Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να οφείλεται στο ότι είναι disabled by default τα theme effects. Ατυχής πραγματικά η έμπνευση της Nokia να τα έχει ενεργοποιημένα προηγουμένως. Θυμάμαι που πίστευα ότι ειναι ελαττωματική η συσκευή μου γιατί σερνόταν στο menu.

 

Νεα εκδοση λογισμικου 031,023

 

 

Πρωτη εντυπωση.....πιο γρηγορο μενου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα...

 

Υπαρχει καποιος που να εγκατεστησε επιτυχως τη νεα εκδοση λογισμικου?

 

Μιας κ εμενα δεν μου την εγκαθιστει λόγω Διακομιστή λεει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

 

Υπαρχει καποιος που να εγκατεστησε επιτυχως τη νεα εκδοση λογισμικου?

 

Μιας κ εμενα δεν μου την εγκαθιστει λόγω Διακομιστή λεει!

ναι την εβαλα τωρα μεσω wifi κατευθειαν στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

 

Υπαρχει καποιος που να εγκατεστησε επιτυχως τη νεα εκδοση λογισμικου?

 

Μιας κ εμενα δεν μου την εγκαθιστει λόγω Διακομιστή λεει!

 

Δοκιμασε αργοτερα. Σημερα υπηρχε και το ιδιο προβλημα στους κατοχους του 5800 αλλα διορθωθηκε:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3155896#post3155896

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο...

Θα προτιμούσα και ένα ολόμαυρο.

Την μαύρη έκδοση έχω, αλλά θα προτιμούσα ένα εντελώς μαύρο, μπρος-πίσω, πάνω-κάτω, γύρω-γύρω...:rolleyes:

Λογικά η Nokia θα το βγάλει και ολόμαυρο αργότερα, όπως έκανε με το Ε71.

(πανέμορφη η ολόμαυρη έκδοση)

http://www.clickbd.com/item.pictures/large/127776.jpg http://img38.imagefra.me/img/img38/6/4/21/anduan/f_x79lurg587fm_da3b0f2.jpg

Το ερώτημα είναι γιατί μας πρίζει και δεν βγάζει απ'την αρχή (και) αυτά τα χρώματα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι την εβαλα τωρα μεσω wifi κατευθειαν στο κινητο

Εγώ έχω το Ε72 από την COSMOTE και δεν βρίσκει καν την καινούργια έκδοση. Ξέρει κάποιος γιατί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Ε72 από την COSMOTE και δεν βρίσκει καν την καινούργια έκδοση. Ξέρει κάποιος γιατί;

Γιατί προφανώς το δικό σου Ε72 έχει product code της Cosmote και δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η καινούργια αναβάθμιση. Θα πρέπει να περιμένεις να γίνει διαθέσιμη ή αλλιώς να προχωρήσεις σε αλλαγή product code.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς το δικό σου Ε72 έχει product code της Cosmote και δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η καινούργια αναβάθμιση. Θα πρέπει να περιμένεις να γίνει διαθέσιμη ή αλλιώς να προχωρήσεις σε αλλαγή product code.

που θα σου προτεινα να μη το κανεις αυτο γιατι σε branded e72,οταν πας να αλλαξεις το Product code,εχουν την συνηθεια να γινονται "τουβλα" και αντε τρεχα μετα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, αλλά σε κάποιο αγγλικό site διάβασα άσχημες κριτικές και ιδίως από αυτούς που είχαν παλιότερα το Ε71. Έχει παρουσιάσει προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοίξει ένα thread και μετά από τις προτάσεις σας αποφάσισα να πάρω το E72.

Αλλά δεν είναι διαθέσιμο στα μεγάλα καταστήματα και σε όσα άλλα έχω ρωτήσει που το έχουν είναι εισαγωγής χωρίς ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο.

Επειδή έμαθα ότι η alpha copy έκλεισε ή σταμάτησε έστω να τα εισάγει, ξέρει κανείς αν θα έρθουν συσκευές με ελληνικούς χαρακτήρες ή πλέον θα έρχονται μόνο ξένες συσκευές.

 

Με το service τώρα τι θα γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έμαθα ότι η alpha copy έκλεισε ή σταμάτησε έστω να τα εισάγει, ξέρει κανείς αν θα έρθουν συσκευές με ελληνικούς χαρακτήρες ή πλέον θα έρχονται μόνο ξένες συσκευές.

Όπως έγραψα και παραπάνω, η Alpha Copy δεν είναι πλέον η αντιπροσωπεία της Nokia στην Ελλάδα. Η Nokia "πήρε την απόφασή να αναλάβει η ίδια τις πωλήσεις συσκευών στους παρόχους κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα από την 1η Ιανουαρίου 2010"....

Η Alpha Copy αγόραζε ως και πριν λίγο καιρό Nokia κινητά απο την Cosmote για να εφοδιάζει τα Nokia Stores.....

 

Όσο για το E72 (και) με Ελληνικούς χαρακτήρες/μενού, το μόνο που μπορώ να κάνω για σένα είναι να σου δώσω το παρακάτω link όπου μπορείς να αγοράσεις το E72 άφοβα (από εκεί το αγόρασα και γω) στην τιμή των 335€.

Original, καινούργιο και σφραγισμένο φυσικά, με Ελληνικούς χαρακτήρες/μενού.

 

http://micurl.com/lpktu

 

Απορώ πάντως ποιά καταστήματα πουλάνε Nokia χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο....?....

 

@MotoTechnic, το κινητό "φυσάει", ξέχνα τις διάφορες βλακείες που γράφουν μερικοί και αγόρασε το.

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το νέο firmware και περιμένοντας να δω το internet radio μιας και το δούλευα πολύ στο Ε 71, με μεγάλη μου λύπη :cry: διαπίστωσα :shock: ότι δεν υπάρχει :ninja: όπως προαναφέρεται παραπάνω.

Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μενού/Πολυμέσα/Ραδιόφωνο:

 

http://img38.imagefra.me/img/img38/6/4/22/anduan/f_vej9vnm_1b3e0f1.png http://img38.imagefra.me/img/img38/6/4/22/anduan/f_vej9vom_6395348.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το E72 (και) με Ελληνικούς χαρακτήρες/μενού, το μόνο που μπορώ να κάνω για σένα είναι να σου δώσω το παρακάτω link όπου μπορείς να αγοράσεις το E72 άφοβα (από εκεί το αγόρασα και γω) στην τιμή των 335€.

Original, καινούργιο και σφραγισμένο φυσικά, με Ελληνικούς χαρακτήρες/μενού.

 

Δε ξέρω αν δεν καταλάβατε τι έγραψα στο post. Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο εννοώ π.χ στο πλήκτρο με το γράμμα "c" να φαίνεται και το "ψ".

Το λέω αυτό γιατί σε επικοινωνία με mail που είχα με αυτό το μαγαζί με ενημέρωσαν οι ίδιοι πως έχει ελληνικό menu και υποστηρίζει ελληνική γραφή αλλά τα πλήκτρα δεν έχουν ελληνικούς χαρακτήρες.

Νομίζω πως οι ελληνικές συσκευές έχουν με πορτοκαλί χρώμα αν δε κάνω λάθος τους χαρακτήρες ζωγραφισμένους στο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να στείλετε ένα email και να ρωτήσετε παιδιά, 2 βδομάδες πριν αγόρασα το τελευταίο μαύρο Ε72. Αλλά μπορεί και να έφερε και άλλο, δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν δεν καταλάβατε τι έγραψα στο post. Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο εννοώ π.χ στο πλήκτρο με το γράμμα "c" να φαίνεται και το "ψ".

Καλά καταλάβαμε, και γιαυτό έγραψα "με Ελληνικούς χαρακτήρες/μενού".

Το "Ελληνικούς χαρακτήρες" πηγαίνει στο πληκτρολόγιο φυσικά.

Πορτοκαλί Αγγλικά γράμματα και λίγο μεγαλύτερα άσπρα Ελληνικά πάνω στο πληκτρολόγιο. Αυτά τουλάχιστον στο μαύρο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επικοινώνησα σήμερα με e-mail και μου είπαν ότι δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο. :(

Βέβαια δε λέω ότι δεν είναι γνήσιο ΝΟΚΙΑ. Συγκεκριμένα μου γράψαν ότι είναι από γερμανία αλλά καλύπτεται από εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε ξέρω αν κάνει να αναφέρουμε το κατάστημα στο thread και δε θέλω να φανεί ότι κάνω δυσφήμηση σου στέλνω pm.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...