Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Winterboard??? Mετά από πολλά τεστ και που ασχολήθηκα καιρό με την εν λόγο εφαρμογή την έστειλα από εκεί που ήρθε... Αν θες να με ακούσεις, στείλτο να ηρεμήσει το κινητάκι...

 

και ποια εφαρμογη προτεινεις για themes?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.

 

έχω το έξεις πρόβλημα: από λάθος μια φίλη έκανε update στο 3g της και τώρα είναι σε recovery mode. ως εδώ καλά...

το δύσκολο είναι ότι όταν το βάζω στο itunes το βλέπει σε recovery mode αλλα όταν του κάνω update μου βγάζει error 1303. έχω δοκιμάσει διαφορα firmware και βγάζει το ίδιο error, εκτος από μερικές φορες που έβγαλε και error 20.

 

τι να κάνω ρε boys, για να πάει η κοπέλα διακοπές με το iphone της.....

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καποιο προγραμμα που να διαβαζει αρχεια mdb γνωριζεται τιποτα ????

Γενικα θελω να περασω μια βαση δεδομενων access που εχω στο υπολογιστη....

ευχ......

Link to comment
Share on other sites

βρήκες καποια απαντηση γιατί και εγω εχω το ιδιο προβλημα η συσκευη σου μπαινει στο menu? Edited by nervous
απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει ρωτησει κανεις αλλα επειδη εχω Unlock jailbreaken iphone 3.1.2 και μου καταναλωνει ανωμαλα την μπαταρια οποτε θα ηθελα να παω στην 3.1.3 πως γινεται να μαθω αν το κιντηο ειναι ξεκλειδωμενο οποτε και μπορω να κανω jailbreak me spirit..το εχω απο το δεκεμβρη του 2007..αλλιως αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

couros1 windows sucks! πάρε έναν mac για να κάνεις δουλειά! :p:p:p

sopyster δοκίμασες το quickoffice για iphone? όλα τα παίζει! δεν έχω δοκιμάσει από access αλλά αφου κάνει όλα τα αλλα δεν βλέπω τον λογο να μην ανοίγει και αυτά!

http://www.quickoffice.com/quickoffice_connect_suite_iphone/

Link to comment
Share on other sites

couros1 windows sucks! πάρε έναν mac για να κάνεις δουλειά! :p:p:p

sopyster δοκίμασες το quickoffice για iphone? όλα τα παίζει! δεν έχω δοκιμάσει από access αλλά αφου κάνει όλα τα αλλα δεν βλέπω τον λογο να μην ανοίγει και αυτά!

http://www.quickoffice.com/quickoffice_connect_suite_iphone/

 

φιλε μου καλα τα λες! αλλα απο λεφτα ουτε σταγονα αυτο τον καιρο!γιαθτο περιμενω κανενα σπαστηρι σε windows για τιην 4 μπας και βγει...αλλα δεν βλεπω τιποτα...se mac φιλε γινεται jailbreak σε 4.0.1?εχω παλια bootrom.εσυ εχεις jailbreak την 4.0.1 σε mac?

Link to comment
Share on other sites

Στην 4 έκανα εγώ, την 4.0.1 δεν την έκανα δεν βλέπω τον λόγο! πάντως έχω ακουσει ότι γίνεται αφού μερικοί έβαλαν! με mac όλα γίνονται! ναι την παλια έχω!
Link to comment
Share on other sites

Στην 4 έκανα εγώ, την 4.0.1 δεν την έκανα δεν βλέπω τον λόγο! πάντως έχω ακουσει ότι γίνεται αφού μερικοί έβαλαν! με mac όλα γίνονται! ναι την παλια έχω!

 

ειμαι να βρω mac δηλαδη για να το κανω! γινεται ευκολα φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω mac εχω,αλλα δεν νομιζω να γινεται jb προς το παρον (σε 3gs new rom με 4.0.1 original και jalebrooken παλαιοτερα με spirit)!Εψαξα αρκετα και δεν βρηκα κατι(αξιοπιστο)...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω mac εχω,αλλα δεν νομιζω να γινεται jb προς το παρον (σε 3gs new rom με 4.0.1 original και jalebrooken παλαιοτερα με spirit)!Εψαξα αρκετα και δεν βρηκα κατι(αξιοπιστο)...

Σε παλιά bootrom γίνεται. Σε νέα σαν τη δικιά σου δεν γίνεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε παλιά bootrom γίνεται. Σε νέα σαν τη δικιά σου δεν γίνεται.

 

Το ξερω:)Αυτο εννοουσα,αλλα δεν το εγραψα σωστα:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

έχω το έξεις πρόβλημα: από λάθος μια φίλη έκανε update στο 3g της και τώρα είναι σε recovery mode. ως εδώ καλά...

το δύσκολο είναι ότι όταν το βάζω στο itunes το βλέπει σε recovery mode αλλα όταν του κάνω update μου βγάζει error 1303. έχω δοκιμάσει διαφορα firmware και βγάζει το ίδιο error, εκτος από μερικές φορες που έβγαλε και error 20.

 

τι να κάνω ρε boys, για να πάει η κοπέλα διακοπές με το iphone της.....

 

ευχαριστώ.

 

καμια ιδεα ρε παιδια? εχω δοκιμασει να περασω σχεδον ολα τα fw αλλα δεν λεει να αλαξει τιποτα. συνεχεια error 1303 και καμια φορα 20, ετσι για να σπαει η μονοτονια...:p

Link to comment
Share on other sites

λειτουργούσε κανονικά και στην 4 και στην 4.01

 

Φιλε μου καποιο λαθος κανεις...το ibluenova δεν λειτουργει με IOS 4. Ειχα προσωπικη επικοινωνια με το δημιουργο μεσω μαιλ καθοτι την εχω αγορασει επειδη δεν μου επαιζε και με διαβεβαιωσε οτι με το ios4 υπαρχει ασυμβατοτητα και οτι θα ανεβασει καποια στιγμη update στο cydia....Οποτε μαλλον καποιο λαθος κανεις. δοκιμασες να στειλεις και να λαβεις αρχειο?οτι την ανοιγει σαν εφαρμογη την ανοιγει. δεν λειτουργει ομως.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποιο λαθος κανεις...το ibluenova δεν λειτουργει με IOS 4. Ειχα προσωπικη επικοινωνια με το δημιουργο μεσω μαιλ καθοτι την εχω αγορασει επειδη δεν μου επαιζε και με διαβεβαιωσε οτι με το ios4 υπαρχει ασυμβατοτητα και οτι θα ανεβασει καποια στιγμη update στο cydia....Οποτε μαλλον καποιο λαθος κανεις. δοκιμασες να στειλεις και να λαβεις αρχειο?οτι την ανοιγει σαν εφαρμογη την ανοιγει. δεν λειτουργει ομως.

 

 

σωστός , είδα οτι την ανοίγει και οτι ενεργοποιείται (enable) & (visible) δίχως όμως να δέχεται και να στέλνει

σε αναμονή λοιπόν όπως και απο ibluetooth περιμέναμε το ibluenova

 

με τον MeDevil μίλησες;

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα 3gs 32 gb αγοραμένο 31/07/2009 πιστέυω ότι έχω παλιά boot rom .έχω επάνω την 4.01 ,μπορώ να το κάνω jailbreak? και πως? υπάρχει κανένας οδηγός. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα 3gs 32 gb αγοραμένο 31/07/2009 πιστέυω ότι έχω παλιά boot rom .έχω επάνω την 4.01 ,μπορώ να το κάνω jailbreak? και πως? υπάρχει κανένας οδηγός. ευχαριστώ

 

ολοι αυτο περιμενουμε φιλε!!!αλλα κανενα νεο ακομα και ανησυχω!μονο με mac και αν.....

Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια αγορασα το 3gs απο ενα παλικαρι ηταν jb και μου το εδωσε με 3.0.2 αλλα χωρις να το εχει σπασμενο , στην προσπαθεια μου να το σπασω μαλλον το κολλησα το εκανα μα το blackrain και αυτην την στιγμη το κινητο εχει μπει μαλλον σε recovery mode στην οθονη βλεπω την εικονα με το βυσμα και το itunes .. τι να κανω ????
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια αγορασα το 3gs απο ενα παλικαρι ηταν jb και μου το εδωσε με 3.0.2 αλλα χωρις να το εχει σπασμενο , στην προσπαθεια μου να το σπασω μαλλον το κολλησα το εκανα μα το blackrain και αυτην την στιγμη το κινητο εχει μπει μαλλον σε recovery mode στην οθονη βλεπω την εικονα με το βυσμα και το itunes .. τι να κανω ????

 

Κατεβασε την 3.1.2 και κανε restore εφοσον ειναι ηδη σε recovery mode :)

 

(Restore+Shift για Windows, ωστε να διαλεξεις το αρχειο του 3.1.2 ipsw)

 

μετα περνας κανονικα το blackra1n χωρις προβλημα...

Edited by djalexb
Link to comment
Share on other sites

μα ο υπολογιστης δεν το βρισκει το κινητο

usb divice not regognize

 

αυτα παθαινεις αμα εχεις windows! Στο MAC το βρισκει κανονικα οταν ειναι σε restore ή IDFU mode.

 

Πατα παρατεταμενα το Switch off button + home button.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...