Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβεις το μέγεθος της ασχετοσύνης μου... δεν ήξερα ούτε πώς να βρω την έκδοση του i phone...

Είναι η 4.0.2

 

Φίλε μου λυπάμαι,αλλά προς το παρόν η 4.0.2,δεν γίνεται jalebrake:(Πρέπει να περιμένεις αναγκαστικά να βγει κάποιο καινούργιο εργαλείο(όπως βγήκε τις προάλλες για την 4.0.1,που εσύ βέβαια δεν μπορείς να βάλεις).Και restore να κάνεις,πάλι η 4.0.2 θα μπει!Υπομονή;)Α,και το itunes να είναι καλύτερα η τελευταία έκδοση(9.2).Έτσι κι αλλιώς δεν σ'εξυπηρετεί σε τίποτα η προηγούμενη έκδοση που έχεις!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάποιος αν θέλει να κάνει jailbreak τώρα δε μπορεί; Έχει βγει 4.0.2 στο itunes και για αυτήν ΔΕΝ υπάρχει από όσα γνωρίζω jailbreak... Υπάρχει κάπου η 4.0.1 για να την βάλουμε ή πρέπει να περιμένουμε jailbreak για 4.0.2; :confused:

 

Εγώ έχω 3GS με 3.1.3 jailbreak. Βασικά δε θα αναβάθμιζα, αλλά μου τη δίνει που πλέον όλες οι εφαρμογές ζητάνε έκδοση από 4 και πάνω....... :mad:

Από τη στιγμή που είσαι σε 3.1.3 jailbroken, πολύ απλά θα αναβαθμίσεις σε 4.0.2 και θα κάνεις downgrade είτε στην 4.0 είτε στην 4.0.1;) Και μετά το παραμύθι με το http://jailbreakme.com/ :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είσαι σε 3.1.3 jailbroken, πολύ απλά θα αναβαθμίσεις σε 4.0.2 και θα κάνεις downgrade είτε στην 4.0 είτε στην 4.0.1;) Και μετά το παραμύθι με το http://jailbreakme.com/ :p

 

φιλε εγω που ειμαι 3.1.2 jailbroken μπορω να το κανω αυτο? κ πως κανω downgrade στην 4.0.1?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω που ειμαι 3.1.2 jailbroken μπορω να το κανω αυτο? κ πως κανω downgrade στην 4.0.1?

 

Ερωτηση ; γιατι βρε παιδια restore σε 4.0.2 και μετα downgrade 4.0.1 και οχι κατευθειαν shift+restore σε 4.0.1 μια και ειναι ηδη JB ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ; γιατι βρε παιδια restore σε 4.0.2 και μετα downgrade 4.0.1 και οχι κατευθειαν shift+restore σε 4.0.1 μια και ειναι ηδη JB ? :worry:

 

δηλαδη μπορω να βαλω την iPhone2,1_4.0.1_8A306_Restore που κατεβασα δεν πρεπει να εχω κρατημενα κατι ssh...ειμαι λιγο ασχετος

 

υ.γ. θα χασω ολεσ τισ εφαρμογες, τις επαφες κτλ

Link to comment
Share on other sites

παιδιας ας μας πει καποιος με σιγουρια τι πρεπει να κανουμε εμεις που ειμαστε σε 3gs στην 3.1.2 jailbrake και θελουμε να παμε προς την 4 και να εχουμε και jailbrake??:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό!

 

Όσοι έχετε jailbroken συσκευές, μπαίνετε στο Cydia και βλέπετε εάν γράφει αυτά που γράφει και η εικόνα αυτή με πράσινα γράμματα -> http://img109.imageshack.us/img109/4577/photoje.jpg

 

Αν γράφει ότι έχετε τα SHSH files για 4.0, 4.0.1 τότε προχωράτε σε Restore(κατά προτίμηση Set up as new device και όχι Restore from Backup για να καθαρίσει από τα υπολλείματα του jailbreak που έχετε) και μετά ακολουθείτε τους παρακάτω οδηγούς για downgrade αναλόγως τι λειτουργικό χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας.

[Mac OS X] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

ή

[Windows] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

 

Για να κατεβάσετε την έκδοση .ipsw στην οποία θέλετε να κάνετε downgrade

iPhone | Where To Download iPhone Firmware Files From

 

Σημείωση 1: Όταν συνδεθείτε στο iTunes πατήστε στο xxxxx's iPhone, δεξί κλικ και Transfer purchases ώστε να κρατηθούν οι εφαρμογές στο iTunes και να μπορέσετε να τις περάσετε μετά το τέλος των διαδικασιών.

Σημείωση 2: Αν μετά το Restore κάνετε Set up as new device(πράγμα που συνίσταται) τότε θα χαθούν τα πάντα όλα από τη συσκευή αλλά δε χρειάζεται να πανικοβάλλεστε αφού συνδέοντάς το iPhone στο iTunes για να ξεκινήσετε τη διαδικασία, θα κάνει αυτόματα μόνο του backup. Οπότε μετά τις όλες διαδικασίες, θα μπορέσετε να συγχρονίσετε ξανά επαφές, εφαρμογές, photos κλπ.

 

Μετά από ΌΛΑ τα παραπάνω, θα βρεθείτε είτε στην έκδοση 4.0 είτε στην 4.0.1(όποια εσείς θέλετε).

Και για jailbreak ακολουθείτε τον παρακάτω οδηγό.

Jailbreakme.com: Εύκολο jailbreak για όλες τις iOS συσκευές

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό!

 

Όσοι έχετε jailbroken συσκευές, μπαίνετε στο Cydia και βλέπετε εάν γράφει αυτά που γράφει και η εικόνα αυτή με πράσινα γράμματα -> http://img109.imageshack.us/img109/4577/photoje.jpg

 

Αν γράφει ότι έχετε τα SHSH files για 4.0, 4.0.1 τότε προχωράτε σε Restore(κατά προτίμηση Set up as new device και όχι Restore from Backup για να καθαρίσει από τα υπολλείματα του jailbreak που έχετε) και μετά ακολουθείτε τους παρακάτω οδηγούς για downgrade αναλόγως τι λειτουργικό χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας.

[Mac OS X] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

ή

[Windows] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

 

Για να κατεβάσετε την έκδοση .ipsw στην οποία θέλετε να κάνετε downgrade

iPhone | Where To Download iPhone Firmware Files From

 

Σημείωση 1: Όταν συνδεθείτε στο iTunes πατήστε στο xxxxx's iPhone, δεξί κλικ και Transfer purchases ώστε να κρατηθούν οι εφαρμογές στο iTunes και να μπορέσετε να τις περάσετε μετά το τέλος των διαδικασιών.

Σημείωση 2: Αν μετά το Restore κάνετε Set up as new device(πράγμα που συνίσταται) τότε θα χαθούν τα πάντα όλα από τη συσκευή αλλά δε χρειάζεται να πανικοβάλλεστε αφού συνδέοντάς το iPhone στο iTunes για να ξεκινήσετε τη διαδικασία, θα κάνει αυτόματα μόνο του backup. Οπότε μετά τις όλες διαδικασίες, θα μπορέσετε να συγχρονίσετε ξανά επαφές, εφαρμογές, photos κλπ.

 

Μετά από ΌΛΑ τα παραπάνω, θα βρεθείτε είτε στην έκδοση 4.0 είτε στην 4.0.1(όποια εσείς θέλετε).

Και για jailbreak ακολουθείτε τον παρακάτω οδηγό.

Jailbreakme.com: Εύκολο jailbreak για όλες τις iOS συσκευές

 

εισαι θεοσ αν δεν τα καταφερω κ τωρα μαλλον ειναι ωρα ν αλλαξω συσκευη

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: σε μερικα ονοματα στις επαφες μου εχω φωτογραφιες οι οποιες εμφανιζονταν σε ολη την οθονη του κινητου οταν με καλουσαν τωρα εμφανιζονται μικρες πανω δεξια αυτο πως μπορω να το επαναφερω; παιζει ρολο ο συγχρονισμος του iphone απο pc σε macbook;
Link to comment
Share on other sites

το Set up as new device ποτε γινεται? μετα το restore? οταν ανοιξει το κινητο? και συνδεθει εκ νεου με το itunes?:(
Link to comment
Share on other sites

το Set up as new device ποτε γινεται? μετα το restore? οταν ανοιξει το κινητο? και συνδεθει εκ νεου με το itunes?:(

Ακριβώς μετά το Restore σε ρωτάει για Set up as new device ή Restore from Backup

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα MMS για WIND ποιες ειναι οι ρυθμισεις? εχω βαλει αυτες που λεει στην αρχικη σελιδα αλλα τιποτα ...εχω το 3gs 4.0.1
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα MMS για WIND ποιες ειναι οι ρυθμισεις? εχω βαλει αυτες που λεει στην αρχικη σελιδα αλλα τιποτα ...εχω το 3gs 4.0.1

 

Δεν μπορεί.Κάτι δεν κάνεις καλά!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μετά το Restore σε ρωτάει για Set up as new device ή Restore from Backup

 

Αν πατήσεις Set up as new device μπορείς μετά να βάλεις τις επαφές σου και τις εφαρμογές που έχεις καταβάσει?

Link to comment
Share on other sites

ετσι τα βαζω ακριβως μπορεις μηπως να βοηθησεις καπως

 

Μήπως πέρασες μόνο για τα mms?Γιατί νομίζω πρέπει να περαστούν και για gprs.Εγώ έχω πάντως αυτές:

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

και για gprs:

APN: gint.b-online.gr

Username: web

Passowrd: web

Και μου δουλεύουν και με το γνήσιο λειτουργικό και με jailbrake;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις Set up as new device μπορείς μετά να βάλεις τις επαφές σου και τις εφαρμογές που έχεις καταβάσει?

Εννοείται αυτό. Αφού η συσκευή καθαριστεί, εσύ μετά διαλέγεις τι ακριβώς θέλεις να συγχρονίσεις από το backup που έχει κρατήσει το iTunes πριν το Restore;)

 

Μήπως πέρασες μόνο για τα mms?Γιατί νομίζω πρέπει να περαστούν και για gprs.Εγώ έχω πάντως αυτές:

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

και για gprs:

APN: gint.b-online.gr

Username: web

Passowrd: web

Και μου δουλεύουν και με το γνήσιο λειτουργικό και με jailbrake;)

Σωστές είναι οι ρυθμίσεις που βάζεις.

Για το GPRS που έγραψες κάτω, ειδικά για το iPhone σαν Username κανονικά μπαίνει το user και σαν Password το pass. Αλλά αφού σου δουλέυει και με τα web τότε είσαι Ok.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα κινητο το οποιο ειναι στην 3.1.3 χωρις jailbreak κ θελω να του βαλω την 4.0.1 κ μετα να το κανω jailbreak,ποια ειναι η διαδικασια?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα κινητο το οποιο ειναι στην 3.1.3 χωρις jailbreak κ θελω να του βαλω την 4.0.1 κ μετα να το κανω jailbreak,ποια ειναι η διαδικασια?

Κατεβάζεις την έκδοση 4.0.1 από iPhone | Where To Download iPhone Firmware Files From, συνδέεσαι στο iTunes, πατάς Shift + Restore(Windows) ή Alt + Restore(MAC) και κάνεις browse την έκδοση 4.0.1 ipsw από εκεί που την αποθήκευσες και είσαι έτοιμος.

 

Μετά το Restore, Set up as new device ή Restore from Backup;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την έκδοση 4.0.1 από iPhone | Where To Download iPhone Firmware Files From, συνδέεσαι στο iTunes, πατάς Shift + Restore(Windows) ή Alt + Restore(MAC) και κάνεις browse την έκδοση 4.0.1 ipsw από εκεί που την αποθήκευσες και είσαι έτοιμος.

 

Μετά το Restore, Set up as new device ή Restore from Backup;)

 

αυτο κανω αλλα μου βγαζει ενα error 3194,προσπαθω ν μπω σε dfu mode αλλα παντα με βγαζει σε recovery.

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω αλλα μου βγαζει ενα error 3194,προσπαθω ν μπω σε dfu mode αλλα παντα με βγαζει σε recovery.

Για checkαρε το παρακάτω guide μήπως δεν κάνεις κάτι καλά:)

Πως μπορείτε να θέσετε τη συσκευή εντός και εκτός DFU και Recovery mode

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για checkαρε το παρακάτω guide μήπως δεν κάνεις κάτι καλά:)

Πως μπορείτε να θέσετε τη συσκευή εντός και εκτός DFU και Recovery mode

αυτο κανω αλλα οταν παει να κανει συνδεση με την apple μου πεταει αυτο το μην:mad::mad:

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω αλλα οταν παει να κανει συνδεση με την apple μου πεταει αυτο το μην:mad::mad:

 

Ρε παιδια μπορει το παληκαρι να βαλει την 0.1 αφου εχει βγει η 0.2.......συνεχιζουν να την υπογραφουν?????. Αφου δεν ηταν jailbreak και δεν εχει κρατημενα shsh πως θα βαλει παλιοτερο firmware. Λογικα δεν πρεπει να κανει πρωτα j/b στην 3.1.3 και αφου κρατησει ο σερβερ του σαουρικ τα shsh για την 4.0.1 τοτε να κανει αναβαθμιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το Flash ή καλύτερα το Frash από το Cydia

μόνο διαφημιστικά spot μου ανοιγει Το έχει δοκιμάσει κανεις Παεριμένω τα σχόλιά σας

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το Flash ή καλύτερα το Frash από το Cydia

μόνο διαφημιστικά spot μου ανοιγει Το έχει δοκιμάσει κανεις Παεριμένω τα σχόλιά σας

Είχε ειπωθεί παλαιότερα ότι για να δεις ένα περιεχόμενο που λειτουργεί με Flash Player, πρέπει να πατήσεις επάνω του για να αρχίζει να παίζει.

 

αυτο κανω αλλα οταν παει να κανει συνδεση με την apple μου πεταει αυτο το μην:mad::mad:

Αν και για ένα error δεν αξίζει να μπλέξεις με τόση διαδικασία που λέει και ο sakis009 κάτω από σένα, παρόλα αυτά αν καίγεσαι τόσο πολύ, τότε πρέπει να κάνεις j/b με το http://jailbreakme.com, να κρατηθούν τα SHSH files για την 4.0, 4.0.1, 4.0.2, να κάνεις update ή restore με Set up as new device στην 4.0.2 και μετά downgrade στην 4.0 ή 4.0.1 και εκ νέου http://jailbreakme.com

 

Εξακολουθώ να επιμένω πάντως ότι το error μπορείς να το παρακάμψεις αλλά θέλει ψάξιμο. Κάνε μια αναζήτηση και στο Google μήπως βρεις κάτι για το συγκεκριμένο error.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...