Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια γιατι δεν εχω κανενα 3G αυτη τη στιγμη.....ισως να ειναι και αυτο κομμενο απο την apple λογω αδυναμιας του hardware οπως ειναι και το multitasking

Παντως δεν ειναι σαν το winterboard, τα 3gs και τα 4 το εχουν ολα προεγκατεστημενο το συγκεκριμενο wallpaper

 

Thanks sakis009 ..δλδ μάλλον απέτυχε να το βάλει μέσα στην επιφάνεια αφού όπως λες είναι προεπιλεγμένο αλλά ρε γμτ τόσο καιρό που είχα την προηγούμενη έκδοση 3.1.2 και δεν θυμάμαι τη και αν είχα ταπετσαρία μέσα στην επιφάνεια, (Home) ...ένα μυαλό ...καμένο..!

Πάντως μου ακούγεται κάπως το λόγο hardware και αδυναμίας για μια ταπετσαρία..! :lol:

Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω δίχως κάποιο πρόσθετο (Plugin) δεν πρέπει να είχα ταπετσαρία ούτε μπορούσα αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Όπως και να χει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Χαιρετώ

 

Υ.Γ Τώρα που σκαλίζω το μυαλό μου σαν να θυμάμαι πως και στην προηγούμενη έκδοση έβαζα όποια ταπετσαρία ήθελα (wallpaper) αλλά αυτή φαίνονταν μόνον μέχρι να βάλεις το pin του Τηλ ή στο springboard τέλος πάντων. Κάτι που και τώρα αυτό συμβαίνει, την αναβάθμιση η restore καλύτερα το έκανα as new Phone, η κάπως έτσι. Το λέω για τυχόν κατάλοιπα κάτι που δεν ισχύει. Όλα από την αρχή.!

Edited by vparis

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks sakis009 ..δλδ μάλλον απέτυχε να το βάλει μέσα στην επιφάνεια αφού όπως λες είναι προεπιλεγμένο αλλά ρε γμτ τόσο καιρό που είχα την προηγούμενη έκδοση 3.1.2 και δεν θυμάμαι τη και αν είχα ταπετσαρία μέσα στην επιφάνεια, (Home) ...ένα μυαλό ...καμένο..!

Πάντως μου ακούγεται κάπως το λόγο hardware και αδυναμίας για μια ταπετσαρία..! :lol:

Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω δίχως κάποιο πρόσθετο (Plugin) δεν πρέπει να είχα ταπετσαρία ούτε μπορούσα αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Όπως και να χει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Χαιρετώ

 

Υ.Γ Τώρα που σκαλίζω το μυαλό μου σαν να θυμάμαι πως και στην προηγούμενη έκδοση έβαζα όποια ταπετσαρία ήθελα (wallpaper) αλλά αυτή φαίνονταν μόνον μέχρι να βάλεις το pin του Τηλ ή στο springboard τέλος πάντων. Κάτι που και τώρα αυτό συμβαίνει, την αναβάθμιση η restore καλύτερα το έκανα as new Phone, η κάπως έτσι. Το λέω για τυχόν κατάλοιπα κάτι που δεν ισχύει. Όλα από την αρχή.!

 

Καλησπέρα φίλε. Το 3G δεν υποστηρίζει wallpaper στην Home Screen παρά μόνο στην Lock Screen για λόγους που σχετίζονται με την απόδοση της συσκευής όπως χαρακτηριστικά είχε αναφέρει ο Jobs στην παρουσίαση του iOS 4. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σέ όλους τούς φίλους.Θά ήθελα τήν βοήθειά σας εάν κάποιος φίλος γνωρίζει. Εχω κατεβάση τό αρχείο iPhone2,1_4.1_8B117_Restore στήν επιφάνια εργασίας προσπαθόντας νά κ΄νω αναβάθμιση σέ 4,1.Πατόντας τά πλήκτρα Shift+Restore δυστυχώς δέν μπορώ νά βρώ τό αρχείο.Παρακαλώ βοηθήστε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σέ όλους τούς φίλους.Θά ήθελα τήν βοήθειά σας εάν κάποιος φίλος γνωρίζει. Εχω κατεβάση τό αρχείο iPhone2,1_4.1_8B117_Restore στήν επιφάνια εργασίας προσπαθόντας νά κ΄νω αναβάθμιση σέ 4,1.Πατόντας τά πλήκτρα Shift+Restore δυστυχώς δέν μπορώ νά βρώ τό αρχείο.Παρακαλώ βοηθήστε

 

Αν θελεις να κανεις απλως αναβαθμιση στην 4.1,χωρις jb απ'οτι καταλαβα,τοτε μπορεις απλα να πατησεις το update(itunes)και θα στα κανει ολα αυτοματα;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να κανεις απλως αναβαθμιση στην 4.1,χωρις jb απ'οτι καταλαβα,τοτε μπορεις απλα να πατησεις το update(itunes)και θα στα κανει ολα αυτοματα;)

 

Τό τηλ. είναι jb αλλά επειδή μέ πετάει συνεχώς έξω όταν πάω νά κάνω restore απ'ευθείας απ' τό itunes καί έχοντας κατεβάση τήν αναβάθμιση στήν επιφάνια εργασίας δέν μπορώ νά βρώ τό αρχείο νά τό εγκαταστήσω

Τό τηλ.είναι τό 33gs 4,01 jb σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τό τηλ. είναι jb αλλά επειδή μέ πετάει συνεχώς έξω όταν πάω νά κάνω restore απ'ευθείας απ' τό itunes καί έχοντας κατεβάση τήν αναβάθμιση στήν επιφάνια εργασίας δέν μπορώ νά βρώ τό αρχείο νά τό εγκαταστήσω

Τό τηλ.είναι τό 33gs 4,01 jb σ'ευχαριστώ

 

Εχεις το τελευταιο itunes?Αν ναι,τοτε κατι δεν κανεις καλα!Λογικα,θα επρεπε να στο βρει το αρχειο...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Το 3G δεν υποστηρίζει wallpaper στην Home Screen παρά μόνο στην Lock Screen για λόγους που σχετίζονται με την απόδοση της συσκευής όπως χαρακτηριστικά είχε αναφέρει ο Jobs στην παρουσίαση του iOS 4. ;)

 

Ok Κατάλαβα, φαντάζομαι προς το παρόν η λίγο μελλοντικά μόνο με κάποιο Utility αλλά ελπίζω εν καιρό να βρεθεί άκρη ..αν και αυτό δεν είναι σοβαρό πρόβλημα. Όλα καλά λοιπόν.

Ευχαριστώ και όχι τίποτα άλλο, να μην ψάχνομαι και να μην νομίζω πως το δικό μου update η jb δεν έγινε σωστά.

Χαιρετώ.

 

Υ.Γ Βρήκα αυτό σε άλλο thread, τη γίνεται και ο φίλος μήπως απλά μπερδεύτηκε.?

 

araikos 21 Ιούν. 2010, 16:35

 

Μόλις μπήκα στο site της Apple να χαζέψω το iOS 4.0 είδα ότι στις διαθέσιμες συσκευές που μπορεί να εγκατασταθεί το iOS έδειχνε σε μικρογραφίες το iPhone 4, το iPhone 3GS και το iPhone 3G. Στη μικρογραφία του 3G δείχνει να έχει wallpaper το Homescreen, ενώ ο Jobs μας το έδειξε χωρίς. Τί νομίζετε;

 

- Τώρα τη να πω εγώ, μάλλον θα ήταν μια φώτο και τίποτα άλλο. Η αλήθεια θα είναι αυτή που λέει ο φίλος [ DjArte ]

Edited by vparis

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε ότι έχει βγει πλέον έκδοση 10 για το iTunes. Τσέκαρε μια για αναβαθμίσεις. Είναι όντως περίεργο που στο browse δεν βρίσκεις το αρχείο.:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές:

 

http://mashable.com/2010/06/22/iphone-3g-backgrounds/

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε ότι έχει βγει πλέον έκδοση 10 για το iTunes. Τσέκαρε μια για αναβαθμίσεις. Είναι όντως περίεργο που στο browse δεν βρίσκεις το αρχείο.:worry:

 

Εχω τό 10 iTunes συνδέω τό τηλ. κανονικά πατάω τό Shift+Restore από τό iTunes αλλά τό αρχείο από τήν επιφάνια εργασίας δέν τό βρίσκει.Καί πάλι σάς ευχαριστώ γιά τόν χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο το all files στο browse? Ρίξε μια ματιά γιατί δε μου φαίνεται λογικό...
Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο το all files στο browse? Ρίξε μια ματιά γιατί δε μου φαίνεται λογικό...

 

Όταν πατάω shift & τό restore από τό iTunes δέν βγάζει πουθενά all files παρά μόνο μού ζητάει όνομα αρχείου.Μήπως δέν κάνω κάτι σωστά μπορείς νά μού πείς τήν σειρά

Link to comment
Share on other sites

ονομα αρχειου αλλα σε βαζει να ψαξεις σε φακελους σωστα?

 

τεσπα καλα ειναι ολα αυτα παιδια αλλα το κρισιμο ειναι ποτε στο καλο βγαινει το jilbreak για 4.1 γμτ

Link to comment
Share on other sites

ονομα αρχειου αλλα σε βαζει να ψαξεις σε φακελους σωστα?

 

τεσπα καλα ειναι ολα αυτα παιδια αλλα το κρισιμο ειναι ποτε στο καλο βγαινει το jilbreak για 4.1 γμτ

 

νομιζω την Τεταρτη...:)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω την Τεταρτη...:)

 

εχω στα χερια μου 1 iphone 4 firmware 4.0.2. Για να το κανω jailbreak (οταν κυκλοφοριση) θα πρεπει να το κανω 4.1 απο τωρα η να περιμενω με την 4.0.2 και πραττω αναλογος οταν κυκλοφοριση?

Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου 1 iphone 4 firmware 4.0.2. Για να το κανω jailbreak (οταν κυκλοφοριση) θα πρεπει να το κανω 4.1 απο τωρα η να περιμενω με την 4.0.2 και πραττω αναλογος οταν κυκλοφοριση?

 

Η 4.0.2 δεν θα γινει JB ποτε... Αναμενουμε το tool που θα κανει JB την 4.1:)

Link to comment
Share on other sites

τεταρτη ? παιζει ???????????????? λεγε μου τετια.....

 

http://www.spiritjb.org/2010/09/jailbreak-ios-41-on-iphone-3gs-3g-by.html

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει για iphone 4!

 

δεν ειπα κατι εγω για το 4...

Δες και εδω http://www.spiritjb.org/2010/09/download-greenpois0n-to-jailbreak-ios_14.html

Αυτο μαλλον θα παιζει και για το 4... ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

πο με ξενερονετε... αυριο περνω το 4 ;p και αν εχει τιν 4.0.1 δεν σπαει αρα κανω update se4.1 ε ?
Link to comment
Share on other sites

πο με ξενερονετε... αυριο περνω το 4 ;p και αν εχει τιν 4.0.1 δεν σπαει αρα κανω update se4.1 ε ?

 

η 4.0.1 γινεται JB... η 4.0.2 και η 4.1 οχι (...ακομα - για την 4.1)

Link to comment
Share on other sites

πο με ξενερονετε... αυριο περνω το 4 ;p και αν εχει τιν 4.0.1 δεν σπαει αρα κανω update se4.1 ε ?

 

Σε βλεπω σιγουρα να εχει την 4.0.2 οποτε πας για 4.1 και αν εισαι και τυχερος αυριο μαλλον θα εχει βγει το jb 4.1

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...