πιο πολλές τόσες το τηλέφωνο κόλαγε και έπρεπε να το κλείσω και ξανά ανοίξω. Με την αναβάθμιση διορθώθηκε αλλά από σήμερα το κάνει συνέχεια. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Πώς διορθώνεται;

 

και εγω ειχα προβλημα με το bluetooth και αναγκαστικα να το σταματησω γιατι δεν βρηκα καμια λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επέστρεψε κανείς τον φορτιστή τοθ Nokia Ν97;Ή αυτη η ανακοίνωση αναφέρετε για άλλα μοντέλα;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επέστρεψε κανείς τον φορτιστή τοθ Nokia Ν97;Ή αυτη η ανακοίνωση αναφέρετε για άλλα μοντέλα;

 

ειναι για αλλα μοντελα που δεν σχετιζονται με το ν97

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται και στο σχετικό άρθρο, αφορά μόνο συγκεκριμένες παρτίδες που κατασκευάστηκαν συγκεκριμένες ημερομηνίες από έναν προμηθευτή. Οπότε, για να μάθεις αν δικαιούσαι να τον αποσύρεις, θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον αντιπρόσωπο.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι ανθρωποι στη ΝΟΚΙΑ για τετοιες μ@λ@κ... με καλυματα φορτιστων, φρου, φρου και αρωματα ειναι πρωτοι...!!!!!!! Το οτι εχουμε δωσει πανω 600euro για συσκευη κινητου και δεν κλειδωνει σημα με δορυφορο, η οτι χτυπαει οτι ηχο θελησει αυτο σε εισερχομενη δεν ειναι προβλημα..... τελος παντων αυτοι ειναι μαλλον οι γατες γιατι με μια τετοια ανακληση "και καλα" καταφερε και γ@μω τη διαφημιση....!!! ΑΑΑ συγνωμη, ξεχασα και εμας.... τους μ@λ@%$- beta testers που τους πληρωνουμε... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.....!!!!!!
ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥmobile newbie...!!!!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επέστρεψε κανείς τον φορτιστή τοθ Nokia Ν97;Ή αυτη η ανακοίνωση αναφέρετε για άλλα μοντέλα;

Τόσο δύσκολο σου είναι να διαβάσεις τρία μηνύματα πιο πάνω;

 

Όπως αναφέρεται και στο σχετικό άρθρο, αφορά μόνο συγκεκριμένες παρτίδες που κατασκευάστηκαν συγκεκριμένες ημερομηνίες από έναν προμηθευτή. Οπότε, για να μάθεις αν δικαιούσαι να τον αποσύρεις, θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον αντιπρόσωπο.

Δε χρειάζεται να μιλήσει με κανέναν. Τα λέει όλα εδώ: http://chargerexchange.nokia.com/chargerexchange/el/

Δεν αφορά το N97, αυτό έχει τον AC-10.

 

Όσον αφορά τα (εύλογα) ερωτήματα γιατί κάνουν ανάκληση τους φορτιστές και όχι τα N97, για τα δύο κύρια hardware προβλήματά τους, το κάλυμμα της κάμερας και την κεραία του GPS, εκτός του ότι γίνεται δωρεάν αντικατάσταση των συγκεκριμένων εξαρτημάτων (με μειονέκτημα βέβαια το χρόνο που απαιτείται), ανάκληση κάνουν οι εταιρείες μόνο για θέματα ασφάλειας (για μπαταρίες που εκρήγνυνται, για φορτιστές που μπορούν να προκαλέσουν ηλεκτροπληξία, κλπ). Οι γρατσουνιές στο τζαμάκι της κάμερας και το χαμηλό σήμα του GPS δεν είναι θέματα ασφάλειας.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα (εύλογα) ερωτήματα γιατί κάνουν ανάκληση τους φορτιστές και όχι τα N97, για τα δύο κύρια hardware προβλήματά τους, το κάλυμμα της κάμερας και την κεραία του GPS, εκτός του ότι γίνεται δωρεάν αντικατάσταση των συγκεκριμένων εξαρτημάτων (με μειονέκτημα βέβαια το χρόνο που απαιτείται), ανάκληση κάνουν οι εταιρείες μόνο για θέματα ασφάλειας (για μπαταρίες που εκρήγνυνται, για φορτιστές που μπορούν να προκαλέσουν ηλεκτροπληξία, κλπ). Οι γρατσουνιές στο τζαμάκι της κάμερας και το χαμηλό σήμα του GPS δεν είναι θέματα ασφάλειας.

 

...Εκτός αν σε μπερδέψει το πρόγραμμα πλοήγησης με τα λανθασμένα στοιχεία GPS που λαμβάνει από την κεραία, και τρακάρεις! :fool:

:lol::lol::lol:

 

Μπορώ να ζητήσω δώρο για τα γενέθλιά μου να χακαριστεί η V20 γιατί θέλω να κάνω ένα format;;; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το ευχάριστο είναι ότι η Nokia δείχνει να αντιλαμβάνεται τα όποια λάθη και λαμβάνει μέτρα αντιμετώπισής τους. Το άσχημο είναι ότι το service, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά, παραμένει προβληματικό και πρέπει να το σκεφτείς πολύ καλά πρν δώσεις το κινητό σου για όποια βλάβη, ακόμα και αν αυτή καλύπτεται από την εγγύηση. O nervous έδωσε το Ν97 του, με το που το πήρε, για τις αλλαγές που προβλέπονται (κεραία gps και κάλυμμα κάμερας) και ακόμα το περιμένει. :worry:

 

Χρόνια σου πολλά πεταλουδίτσα. Να τα εκατοστήσεις, ό,τι επιθυμείς. :)

Link to comment
Share on other sites

...Εκτός αν σε μπερδέψει το πρόγραμμα πλοήγησης με τα λανθασμένα στοιχεία GPS που λαμβάνει από την κεραία, και τρακάρεις! :fool:

:lol::lol::lol:

 

Μπορώ να ζητήσω δώρο για τα γενέθλιά μου να χακαριστεί η V20 γιατί θέλω να κάνω ένα format;;; :lol:

Σωστά, δεν το σκέφτηκα αυτό. :lol:

Χρόνια πολλά!

 

Το ευχάριστο είναι ότι η Nokia δείχνει να αντιλαμβάνεται τα όποια λάθη και λαμβάνει μέτρα αντιμετώπισής τους. Το άσχημο είναι ότι το service, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά, παραμένει προβληματικό και πρέπει να το σκεφτείς πολύ καλά πρν δώσεις το κινητό σου για όποια βλάβη, ακόμα και αν αυτή καλύπτεται από την εγγύηση. O nervous έδωσε το Ν97 του, με το που το πήρε, για τις αλλαγές που προβλέπονται (κεραία gps και κάλυμμα κάμερας) και ακόμα το περιμένει. :worry:

Beware of Alpha Copy. Eίναι ικανοί να σου κρατήσουν το Ν97 μέχρι να βγει το N98. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...