Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και είμαστε εκτός θέματος, εέχω και τα 2 , αλλά χρησιμοποιώ μόνο το Ε5 γιατί μου αρέσει περισσότερο και είναι πολύ πιο γρήγορο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και είμαστε εκτός θέματος, εέχω και τα 2 , αλλά χρησιμοποιώ μόνο το Ε5 γιατί μου αρέσει περισσότερο και είναι πολύ πιο γρήγορο.

 

Μόνο μειωνέκτημα του Ε5 η οθόνη του με 256χιλ χρώματα και η έλλειψη του πλήκτρου για το ημερολόγιο και για τις επαφές. Μόνο ψεγάδι, πολύ πιο γρήγορα από το Ε72 και φαίνεται και στα specs...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μειωνέκτημα του Ε5 η οθόνη του με 256χιλ χρώματα και η έλλειψη του πλήκτρου για το ημερολόγιο και για τις επαφές. Μόνο ψεγάδι, πολύ πιο γρήγορα από το Ε72 και φαίνεται και στα specs...

 

Συμφωνώ. Η οθόνη κυρίως. Τα πλήκτρα, σιγά την έλλειψη...

Αλλά κατασκευή φοβερή, δεν παίζει τίποτα, δεν τρίζει τίποτα, πολύ γρήγορο και μόνο με 200 ευρώ. Αυτονομία ίδια με τα Ε71/72

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι???? Το ε5 είναι καλύτερο από το Ε72?? Φίλε μου μη λέμε τέτοια πράγματα.Ειδικά στην ποιότητα κατασκευής το ε5 είναι πολύ πιο ψεύτικο.Εχω το Ε72 πάνω από ένα χρόνο κι είμαι πολύ ευχαριστημένος.Οκ, δεν έχει και το ιντερνετ του galaxy και του iphone αλλά είναι ικανοποιητικό.Απίστευτη μπαταρία, αρκετά γρήγορο, (ειδικά τελευταία με Cosmote που έχω εγώ μου φαίνεται ότι έχουν μεγαλώσει οι ταχύτητες στο 3g), καλή κατασκευή, όμορφο τηλέφωνο.Εμένα πάντως δεν μου κολλάει.Ούτε στα πλήκτρα ούτε στα μηνύματα.Απλά φίλε αν το πάρεις, κατέβασε τοn opera ή τον uc browser για παράδειγμα, γιατί είναι πιο ελαφριοί browsers από τον προεγκατεστημένο.Όχι ότι ο βασικός δεν είναι καλός, αλλά είναι λίγο "βαρύς" μερικές φορές.Εγώ πάντως το συνιστώ.

 

 

Μολις αγορασα το Ε5 και αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο απτο Ε72.

 

Αυτα για την ποιοτητα κατασκευης ειναι απλα αστεια. Κινητο παιρνεις δεν παιρνεις αμαξι, μην τρελαθουμε τελειως.

 

Για τα λεφτα του το Ε72 ειναι αχρηστο. Αργο, σε γρηγορη πληκτρολογηση χανει χαρακτηρες ( τι να το κανω το qwerty αν ειναι να μη γραφω γρηγορα οταν πρεπει ), εχει προβληματα αρκετα οταν εχει ενεργες συνδεσεις δεδομενων και κολλανε τα μηνυματα και αλλες εφαρμογες, και παρα πολλα αλλα.

 

Το Ε5 ειναι απιστευτα πιο γρηγορο, με τα ιδια πραγματα μεσα, και φυσικα το πληκτρολογιο του δουλευει αριστα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Η οθόνη κυρίως. Τα πλήκτρα, σιγά την έλλειψη...

Αλλά κατασκευή φοβερή, δεν παίζει τίποτα, δεν τρίζει τίποτα, πολύ γρήγορο και μόνο με 200 ευρώ. Αυτονομία ίδια με τα Ε71/72

 

Και η οθονη μια χαρα ειναι. Διπλα διπλα που τα εχω και το ενα και το αλλο ικανοποιητικα ειναι. Αυτα τα κινητα δεν ειναι για την χρηση που κανουμε στο iphone η σε αλλα κινητα. Ειναι για συγκεκριμενα πραγματα και η οθονη του Ε5 φτανει και περισσευει. Φυσικα του Ε72 ειναι καλυτερη, αλλα δεν ειναι ενας παραγοντας που σε απομακρυνει απο το Ε5 η σε φερνει πιο κοντα στο Ε72.

Link to comment
Share on other sites

Και η οθονη μια χαρα ειναι. Διπλα διπλα που τα εχω και το ενα και το αλλο ικανοποιητικα ειναι. Αυτα τα κινητα δεν ειναι για την χρηση που κανουμε στο iphone η σε αλλα κινητα. Ειναι για συγκεκριμενα πραγματα και η οθονη του Ε5 φτανει και περισσευει. Φυσικα του Ε72 ειναι καλυτερη, αλλα δεν ειναι ενας παραγοντας που σε απομακρυνει απο το Ε5 η σε φερνει πιο κοντα στο Ε72.

 

Συμφωνούμε φίλε μου. Όπως είπα, έχω όλη τη σειρά: Ε71 , Ε72 και Ε5.

Χρησιμοποιώ πλέον μόνο το Ε5 και σπάνια το Ε71 , περισσότερο επειδή είναι πανέμορφο.

Το Ε5 είναι όλη η ουσία, στην τιμή που πρέπει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε φίλε μου. Όπως είπα, έχω όλη τη σειρά: Ε71 , Ε72 και Ε5.

Χρησιμοποιώ πλέον μόνο το Ε5 και σπάνια το Ε71 , περισσότερο επειδή είναι πανέμορφο.

Το Ε5 είναι όλη η ουσία, στην τιμή που πρέπει.

 

Εγώ έχω το Ε71 και ο μόνος λόγος που θα το άλλαζαν είναι το Ε5 λόγο ταχύτητας το Ε72 όταν το είχε πίασει και το περιεργαστεί δεν μου άφησε καν την ίδια εντύπωση με το Ε71 σε αντίθεση με το Ε5 που με έκανε να πάω σε μαγαζί και να το ζητάω αλλά δεν το είχαν εκείνη την στιγμή και έτσι δεν το πήρα :p...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Το Ε5 είναι όλη η ουσία, στην τιμή που πρέπει.

 

Ακριβως. :)

 

Εξαλλου δεν ειμαστε ολοι φετιχιστες και θιασωτες του "ο,τι πληρωσεις παιρνεις", τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νέο firmware (054.005). Οι μόνες εμφανείς διαφορές έως τώρα είναι η πιο γρήγορη απόκριση
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Eιτε ετσι ειτε αλλιως το Ε6 φαινεται πως θα αντικαταστησει το E72. Σε ολα κ στην τιμη ..:shifty:

 

Οταν το n8 εχει οσο εχει, ποσο να κανει το e6??

Δεν υπαρχουν περιθωρια για υψηλες τιμες σε αυτου του ειδους τις συσκευες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

K γω ετσι λεω πως θα πλησιασει ανετα τα 400 . Οσοι περιμενουν τα 200 + του Ε5 λογω της παρομοιας εμφανισης σιγουρα θα πεσουν εξω . Οπως προειπα τα σπεκ του μοιαζουν πιο πολυ με του Ε72 αρα θα χουν κ την αναλογη τιμολογηση ...Κοινως ακριβη τιμη
Link to comment
Share on other sites

K γω ετσι λεω πως θα πλησιασει ανετα τα 400 . Οσοι περιμενουν τα 200 + του Ε5 λογω της παρομοιας εμφανισης σιγουρα θα πεσουν εξω . Οπως προειπα τα σπεκ του μοιαζουν πιο πολυ με του Ε72 αρα θα χουν κ την αναλογη τιμολογηση ...Κοινως ακριβη τιμη

 

Βασικά, δεν περιμένω να κάνει 200 + αλλά 300+

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατα την δικια μου ταπεινη γνωμη τα Ε5 και Ε6 δεν φτανουν σε ομορφια τα Ε63-71-72 με ΤΙΠΟΤΑ... Μου φαινονται αιδιες και τα δυο... Κριμα ενα τοσο καλο κιν σαν το Ε6 να ειναι τοσο ασχημο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατα την δικια μου ταπεινη γνωμη τα Ε5 και Ε6 δεν φτανουν σε ομορφια τα Ε63-71-72 με ΤΙΠΟΤΑ... Μου φαινονται αιδιες και τα δυο... Κριμα ενα τοσο καλο κιν σαν το Ε6 να ειναι τοσο ασχημο...

Όμορφο ήταν το Ε71, τα υπόλοιπα ήταν απλως ανεκτά, όπως είναι δηλαδή και τα Ε5 , Ε6.

 

Είμαστε 2 μέρες εκτός θέματος και ακόμα να επέμβει κάποιος?!?!:p:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατα την δικια μου ταπεινη γνωμη τα Ε5 και Ε6 δεν φτανουν σε ομορφια τα Ε63-71-72 με ΤΙΠΟΤΑ... Μου φαινονται αιδιες και τα δυο... Κριμα ενα τοσο καλο κιν σαν το Ε6 να ειναι τοσο ασχημο...

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Το Ε72 πολύ πιο όμορφο απο τα "καινούργια".

Για το Ε71 δεν το συζητάμε καν.

Για την εποχή του αλλά ακόμα και τώρα είναι ΚΟΡΥΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω.

Έχω εδώ και καιρό το e72.

 

Όλα οκ.Με την τελευταία αναβάθμιση.

Το θέμα μου είναι το εξής:

 

Θέλω να μπαίνω μέσω του πλήκτρου email στο yahoo μου με wifi.

Μπαίνω μέχρι στιγμής,δίνω το yahoo μου,ζητάει κωδικό και μέχρι εκεί.

 

Μέσω wifi και άμεσα μπορώ να βλέπω email ή πρέπει να έχω gprs?

 

Και κάτι ακόμα. Εκτός από ovi,που αλλού μπορώ να βρω εφαρμογές να δοκιμάσω.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω.

Έχω εδώ και καιρό το e72.

 

Όλα οκ.Με την τελευταία αναβάθμιση.

Το θέμα μου είναι το εξής:

 

Θέλω να μπαίνω μέσω του πλήκτρου email στο yahoo μου με wifi.

Μπαίνω μέχρι στιγμής,δίνω το yahoo μου,ζητάει κωδικό και μέχρι εκεί.

 

Μέσω wifi και άμεσα μπορώ να βλέπω email ή πρέπει να έχω gprs?

 

Και κάτι ακόμα. Εκτός από ovi,που αλλού μπορώ να βρω εφαρμογές να δοκιμάσω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Από την εφαρμογή του e-mail της Nokia ή μέσω των μηνυμάτων μπαίνεις;

 

Και στα δύο μπορείς να επιλέξεις μέσω WiFi απλά ρωτάω γιατί είναι λίγο διαφορετικές οι ρυθμίσεις.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή του e-mail της Nokia ή μέσω των μηνυμάτων μπαίνεις;

 

Και στα δύο μπορείς να επιλέξεις μέσω WiFi απλά ρωτάω γιατί είναι λίγο διαφορετικές οι ρυθμίσεις.

 

Δοκιμάζω μέσω του email της Νοkia.

Είτε από το μενου της συσκευής,είτε από το shortcut που με το που το πατάω μου βγάζει την ερώτηση να ενεργοποιήσω το e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω μέσω του email της Νοkia.

Είτε από το μενου της συσκευής,είτε από το shortcut που με το που το πατάω μου βγάζει την ερώτηση να ενεργοποιήσω το e-mail.

 

Από το Nokia Messaging E-mail Ρυθμίσεις >Γενικά > Σημείο πρόσβασης και επιλέγεις εκεί.

 

Από τα μυνήματα Επιλογές >Ρυθμίσεις > Ε-mail> Τον λογαριασμό που θες >Ρυθμίσεις σύνδεσης >Και για τα εισερχόμενα και για τα εξερχόμενα επιλέγεις Σημείο Πρόσβασης.

 

Αυτα πιστεύω να είναι, ελπίζω κιόλας.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Από το Nokia Messaging E-mail Ρυθμίσεις >Γενικά > Σημείο πρόσβασης και επιλέγεις εκεί.

 

Από τα μυνήματα Επιλογές >Ρυθμίσεις > Ε-mail> Τον λογαριασμό που θες >Ρυθμίσεις σύνδεσης >Και για τα εισερχόμενα και για τα εξερχόμενα επιλέγεις Σημείο Πρόσβασης.

 

Αυτα πιστεύω να είναι, ελπίζω κιόλας.

 

ουδεμία αλλαγή..τα ίδια...παραμένει ώς έχει..

Είτε από το mail είτε από τα μηνυματα,το ιδιο μενου εχει.Μιυ βγάζει το κατεβατο σχετικά με τα e-mail > προετοιμασία εγκατάστασης > επιλέγω το yahoo,δίνω το mail Μου,κωδικο....και μέχρι εκεί.

Edited by Korgious
Link to comment
Share on other sites

ουδεμία αλλαγή..τα ίδια...παραμένει ώς έχει..

 

Για το πλήκτρο μηνυμάτων εννοείς;

Αν ναι τότε Ρυθμίσεις >Γενικές >Προσ. Ρυθμίσεις >Πλήκτρα ταχ. επιλ. >Πλήκτρο μηνυμάτων και από εκεί λογικά επιλέγεις Nokia Messaging email.

 

Edit: Τώρα κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Για την πρώτη φορα χρειάζεσαι σύνδεση στο Internet μέσω παρόχου για χωρίς να χρεώνεται έχω την εντύπωση. Μετα μπορείς να επιλέγεις μόνο από WiFi.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Για το πλήκτρο μηνυμάτων εννοείς;

Αν ναι τότε Ρυθμίσεις >Γενικές >Προσ. Ρυθμίσεις >Πλήκτρα ταχ. επιλ. >Πλήκτρο μηνυμάτων και από εκεί λογικά επιλέγεις Nokia Messaging email.

 

Έίναι εξαρχής ορισμένο το πλήκτρο.

 

Άκρη δεν βγάζω......:(:cry:...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...