Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pictures: Nokia 5530 vs Nokia 5800

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/08/nokia-5530-vs-nokia-5800-03.jpg

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/08/nokia-5530-vs-nokia-5800-vs-nokia-e75.jpg

 

http://dailymobile.se/2009/08/25/pictures-nokia-5530-vs-nokia-5800/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το κινητό για ένα μέσο χρήστη?Που μπορώ να το προμηθευτώ?

 

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?31611

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0418300&catid=100400

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Θελω να αγορασω αυτο το κινητο:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000432

 

Επειδη δεν ξερω και πολλα πραγματα θελω καποιος να μου πει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του οπως πχ το οτι δεν εχει HSDPA!

 

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται σύντομα απ'οτι λέει.Ελπίζω να μην το καθυστερήσουν πολύ. Είναι σε χρώμα,ξέρουμε τπτ?

 

προς το παρων εχει κυκλοφορησει μονο το μαυρο με την κοκκινη γραμμη.στο multirama στο πειραια υπαρχει ετοιμοπααραδοτο.

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων εχει κυκλοφορησει μονο το μαυρο με την κοκκινη γραμμη.στο multirama στο πειραια υπαρχει ετοιμοπααραδοτο.

 

και πλαίσιο μαύρο-κόκκινη ρίγα. :)

 

πολύ πιο δεμένη συσκευή από το 5800 :)

 

menu γρήγορο :)

 

wifi άψογο :)

 

ovi maps δεν έχει εγκατεστημένο, θέλει εγκατάσταση το ovi suite 2 beta και τότε μπορούν να εγκατασταθεί η εφαρμογή maps, δεν το αναγνωρίζει το map loader, οπότε δεν φορτώνει κάποιο χάρτη. :(

 

widgets στην αρχική οθόνη δεν κατάφερα ακόμα να βάλω. :(

 

το πίσω κάλυμα της μπαταρίας τρίζει κ κουνιέται σαν τρελό. :(

Link to comment
Share on other sites

ovi maps δεν έχει εγκατεστημένο, θέλει εγκατάσταση το ovi suite 2 beta και τότε μπορούν να εγκατασταθεί η εφαρμογή maps, δεν το αναγνωρίζει το map loader, οπότε δεν φορτώνει κάποιο χάρτη. :(

Γιατι δεν του βαζεις το garmin που ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

και πλαίσιο μαύρο-κόκκινη ρίγα. :)

 

πολύ πιο δεμένη συσκευή από το 5800 :)

 

menu γρήγορο :)

 

wifi άψογο :)

 

ovi maps δεν έχει εγκατεστημένο, θέλει εγκατάσταση το ovi suite 2 beta και τότε μπορούν να εγκατασταθεί η εφαρμογή maps, δεν το αναγνωρίζει το map loader, οπότε δεν φορτώνει κάποιο χάρτη. :(

 

widgets στην αρχική οθόνη δεν κατάφερα ακόμα να βάλω. :(

 

το πίσω κάλυμα της μπαταρίας τρίζει κ κουνιέται σαν τρελό. :(

 

Τι ειναι αυτο το "ovi maps" ??

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το "ovi maps" ??

Είναι η νεότερη έκδοση του γνωστού μας Nokia Maps. Δες και το σχετικό θέμα.

Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go)

 

Επειδη δεν ξερω και πολλα πραγματα θελω καποιος να μου πει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του οπως πχ το οτι δεν εχει HSDPA!

Είναι οι ταχύτητες που προσφέρει το δίκτυο. Αυτό σε ενδιαφέρει μόνο αν συνδέεσαι από το κινητό σου μέσω της εταιρίας κινητής που ανήκεις, για σερφάρισμα και downloading. Αλλιώς, μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου και με το wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η νεότερη έκδοση του γνωστού μας Nokia Maps. Δες και το σχετικό θέμα.

Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go)

 

 

Αφού το συγκεκριμένο τλφ δεν εχει GPS

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει καμία σημασία. Όλες οι νεότερες Series 60 και η πλειοψηφία των S40 έχουν προεγκατεστημένο το Nokia Maps. Μπορείς να κάνεις αναζήτηση δρόμων και αν θέλεις πλοήγηση με φωνητικές εντολές, συνδέεις μια ΒΤ κεραία.
Link to comment
Share on other sites

και πλαίσιο μαύρο-κόκκινη ρίγα. :)

 

πολύ πιο δεμένη συσκευή από το 5800 :)

 

menu γρήγορο :)

 

wifi άψογο :)

 

ovi maps δεν έχει εγκατεστημένο, θέλει εγκατάσταση το ovi suite 2 beta και τότε μπορούν να εγκατασταθεί η εφαρμογή maps, δεν το αναγνωρίζει το map loader, οπότε δεν φορτώνει κάποιο χάρτη. :(

 

widgets στην αρχική οθόνη δεν κατάφερα ακόμα να βάλω. :(

 

το πίσω κάλυμα της μπαταρίας τρίζει κ κουνιέται σαν τρελό. :(

Dηλ από ποιότητα συσκευής υστερεί λιγάκι?

Link to comment
Share on other sites

Dηλ από ποιότητα συσκευής υστερεί λιγάκι?

 

δεν θα το έλεγα

 

γενικά είναι δεμένο σα συσκευή κ τουλάχιστον στην μπροστινή του πλευρά δείχνει πολύ πιο ακριβό από το 5800. Είναι αυτονόητο πως με την προσθήκη GPS το κινητό θα ήταν 5800-killer, και φυσικά το marketing της Nokia θα έπρεπε να παραιτηθεί.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το έλεγα

 

γενικά είναι δεμένο σα συσκευή κ τουλάχιστον στην μπροστινή του πλευρά δείχνει πολύ πιο ακριβό από το 5800. Είναι αυτονόητο πως με την προσθήκη GPS το κινητό θα ήταν 5800-killer, και φυσικά το marketing της Nokia θα έπρεπε να παραιτηθεί.

 

Το ρώτησα επειδή είπες ότι το πίσω κάλυμμα τρίζει σαν τρελό.Η οθόνη είναι αφής ή δονήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα επειδή είπες ότι το πίσω κάλυμμα τρίζει σαν τρελό.Η οθόνη είναι αφής ή δονήσεων?

 

οθόνη αφής η δονήσεων? δεν το καταλαβαίνω αυτό.. πάντως έχεις την επιλογή σε κάθε άγγιγμα να δονείται ή να κάνει ήχο ή και τα δύο μαζί ή τίποτα από αυτά.

 

τελικά, με λίγη περισσότερη προσοχή είδα ότι το πίσω κάλυμα δεν είναι τόσο "προβληματικό" με την έννοια ότι ναι μεν είναι χαμηλής ποιότητας και εφαρμογής, αλλά τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο το πρόβλημα ήταν η μπαταρία που κουνιόταν. με λίγο σελοτέιπ έδεσε περισσότερο και είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το έλεγα

 

γενικά είναι δεμένο σα συσκευή κ τουλάχιστον στην μπροστινή του πλευρά δείχνει πολύ πιο ακριβό από το 5800. Είναι αυτονόητο πως με την προσθήκη GPS το κινητό θα ήταν 5800-killer, και φυσικά το marketing της Nokia θα έπρεπε να παραιτηθεί.

 

Γιατί βρε παιδιά και εγώ που δεν ΘΕΛΩ GPS ποιο τλγ θα έπαιρνα?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν σου χρειάζεται ένα χαρακτηριστικό, δεν σημαίνει ότι η συσκευή δεν πρέπει να το έχει. Πχ, παρά πολλοί δεν χρησιμοποιούν 3G αλλά αποτελεί μεγάλο μειονέκτημα η έλλειψη του. Καλό είναι να υπάρχει και αν χρειαστεί, καλώς.

 

Όπως, αμέτρητες συζητήσεις έχουν γίνει για συσκευές που δεν έχουν μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παρά πολλοί δεν χρησιμοποιούν 3G αλλά αποτελεί μεγάλο μειονέκτημα η έλλειψη του.

 

Όπως, αμέτρητες συζητήσεις έχουν γίνει για συσκευές που δεν έχουν μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις.

 

3G δεν χρησιμοποιώ επειδή μου καταναλώνει την μπαταρία πιο γρήγορα απ' ότι σε "2G" λειτουργία,άρα στο E51 που έχω αυτή τη στιγμή το έχω βάλει σε "2G" λειτουργία... Άρα γιατί να ξοδέψω έστω και 10 ευρώ παραπάνω για μια συσκευή που δεν μου χρειάζεται? Internet έχω στο γραφείο και στο σπίτι μέσω υπολογιστή..

 

Βιντεοκλήση δεν έχω κάνει ποτέ μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...