Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση;

Και αν ναι, το πρόβλημα παρέμεινε το ίδιο;

Κατ'αρχιν ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Και επανεκκινηση εκανα

και περασα ξανα το software,

αλλα τιποτα!

Δε μπορω να καταλαβω τι επαθε ξαφνικα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ'αρχιν ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!

Και επανεκκινηση εκανα

και περασα ξανα το software,

αλλα τιποτα!

Δε μπορω να καταλαβω τι επαθε ξαφνικα...

 

Πολύ περίεργο... :confused:

Κάνε ένα backup από τη Διαχείριση Αρχείων σε όλα σου τα δεδομένα (Επαφές, Ημερολόγιο, Μηνύματα).

Μετά πάρε ό,τι αρχείο σου είναι απαραίτητο από την μαζική μνήμη και την κάρτα μνήμης σου και κάνε format και στις δύο.

Μετά hard format στη συσκεύη.

 

Μπορεί να είναι μια χρονοβόρα διαδικασία, αλλά εμένα μου άλλαξε εντελώς τη συσκεύη!

Αυτή τη στιγμή (μετά και το σβήσιμο του reserved.bin) έχω 48 ΜΒ ελεύθερα στο C, με 30 εφαρμογές εγκατεστημένες στο Ε, η RAM μου κυμαίνεται από 50 μέχρι 35 ΜΒ και γενικότερα -δεν ξέρω πώς και γιατί- αλλά ένα καλό format το άλλαξε ριζικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση :

Eντελως ξαφνικα,

δε μου κανει προεπισκοπηση στην εκθεση,

τις φωτο και τα βιντεο!

Ουτε στην καρτα μνημης (8gb),ουτε στου τηλεφωνου (32 gb)!

Στη διαχειρηση αρχειων οταν παω, τα ανοιγει...

Καμια ιδεα???

 

 

Συνδεσε το κινητο σου με τον υπολογιστη σε κατασταση μαζικης αποθηκευσης.ανοιξε τον φακελο με τα βιντεο.μετα αποσυνδεσε με ασφαλη καταργηση το κινητο απο τον υπολογιστη.κλειστο ξανανοιξε το και κοιτα αν το προβλημα σου λυθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα έκδοση λογισμικού κλασικά θα χρειαστούμε νέο τρόπο χακαρίσματος λέτε ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε αυτό φίλε μου.

Υπομονή και θα ο χρόνος θα δείξει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Ξύπνησα σήμερα το πρωί και δεν άκουσα το ξυπνητήρι του ν97 μου, περίεργο σκέφτηκα και κοιτώντας το κινητό το είδα κλειστό. Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι τελείωσε η μπαταρία, δεν έδωσα πολύ σημασία και ήρθα στη δουλειά. Το πρώτο πράγμα που έκανα λοιπόν είναι να συνδέσω το usb στο κινητό. Γίνονται τα εξής λοιπόν: ανάβει το άσπρο φωτάκι δίπλα από το mini usb του κινητού. Όλα καλά μέχρι τώρα, περιμένω λίγο και περιμένω να δω την οθόνη που δείχνει το ν97 να φορτίζει. Αυτή η οθόνη δεν εμφανίζεται ποτέ όμως! Μετά από λίγα λεπτά ακούγεται το 'μπιπ' και εμφανίζεται η κλασική οθόνη με το logo της nokia σε άσπρο φόντο, αλλά δεν δείχνει το εικονίδιο ότι γεμίζει η μπαταρία πάνω δεξιά και σβήνει και το άσπρο φως δίπλα από την mini usb υποδοχή. Το πλήκτρο για να ξεκινήσει το κινητό είναι εντελώς νεκρό σε όλη αυτή τη δειάρκεια... έχω βγάλει την μπαταρία, κτλ, έχω βγάλει το usb και πάλι από την αρχή, πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό και έχω αρχίσει να τρελένομαι :rolleyes:. Καμία ιδέα;

 

 

υγ. έχω μόνο το usb καλώδιο, ο φορτιστής είναι σπίτι, αλλά δεν φαντάζομαι να είναι αυτό το πρόβλημα?!?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Ξύπνησα σήμερα το πρωί και δεν άκουσα το ξυπνητήρι του ν97 μου, περίεργο σκέφτηκα και κοιτώντας το κινητό το είδα κλειστό. Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι τελείωσε η μπαταρία, δεν έδωσα πολύ σημασία και ήρθα στη δουλειά. Το πρώτο πράγμα που έκανα λοιπόν είναι να συνδέσω το usb στο κινητό. Γίνονται τα εξής λοιπόν: ανάβει το άσπρο φωτάκι δίπλα από το mini usb του κινητού. Όλα καλά μέχρι τώρα, περιμένω λίγο και περιμένω να δω την οθόνη που δείχνει το ν97 να φορτίζει. Αυτή η οθόνη δεν εμφανίζεται ποτέ όμως! Μετά από λίγα λεπτά ακούγεται το 'μπιπ' και εμφανίζεται η κλασική οθόνη με το logo της nokia σε άσπρο φόντο, αλλά δεν δείχνει το εικονίδιο ότι γεμίζει η μπαταρία πάνω δεξιά και σβήνει και το άσπρο φως δίπλα από την mini usb υποδοχή. Το πλήκτρο για να ξεκινήσει το κινητό είναι εντελώς νεκρό σε όλη αυτή τη δειάρκεια... έχω βγάλει την μπαταρία, κτλ, έχω βγάλει το usb και πάλι από την αρχή, πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό και έχω αρχίσει να τρελένομαι :rolleyes:. Καμία ιδέα;

 

Νομίζω ότι αυτό συμβαίνει επειδή έχει εξαντληθεί η μπαταρία και είτε η θύρα USB είτε το καλώδιο δε δίνουν το απαραίτητο ρεύμα για να μπορέσει να πάρει τα πάνω του και να ανοίξει το τηλέφωνο. Δοκίμασε με τον κανονικό φορτιστή και πες μας τι έγινε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω ότι ρεύμα δίνει το φορτιστής δίνει και η usb port του υπολογιστή. Υπάρχει κάποιος που με άδεια μπαταρία έχει φορτίσει το κινητό από το usb καλώδιο και όχι από τον φορτιστή του; Αν ναι έχω πρόβλημα :D αλλιώς πρέπει να πάω σπίτι να δω τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

δεν δινει το ιδιο ρευμα η usb θυρα( ειναι αρκετα mA μικροτερο το ρευμα), γι αυτο κανει και περισσοτερο χρονο να φορτισει. Δοκιμασε με τον κανονικο φορτιστη καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω ότι ρεύμα δίνει το φορτιστής δίνει και η usb port του υπολογιστή. Υπάρχει κάποιος που με άδεια μπαταρία έχει φορτίσει το κινητό από το usb καλώδιο και όχι από τον φορτιστή του; Αν ναι έχω πρόβλημα :D αλλιώς πρέπει να πάω σπίτι να δω τι γίνεται

Aν έχει αδειάσει τελείως, θα χρειαστεί κανα τέταρτο-μισάωρο για να ανοίξει αν το φορτίζεις απο USB (που δίνει πολύ λιγότερο ρεύμα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

οκ... το έχω αφήσει στο usb να δω τι θα γίνει, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ανά 4-5min ανάβει το κινητό δείχνοντας το logo της nokia, αλλά δεν εμφανίζει την μπάρα της μπαταρίας να γεμίζει
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει κι εγώ την πρώτη μερα με το κίνητο ,που ήμουν στην δουλεια και απο το ψαξιμο την ξεζούμισα την μπαταρια..το έβαλα στο pc και ειχα ακριβως τα ιδια συμπτώματα..το αφησα κανα μισαωρο να φορτιζει κλειστο απο το pc και μετα το ανοιξα κανονικα,,Ο λογος είναι το λίγο ρεύμα που δίνει η usb,,,
KTLK
Link to comment
Share on other sites

κι όμως... έφτασα σπίτι το έχω κανα μισάωρο στο φορτιστή και πάλι δεν ανοίγει!

 

Η μόνη διαφορά με το πρωί είναι ότι πατώντας το 'power on' νιώθω τη δόνηση, αλλα η οθόνη μένει στο logo της nokia στο λευκό φόντο (όπως ακριβώς και όταν το βάζω να φορτίσει δηλ.)

 

8α το αφήσω άλλη μια ώρα μπας και, αλλά δε νομίζω να συνέλθει :@

Link to comment
Share on other sites

κι όμως... έφτασα σπίτι το έχω κανα μισάωρο στο φορτιστή και πάλι δεν ανοίγει!

 

Η μόνη διαφορά με το πρωί είναι ότι πατώντας το 'power on' νιώθω τη δόνηση, αλλα η οθόνη μένει στο logo της nokia στο λευκό φόντο (όπως ακριβώς και όταν το βάζω να φορτίσει δηλ.)

 

8α το αφήσω άλλη μια ώρα μπας και, αλλά δε νομίζω να συνέλθει :@

 

Αν δε συνέλθει μετά από μία ώρα στον φορτιστή, δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης (αν του έχεις μέσα).

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω... δυστηχώς δεν =[

πολύ περίεργο επειδή δεν εγκατέστησα τίποτα πρόσφατα, ούτε είχε κανένα πέσιμο ή κατι ανάλογο και το τηλέφωνο δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα... απλά κάποια στιγμή χθες το βράδυ αποφάσισε να σταματήσει να λειτουργεί :mad::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω... δυστηχώς δεν =[

πολύ περίεργο επειδή δεν εγκατέστησα τίποτα πρόσφατα, ούτε είχε κανένα πέσιμο ή κατι ανάλογο και το τηλέφωνο δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα... απλά κάποια στιγμή χθες το βράδυ αποφάσισε να σταματήσει να λειτουργεί :mad::(:mad:

 

hard reset με το συνδιασμο πλήκτρων παρατεταμενα μαζι SHIFT, SPACE, BACKSPACE και το POWER BUTTON.

περισσοτερα εδώ: http://www.ehow.com/how_5521081_hard-reset-nokia-n.html

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω... δυστηχώς δεν =[

πολύ περίεργο επειδή δεν εγκατέστησα τίποτα πρόσφατα, ούτε είχε κανένα πέσιμο ή κατι ανάλογο και το τηλέφωνο δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα... απλά κάποια στιγμή χθες το βράδυ αποφάσισε να σταματήσει να λειτουργεί :mad::(:mad:

 

χαχα κλασσικα...εμενα το εκανε αυτο τη τριτη μερα αγορας και το εστειλα απο εκει που που ηρθε...ηταν ολοκαινουριο στο κουτι του και τις πρωτες δυο μερες δεν ειχα χρονο να παιξω μαζι του .την τριτη μερα που ειχα χρονο το βγαζω απο το κουτι και.........ουτε καν ανοιγε!και αφου εβγαζα μπαταρια μετα κολλαγε στο logo nokia...ετσι του ηρθε ...

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα σήμερα σε ένα nokia shop για επανεγκατάσταση και ελπίζω να ζωντανέψει, αλλιώς δε ξέρω τι θα γίνει, τα κεντρικά της νοκια μου είπαν ότι ...κάηκαν (?!) και δε μπορούν να στείλουν τίποτα για επισκευή.

 

απαράδεκτο να έχει τέτοια προβλήματα το κινητό πάντως... 1000 φορές να πλήρωνα τα ίδια λεφτά για να κάνω beta testing το ν900, αλλά να πληρώνω για να κάνω beta testing ενα κινητό που θα έπρεπε να έχει κυκλοφορήσει με το firmware που περιμένουμε ακόμα και χωρίς αυτά τα προβλήματα ($#@*%

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω για τους νέους κατόχους της συσκευής , ή για όσους σκέφτονται να την αγοράσουν, ότι είμαστε αρκετοί που δε θέλουμε να τα πουλήσουμε ακόμα και με το παλιό firmware..
Link to comment
Share on other sites

χαχα κλασσικα...εμενα το εκανε αυτο τη τριτη μερα αγορας και το εστειλα απο εκει που που ηρθε...ηταν ολοκαινουριο στο κουτι του και τις πρωτες δυο μερες δεν ειχα χρονο να παιξω μαζι του .την τριτη μερα που ειχα χρονο το βγαζω απο το κουτι και.........ουτε καν ανοιγε!και αφου εβγαζα μπαταρια μετα κολλαγε στο logo nokia...ετσι του ηρθε ...

Μου το 'χει κάνει πολλές φορές. Η αιτία είναι πάντα κάποια κακοεγκατεστημένη εφαρμογή. Την πρώτη φορά το επέτρεψα και πήρα άλλο. Τις επόμενες έκανα hard reset (κρατάς πατημένα τα Shift, Space και Backspace την ώρα που ανοίγεις το τηλέφωνο και μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο). Αυτό έλυνε το πρόβλημα προσωρινά, καθώς επανέφερε την εσωτερική μνήμη στην αρχική της κατάσταση, όμως μετά από λίγο επανεμφανιζόταν, καθώς τα προγράμματα που ήταν εγκατεστημένα στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης πριν το hard reset επανεγκαθίστανται αυτόματα. Αφού έκανα αρκετές φορές hard reset, αποφάσισα να κάνω format τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης πριν το hard reset. Έτσι είχα μία εντελώς καθαρή συσκευή, όπως έρχεται από το εργοστάσιο. Ξαναεγκατέστησα όλα μου τα προγράμματα και έκτοτε δεν ξανακόλλησε στην εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

@moralas: δεν θέλω να πουλήσω το κινητό μου, αλλά δε μπορώ να πιστέψω ότι δεν είχες μεγαλύτερες προσδοκίες από την nokia για ένα κινητό που υποτίθετε ότι είναι η ναυαρχίδα των N series.

 

@terrestial: το κινητό δεν ήταν hackarrismeno, είχε πολλές εφαρμογές σπασμένες signed για το imei του, αλλά τέτοια προβλήματα έχεις τις πρώτες μέρες που βάζεις την εφαρμογή... είχα να βάλω καινούργια εφαρμογή αρκετές εβδομάδες για να δικαιολογηθεί το κόλλημα αυτό.

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις ίδιες προσδοκίες που είχα όταν πήρα το Ν95 8GB το οποίο είχε αντίστοιχα προβλήματα με το πρώτο του firmware, ενώ με το τρίτο (ή τέταρτο) , έχει γίνει το καλύτερο και πιο αξιόπιστο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε επιτέλους στο RDA Service της Nokia η v20.0.019, οπότε λογικά εντός των ημερών θα διατεθεί και στους χρήστες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα σήμερα σε ένα nokia shop για επανεγκατάσταση και ελπίζω να ζωντανέψει, αλλιώς δε ξέρω τι θα γίνει, τα κεντρικά της νοκια μου είπαν ότι ...κάηκαν (?!) και δε μπορούν να στείλουν τίποτα για επισκευή.

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=70936&cid=4:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

@terrestial: το κινητό δεν ήταν hackarrismeno, είχε πολλές εφαρμογές σπασμένες signed για το imei του, αλλά τέτοια προβλήματα έχεις τις πρώτες μέρες που βάζεις την εφαρμογή... είχα να βάλω καινούργια εφαρμογή αρκετές εβδομάδες για να δικαιολογηθεί το κόλλημα αυτό.:mad:

Ποιος μίλησε για χακάρισμα; Το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται στην επανεκκίνηση μετά από εγκατάσταση προβληματικής εφαρμογής. Προφανώς, δεν το επανεκκίνησες μετά την τελευταία εγκατάσταση. Κάνε αυτό που σου είπα (format τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης και την κάρτα μνήμης, αν έχεις, και hard reset) και θα δεις ότι δε θα ξαναεμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...