Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα οκ, δεν μπορω να καταλάβω γιατί αλλα αν δεν πατήσω οκ εκεί που λέει welcome to vodafone , παει κανονικά, αλλιώς έχει την κλεψύδρα. Μου άρεσε πάρα πολύ η οθόνη του παιδιά, είχα και το ομνια και αυτή με βόλεψε περισσότερο. Κατα τα άλλα επειδή πια με ενδιαφέρει κυρίως η λειτουργία του σαν τηλέφωνο και όχι pda είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αυτονομία του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες σε windows 7 64bit δουλευει το pc studio?βρηκα ενα λινκ απο μερικα ποστς πιο πισω ,κατεβασα το προγραμμα αλλα δεν το βλεπει το κινητο...

 

κανει usb search και δεν βρισκει συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση?το πήρα σήμερα απτον πατέρα μου γιατί δεν το βόλευε και θέλω να ρωτήσω το εξής, υπάρχει καμια περίπτωση να είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της cosmote?δεν μπορώ να βάλω vodafone καρτα?

 

Εγώ έχω Wind κάρτα και δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δουλεύει.

 

Δεύτερον, θα πω βλακειούλα, αλλά το τηλέφωνο το έχεις ανοιγμένο?

 

εμενα κατα την εγκατασταση πεταγε κατι error στα usb drivers,το προγραμμα ομως φανηκε και τις 2 φορες να εγκαθιστατε κανονικα..

 

ναι οταν το συνδεω ,μου λεει να επιλεξω τη συνδεση θελω(pc studio,media player,storage) και προφανως το εχω ανοιχτο...

 

θα δοκιμασω να απεγκαταστησω παλι,να καθαρισω τη registry απο ενα καρο μαμακιες που φορτωνει η samsung και παλι απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα σημερα το πρωι καθως πηγα να το ανοιξω, κολλησε!!!

Εκανε restart μονο του, αλλα τιποτα, εμενε στην αρχικη πρασινη οθονη.

Τελικα με τα πολλα, ειδα οτι εφτεγε η καρτα μνημης [εχω βαλει 4G SDHC]. Μολις την αφαιρεσα ξεκινησε κανονικα. Την ξαναεβαλα παλι μεσα και κανενα προβλημα...

Εχει τυχει σε καποιον αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει πως θα εγκαταστήσω νέο firmware...

έχω βρει και έχω κατεβάσει αρκετά αλλά δεν ξέρω πως να τα εγκαταστήσω.Επίσης ένα από τα firmware που έχω κατεβάσει κάνει το S5230 ίδιο με το iPhone ακόμα και στον τρόπο που ξεκλειδώνει η οθόνη του και είναι τέλειο αλλά είναι στα Ιταλικά και δεν ξέρω αν μπορώ μετά να αλλάξω την γλώσσα :worry: και επίσης δεν ξέρω αν μπορέσω να βάλω ξανά το firmware που είχα!

 

Σας παρακαλώ πολύ άρχοντες όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

ηθελα να ρωτησω επειδη εχει το κινητο ενας γνωστος μ,οταν αποσυνδεει τα hands free το κινητο κανει επανεκκινηση...εχει συμβει σε καποιον κατι τετοιο?μπορω να κανω αναβαθμιση λογισμικου?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει πως θα εγκαταστήσω νέο firmware...

έχω βρει και έχω κατεβάσει αρκετά αλλά δεν ξέρω πως να τα εγκαταστήσω.Επίσης ένα από τα firmware που έχω κατεβάσει κάνει το S5230 ίδιο με το iPhone ακόμα και στον τρόπο που ξεκλειδώνει η οθόνη του και είναι τέλειο αλλά είναι στα Ιταλικά και δεν ξέρω αν μπορώ μετά να αλλάξω την γλώσσα :worry: και επίσης δεν ξέρω αν μπορέσω να βάλω ξανά το firmware που είχα!

 

Σας παρακαλώ πολύ άρχοντες όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ :D

 

Κοιτα, φιλε μου ειναι ευκολο να βαλεισ firmware σου παραθετω το λινκ http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=2661.0 Και δν μπορεισ να βαλεισ το προηγουμενο firmware αμα δεν το εχεις αποθηκευμενο καπου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση?το πήρα σήμερα απτον πατέρα μου γιατί δεν το βόλευε και θέλω να ρωτήσω το εξής, υπάρχει καμια περίπτωση να είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της cosmote?δεν μπορώ να βάλω vodafone καρτα?

 

Γραψε *#7465625# και δες τα phone lock status αμα ειναι κλειδωμενο που9ενα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, φιλε μου ειναι ευκολο να βαλεισ firmware σου παραθετω το λινκ http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=2661.0 Και δν μπορεισ να βαλεισ το προηγουμενο firmware αμα δεν το εχεις αποθηκευμενο καπου

 

Μπορείς να το κάνεις copy paste σε word και να το ανεβάσεις κάπου, γιατί για να δεις το link πρέπει να είσαι μέλος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα εδω και καμποσο καιρο με το bluetooth της συσκευης οταν ειναι συνδεδεμενο με το αντιστοιχο bluetooth headset που εχω.

 

Συνεχως σαν να κολλαει και χανει συνεχως το ακουστικο ενω συγχρονως φαινεται κανονικα συνδεδεμενο απο το αντιστοιχο εικονιδιο στοην αρχικη σελιδα.

 

Το αποτελεσμα ειναι οταν συμβαινει αυτο να πρεπει να ξεσυνδεω το ακουστικο να κανω επανεκκινηση την συσκευη και ξανα συνδεση κ.τ.λ.

 

Αν κανεις εχει αντιμετωπισει αναλογο προβλημα και εχει καποια λυση ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά του συγκεκριμένου κινητού αλλα θέλω να ξέρω μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια που με "χάλασε" απίστευτα στο προηγούμενό μου Samsung.

 

Αν συνδέσεις handsfree κουδουνίζει κανονικά όταν σε καλέσουν ή κουδουνίζει μόνο μέσα απ' τα ακουστικά του hadsfree? (κάτι που σε αναγκάζει πρακτικά να βάζεις/βγάζεις συνέχεια το handsfree για να ακούς τις κλήσεις)

 

Τί μνημούλα 8GB να του αγοράσω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας κ απο μενα παιδια..εχω μια ερωτηση ελπιζω να με βοηθησει καποιος..εχω και γω το staraki κ παλιοτερα ειχα περασει το pc studio κ ειχα περασει απτο κιν μου μεσα στο studio τον καταλογο κ διαφορα μνμτα..προσφατα εκανα φορματ στο pc και αναβαθμιση στο κιν οποτε εχασα τις επαφες μου, ειχα κανει εξαγωγη παλια τις επαφες ομως απτο studio στο pc μου..και τωρα εχω 2 αρχεια 1 για τα phones npf flie λεει και 1 για τα μνμτα..ξαναπερασα το pc studio αλλα δεν ξερω πως μπορω και αν γινετε να ανακτησω τις επαφες μου που χα σωσει..δοκιμασα να κανω open with samsung pc studio αλλα τπτ η κτ δεν εκανα σωστα η δε γινετε..Ξερεισ κανεις τι μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εγκατέστησα σημερα το firmware S5230XXIE7 και λειτουργεί τελεια! η εγκατασταση διαρκει μολισ 5 λεπτα και ειναι πανευκολη. μερικα πλεονεκτηματα αυτου του firmware ειναι:

- Συνεχης προσβαση στο διαδύκτιο χωρις διακοπες!

- Δυνατότητα προβολής βίντεο συο youtube!

- Χωρίς προβήματα στο bluetooth!

- Και πολλα αλλα που θα σας καταπλήξουν!!!!!!:):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εγκατέστησα σημερα το firmware S5230XXIE7 και λειτουργεί τελεια! η εγκατασταση διαρκει μολισ 5 λεπτα και ειναι πανευκολη. μερικα πλεονεκτηματα αυτου του firmware ειναι:

- Συνεχης προσβαση στο διαδύκτιο χωρις διακοπες!

- Δυνατότητα προβολής βίντεο συο youtube!

- Χωρίς προβήματα στο bluetooth!

- Και πολλα αλλα που θα σας καταπλήξουν!!!!!!:):):):):):):):)

-Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατάσταση θα χρειαστείτε τα παρακάτω:

 

- Firmware S5230XXIE7: http://www.megaupload.com/?d=83CE30L3

 

- Μultiloader 5.56: http://www.megaupload.com/?d=JVKFLI29

 

- Και σας δίνω και τον οδηγό εγκατάστασης (είναι στα αγγλικά):

http://samsung-firmware.com/?p=92 (πρέπει να γίνετε μέλος).

 

Σας συστήνω να εγκαταστήσετε αυτο το Firmware!!!!!

 

Για απορείες σχετικα με την εγκατάσταση στείλτε μου email στο : stilianos1000@gmail.com ή γράψτε στο forum και θα σας απαντήσω το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stelios_97 εχω κάποιες ερωτήσεις για το Firmware S5230XXIE7.

 

1) Έχει την ελληνική γλωσσά για μηνύματά και στα μενού;

2) Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυά π.χ. COSMOTE, VODAFONE, WIND;

3) Έχω και εγώ το πρόβλημά με το φακό στο ευρετήριο βοηθάει το συγκεκριμένο Firmware;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :wink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stelios_97 εχω κάποιες ερωτήσεις για το Firmware S5230XXIE7.

 

1) Έχει την ελληνική γλωσσά για μηνύματά και στα μενού;

2) Υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυά π.χ. COSMOTE, VODAFONE, WIND;

3) Έχω και εγώ το πρόβλημά με το φακό στο ευρετήριο βοηθάει το συγκεκριμένο Firmware;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :wink:

 

1)Ναι

2)Ναι

3)Όσο για αυτό δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...