Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...ειμαι νεος χρηστης Samsung καθως προτιμουσα Sony...

αγορασα το s5230 και θελω να μαθω αν μπορω να περασω θεματα και αν ναι που μπορω να τα βρω...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχός του από το Σάββατο. Γενικά είμαι ικανοποιημένος. Τελικά πενάκι δεν παρέχεται μαζί με το κινητο, αλλά δε χρειάζεται. Η οθόνη του θα μπορούσε να έχει καλύτερη απόκριση και σε μικροκινήσεις δεν τις πιάνει όλες στην εντέλεια, αλλά τίποτα σοβαρό. Επίσης είδα κάτι μικροκολληματάκια, οπότε λίγο πιο γρηγορος επεξεργαστής νομίζω πως θα ήταν ότι πρέπει. Πάντως για τα λεφτά που ζητάει, νομίζω πως είναι πάνω από τίμιο και καλύτερο από το cockie που είχε η αδερφή μου.

 

Κάποιες απορίες. Στην ευρεση επαφής, όταν σκρολάρω σε κάποιο γράμμα και το αφήνω για να μου βγάλει τις επαφές αυτού του γράμματος, ξαναγυρνάει στο Α Το έχει αντιμετωπίσει κανένας?

Τα widgets κλειδώνουνε κάπως?

και τέλος το google maps προσπαθεί να κατέβει από το internet. Πού μπορώ να το βρω να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου και μετά να το βάλω στο κινητό?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κανένας ρε παιδιά? Τόσο δύσκολο είναι? Σήμερα είναι η τελευταία μέρα που μπορώ να το κρατήσω και να γίνει αντικατάσταση σε τυχών πρόβλημα. Το θέμα με τις επαφές με προβληματίζει κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω να βρώ το SAR της συσκευής αλλά δεν το βρίσκω πουθενά επίσημα από την Samsung. Μόνο από άλλα site αλλά όχι από την Samsung. Μηπως μπορεί καποιος φίλος που το έχει να δεί το βιβλιαράκι τι λεει επίσημα?

 

0.531

http://i49.tinypic.com/2hs3tsj.jpg

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες απορίες. Στην ευρεση επαφής, όταν σκρολάρω σε κάποιο γράμμα και το αφήνω για να μου βγάλει τις επαφές αυτού του γράμματος, ξαναγυρνάει στο Α Το έχει αντιμετωπίσει κανένας?

Τα widgets κλειδώνουνε κάπως?

και τέλος το google maps προσπαθεί να κατέβει από το internet. Πού μπορώ να το βρω να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου και μετά να το βάλω στο κινητό?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αφού δεν απάντησε κανένας, να απαντήσω εγώ αφού μίλησα με τη samsung. Η συγκεκριμένη δυνατότητα δε δουλεύει και "ενδέχεται" να διορθωθεί σε νέο firmware. Τα υπόλοιπα δεν τα έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηγα την Τριτη στο servise(smartec) στο Χαιδαρι για ανβαθμιση Firmware.Το πηρα χθες και το προβλημα με το bleutooth λυθηκε και γενικα ειμαι ευχαριστημενος.Το Firmware που μου περασαν ειναι το BDF1.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηγα την Τριτη στο servise(smartec) στο Χαιδαρι για ανβαθμιση Firmware.Το πηρα χθες και το προβλημα με το bleutooth λυθηκε και γενικα ειμαι ευχαριστημενος.Το Firmware που μου περασαν ειναι το BDF1.

 

Λύθηκε το πρόβλημα με τις επαφές και το σκρολάρισμα?

 

1) Μπορούμε να κλειδώσουμε τα widgets?

 

Αυτό γίνετε τελικά κάπως?

 

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια αν ξέρει κανείς.

Μόλις σήμερα αγόρασα το κινητό και αν και το πήρα απο εδώ ήταν απο γερμανία όπως μου είπανε και δεν έχει ελληνικά μέσα. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί αν γίνεται να περάσω κάποιο ελληνικό firmware στο κινητό;

 

Δεν πειραζει τελικά βρήκα την λύση :cool:

 

Πώς το διόρθωσες φίλε?

 

Σάκη, σε κάποιο forum έλεγαν γι'αυτο το προγραμματάκι: weTravel το οποίο είναι σε java και ειναι free.

Στο site του (www.we-travel.co.cc) έχει και χάρτες για να κατεβάσεις.

Αν το βάλεις, πες μας εντυπώσεις, γιατί κι εγώ ακόμα δεν το έχω πάρει το κινητό, δεν το βρίσκω διαθέσιμο.

 

Φίλε το κατέβασα αλλά δεν εγκαθίσταται. Το κατάφερε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Τα widgets κλειδώνουνε κάπως?

 

Δυστυχώς όχι και κάποια wigets δεν μπορούν να αφαιρεθούν με τίποτα καθιστώντας άχρηστη όλη την widget bar αφού με το παραμικρό μεταφέρονται στην οθόνη και πρέπει να τα βάλεις πίσω :(

 

και τέλος το google maps προσπαθεί να κατέβει από το internet. Πού μπορώ να το βρω να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου και μετά να το βάλω στο κινητό?

 

Έχω βρεί (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) αυτό. Αν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πει αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Απο μουσικη,δηλαδη απο ποιοτητα ηχου με ακουστικα και με ηχειο πως τα παει?Και επισης η αυτονομια της συσκευης ειναι ικανοποιητικη?
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του είναι μια χαρά, τα ακουστικα δεν τα δοκίμασα. Από αυτονομια σκίζει. πρώτη φόρτιση το Σάββατο και ακομα δεν έχει σβήσει, μια βδομάδα μετά.
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του είναι μια χαρά, τα ακουστικα δεν τα δοκίμασα. Από αυτονομια σκίζει. πρώτη φόρτιση το Σάββατο και ακομα δεν έχει σβήσει, μια βδομάδα μετά.

Ωραια ευχαριστω πολυ,τωρα πια η αυτονομια σε μια συσκευη ειναι πολυ σημαντικη:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όχι, δεν έχει. Wifi έχουν τα S5230W και S5233W, αλλά Ελλάδα δεν ξέρω αν έχουν έρθει ακόμη και σαφώς θα είναι πιο ακριβά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όχι, δεν έχει. Wifi έχουν τα S5230W και S5233W, αλλά Ελλάδα δεν ξέρω αν έχουν έρθει ακόμη και σαφώς θα είναι πιο ακριβά.

Δυστηχως,αν του ειχαν βαλει wifi σε συνδυασμό με την μεγαλη του οθονη και την μεγαλη του αυτονομια το κινητο θα ηταν πολυ καλο:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα κόστιζε παραπάνω. Όπως επίσης θα μπορολύσαν να του βάλουν μεγαλύτερη κάμερα, οθόνη αφής δύο σημείων, κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα κόστιζε παραπάνω. Όπως επίσης θα μπορολύσαν να του βάλουν μεγαλύτερη κάμερα, οθόνη αφής δύο σημείων, κτλ....

Ενταξει σαφως αλλα για λιγα παραπανω λεφτα θα αξιζε να τα εδινες και να ειχε wifi....τεσπα αυτα τωρα ειναι υποθεσεις:D

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σαφως αλλα για λιγα παραπανω λεφτα θα αξιζε να τα εδινες και να ειχε wifi....τεσπα αυτα τωρα ειναι υποθεσεις:D

 

Και απαιτήσεις. Εγώ ας πούμε δεν το χρειάζομαι.

 

Δυστυχώς όχι και κάποια wigets δεν μπορούν να αφαιρεθούν με τίποτα καθιστώντας άχρηστη όλη την widget bar αφού με το παραμικρό μεταφέρονται στην οθόνη και πρέπει να τα βάλεις πίσω :(

 

Κρίμα. Έτσι την πατάω και εγώ και νομίζω πως θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Έχω βρεί (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) αυτό. Αν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πει αν δούλεψε.

 

Τι είπες τώρα ρε φίλε. Από ευχές έχω κάνει τις άπειρες προσπάθειες, δε λέει να δουλέψει με τίποτα, ΑΛΛΑ είμαι σίγουρος ότι δουλεύει. Πριν από λίγο το κατάφερα να δουλέψει με τους yahoo χάρτες. Απ' το ολότελα καλή κ' η Παναγιώτενα.

Link to comment
Share on other sites

Mηπωσ μπορει καποιοσ να μου λυσει ενα πολυ μεγαλο προβλημα μου..?

Πηρα το κινητο αυτο απο το εξωτερικο, αλλα ειναι κλειδωμενο στο δικτυο T-Mobile μηπωσ ξερει κανεισ τι να κανω..? :confused: :confused: :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βλέπω ότι εδώ ο τύπος το έλυσε, αλλά από το profile του φαίνεται ότι έχει να μπει από το Σεπτέμβριο. Οπότε δοκίμασε να του στείλεις μήνυμα ή μπορεί να ξέρει και κανένας άλλος.

 

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια αν ξέρει κανείς.

Μόλις σήμερα αγόρασα το κινητό και αν και το πήρα απο εδώ ήταν απο γερμανία όπως μου είπανε και δεν έχει ελληνικά μέσα. Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί αν γίνεται να περάσω κάποιο ελληνικό firmware στο κινητό;

 

Δεν πειραζει τελικά βρήκα την λύση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πριν λιγο καιρο ειχα ρωτησει αν το τηλεφωνο διαθετει αυτοματη απορριψη κλησεων στο μενου ρυθμισεις κλησεων οπως στο sgh f700, και καποιος ειχε απαντησει καταφατικα αλλα...που ακριβως βρισκεται?
Link to comment
Share on other sites

τι θα ελεγες να ριξεις μια ματια εδω για τις διαφορες?:)

 

γιατι εχουμε αλλο sar απο την αμερικη?:confused:

Ἡ άγάπη οὐδέποτε ἐκπίπτει.

Αν βιάζεσαι να δεις τον κόσμο να γίνεται καλύτερος, άρχισε από τον εαυτό σου. Είναι ο συντομότερος δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω, μήπως λόγω διαφορετικού σήμαστος? Εννοώ άλλο το 3g, άλλο το gsm? Μήπως παίζει τίποτα παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω, μήπως λόγω διαφορετικού σήμαστος? Εννοώ άλλο το 3g, άλλο το gsm? Μήπως παίζει τίποτα παρόμοιο?

 

δε ξερω.με εχει προβληματισει και αυτο http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp?lang_cd=GRC&country=2001053&phone_model=SGH-D980:!:

δεν υπαρχει ελλαδα και οταν επιλεγεις μοντελο μετα δε ξερεις τι να επιλεξεις απο τα αλλα που ρωταει...

Ἡ άγάπη οὐδέποτε ἐκπίπτει.

Αν βιάζεσαι να δεις τον κόσμο να γίνεται καλύτερος, άρχισε από τον εαυτό σου. Είναι ο συντομότερος δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...