Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ψιλό ζόρι το κόβω. Δοκίμασα και εγώ και έπεσα σε λευκές οθόνες. Δεν ξερώ ειδικά για εμένα που είναι εργαλείο καθημερινής δουλειάς με ζορίζει να μην δουλεύει σωστά. Θα προσπαθήσω μια τελευταία φορά πάλι και θα σας πω αν και όντως ο live messnger είναι απώλεια. Σίγουρα πάντως φένετε ότι δεν απέχουμε πολύ από την τελική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιόλογη προσπάθεια αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό που περιμέναμε...

Πρέπει κάποια στιγμή να γίνει αντιληπτό ότι αυτό που λείπει από αυτό το κινητό είναι η σταθερότητα και η ταχύτητα του OS!

 

-Δεν δικαιολογείται η εμφάνιση και εναλλαγή των εικονων να κολλάει ακόμα!

-Ωραίο το fade in/out, αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμη...

-Επίσης περίμενα να εμφανίζει αυτόματα το πληκτρολόγιο όταν μπαίνεις στα contacts, έτσι ώστε να βρίσκεις κατευθείαν αυτό που θες!

-Ελπίζω τουλάχιστον να μην κλείνει η κεραία μόλις πέφτει η μπαταρία...θα σας πως εντός ολίγου.

 

Στα + είναι η δυνατότητα να διαγράφεις applications απευθείας από τη συσκευή!

Γενικότερα έχει βελτιωθεί πολύ η ταχύτητα αλλά χρειάζεται περισσότερη σταθερότητα!

Σίγουρα πάντως είναι καλύτερο από τα προηγούμενα, και τα ελληνικά με την προσθήκη των συγκεκριμένων modules παίζουν μια χαρά χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το os αυτό είναι leaked και προορίζεται για developers οπότε λογικό να μην λειτουργεί σωστά. Τουλάχιστον είναι ένα δείγμα σωστής δουλειάς απο την rim. Παρόλα αυτά το ος είναι υποφερτό πράγμα που δεν περίμενα στην αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που βλέπω είναι να βγάζουν όλες μαζί τις εκδόσεις 5.0.Χ στις 15 Αυγούστου και να δω που θα τρέχουμε για να τις δοκιμάσουμε, γιατί στην επαρχία το internet όπως διαπίστωσα και αυτό το ΣΚ είναι όνειρο θερινής νεικτός δυχτηχώς.

 

Φαντάζεσε να έχει βγεί το λειτουργικό 120 ΜΒ και να θέλω να το κατεβάσω με το ταπεινό GPRS δυο μέρες θα θέλω. Άμα θέλω να γράψω και κανά review να το ανεβάσω στο site άστα να πάνε.

 

όσοι δοκιμάσετε να κάνετε την αναβάθμιση την κάνατα πάνω από τις εφαρμογές που ήδη είχατε ή επιλέξατε καθαρή εγκατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

Νέο release για όσους χρειάζονται κάτι πιο αξιόπιστο απο την 5.0.0.140 (υπ όψιν είναι σε BETA)

 

DOWNLOAD

 

Για ελληνικά ξέρετε τι πρέπει να κάνετε

Link to comment
Share on other sites

Νέο release για όσους χρειάζονται κάτι πιο αξιόπιστο απο την 5.0.0.140 (υπ όψιν είναι σε BETA)

 

DOWNLOAD

 

Για ελληνικά ξέρετε τι πρέπει να κάνετε

 

Όποιος το δοκιμάσει ας μας γράψει τα θετικά εάν υπάρχουν! :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το δοκιμάσει ας μας γράψει τα θετικά εάν υπάρχουν! :)

 

Τι να προλάβουμε να πρωτο - δοκιμάσουμε :D Θα είναι ένα θερμό καλοκαίρι αχ ρε Rim τι μας κάνεις

 

Για όσους τη θέλουν από rapidshare κατεβάστε τη από το παρακάτω λινκ

 

http://rapidshare.com/files/260708210/9500_A5.0.0.140.zip

Link to comment
Share on other sites

τελικά έχει ελληνικά?

 

είναι επίσημη έκδοση?

 

δεν θα έπρεπε να ήταν 5.0.1.χχχ για να ξεχωρίζει από τις beta?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Είναι leaked, για την ακρίβεια πρέπει να είναι η αντίστοιχη για το 9530 με ορισμένες αλλαγές. Δέν είναι καθόλου επίσημη, γι αυτό και η ασυμβατότητα με τις εφαρμογές facebook και msn (το release τους απο την Rim θα γίνει με την επίσημη έκδοση).

 

Ελληνικά δεν έχει αλλά μπορείς να βάλεις με τον γνωστό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λευκές οθόνες και αυτόβουλα reset, μη δυνατότητα ορθής λειτουργίας και πολλών bug διαφόρων τύπων, γύρισα στην επίσημη .141. Τέλος. Τουλάχιστον τώρα, τα bugs είναι μηδαμινά και αναμένω την επίσημη 5.0.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θες το 3G σου πίσω και τις εφαρμογές να δουλεύουν σωστά???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243271&page=10

 

(Σαν διαφήμιση ακούγεται)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης της 5.0.0.140 εχώ να αναφέρω, τουλάχιστον, τα εξής:

 

- Η μπαταρία (χωρίς 3G) είναι στα καλύτερα επίπεδα μέχρι στιγμής!

- Τελικά, το fade in/out έχει στρώσει (δεν ξέρω πως κ γτ).

- Η ταχύτητα του OS είναι σε σημαντικό βαθμό γρηγορότερη από όλα τα προηγούμενα.

- Lock/Unlock λύθηκε!

- Browser, εμφανώς γρηγορότερος!

- Όταν μπαίνεις στα Contacts μέσα από το Phone εμφανίζει αυτόματα το πληκτρολόγιο! Δεν συμβαίνει το ίδιο όταν μπαίνεις κατευθείαν στα Contacts.

- Το sliding είναι πιο φυσικό.

- Δεν πρόσεξα αν κλείνει η κεραία σε χαμηλά επίπεδα μπαταρίας...

 

Αρνητικά:

 

- H μόνη έκδοση του DocsToGo που παίζει είναι η 1.006 (053).

- Ο Blackberry Messanger (4.7), ενώ είναι εγκατεστημένος, δεν εμφανίζεται πουθενά!

 

Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερο έχει βγεί.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου θυμησει ποια ειναι η τελευταια εκδοση multilanguage ΜΕ ελληνικα?

 

.141 άλλα όμως μπορείς πάντα να κατεβάσεις την .148 και να βάλεις μόνος σου τα Ελληνικά (input language)

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ UPDATE: 4.7.0.167

 

Εδώ θα βρούμε τις πληροφορίες που θέλουμε. Για ελληνικά ξέρετε τον τρόπο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει. Όμορφη: ο τρόπος που κλείνει/ ανοίγει παράθυρα

- Γρήγορη

- Ίσως περισσότερη μνήμη και μικρότερο memory leak

 

--Έκανα downgrade γιατί: μου παρουσιάζε θεματάκια στο συγχρονισμό

-- Παρουσίαζε σφάλματα όταν προσπαθούσα να σβήσω email (αργούσε πολύ στο delete)

 

Σημ. Τη νέα έκδοση την πέρασα δύο φορές. Η δεύτερη ήταν μετά από wipe out...

 

Εαν τη βάλει κάποιος άλλος ας μας πει τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περιμένω την 5. Διάβασα αναφορές από το εξωτερικό για αρκετά προβλήματα και κυρίως σε συγχρονισμό με bes καθώς και ότι δεν περνούσε το update με τη πρώτη φορά αλλά ήθελε wipe.
Link to comment
Share on other sites

Tip για όσους κάνουν downgrade απο την 5.0:

 

Πρίν ξεκινήσεται το downgrade κάντε ένα καθάρισμα στο cache και push content.

 

Επίσης βεβαιωθείτε οτι έχετε κάνει backup τις third-party εφαρμογές

 

Εγώ πάντως θα περιμένω την 5. Διάβασα αναφορές από το εξωτερικό για αρκετά προβλήματα και κυρίως σε συγχρονισμό με bes καθώς και ότι δεν περνούσε το update με τη πρώτη φορά αλλά ήθελε wipe.

 

 

Η 5.0 δεν έχει πρόβλημα μόνο με bes αλλά και με bis. Θα χάνεται συχνά. Για να το λύσετε απλά ανοιγοκλείνετε την κεραία και παίζεται με τα data services on/off μέχρι να επανέλθει.

 

Καλύτερα να βάλετε την .167 έχει πολλά ίδια στοιχεία και είναι πολύ πιο σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως η 5.0 δεν στέριωσε με τίποτα. Της έδωσα άπειρες ευκαιρίες. Δούλεψε για 40 λεπτά χαρτί και μετά έκανε συνέχεια restart το οποίο οφειλόταν μάλλον στο content protection που είχα ενεργοποιημένο. Θα περιμένω την επίσημη τουλάχιστον για το storm που έχω σαν βασικό μου blackberry. Σε bold και curve που έχω για να παίζω θα δοκιμάζω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...