Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγινε τίποτα με το restore???

Aν δεν το έχεις κάνει ακόμα πρόσεξε πότε το βγάζει με την OS 4 ή μόλις βάλεις το Cydia ή όταν κατεβάζεις το appsyng 4

 

Ρε παιδια τι εχετε παθει ολοι με αυτο? Σιγα τα Ο Α στην τελικη!

Βγαζει μια μ@λ@κι@ οταν κανει boot... και τι εγινε δηλαδη ???

 

Αντεεεε... ευχαριστηθείτε το jb τωρα και αφηστε τα περιεργα!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια τι εχετε παθει ολοι με αυτο? Σιγα τα Ο Α στην τελικη!

Βγαζει μια μ@λ@κι@ οταν κανει boot... και τι εγινε δηλαδη ???

 

Αντεεεε... ευχαριστηθείτε το jb τωρα και αφηστε τα περιεργα!:lol::lol::lol:

 

Σωστος!!+10000:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βαλεις την 3.1.2 σε εκεινο το σημειο,ο οδηγος το αναφερει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι στην 4 με νεα bootrom 3gs,να κανω αναβαθμιση στην 4,01 κ μετα jb η καλυτερα στην 4?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγινε τίποτα με το restore???

Aν δεν το έχεις κάνει ακόμα πρόσεξε πότε το βγάζει με την OS 4 ή μόλις βάλεις το Cydia ή όταν κατεβάζεις το appsyng 4

 

Μολις βαλω το Cydia μου το βγαζει τελικα. Το αφησα οπως ειναι αφου δεν ειναι προβλημα

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις βαλω το Cydia μου το βγαζει τελικα. Το αφησα οπως ειναι αφου δεν ειναι προβλημα

 

Ναι αυτό υποψιαζόμουν και αφού λένε δεν υπάρχει πρόβλημα ας το αφήσουμε έτσι

Πάντως έτσι για την κουβέντα νομίζω ότι ο επεξεργαστής του 3GS δεν κάνει για το OS4 το είδα -το δοκίμασα- κολλάει ναι κολλάει σαν να είχα windows - και apps από το Cydia δεν τρέχουν όπως το safari downlod manager ή το sms helper τελικά το ifile κατάφερα και το πέρασα.

Το συμπέρασμά μου είναι ότι εγω προσωπικά θα ξαναπάω στην 3.1.3 και θα περιμένω το νέο iphone 4gs που θα μας έρθει το 2011 χωρίς προβλήματα σήματος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω πολυ.επιτελους τα καταφερα.επισης εχω αλλο ενα 2g το οποιο δεν ανοιγει καθολου οτι και αν κανω.μου το εφερε ενας φιλος και μ λεει οτι μια μερα απλα πηγε να το ανοιξει και δεν ανοιγε.προσπαθησα να το κανω dfu mode αλλα τιποτα.το μονο που μου δινει σημαδι ζωης ειναι οτι οταν το βαζω στο φορτιστη ζεσταινετε απο πισω.η μπαταρια του δηλαδη.αλλα δεν ανοιγει καθολου.ξερει καποιος τι μπωρει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

αν σου κολλαει πιστευω οτι κατι αλλο φταιει,προσωπικα με το ios4 παει μια χαρα το μηχανακι μου,το ιδιο με την 3.1.3

Γιάννη, θα συμφωνήσω μαζί σου... Και σε εμένα πετάει το iOS4 (JB 4.0.1 σε 3GS). Εντάξει, έχω το γνωστό glitch με το proximity sensor (που το είχα και προτού κάνω jb) αλλά κατά τα άλλα το τηλέφωνο πάει σφαίρα!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και σε μένα άρχισε να πετάει όταν του έκανα ..as new user.

Για δοκίμασε ετσι

 

Set up as new phone θέλεις να πεις μάλλον. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάτι άλλο που παρατήρησα μετά το jb στην 4.0.1. Οι αριθμοί παρουσιάζονται με "περίεργη" μορφή, δλδ κάπως έτσι (123) 456-7890. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος συνάδελφος? Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο cydia που να το διορθώνει?

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, εχω το 3gs 16GB 3.1.3 με το νεο boot..Το εκανα update 4 κ μετα JB κανονικα οπως ολοι μεσα απο το safari.. Εμενα ειναι αρκετες εφαρμογες που δεν τις δουλευει πχ.ifile , ibluenova,irealsms και αλλα... Καποια στιγμη μου κολλησε στα μηνυματα.. Πατουσα μηνυματα με πηγαινε στο τελευταιο που ειχα ανοιχτο επελεγα μηνυματα να παει πισω κ με πεταγε στο μενου του iphone συνεχεια αυτο κ μετα απο restart του κινητου το ιδιο κ αναγκαστηκα να το κανω παλι restore κ JB.. Κ σκεφτομαι να το γυρισω παλι 3.1.3 μεχρι να γινει κατι ποιο σωστο με τις εφαρμογες:worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, εχω το 3gs 16GB 3.1.3 με το νεο boot..Το εκανα update 4 κ μετα JB κανονικα οπως ολοι μεσα απο το safari.. Εμενα ειναι αρκετες εφαρμογες που δεν τις δουλευει πχ.ifile , ibluenova,irealsms και αλλα... Καποια στιγμη μου κολλησε στα μηνυματα.. Πατουσα μηνυματα με πηγαινε στο τελευταιο που ειχα ανοιχτο επελεγα μηνυματα να παει πισω κ με πεταγε στο μενου του iphone συνεχεια αυτο κ μετα απο restart του κινητου το ιδιο κ αναγκαστηκα να το κανω παλι restore κ JB.. Κ σκεφτομαι να το γυρισω παλι 3.1.3 μεχρι να γινει κατι ποιο σωστο με τις εφαρμογες:worry:

Είναι θέμα χρόνου οι εφαρμογές αυτές να γίνουν συμβατές και με την iOS 4 και τις επόμενες νεότερες εκδόσεις. Το πότε ακριβώς, εξαρτάται από τους δημιουργούς των εφαρμογών:) Συνεπώς, θα σου πρότεινα λίγη υπομονή ακόμη;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα χρόνου οι εφαρμογές αυτές να γίνουν συμβατές και με την iOS 4 και τις επόμενες νεότερες εκδόσεις. Το πότε ακριβώς, εξαρτάται από τους δημιουργούς των εφαρμογών:)

 

Καλημερα, ηδη το iphone του εκανα downgrade το εκανα παλι 3.1.3 απο την 4,και αμεσως Jailbreak με spirit..το downgrade το εκανα με το itunes αλλα μου εβγαλε το λαδι γιατι οταν το γυριζα το κινητο σε recovery mode κ επελεγα το αρχειο για να κανει restore αντι για το μηλο μου εβγαζε ασπρη οθονη κ δεν ξεκινουσε.Μου το εχει ξανακανει σε πολλα απο τα restore κ στο itunes μου εβγαζε error 21.Με τα πολλα πολλα το εκανα 3.1.3 κ μετα spirit.. Οταν ανοιξα το cydia περασα τις πηγες κ μετα πατησα να γυρισω στο μενου του iphone τι να δω μια μαυρη οθονη κ να φαινονται μονο τα ονοματα των εφαρμογων..εκανα restart το κινητο κ ηταν κανονικα αλλα το ξαναεπαθα κ μονο με restart ξαναδειχνει.. τι προβλημα εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα 3GS 32gb με το νεο bootrom ξερω οτι δεν εχει βγει καποιο προγραμματακι για να το ξεκλειδωσω εκτος απο το jailbrakeme το θεμα ειναι οτι για να μπω στο σαφαρι και να το κανω πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσω την συσκευη καμια ιδεα κανεις?

 

α και κατι ακομα δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το firmware που εχει πανω της η συσκευη γιατι ειναι ενος φιλου απο Καναδα και αν θυμαμε καλως εκανε update στην 4,0. Παω να κανω restore παλι σε 4,0 αλλα εχω σφαλμα 1611 και 1600 και 1604

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα 3GS 32gb με το νεο bootrom ξερω οτι δεν εχει βγει καποιο προγραμματακι για να το ξεκλειδωσω εκτος απο το jailbrakeme το θεμα ειναι οτι για να μπω στο σαφαρι και να το κανω πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσω την συσκευη καμια ιδεα κανεις?

 

α και κατι ακομα δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το firmware που εχει πανω της η συσκευη γιατι ειναι ενος φιλου απο Καναδα και αν θυμαμε καλως εκανε update στην 4,0. Παω να κανω restore παλι σε 4,0 αλλα εχω σφαλμα 1611 και 1600 και 1604

 

Δες σε αυτό το link εδώ

Link to comment
Share on other sites

εκανα format το pc και εγκατεστησα τα win7 64 bit.εβαλα το itunes στην τελευταια εκδοση και εκανα restore απο dvd ολη την βιβλιοθηκη. το iphone ειναι στην 3.1.3 με jailbreak.υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω προβλημα με το συγχρονισμο των σπασμενων εφαρμογων? πως θα κανω sync χωρις να χασω τα δεδομενα και τις εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες? plz help!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάτι άλλο που παρατήρησα μετά το jb στην 4.0.1. Οι αριθμοί παρουσιάζονται με "περίεργη" μορφή, δλδ κάπως έτσι (123) 456-7890. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος συνάδελφος? Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο cydia που να το διορθώνει?

Ευχαριστώ

 

Settings - international - και βάλε Ελλάδα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Settings - international - και βάλε Ελλάδα..

"Ελλάδα" είναι... :worry:

Και όχι μόνο αυτό... παρατήρησα επίσης ότι έχασα το emoji keyboard και δεν παρουσιάζεται πουθενά. Σημειωτέον, έχω εγκαταστήσει και το emoji free...

Edit: όσον αφορά στα emoji, μία απεγκατάσταση/επανεγκατάσταση του emoji free επέλυσε το πρόβλημα :)

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, απορία: Έχω στα χέρια μου ένα iPhone 3GS στο οποίο περάστηκε η 4.0.1 και είναι, αυτή τη στιγμή, τουβλοποιημένο.

Έτρεξα f0recast και η απάντηση είναι:

Baseband: 05.13.04

Bootloader: 6.4

Model: MC131

Jalbreakable: <KENO>

Unlockable: NO

Tethered: Maybe - Depends if Refurbished

 

Υπάρχει δυνατότητα επιστροφής στην 3.1.3 και ξεκλειδώματος αυτής;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...