Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις vodafone έχει. Αν δεν έχεις πρέπει να τα περάσεις εσύ!

 

Είχες δίκιο την πέρασε αυτόματα.

 

Μου ψιλοκολάει όμως. Μάλλον θα πρέπει να την ξαναπεράσω. Γνωρίζει κανείς τον τρόπο ?

 

(Έχω πάρει backup μέσω του Desktop manager και τις εφαρμογές.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Battery pull εκανες αφού την πέρασες;

 

Δεν κολλάει σε κανέναν, ίσα ίσα είναι πολύ πιο καλή από την προηγούμενη.

 

Αν και μετά από το battery pull σου κολλάει, ξαναπεράσε την.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, για να κάνεις downgrade ακολουθείς την διαδικασία της αναβάθμισης που αναγράφεται στα άρθρα εδώ απλά ψάχνεις στο νετ και κατεβάζεις την 4.7.0.141 multilanguage.

 

Όταν θα τρέξεις το loader θα σου βγάλει μήνυμα ότι πρόκειται να εγκαταστήσεις παλαιότερη έκδοση και πατάς συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με την 173 και έχω να γράψω μόνο καλά...

Η μπαταρία είναι σε αδιανόητα επίπεδα. Ακόμη είμαι στα 3/4.

Η μνήμη δεν πέφτει με τίποτα.. Φοβερό!!! Μπράβο στη RIM.

Έλυσε τα ποιο σημαντικά προβλήματα!! Εύγε...

 

Το μόνο που απομένει είναι ένα αρκετά γρήγορο Internet browsing (υπάρχει σημαντική βελτίωση στην 173).

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από 2 μέρες χρήσης του νέου OS μπορώ να συμφωνήσω με τον συμφορουμίτη... Η μπαταρία και η μνήμη καταναλώνονται με σωστό τρόπο και δεν σπαταλόνται άσκοπα πια! Πολύ καλή η αναβάθμιση!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και όλα καλά αλλά μου βγάζει σοβαρό πρόβλημα. Όταν σβήνω μηνύματα πολλαπλά κολλάει η εφαρμογή για τα μηνύματα. Σε οποιοδήποτε account και αν είμαι. Αν τα σβήσω ένα ένα οκ. Επίσης τις περισσότερες φορές που σβήνω Μέιλ του gmail τα σβήνει αλλά το σήματακι πάνω παράμενεί με αποτέλεσμα στο τέλος της ημέρας να έχω δεκάδες και καλά αδιανάστα. Με ένα restart φτιάχνει αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Κάποια ιδέα;

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς μου έκανε και μένα... την ξαναπερνάω να δω μήπως φτιάξει, αλλιώς πίσω στην υβριδική (μια χαρά ήταν, τι ήθελα να την βγάλω...)

 

Επίσης, alex, δεν ξέρω αν στο κάνει, αλλά σε εμένα δεν ακουγόταν ήχος, όταν ερχόταν καινούριο e-mail...

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με την ειδοποίηση το έχω κι εγώ στα pin messages. Νόμιζα οτι έφταιγε το υβριδικό της .173 και περνάω το επίσημο. Θα δείξει.

Δεν δούλευε το weatherbug με την υβριδική αλλά τώρα οκ με το επίσημο.

 

 

EDIT: Με την επίσημη .173 δουλεύει το ringtone!!!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και όλα καλά αλλά μου βγάζει σοβαρό πρόβλημα. Όταν σβήνω μηνύματα πολλαπλά κολλάει η εφαρμογή για τα μηνύματα. Σε οποιοδήποτε account και αν είμαι. Αν τα σβήσω ένα ένα οκ. Επίσης τις περισσότερες φορές που σβήνω Μέιλ του gmail τα σβήνει αλλά το σήματακι πάνω παράμενεί με αποτέλεσμα στο τέλος της ημέρας να έχω δεκάδες και καλά αδιανάστα. Με ένα restart φτιάχνει αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Κάποια ιδέα;

 

φταίει το θέμα... βάλε το original

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ψάξεις για συμβατά με την .173. Όπως είχε γίνει και με την .141 παλαιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Κιεγώ έχω πρόβλημα με την 173 στα sms, μου στέλνουν και ενώ μου δείχνει οτι έχω αδιάβαστα sms όταν μπαίνω δεν φαίνονται πουθενά και πρέπει να βγάλλω μπαταρία για να τα δώ:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμφωνώ και εγώ οτι η μπαταρία είναι πολύ καλή τώρα με την .173 αλλά όταν κάνω κλήσεις όπως και παλία η μπαταρία πέφτει απότομα... Για παράδειγμα χθές μισή ώρα συνεχόμενη κλήση και έπεσε 50%.. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμφωνώ και εγώ οτι η μπαταρία είναι πολύ καλή τώρα με την .173 αλλά όταν κάνω κλήσεις όπως και παλία η μπαταρία πέφτει απότομα... Για παράδειγμα χθές μισή ώρα συνεχόμενη κλήση και έπεσε 50%.. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?

 

Μπορεί να είναι το γνωστό θέμα του battery effect. Απλά κανε μια πλήρη απόφορτιση και φόρτισε το μετά με κλειστή την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως το πρόβλημα λυθηκε με επαναφορά στο εργοστασιακό theme.Κρίμα πάντως γιατι είχα βολευτεί πολύ σαυτό που είχα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mόλις προστέθηκαν στο πρώτο πόστ του thread τα ελληνικά language files της έκδοσης 4.7.0.173.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Αφού η 173 είναι η επίσημη και έχει Ελληνικά...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν θα βγεί νέα non multilanguage θα μπορούμε να περνάμε αυτά αντι για τα παλιά της 141.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάμποσο καιρό με την official 173 σκέφτηκα να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.

 

τα καλά είναι η πολύ καλύτερη μπαταρία που πλέον αντέχει έως και τρεις ημέρες με αρκετά applications ανοιχτά all the time & το 3G πάντα ανοιχτό.

το άλλο πολύ καλό που άλλαξε είναι το memory leak που σου "έσπαγε" τα νεύρα. Πλέον αντέχει χωρίς restart πάνω από 5 ημέρες και αυτό είναι το χρησιμότερο για εμένα μετά την μπαταρία φυσικά.

 

Τώρα τα κακά που άλλαξαν μαζί με το os είναι τα εξής:

Δεν λειτουργεί πλέον το automatic sign-in του msn & του google talk (δοκίμασα όλες τις εκδόσεις).

Επίσης το usb mass storage αρκετές φορές πρέπει να το ενεργοποιώ χειροκίνητα όταν το συνδέω με PC.

 

υ.γ.

εάν κάνω wipe την συσκευή αφού κάνω backup βέβαια μετά πως μπορώ να ξαναβάλω την 173 από την αρχή? Με λίγα λόγια λέω να ξανακάνω μία "καθαρή" εγκατάσταση μπας και διορθωθούν τα προβλήματα. Πως κάνουμε format και clean install την 173?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάτι θεματάκια με την 173, οπότε έκανα πλήρες backup, έκανα wipe, πέρασα την 141 με ελληνικά, μετά μου πέρασε το DM την 173 με ελληνικά και επανέφερα μόνο εφαρμογές και επιλεκτικά τις ρυθμίσεις (όχι service books ή άλλα σημαντικά, μόνο επαφές, ημερολόγια, ρυθμίσεις μενού κλπ). Τα προβλήματα έτσι εξαφανίστηκαν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το να κάνεις wipe πριν περάσεις κάποιο os ενδείκνυται. Για να κάνεις την ζωή σου πιο εύκολη μπορείς να χρησιμοποιείς το BBSAK που έχει αναφερθεί και σε άλλο thread.
Link to comment
Share on other sites

@thief

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος μετά από wipe να βάλω απευθείας την 173? Γιατί πρέπει να βάλω την 141 πρώτα? Καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχει?

 

@hellsangel81

Έκανα search την λέξη BBSAK αλλά δεν μου έβγαλε τίποτα :wacko:

Πως αλλιώς μπορώ να βρω το thread που αναφέρεις?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...