Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και δεν απάντησε κανένας στο φίλο, και έτυχε να το ψάξω το θέμα ας κάνω έναν κόπο να απαντήσω εγώ:

 

Αναβάθμιση σε κάποιο firmware με Ελληνικά είναι η λύση.

 

Το πλέον πρόσφατο firmware που βρήκα με Ελληνική γλώσσα είναι το S5230XPJF1.

 

Για να περαστεί χρειάζεται: MultiLoader_V5.56.rar και V_Mobile1.0Broadcommdriver.rar.

 

Google τα παραπάνω για να τα κατεβάσετε, και οδηγίες υπάρχουν εδώ: http://bit.ly/d2kT50

Προσοχή να τις ακολουθήσετε κατά γράμμα για να μην υπάρχουν προβλήματα.

 

Το S5230XPJF1 είναι αρκετά γρήγορο και σταθερό firmware.

 

Γενικά το Star είναι τίμιο και καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του.

 

το λινκ που προτεινεις για φλασινγκ εχει καποιο αλλο firmware για το S5230XPJF1

ειναι τα ιδια βηματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το λινκ που προτεινεις για φλασινγκ εχει καποιο αλλο firmware για το S5230XPJF1

ειναι τα ιδια βηματα?

Ναι, ανεξαρτήτως firmware τα βήματα είναι ίδια. Απλά αλλάζουν τα filenames από τα διάφορα μέρη του firmware.

Η (προφανής) αντιστοιχία είναι η εξής:

BOOTFILES (ίδιο)

apps_compressed.bin (ίδιο)

Rsrc_S5230_Open_Europe_Slav.rc1 -> Rsrc_S5230_Open_Europe_Common.rc1

Rsrc2_S5230 (Low) _RU.rc2 -> Rsrc2_S5230(Low).rc2

FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs -> FactoryFs_S5230_Open_Europe_Common.ffs

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την διευκρινηση. Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιο link για το firmware s5230MAIG2 που ειναι αυτο που εχει το κινητο ετσι ωστε αν δεν γινει κατι σωστα να μπορω να το ξαναβαλω..

 

επισης κατεβασα 2 αρχεια για το S5230XPJF1 αλλα ειναι 197 MB αυτο που προτεινετε ειναι 93 MB εχει καποια διαφορα? Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος με τις ερωτησεις μου.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την διευκρινηση. Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιο link για το firmware s5230MAIG2 που ειναι αυτο που εχει το κινητο ετσι ωστε αν δεν γινει κατι σωστα να μπορω να το ξαναβαλω..

 

επισης κατεβασα 2 αρχεια για το S5230XPJF1 αλλα ειναι 197 MB αυτο που προτεινετε ειναι 93 MB εχει καποια διαφορα? Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος με τις ερωτησεις μου.

Το S5230MAIG2_BIN.ZIP υπάρχει σε ένα site, αλλά θέλει εγγραφή. Το S5230XPJF1 που χρησιμοποίησα εγώ ήταν το μικρό, δεν ξέρω τι είναι το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το S5230MAIG2_BIN.ZIP υπάρχει σε ένα site, αλλά θέλει εγγραφή. Το S5230XPJF1 που χρησιμοποίησα εγώ ήταν το μικρό, δεν ξέρω τι είναι το άλλο.

 

Σε ποιο site και θα κάνω εγώ εγγραφή. Αν απαγορεύεται να το παραθέσεις εδώ, στείλτο μου με pm. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Λοιπόν παιδιά όπως είπα και λίγο πιο πάνω, όλα καλά και ωραία με το κινητό, αλλά δεν ξέρω μου κάνει κάτι κουλά στα μυνήματα. Όταν για παράδειγμα βάζω να γράφω με κεφαλαία τότε σε ορισμένες λέξεις όχι σε όλες μου βάζει τόνο και δεν φαίνεται καλό. Επίσης όταν βάζω να γράφω με μικρά άλλες λέξεις τις βγάζει με μικρά και άλλες με κεφαλαία γράμματα; Γιατί συμβαίνει αυτό; Υπάρχει κάτι για το διωρθώσω;

 

Πριν που έλεγε για το οτι δεν βγαζει ορισμένες λέξεις το βρήκα. Ήθελε μια ρύθμιση στα μυνήματα που έρπεπε να το βάλω αυτόματο.

 

Αν γνωρίζεται κάτι σας παρακαλώ πείτε μου γιατί είναι το μόνο σπαστικό πράγμα που εντόπισα.

 

Ρε παιδιά κανέις να γνωρίζει κάτι για αυτό; Μου έχει σπάσει τα νέυρα το T9, και δεν μπορώ να γράφω χωρίς T9 εγώ. Αν δεν βρω μια λύση θα το πουλήσω μάλλον γιατί τα μηνύματα είναι πολύ βασικά για μένα και χωρίς T9 δεν μπορώ να γράψω γρήγορα...

 

Μήπως θέλει αναβάθμηση; Πως μπορώ να δω την έκδοση του κινητού μου και ποιά είναι η νεότερη;

Edited by silve992
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το βρήκα στο share4gsm, αλλά θέλει εκτός του να γραφτείς, να πληρώσεις και συνδρομή.

Εκεί το είχα βρει κι εγώ, δεν ήξερα ότι θέλει και εγγραφή...

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή δεν είναι τίποτα, γράφτηκα. Η πληρωμή είναι το θέμα. Ούτε καν donate, πληρωμή. 15 ευρώ το κατώτερο ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

 

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το s5230, ξαφνικά τα εισερχόμενα μηνύματα βγαίνουν με τεράστια γράμματα! Δεν ξέρω αν πάτησα κάτι κατά λάθος αλλά δε μπορώ να το φτιάξω!

Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Ευχαριστώ

 

Επεσε αυτο το κινητο στα χερια μου κι εχει το αντιστροφο θεμα. Εκει που στα εισερχομενα τα γραμματα ηταν μεγαλα τωρα ξαφνικα ειναι ψειρες. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το outlook στο κινητο μου samsung s5230?????

 

 

please χρειαζομαι βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν τις φωτο και τα μηνυματα ειχα κωδικο. οταν κανεις επαναφορα ρυθμισεων σβηνει τον κωδικο? για να κανεις επαναφορα ρυθμισεων ζητά τον κωδικο πάλι? οι φωτογραφιες και τα μηνυματα νομιζω αποθηκευονταν στην καρτα μνημης. οταν φυγει ο κωδικος με επαναφορα ρυθμισεων εμφανιζονται ολα δηλαδή? ρωταω επειδη μου κλεψανε το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Επεσε αυτο το κινητο στα χερια μου κι εχει το αντιστροφο θεμα. Εκει που στα εισερχομενα τα γραμματα ηταν μεγαλα τωρα ξαφνικα ειναι ψειρες. Καμια ιδεα?

με τα πληκτρα της εντασης κανει ζουμ ιν και ουτ..

Link to comment
Share on other sites

με τα πληκτρα της εντασης κανει ζουμ ιν και ουτ..

 

Φιλε να σαι καλα! Ειχα πατησει τα παντα, εκτος απο αυτα τα δυο κουμπια...:happy:

Σ' ευχαριστω!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό μήνυμα από TziMmys79

 

S5230MAIG2_BIN.ZIP

 

Βασικά το βρήκα στο share4gsm, αλλά θέλει εκτός του να γραφτείς, να πληρώσεις και συνδρομή.

 

Εκεί το είχα βρει κι εγώ, δεν ήξερα ότι θέλει και εγγραφή...

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχει βρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΗΧΟΙ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ/

 

Πας στο μενού,μετά ρυθμίσεις,μετά πας Προφίλ,εκεί που έχει όλα τα προφίλ σε αυτό που έχεις επιλεγμένο έχει διπλά 2 κόκκινα βελάκια,πατάς σε αυτά και από εκεί θα δεις πάνω λέει εισαρχόμενες νομίζω,πάτα εκεί και θα σου βγάλει κ άλλες επιλογές,εσύ θα πατήσεις μηνύματα και από εκεί θα αλλάξεις τον ήχο.

 

 

 

Επίσης ξέρει κανείς να φτιάχνει firmware?Εγώ κάτι πήγα να κάνω αλλά μου φάνηκε δύσκολο.Οι Ιταλοί φτιάχνουν συνέχεια για αυτό το κινητό με διάφορα τρελά μενού.Θα σας δείξω βίντεο να χαζέψετε.Εγώ αυτή τη στιγμή έχω ένα πολύ τέλειο πειραγμένο firmware με στυλ android!

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ χαρη παιδια.... κολησα και δεν θυμαμαι πως οριζουμε ταχειες κλησεις ......(μηγελατε εχω χτυπησει τιλτ )
Link to comment
Share on other sites

EYXAΡΙΣΤΩ ΚΩΣΤΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΑΠΟ ΤΟ PC ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ STARΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΛΙ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

http://www.getjar.com/mobile-all-games-for-samsung-gt-s5230-star/

εχει μερικα τσεκαρε το

 

 

κοιτα κι εδω

http://www.mobileheart.com/cell-phone-games/1722-Samsung-S5230-Games.aspx

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα sites μπηκα κατεβαζω κατι αλλα μετα δε μπορω να τα μετεφερω στο κινητο κ το pc studio δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για αυτη τη λειτουργια ξερει κανεις τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...