Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ αυτό έχω.. απλά το έχω στη μνήμη και το τρέχω.. αλλά δε βρίσκει σήμα με την καμμία... άσχετο.. πως κάνω συντόμευση στην επιφάνεια??

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως κάνω συντόμευση στην επιφάνεια??

 

Πήγαινε με τον file explorer της συσκευής σου στο πρόγραμμα με κατάληξη .exe του οποίου θέλεις να φτιάξεις την συντόμευση και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επέλεξε Copy. Μετά πήγαινε στον φάκελο /Windows/Start Menu/Programs και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επέλεξε Paste Shortcut (Προσοχή!!! όχι Paste).

 

Έχει απαντηθεί πολλες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την ελληνικη εκδοση του Garmin XT που ειναι πολυ βολικη και καλη. Τελικα το ξυνπητηρι του Galarm δουλευει και οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα το ξυνπητηρι του Galarm δουλευει και οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενο?

 

Δεν έχω άποψη για τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά σε καμία συσκευή του είδους δεν δουλεύει ξυπνητήρι όταν είναι κλειστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Alarm εγώ έχοντας επιλέξει να ανοίγει τη συσκευή, ποτέ δε μου δημιούργησε πρόβλημα. Δε χρειάστηκε να περάσω κάτι extra...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει αναφερθεί και παλαιότερα ότι το ενσωματωμένο alarm της συσκευής έχει τη δυνατότητα να ανοίγει την κλειστή συσκευή. Με third-party εφαρμογή όμως νομίζω δεν γίνεται. Μπορεί κάποιος κάτοχος να το επιβεβαιώσει φαντάζομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το Samsung SCH-I920 είναι καλύτερο από το GT-I8000; Τι διαφορές έχουν ξέρει κάποιος; Όσο έψαξα στο internet για specs το μόνο που βρήκα ήταν ότι το i920 είναι πιο καινούργιο αλλά έχει μερικά "μειονεκτήματα" πχ λίγο πιο βαρύ, λίγο πιο μεγάλο, μικρότερης διάρκειας μπαταρία.

Ας βοηθήσει κάποιος γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ καταφερα να κανω φωνητικη κληση απο το ακουστικο bluetooth χωρις να παταω τιποτα στο κινητο μονο το κουμπακι απο το ακουστικο.

πως γινετε να το κανω να φορτωνει ενα προγραμμα καθε φορα που ανοιγει το κινητο?και να μη το ανοιγω εγω χειροκινιτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το Samsung SCH-I920 είναι καλύτερο από το GT-I8000; Τι διαφορές έχουν ξέρει κάποιος; Όσο έψαξα στο internet για specs το μόνο που βρήκα ήταν ότι το i920 είναι πιο καινούργιο αλλά έχει μερικά "μειονεκτήματα" πχ λίγο πιο βαρύ, λίγο πιο μεγάλο, μικρότερης διάρκειας μπαταρία.

Ας βοηθήσει κάποιος γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

 

Επειδή πρόκειται για το ίδιο κινητό (νομίζω) σκέφτηκα ότι ήταν καλύτερα να το βάλω εδώ.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Χάλασε ο φορτιστής μου και μου έκανε και ζημιά στη μπαταρία με αποτέλεσμα να μην κρατάει σχεδόν καθόλου. Μιας που έχω εγγύηση θέλω να το πάω στην αντιπροσωπεία. Που μπορώ να το παω ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να περασω απο το παλιο μου lg ku990i viewty τις επαφες μου στο καινουργιο μου omnia 2?
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

Αν τις στείλεις όλες μαζί μέσω bluetooth;

 

Δυστυχως δεν γινεται απο το lg

ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δες εάν υπάρχει τρόπος να περαστούν από το LG στο Outlook της σουίτας Microsoft Office στον υπολογιστή σου και μετά είναι εύκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ καταφερα να κανω φωνητικη κληση απο το ακουστικο bluetooth χωρις να παταω τιποτα στο κινητο μονο το κουμπακι απο το ακουστικο.

πως γινετε να το κανω να φορτωνει ενα προγραμμα καθε φορα που ανοιγει το κινητο?και να μη το ανοιγω εγω χειροκινιτα?

 

ρε παιδιά υποστηρίζει φωνητική κλήση το κινητό; δε το γνώριζα. πως το ενεργοποιείς όμως;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υποστηρίζει φωνητική κλήση το κινητό; δε το γνώριζα. πως το ενεργοποιείς όμως;

 

θελει να εγκαταστησεις 2 προγραμματακια και μετα δουλευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

θελει να εγκαταστησεις 2 προγραμματακια και μετα δουλευει αψογα

 

- μπορειτε να ονομασετε αυτα τα δυο προγραμματα?

 

- Εγκατεστησα τον Opera 10 Beta.Καλος ειναι τελικα αλλα οχι τελειος.Αντιγιαυτο το σκακι δειχνει πολλες φορες ενα παρομοιο αλλα με λιγοτερη συχνοτητα και λιγοτερο εκνευριστικο εχω την εντυπωση. Η απορια μου ειναι η εξης:Οταν τρεχει ο Οπερα 10 πανω πανω δεν βγαζει την μπαρα που εχει αριστερα την "Εναρξη" (Start) και δεξια το "Χ" .Υπαρχεια τροπος να βγαινει αυτη η μπαρα οπως γινεται κ στα αλλα προγραμματα?Αν ναι πως?Αν οχι πως μπορω να εναλασω τα προγραμματα χωρις να κλεισω εντελως τον Opera 10???????

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι εκνευριστικό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τόνους με το πληκτρολόγιο της Samsung, παρά μόνο με Τ9; Το iphone βάζει τόνους με ένα πλήκτρο! Χρησιμοποιώ και το fingerkeyboard, αλλά δε δουλεύει σε landscape mode. Τι να κάνω; Τρόπος για να βάζει τόνους με το γράμμα και μετά ένα πλήκτρο υπάρχει (όπως στο iphone);

 

Να υποθέσω ότι δε γίνεται κάτι;

 

Παιδιά συνδέω το τηλέφωνο σε Windows 7, έχοντας επιλέξει active sync και ενεργοποίηση προηγμένης λειτουργίας δικτύου από το menu του κινητού. Το θέμα είναι πως ο Η/Υ κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνει όταν συνδέεται κάποια συσκευή, αλλά δε βλέπω το τηλέφωνο... Το κέντρο συσκευών των Windows Mobile μου λέει πως δεν έχει γίνει σύνδεση... Η μοναδική περίπτωση που το βλέπω είναι έχοντας επιλέξει μαζική αποθήκευση, σαν εξωτερικό δίσκο. Έχω εγκαταστήσει όλα τα προγράμματα του CD και έχω ακολουθήσει τις οδηγίες εγκατάστασης νέου υλικού των Windows. Τι πρόβλημα υπάρχει;

 

Εδώ δε μπορεί να με βοηθήσει κανείς; Γιατί έτσι δε μπορώ να συγχρονίσω το κινητό με τον υπολογιστή, ούτε να εγκαταστήσω exe προγράμματα από τον υπολογιστή στο Ομνια... Μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή μου; :worry:

Link to comment
Share on other sites

1)μπορειτε να ονομασετε αυτα τα δυο προγραμματα που χριεαζονται για να λειτουργησει η φωνιτικη κληση?

 

2)Εγκατεστησα τον Opera 10 Beta.Καλος ειναι τελικα αλλα οχι τελειος.Αντιγιαυτο το σκακι δειχνει πολλες φορες ενα παρομοιο αλλα με λιγοτερη συχνοτητα και λιγοτερο εκνευριστικο εχω την εντυπωση. Η απορια μου ειναι η εξης:Οταν τρεχει ο Οπερα 10 πανω πανω δεν βγαζει την μπαρα που εχει αριστερα την "Εναρξη" (Start) και δεξια το "Χ" .Υπαρχεια τροπος να βγαινει αυτη η μπαρα οπως γινεται κ στα αλλα προγραμματα?Αν ναι πως?Αν οχι πως μπορω να εναλασω τα προγραμματα χωρις να κλεισω εντελως τον Opera 10???????

 

3)Τι ειναι το Imei (15 ψηφια) και απο που το βρισκω?

 

Ελπιζω να υπαρχει καποια απαντηση.Ειδικα στο δευτερο ερωτημα μου.:p

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να υπαρχει καποια απαντηση.Ειδικα στο δευτερο ερωτημα μου.:p

 

Ναι υπάρχει! Ψάξε στα settings του προγράμματος και θα βρεις τη σχετική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει! Ψάξε στα settings του προγράμματος και θα βρεις τη σχετική επιλογή.

 

εχω ψαξει.ελα θελω δυο τρεις σοβαρες απαντησεις παιδια για τις παραπανω αποριες.

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

το IMEI το βλέπεις πληκτρολογώντας *#06#

Επίσης με ενδιαφέρει να μου πείτε πια προγράμματα χρειάζονται για να έχουμε φωνητική κλήση στο κινητούλι μας....

 

plzzzzzzzzzzzzzz :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...