Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δωμάτιό μου δεν πιάνει καλά κανένα δίκτυο (ειλικρινά περίεργο :confused:, αλλά off-topic :lol:) και τα υπόλοιπα 3 τηλέφωνα της οικογένειας τα οποία ανήκουν όλα στο ίδιο δίκτυο με εμένα (Samsung Corby, Samsung Omnia, iPhone) δείχνουν εκτός δικτύου, ενώ την ίδια στιγμή εγώ έχω πάντα 1-3 γραμμές και μπορώ να κάνω κλήση, αν και όχι με καλή ποιότητα βέβαια. Οπότε μπορώ να πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα.

Sorry αλλα οσα Samsung ειχα δεν φημιζονταν για το καλο σημα τους!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry αλλα οσα Samsung ειχα δεν φημιζονταν για το καλο σημα τους!!!!

 

Καλά, μη ζητάς συγγνώμη, δεν είχα ποτέ Samsung! :lol: ;)

Πάντως έχω παρατηρήσει σε διάφορες περιστάσεις ότι το N97 έχει σήμα όταν άλλα τηλέφωνα δεν έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μη ζητάς συγγνώμη, δεν είχα ποτέ Samsung! :lol: ;)

Πάντως έχω παρατηρήσει σε διάφορες περιστάσεις ότι το N97 έχει σήμα όταν άλλα τηλέφωνα δεν έχουν.

 

τι σύνδεση εχεις αν επιτρέπεται.....??

γιατι cosmote ειναι το μονο δίκτυο που αναγνωριζει οταν ειμαι εκτος δικτύου....

:(

σημερα πηγα μια βολτα χιλη(μια περιοχη εκτος αλεξανδρουπολης....)....

και παλι εκτος δικτύου την στιγμη που ολοι οι αλλοι που ηταν μαζι μου ηταν φουλ!!!!!!:blink:

ειδατε τελικα....?

κορυφη στο ggs καμια γρατζουνιά στα καπακια κτλ και την πατησα στο σημα...:blink:

παιδια αν συνεχιστει αυτο και δεν διορθωθεί......μαλλον θα ξεμαλλιαστούμε συντομα στην αλφα κοπυ.....:X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Μια άποψη θελω.Απο την στιγμή που έχουμε εγγύηση και το κινητό είναι εργοστασιακά ελατωματικό όσο αφορά το gps και το καπάκι κάμερας.Τί πιστεύετε;Δεν είναι καλύτερα να το στείλουμε στην Alpha Copy κι ας το κρατήσουν 20 μέρες και να το φτιάξουν ή να το αντικαταστήσουν από το να περιμένουμε;Γιατί αν δεν αλλάξει κάτι και περασει και ι προθεσμία της εγγύησης μετά άδικα λεφτά θα δίνουμε.Και κάτι ακόμα.Γιατί δεν μπορώ να μπώ internet στο N97 μέσω vodafone κ.τ.λ. Ενώ κάνω τον οδηγό ρυθμήσεων και στέλνω μήνυμα στην Vodafone να μου στείλει τις ρυθμήσεις.Δεν έρχονται και δεν μπορώ να σερφάρω Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Μια άποψη θελω.Απο την στιγμή που έχουμε εγγύηση και το κινητό είναι εργοστασιακά ελατωματικό όσο αφορά το gps και το καπάκι κάμερας.Τί πιστεύετε;Δεν είναι καλύτερα να το στείλουμε στην Alpha Copy κι ας το κρατήσουν 20 μέρες και να το φτιάξουν ή να το αντικαταστήσουν από το να περιμένουμε;Γιατί αν δεν αλλάξει κάτι και περασει και ι προθεσμία της εγγύησης μετά άδικα λεφτά θα δίνουμε

 

συμφωνω για gps και καμερα που λες...

εγω θα περιμενα και 20 μερες αρκει να μου το φτιαξουν....η να μου το αλλαξουν.....

σε μενα οπως ειπα και πιο πανω gps κτλ δουλεύουν ρολοι(ειδκα με το gps εχω παθει πλακα.)......αρα σε αυτο το προβλημα μπορει να διορθωθεί και αξιζει να περιμενεις και 20 μερες οπως λες...

το θεμα ειναι τι γινεται με σοβαροτερα προβληματα οπως πχ να μενεις εκτος δικτύου κτλ........

παντως με το ν97 ενα πραγμα καταλαβα....ενα θα σου διορθωσουν αλλα 100 θα βγουν μετα......:X

και πραγματικα ημουν τοσο ενθουσιασμενος αυτες τις μερες.....:(

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για gps και καμερα που λες...

εγω θα περιμενα και 20 μερες αρκει να μου το φτιαξουν....η να μου το αλλαξουν.....

σε μενα οπως ειπα και πιο πανω gps κτλ δουλεύουν ρολοι(ειδκα με το gps εχω παθει πλακα.)......αρα σε αυτο το προβλημα μπορει να διορθωθεί και αξιζει να περιμενεις και 20 μερες οπως λες...

το θεμα ειναι τι γινεται με σοβαροτερα προβληματα οπως πχ να μενεις εκτος δικτύου κτλ........

παντως με το ν97 ενα πραγμα καταλαβα....ενα θα σου διορθωσουν αλλα 100 θα βγουν μετα......:X

και πραγματικα ημουν τοσο ενθουσιασμενος αυτες τις μερες.....:(

 

Ε ναι.Άστα να πάνε.Γνωρίζεις μήπως κάτι γι'αυτο που ρώτησα τώρα φίλε.Δεσ ξανά την απάντηση γιατί την τροποποίησα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδια!Ειμαι καινουργιος στο forum και πραγματικα χρειαζομαι την συμβουλη σας.Ειμαι fan της ΝΟΚΙΑ(ευτυχως η δυστυχως)και το Ν97 ειναι μια απο τις επιλογες μου για την αγορα συσκευης που προκειται να κανω.Με ολα αυτα που μαθαινω μηπως ειναι καλυτερα να μην το επιλεξω;Μηπως οι νεες παρτιδες δεν εχουν τα προβληματα που παρουσιασαν οι προηγουμενες;Αν και προτιμω το Ν97 εξαιτιας της μεγαλυτερης του οθονης,μηπως εχετε ακουσει αν στο μικρο αδερφο του(μινι)εχουν λυθει τα προβληματα που παρουσιαζει το Ν97;!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδια!Ειμαι καινουργιος στο forum και πραγματικα χρειαζομαι την συμβουλη σας.Ειμαι fan της ΝΟΚΙΑ(ευτυχως η δυστυχως)και το Ν97 ειναι μια απο τις επιλογες μου για την αγορα συσκευης που προκειται να κανω.Με ολα αυτα που μαθαινω μηπως ειναι καλυτερα να μην το επιλεξω;Μηπως οι νεες παρτιδες δεν εχουν τα προβληματα που παρουσιασαν οι προηγουμενες;Αν και προτιμω το Ν97 εξαιτιας της μεγαλυτερης του οθονης,μηπως εχετε ακουσει αν στο μικρο αδερφο του(μινι)εχουν λυθει τα προβληματα που παρουσιαζει το Ν97;!

 

Καλό είναι να σκεφτείς ακριβώς τί απαιτήσεις έχεις απο το κινητό και έπειτα άποψη μου είναι να δείς και το Ν97 και το Ν97 Mini αλλά και το νέο N900.Προφανώς η Nokia θα γνωρίζει τα όσα γίνονται με την συσκευή και λογικό θα είναι οι επόμενες νεές συσκευές N97 που ξανα κυκλοφορούν να είναι επιλυμένες απο τα γνωστά προβλήματα των παλαιότερων που αγοράσαμε αρκετοί απο 'μας

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω παιδια!Ειμαι καινουργιος στο forum και πραγματικα χρειαζομαι την συμβουλη σας.Ειμαι fan της ΝΟΚΙΑ(ευτυχως η δυστυχως)και το Ν97 ειναι μια απο τις επιλογες μου για την αγορα συσκευης που προκειται να κανω.Με ολα αυτα που μαθαινω μηπως ειναι καλυτερα να μην το επιλεξω;Μηπως οι νεες παρτιδες δεν εχουν τα προβληματα που παρουσιασαν οι προηγουμενες;Αν και προτιμω το Ν97 εξαιτιας της μεγαλυτερης του οθονης,μηπως εχετε ακουσει αν στο μικρο αδερφο του(μινι)εχουν λυθει τα προβληματα που παρουσιαζει το Ν97;!

 

το n97 σαν συσκευή ειναι υπέροχο........

υπέροχη οθονη σερφαρεις απίστευτα ευκολα βλεπεις ταινίες βιντεο κτλ απίστευτα ανετα και ολα τα σχετικα....

στην δικια μου την συσκευη δεν εχω προβλημα με gps παει σφαιρα και ολα τα σχετικα εχω προβλημα ομως με το σήμα που οπως ειπα και πιο πανω ειναι τραγικό....(πιστεψε με ειναι μεγαλο το προβλημα....)

γενικα στο ν97 απο οτι καταλαβα θα σου βγει καποιο κουσούρι 100% εκτος αν εισαι απολυτα τυχερος και παρεις την σωστη συσκευη(αυτο πιστευα και εγω μεχρι χθες....:lol:) αλλα μαλλον δυσκολο......

στανταρ θα αντιμετωπίσεις καποιο προβλημα...ειτε αυτο ειναι gps ειτε σημα κεραίας ειτε δεν ξερω εγω τι αλλο....και μαλλον αν σου τυχει κατι τετοιο δεν ΛΥΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ......και οχι λειτουργικού....

αν θες περιμενε λιγο....μια και πιστευω οτι σε 5 μηνες απο τωρα(λεω εγω τωρα) η νοκια θα διορθώσει ολα τα προβληματα που υπαρχουν(ηδη σε gps κτλ το εχει κανει στις νεες συσκευές....)...

για το μινι μην ενθουσιάζεσαι και τοσο......οπως ειπα και πιο πανω και στο ιντερνετ αλλα και εδω υπαρχουν παιδια που εχουν προβλημα με το σημα....ασχετα αν σε ολα τα αλλα οι περισσότεροι λενε οτι τα προβληματα εχουν διορθωθεί....αν κανεις ενα google ψαξιμο θα δεις οτι τουλαχιστον το προβλημα σηματος που εχω εγω...το εχουν και πολλοι ΜΙΝΙ USERS.....

γνωμη μου αν δεν εχεις θεμα επιδότησης περιμενε λιγο....διαφορετικα......ειναι σαν να παίζεις τυχερο παιχνίδι......:lol::lol:

επαιξες εχασες η κερδισες.....:lol:

προσπαθω να το κανω αστειο το ολο θεμα αν και δεν ειναι.....:(

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να σκεφτείς ακριβώς τί απαιτήσεις έχεις απο το κινητό και έπειτα άποψη μου είναι να δείς και το Ν97 και το Ν97 Mini αλλά και το νέο N900.Προφανώς η Nokia θα γνωρίζει τα όσα γίνονται με την συσκευή και λογικό θα είναι οι επόμενες νεές συσκευές N97 που ξανα κυκλοφορούν να είναι επιλυμένες απο τα γνωστά προβλήματα των παλαιότερων που αγοράσαμε αρκετοί απο 'μας

 

Οι συσκευές που ανέφερες είναι αυτές ακριβώς που με απασχολούν!Δεν θέλω να ξεφύγω απ'το θέμα αλλα το Ν900 που μου ανέφερες με ενθουσιάζει περισσότερο απ'όλα αλλα 'εχει αρκετές ελλείψεις ώς τηλέφωνο που με προβληματίζουν!Τελικά έχει ρισκο η επιλογή του Ν97 με ολα αυτά που διαβαζω απ'τα παιδιά.Στο μονο που ποντάρω είναι αυτό που λες,οτι πιθανον η Νοκια γνωρίζει τα προβλήματα και να βγάζει σωστές τις νέες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που ανέφερες είναι αυτές ακριβώς που με απασχολούν!Δεν θέλω να ξεφύγω απ'το θέμα αλλα το Ν900 που μου ανέφερες με ενθουσιάζει περισσότερο απ'όλα αλλα 'εχει αρκετές ελλείψεις ώς τηλέφωνο που με προβληματίζουν!Τελικά έχει ρισκο η επιλογή του Ν97 με ολα αυτά που διαβαζω απ'τα παιδιά.Στο μονο που ποντάρω είναι αυτό που λες,οτι πιθανον η Νοκια γνωρίζει τα προβλήματα και να βγάζει σωστές τις νέες παρτίδες.

 

οπως σου ειπα περιμενε λιγο....

το gps και τα καπακια τα εχουν βελτιωσει....θελω να πιστευω θα βελτιώσουν και τα αλλα....

το ν900 δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκκ να μην γινει κανονικο τηλ με τα επομενα update....

στο ειπα και πιο πανω αν δεν εχεις θεμα επιδοτησης περιμενε....

αν οχι τα n97 μινι ξε μινι ειναι ρισκο για μενα........τουλάχιστον για την ωρα....

Link to comment
Share on other sites

το n97 σαν συσκευή ειναι υπέροχο........

υπέροχη οθονη σερφαρεις απίστευτα ευκολα βλεπεις ταινίες βιντεο κτλ απίστευτα ανετα και ολα τα σχετικα....

στην δικια μου την συσκευη δεν εχω προβλημα με gps παει σφαιρα και ολα τα σχετικα εχω προβλημα ομως με το σήμα που οπως ειπα και πιο πανω ειναι τραγικό....(πιστεψε με ειναι μεγαλο το προβλημα....)

γενικα στο ν97 απο οτι καταλαβα θα σου βγει καποιο κουσούρι 100% εκτος αν εισαι απολυτα τυχερος και παρεις την σωστη συσκευη(αυτο πιστευα και εγω μεχρι χθες....:lol:) αλλα μαλλον δυσκολο......

στανταρ θα αντιμετωπίσεις καποιο προβλημα...ειτε αυτο ειναι gps ειτε σημα κεραίας ειτε δεν ξερω εγω τι αλλο....και μαλλον αν σου τυχει κατι τετοιο δεν ΛΥΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ......και οχι λειτουργικού....

αν θες περιμενε λιγο....μια και πιστευω οτι σε 5 μηνες απο τωρα(λεω εγω τωρα) η νοκια θα διορθώσει ολα τα προβληματα που υπαρχουν(ηδη σε gps κτλ το εχει κανει στις νεες συσκευές....)...

για το μινι μην ενθουσιάζεσαι και τοσο......οπως ειπα και πιο πανω και στο ιντερνετ αλλα και εδω υπαρχουν παιδια που εχουν προβλημα με το σημα....ασχετα αν σε ολα τα αλλα οι περισσότεροι λενε οτι τα προβληματα εχουν διορθωθεί....αν κανεις ενα google ψαξιμο θα δεις οτι τουλαχιστον το προβλημα σηματος που εχω εγω...το εχουν και πολλοι ΜΙΝΙ USERS.....

γνωμη μου αν δεν εχεις θεμα επιδότησης περιμενε λιγο....διαφορετικα......ειναι σαν να παίζεις τυχερο παιχνίδι......:lol::lol:

επαιξες εχασες η κερδισες.....:lol:

προσπαθω να το κανω αστειο το ολο θεμα αν και δεν ειναι.....:(

 

Φίλε απ'οτι διάβασα και κατάλαβα αγόρασες πρόσφατα την συσκευή,άρα η λογική ότι οι νέες παρτίδες πρέπει να βγαίνουν χωρίς προβλήματα δεν ισχύει!Οσο αναφορά εμένα πρόκειται να πάρω τη συσκευή με επιδότηση,μάλιστα την εχω παγώσει εδώ και ενάμησι μήνα γιατι η συσκευή που ήθελα δεν είχε κυκλοφορήσει(Ν900).Το Θεμα είναι οτι σε μια εβδομαδα το αργότερο λήγει και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

freddaras το πρόβλημα με το σήμα πόσο καιρό το έχεις; Γιατί δεν πας ΑΥΡΙΟ στη Νοκια να σου το φτιάξουν (μπορεί να ειναι ελλατωματικο και σου σου δωσουν άλλο); Σε αυτό το φορουμ νομίζω μονο σε σένα συμβαίνει. Είμαι περίεργος πάντως αν εγώ αγοράσω το εν λόγω κινητό τι πρόβλημα θα έχω. Λέτε να ανοίξω το κουτί και να μην υπάρχει καν συσκευή μέσα; :lol: Edited by pixelman
Link to comment
Share on other sites

Φίλε απ'οτι διάβασα και κατάλαβα αγόρασες πρόσφατα την συσκευή,άρα η λογική ότι οι νέες παρτίδες πρέπει να βγαίνουν χωρίς προβλήματα δεν ισχύει!Οσο αναφορά εμένα πρόκειται να πάρω τη συσκευή με επιδότηση,μάλιστα την εχω παγώσει εδώ και ενάμησι μήνα γιατι η συσκευή που ήθελα δεν είχε κυκλοφορήσει(Ν900).Το Θεμα είναι οτι σε μια εβδομαδα το αργότερο λήγει και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

 

φιλε μου τι να σου πω μεχρι χθες θα σου λεγα να παρεις το Ν97 με κλειστα ματια!τωρα μετα απο αυτα που επαθα με το σημα κραταω πισινη. αν βγαλεις το σημα εξω δεν εχω κανενα αλλο προβλημα!αυτα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι να σου πω μεχρι χθες θα σου λεγα να παρεις το Ν97 με κλειστα ματια!τωρα μετα απο αυτα που επαθα με το σημα κραταω πισινη. αν βγαλεις το σημα εξω δεν εχω κανενα αλλο προβλημα!αυτα!

Αν έχεις πρόβλημα με το σήμα τότε έχεις πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι. Ποτέ δεν αντιμετώπισα ανάλογο πρόβλημα με το N97. Αν είσαι μέσα στην πρώτη βδομάδα από την αγορά τρέξε κατευθείαν για αντικατάσταση (στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες, όχι στη Nokia). Απορώ γιατί κάθεσαι και το συζητάς. Τουλάχιστον η ισχύς του σήματος είναι πολύ εύκολο να μετρηθεί με το κατάλληλο όργανο, που το διαθέτουν σχεδόν όλα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχει άδικο σε αυτό που σου λέει ο terrestial,κάνε μια επίσκεψη,δέν χάνεις τίποτα.Εξάλλου δεν είναι και καμία φτηνή συσκευή για να την παρατήσεις!Πάντως εγώ με βλέπω για Ν900 και ο Θεός Βοηθός !Τι καταντήσαμε να λέμε για συσκευές τέτοιου επιπέδου,κανονικά δεν επιτρέπονται τόσα προβλήματα σε τέτοια τηλέφωνα!
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που ανέφερες είναι αυτές ακριβώς που με απασχολούν!Δεν θέλω να ξεφύγω απ'το θέμα αλλα το Ν900 που μου ανέφερες με ενθουσιάζει περισσότερο απ'όλα αλλα 'εχει αρκετές ελλείψεις ώς τηλέφωνο που με προβληματίζουν!Τελικά έχει ρισκο η επιλογή του Ν97 με ολα αυτά που διαβαζω απ'τα παιδιά.Στο μονο που ποντάρω είναι αυτό που λες,οτι πιθανον η Νοκια γνωρίζει τα προβλήματα και να βγάζει σωστές τις νέες παρτίδες.

 

Προφανώς οι επόμενες συσκευές επιδιοορθώνονται διότι έγω έχει 2.5 μινες που πήρα το κινητό και τα μόνα προβλήματα που είδα είναι to GPS και ότι το καπάκι της κάμερας δεν είναι το καινούργιο με το κενό στην μέση.Από όλα τα άλλα προβλήματα που διάβασα εδω μέσα δεν μου παρουσιάστικε κάτι.Εγω ρε παιδιά σκέφτομαι να πάω απο εκεί που πήρα τι κινητό και να τους πώ να το αντικαταστήσουν αντί να το στείλουν στην Nokia και Ο Θεός βοηθός

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι επόμενες συσκευές επιδιοορθώνονται διότι έγω έχει 2.5 μινες που πήρα το κινητό και τα μόνα προβλήματα που είδα είναι to GPS και ότι το καπάκι της κάμερας δεν είναι το καινούργιο με το κενό στην μέση.Από όλα τα άλλα προβλήματα που διάβασα εδω μέσα δεν μου παρουσιάστικε κάτι.Εγω ρε παιδιά σκέφτομαι να πάω απο εκεί που πήρα τι κινητό και να τους πώ να το αντικαταστήσουν αντί να το στείλουν στην Nokia και Ο Θεός βοηθός

 

αντικατασταση μετα απο 2,5 μηνες απο την αγορα?δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα φιλε. θα στο στειλουν απλα για σερβις

Link to comment
Share on other sites

αντικατασταση μετα απο 2,5 μηνες απο την αγορα?δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα φιλε. θα στο στειλουν απλα για σερβις

Μόνο μέσα στην πρώτη βδομάδα γίνεται αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

αντικατασταση μετα απο 2,5 μηνες απο την αγορα?δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα φιλε. θα στο στειλουν απλα για σερβις

 

Ρώτησα.Και μου είπαν ότι αυτό διορθώνεται οπότε δεν χρειάζεται αντικατάσταση.Και προφανώς δεν γίνεται αφου πέρασαν 2.5 μήνες.Αλλα τωρα δοκίμασα το GPS κι εγώ και κατάλαβα τι τρέχει γιατί πρόσφατα έγινα ψηλο ενεργός στο forum και είναι αργά.Τωρα τί να κάνω ρε παιδιά.Να το στείλω στην τελική κι ας περιμένω;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα.Και μου είπαν ότι αυτό διορθώνεται οπότε δεν χρειάζεται αντικατάσταση.Και προφανώς δεν γίνεται αφου πέρασαν 2.5 μήνες.Αλλα τωρα δοκίμασα το GPS κι εγώ και κατάλαβα τι τρέχει γιατί πρόσφατα έγινα ψηλο ενεργός στο forum και είναι αργά.Τωρα τί να κάνω ρε παιδιά.Να το στείλω στην τελική κι ας περιμένω;

 

Κοίταξε, γνώμη μου είναι, πέρα από τους πολύ λογικούς και θεμιτούς ισχυρισμούς "πλήρωσα x ποσό και θέλω η συσκεύη μου να λειτουργεί άψογα", πρακτικά, αξίζει να την αφήσεις και να περιμένεις x μέρες να την πάρεις πίσω (γιατί η Alpha Copy γνωρίζουμε ότι δεν κινείται και με ταχύτητες φωτός... :p) αν και μόνο αν σου είναι απαραίτητη η χρήση του GPS και η απρόσκοπτη λειτουργία του.

Για παράδειγμα, εγώ, που δε χρησιμοποιώ το GPS συχνά, παρά μόνο αν θέλω να πάω κάπου που δεν έχω ξαναπάει ποτέ με το αυτοκίνητο, αλλά και σε αυτή την περίπτωση συνήθως απλά κοιτάω μέσω της εφαρμογής Χάρτες που είναι περίπου το σημείο και δεν χρησιμοποιώ την πλοήγηση, έχω καταφύγει στη λύση με το συρματάκι και δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω.

Τώρα, αν για σένα το GPS είναι πολύ σημαντικό, γιατί είναι φυσικό για κάποιους χρήστες να είναι πιο απαραίτητο, τότε, ναι, να το αφήσεις για επισκεύη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα με το σήμα τότε έχεις πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι. Ποτέ δεν αντιμετώπισα ανάλογο πρόβλημα με το N97. Αν είσαι μέσα στην πρώτη βδομάδα από την αγορά τρέξε κατευθείαν για αντικατάσταση (στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες, όχι στη Nokia). Απορώ γιατί κάθεσαι και το συζητάς. Τουλάχιστον η ισχύς του σήματος είναι πολύ εύκολο να μετρηθεί με το κατάλληλο όργανο, που το διαθέτουν σχεδόν όλα τα καταστήματα.

 

δεν προλαβα να το παω σημερα....ηταν κλειστα το απογευμα...αυριο θα γινουμε μαλλιά κουβάρια....αν και φοβαμαι οτι δεν θα βγαλω ακρη...

πάιδια οταν λεω οτι δεν εχω σημα εννοώ οτι σε προβληματικές περιοχες που αλλα κινητα παιζουν με 2 η 3 γραμμες εγω ειμαι εκτος δικτύου......

δεν μιλαω για το κεντρο της πολης κτλ κτλ κτλ...εκει και το δικο μου σημα ειναι φουλ...

οποτε πολλοι απο σας να εχετε το ιδιο προβλημα απλα δεν το εχετε καταλαβει ακομη...(πχ σημερα ετυχε να παω στο νοσοκομείο εδω αλεξανδρουπολη που ειναι εκτος πολης και στο μισο νοσοκομειο και βαλε ημουν και παλι εκτος δικτύου..σπασανε τα νευρα μου μιλαμε......)

και το πιο σοβαρο ειναι οτι και σημερα που εψαξα στο google βρηκα παρα πολλους χρηστες σε παρα πολλες σελιδες να μιλαμε για το ιδιο προβλημα και στο επισημο φορουμ της νοκια(!!!!).....

ωχ καλο μου κουραγιο αυριο αν και την απαντηση την ξερω απο τωρα...

θα το στειλουμε για σερβις για 54 μερες φταίει η καρτα sim φταιει η wind και μπλα μπλα μπλα μπλα.....:X

Link to comment
Share on other sites

πάιδια οταν λεω οτι δεν εχω σημα εννοώ οτι σε προβληματικές περιοχες που αλλα κινητα παιζουν με 2 η 3 γραμμες εγω ειμαι εκτος δικτύου......

δεν μιλαω για το κεντρο της πολης κτλ κτλ κτλ...εκει και το δικο μου σημα ειναι φουλ...

οποτε πολλοι απο σας να εχετε το ιδιο προβλημα απλα δεν το εχετε καταλαβει ακομη...(πχ σημερα ετυχε να παω στο νοσοκομείο εδω αλεξανδρουπολη που ειναι εκτος πολης και στο μισο νοσοκομειο και βαλε ημουν και παλι εκτος δικτύου..σπασανε τα νευρα μου μιλαμε......)

 

Νομίζω ότι αν είχα το ίδιο πρόβλημα, θα το είχα καταλάβει! :p

Εμένα, αντιθέτως, πιάνει εκεί που δεν πιάνουν άλλα κινητά και δεν έχω βρεθεί εκτός δικτύου παρά μόνο σε μέρη όπου πραγματικά δεν υπάρχει δίκτυο (κάποιους σταθμούς στο Μετρό, σε ασανσέρ κτλ).

Αφού φαντάσου ότι μόνο 3-4 φορές στους 6 μήνες που το έχω μου έχει έρθει μήνυμα για χαμένη κλήση.

Καλό είναι να πας οπωσδήποτε να το κοιτάξεις, μην το αφήσεις, είναι σοβαρό θέμα.

Καλό το GPS και η κάμερα, αλλά αν δε μπορείς να πάρεις τηλέφωνο, τι να το κάνεις το κινητό; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...