Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν είσαι με iPhone 4 όπως διαβάζω στην υπογραφή σου όχι δεν μπορείς. Αλλιώς πρέπει να πληροίς τις αντίστοιχες προϋποθέσεις. ;)

το δοκιμαζω σε 3gs tou bro μου... :D αλλα μου γραφει αυτο το μινιμα που σου ειπα.. εχει 3gs 4.1 και δεν εχει ξανα κανει jb. ara?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δοκιμαζω σε 3gs tou bro μου... :D αλλα μου γραφει αυτο το μινιμα που σου ειπα.. εχει 3gs 4.1 και δεν εχει ξανα κανει jb. ara?

 

Άρα δεν γίνεται περιμένεις και εσύ και ο αδερφός σου όπως και εμείς!!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν γίνεται περιμένεις και εσύ και ο αδερφός σου όπως και εμείς!!!;)

 

ολο το σοι... και ολο το φορυμ ...χαχαχαχαχα thnx... Na κανω μια χαζη ερωτηση ? γιατι το κανει αυτο ? ειναι διαφορετικη version πχ ?

Link to comment
Share on other sites

ολο το σοι... και ολο το φορυμ ...χαχαχαχαχα thnx... Na κανω μια χαζη ερωτηση ? γιατι το κανει αυτο ? ειναι διαφορετικη version πχ ?

 

Θα σου απαντήσω πολύ απλοϊκά. Η apple στην έκδοση 4.1 έχει κλείσει το exploit το οποίο επέτρεπε το userland Jailbreak με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πλέον η δυνατότητα χρησιμοποίησης του συγκεκριμένου exploit out of the box για να πραγματοποιήσεις JB στην 4.1. Αυτό που κάνει στην ουσία το Sn0wBreeze είναι να δημιουργεί μία custom JB ipsw στην 4.1 την οποία και περνάς στην συσκευή με τρόπο παρακάμπτοντας το signing της Apple. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω πολύ απλοϊκά. Η apple στην έκδοση 4.1 έχει κλείσει το exploit το οποίο επέτρεπε το userland Jailbreak με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πλέον η δυνατότητα χρησιμοποίησης του συγκεκριμένου exploit out of the box για να πραγματοποιήσεις JB στην 4.1. Αυτό που κάνει στην ουσία το Sn0wBreeze είναι να δημιουργεί μία custom JB ipsw στην 4.1 την οποία και περνάς στην συσκευή με τρόπο παρακάμπτοντας το signing της Apple. ;)
]

ευχαριστω.. το καταλαβα αυτο..

 

Μάλλον όχι... Κι εγώ έχω με νέα bootrom και έχω shsh μέχρι 3.1.3.

]

 

αυτο δεν καταλαβα... τι ειναι boottrom. :D

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν καταλαβα... τι ειναι boottrom. :D

 

Bootrom

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

thnx man . να κανω μια τελευταια ερωτιση ? εχω βαλει σε 4g jb 4.0.1 το ΤΟμ το gps πως μπορω να δω οτι χρισιμοποει το ενσοματομενο δεκτη και οχι wap apo το δικτιο μυ? giati moy βγαζει κατι περιεργα συμβολα.. κατι Ε και ενα κικλακι..
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει jailbreak στην 3.0.1 (παλια bootrom) και εχω μεινει εκει.επειδη διαβαζω οτι δεν γινεται να κανω jailbreak αν κανω upgrade στην 4.1, γινεται να κανω upgrade sthn 4.0.1 και να κανω εκει jailbreak;
Link to comment
Share on other sites

thnx man . να κανω μια τελευταια ερωτιση ? εχω βαλει σε 4g jb 4.0.1 το ΤΟμ το gps πως μπορω να δω οτι χρισιμοποει το ενσοματομενο δεκτη και οχι wap apo το δικτιο μυ? giati moy βγαζει κατι περιεργα συμβολα.. κατι Ε και ενα κικλακι..

 

Εάν και δεν είμαστε στο σωστό θέμα, θα σου απαντήσω ότι ούτως ή άλλως το TomTom χρησιμοποιεί τον ενσωματωμένο δείκτη GPS. Ενδεχομένως εάν έχεις ενεργοποιημένο κάποιο data plan, να τραβάει από το δίκτυο κάποια ελάχιστα δεδομένα για την λειτουργία του A-GPS μόνο όμως στην αρχή και μέχρι να κλειδώσει ο δορυφόρος. Τα σήματα που σου βγάζει είναι το αντίστοιχο data δίκτυο στο οποίο είσαι συνδεδεμένος ανάλογα με την ισχύ του σήματος. Μην σε απασχολεί αυτό. Εάν θες να είσαι σίγουρος ότι δεν χρεώνεσαι για τα data μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής - Γενικά - Δίκτυο - Cellural Data Network. ;)

 

εχω κανει jailbreak στην 3.0.1 (παλια bootrom) και εχω μεινει εκει.επειδη διαβαζω οτι δεν γινεται να κανω jailbreak αν κανω upgrade στην 4.1, γινεται να κανω upgrade sthn 4.0.1 και να κανω εκει jailbreak;

 

Δεν γίνεται να κάνεις JB εάν πρώτα κάνεις update στην 4.1. Γίνεται να κάνεις JB δημιουργώντας μία custom .ipsw για την 4.1. Οδηγίες θα βρεις εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει jailbreak στην 3.0.1 (παλια bootrom) και εχω μεινει εκει.επειδη διαβαζω οτι δεν γινεται να κανω jailbreak αν κανω upgrade στην 4.1, γινεται να κανω upgrade sthn 4.0.1 και να κανω εκει jailbreak;

 

Eαν στο cydia σου γραφει οτι εχεις shsh για την 4.0.1 τοτε ναι μπορεις να πας απευθειας σε αυτην και να κανεις j/b χωρις να χρειαστει να πας στην 4.1

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για τη βοηθεια και τους 2.

@Djarte: Διαβασα τις προυποθεσεις απο την απαντηση σου αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν οντως ανηκω εκει. ειχα κανει jailbreak με το redsnow. αν δηλαδη ακολουθησω τα βηματα που λεει θα γινει κατευθειαν jailbreak στην 4.1? το εχει δοκιμασει κανεις αυτο? αν γινεται, τοτε δεν χρειαζεται να δοκιμασω αυτο που λεει ο sakis009 και που φυσικα δεν ξερω πως να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για τη βοηθεια και τους 2.

@Djarte: Διαβασα τις προυποθεσεις απο την απαντηση σου αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν οντως ανηκω εκει. ειχα κανει jailbreak με το redsnow. αν δηλαδη ακολουθησω τα βηματα που λεει θα γινει κατευθειαν jailbreak στην 4.1? το εχει δοκιμασει κανεις αυτο? αν γινεται, τοτε δεν χρειαζεται να δοκιμασω αυτο που λεει ο sakis009 και που φυσικα δεν ξερω πως να το κανω.

 

Φίλε μου πληροίς τις προϋποθέσεις καθώς είσαι ήδη Jailbroken με το RedSn0w. Ακολούθησε προσεκτικά τον ακόλουθο οδηγό για να ανέβεις στην 4.1 με JΒ.

 

http://www.spiritjb.org/2010/09/how-to-jailbreak-ios-41-on-iphone-3gs.html

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το πολυαναμενόμενο εργαλείο που θα πραγματοποιεί JB στην 4.1 φαίνεται ότι είναι προ των πυλών!

 

Λίγη υπομονή ακόμα. ;)

 

Shatter Jailbreak iOS 4.1 Coming soon! No wait for iOS 4.2 !!

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα θα πρεπει να καλυπτει τις συσκευες που μεχρι τωρα δεν εχουν γινει jailbreak ετσι? σαν τη δικη μου λ.χ. που ειναι 3gs new bootrom με 4.01 jailbreak εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα θα πρεπει να καλυπτει τις συσκευες που μεχρι τωρα δεν εχουν γινει jailbreak ετσι? σαν τη δικη μου λ.χ. που ειναι 3gs new bootrom με 4.01 jailbreak εκδοση?

 

Ακριβώς. Θα καλύπτει όλα τα iDevices! ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει δλδ πριν απο την 4.2. Και ποτε εχει σκοπο η apple να βγαλει την 4.2 επισημα; Να ξερουμε Περιπου για τι χρονικο διαστημα μιλαει αυτος ο veence.
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει δλδ πριν απο την 4.2. Και ποτε εχει σκοπο η apple να βγαλει την 4.2 επισημα; Να ξερουμε Περιπου για τι χρονικο διαστημα μιλαει αυτος ο veence.

 

iOS 4.2 is scheduled to be launched in November for iPad, iPod touch and iPhone :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα καλό νέο και ελπίζουμε να το δούμε επιτέλους!!!

 

Latest Update on iOS 4.1 / 4.2 Jailbreak Tool (GreenPoison)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

συμφωνα με το παραπανω λινκ ο pod2g στην ερωτηση ποτε θα ειναι διαθεσιμο το jb

απανταει με ενα hash code..

αν το κανουμε decrypt με ενα jhtm decoder τοτε βγαινει η λεξη ''undefined'' που συμαινει ''απροσδιοριστος'' ..

 

μαλλον κατι δεν παει καλα με το jb η εγω το εκαψα βραδυατικα για να βρω απαντηση..:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το παραπανω λινκ ο pod2g στην ερωτηση ποτε θα ειναι διαθεσιμο το jb

απανταει με ενα hash code..

αν το κανουμε decrypt με ενα jhtm decoder τοτε βγαινει η λεξη ''undefined'' που συμαινει ''απροσδιοριστος'' ..

 

μαλλον κατι δεν παει καλα με το jb η εγω το εκαψα βραδυατικα για να βρω απαντηση..:p

 

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο. ;)

 

http://twitter.com/veeence/status/25610961358

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

 

Μια φιλη μου εχει το 3gs και επειδη θα τη βοηθησω να κανει jailbrake απο αποσταση(μεσω υπολογιστη θα μιλαμε) θα ηθελα να μου πειτε αν ισχυει ο οδηγος αυτος που ηταν πιο πισω. (εχω καιρο να ασχοληθω με το jailbrake και εχω χασει πολλα νεα)

(φυσικα θα τη ρωτησω αν εχει τις εκδοσεις λειτουργικου που υποστηριζει)

Ειναι τοσο απλο? δηλαδη αφου εγκατασταθει το cydia απο το jailbrakeme.com μετα ειναι ετοιμο για να κατεβαζει εφαρμογες?

 

 

Επισης υπαρχει προβλημα να της κολλησει η συσκευη και να θελει restore? (φυσικα θα της πω να κανει ενα backup πρωτα)

 

Ευχαριστω,οτι αλλο tip ξερετε θα ηταν χρησιμο...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...