Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το anti-shake δεν μπαινει με τιποτα......ειτε το βαζω στην απλη καμερα ειτε στην smart φωτο...ξερετε κατι περισσοτερο?:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια το anti-shake δεν μπαινει με τιποτα......ειτε το βαζω στην απλη καμερα ειτε στην smart φωτο...ξερετε κατι περισσοτερο?:blink:

ωχ ναι...παντως τα εχει τα bug του (μικρα) και update η samsung δεν...βγαζει ευκολα

αυτο γενικα ειναι το μονο προβλημα της πια και ειδικα στην Ελλαδα και η παναθλια

αντιπροσωπος της για service κλπ.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω τα παιδια που το αγορασαν το πηραν απο καταστηματα πχ Πλαισιο η απο ιντερνετ ? και περιπου ποσο γιατι με βλεπω να καταληγω πιξον τελικα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω τα παιδια που το αγορασαν το πηραν απο καταστηματα πχ Πλαισιο η απο ιντερνετ ? και περιπου ποσο γιατι με βλεπω να καταληγω πιξον τελικα

 

Στην εγχώρια αγορά έχει γύρω στα 520 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικα η απαντηση ειχε δωθει σε αλλη σελιδα......το anti-shake μπαινει οταν ειναι σε λειτουργια η απλη καμερα και απενεργοποιημενο το φλας :-)...και οσο για την 2 ερωτ. το πηρα απο cosmote - germanos γυρω στα 525 Ε εχει - εγω το πηρα με επιδοτηση , και οσον αφορα το satio γιατι και εγω το σκεφτομουν , το απεριψα λογω υψηλου sar που δυστηχως εχει , των πολλαπλων ρυθμησεων της καμερας που εχει το pixon σε σχεση με το satio και την καλυτερη αποκριση της οθονη του pixon
Link to comment
Share on other sites

τελικα η απαντηση ειχε δωθει σε αλλη σελιδα......το anti-shake μπαινει οταν ειναι σε λειτουργια η απλη καμερα και απενεργοποιημενο το φλας :-)...και οσο για την 2 ερωτ. το πηρα απο cosmote - germanos γυρω στα 525 Ε εχει - εγω το πηρα με επιδοτηση , και οσον αφορα το satio γιατι και εγω το σκεφτομουν , το απεριψα λογω υψηλου sar που δυστηχως εχει , των πολλαπλων ρυθμησεων της καμερας που εχει το pixon σε σχεση με το satio και την καλυτερη αποκριση της οθονη του pixon

 

Για τους ιδιους λόγους που λεει παραπάνω ο φίλος θα το προτιμήσω και γω με κυριότερο και πιο σημαντικό την ψιλη τιμή του sar του σατιο.

Επίσης απο τα διάφορα συγκριτικά στο θέμα φωτογραφία νομίζω οτι το pixxon βγάζει καλύτερες :!:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν θα ...προτιμησεις με satio?

 

Διοτι ενω στο ιντερνετ εβλεπα φωτογραφιες του Σατιο που ηταν πολυ καλες λιγο θορυβο κλπ ξαφνου εμφανιζονται και οι πρωτες φωτογραφιες απο παιδια απο εδω που το αγορασαν και οι φωτογραφιες ειναι επιεικως απαραδεκτες συν οτι εχω και πολυ κακες εμπειριες απο τα κινητα της Σονυ συν οτι ειδα φωτογραφιες απο πιξον απο παιδια εδω στο φορουμ και εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

:up: ετσι ακριβως ειναι φιλοι μου...και που να δειτε οντως τις φωτο που τραβαει :) σημερα τις περασα και στον υπολογιστη και :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πηγαινα για το jet αλλα με βλεπω για pixon οταν βγει και η δικια μου επιδοτηση! Να ρωτησω.. εχει καλη μεμβρανη προστασιας(ζελατινα)απο το κουτι του η πρεπει να παρουμε screen protector?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι πληθαίνουν οι υποψήφιοι αγοραστες του pixxon μετα και το διαφαινόμενο ναυάγιο του satio.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα μια απαντηση απο οποιον ξερει....

για να χρησιμοποιησεις το gps θα πρεπει να συνδεθεις με το internet?

και αν ναι τοτε τι χρεωση εχω?

προσεχτε λιγο ολοι και μην μπαινετε ετσι στο gps αλλα ουτε και στο internet χωρις wifi γιατι εμενα για 40 λεπτα που αναφερεται οτι ημουν στο internet (και μονο στο gps εμπαινα) μου ηρθε λογαριασμος 600€ και με το Φ.Π.Α. και τα τελη εφτασε 900€...πως γινεται να χρεωθηκα τοσο πολυ και μαλιστα δεν εχω αγορασει την αδεια για να κανω πλοηγηση και το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να μου δειχνει το στιγμα μου!!!!ζητησα αναλυτικη και θα ξερω σε 5 μερες ακριβως τι χρεωθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ναι απο τι φενεται αρχιζουν να ξεστραβονονται ευτυχως και εγω και αρκεκτα γρηγορα πριν το αγορασω και κανω την πατατα της ζωης μου οπως την πατησα και με το Κ850

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

!) αυτα που παιζει σιγουρα ειναι DivX/XviD/H.263/H.264/WMV/MP4 player

τωρα για ΄ταινιες σε μορφη avi με υποτιτλους¨ δεν ξερω και δεν μπορω να σου απαντησω..ετσι και αλλοιως μονο 3 μερες το εχω στα χερια μου..2) μεμβρανη προστασιας δεν εχει (αλλα εχει θηκη στην συσκευασια) 3) οσο για το gps οταν το δοκιμασα νομιζω οτι μου εδειξε οτι συνδεεται με το internet αλλα δεν ειμαι σιγουρος...καποιος αλλος που γνωριζει ας μας δωσει τα φωτα του

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεθεις με το gps μπαινει στο internet και χρεωνεσαι...!!!

ειδα την αναλυτικη μου και καταλαβα οτι αυτο που με υπερχρεωσαι ηταν οτι οταν ενεργοποιησα το gps και μεσα απο εκει μπηκα στην route66 για να παρω τους χαρτες, ενω στους εδινε δωρεαν η route66 η εταιρεια μου με χρεωσε για το κατεβασμα( 00:21:33 118.340,19kb---- 591,7050€ )

λογικα αυτο ειναι,δεν βρισκω καποια αλλη εξηγηση!!!

και δεν ξερω αν καποιος που αγορασε την αδεια χρησης και εκανε πλοηγηση (γιατι εγω δεν ειχα την αδεια και δεν μπορουσα να κανω πλοηγηση παρα μονο να βλεπω το στιγμα μου) αν χρεωθηκε αρκετα για αυτη την υπηρεσια...

παιζει και avi αρχεια!εχω δει καποιες ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους!

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε ****το..... κριμα και αισχος 900 Ε ?:cry: δεν πιστευω τωρα να μπαινει και απο μονη της η συσκευη στο internet για update (π.χ all weather.com) οπως μου εκανε και το HTC diamond και αναγκαστηκα να του βαλω προγραμμα:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια πηγα σημερα Πλαισιο να ρωτησω για το Σαμμυ και μου ειπαν οτι δεν εχουν να μου δειξουν και οτι μπορω να το αγορασω μονο με συνδεση στο βονταφον τι γινεται ?

Τα παιδια που το αγορασαν απο Πλαισιο το πηραν κανονικα σκετο η με συνδεση επισης θα ηθελα να ρωτησω το παιδι που ειπε οτι εχει δει ταινιες στο Σαμμυ πως ηταν ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ξεχασετο αυτο και σου λενε αρες μαρες....απο την στιγμη που θελεις την συσκευη χωρις συνδεση ειναι δικαιωμα σου να στην δωσουν..ολα τα αλλα ειναι @@@
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/fwlistgijlm.htm βρηκα αυτο το Site λετε να κανει

 

http://firmware.javer.sgh.ru/ ;) Με Apollo 6.10 και γίνεται η δουλειά μια χαρά.....;)

 

πχ. αυτό κλπ. http://firmware.javer.sgh.ru/?frm=M8910XEIH1&t=4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστυριζουν Ελληνικα οι firmware αυτες ομως δυστηχος

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το Pixon

 

1. οταν τελειωσει η φορτιση δεν εχει ηχο να ενημερωνει? δηλαδη πρεπει να κοιτας αν εχει φορτισει?

2. ενω μπαινω στο youtube αρα εχω προσβαση στο net , οταν παω να κατεβασω βιντεο

μου βγαζει μηνυμα λαθους (κατι για διακομιστη/συνδεση κλπ)

3. το widget που δειχνει τον provider φορτωνει αυτοματα και στις 3 αρχικες σελιδες!

δεν γινεται να μην το κανει αυτο?

4. βιντεο απο κοντα γιατι θολωνει?

5. κανενα firmware νεοτερο εχουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φιλος αυτο με το video ειναι οντως προβλημμα πιστευω να λυθει με μελλοντικη firmware γιατι ειναι αρκετα ενοχλυτικο να θολωνει η εικονα οταν κανεις record

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβαζεις video youtube κατεβασε το Yourtube ειναι σε java και δουλευει πολυ καλα το δοκιμασα.

 

Για τα αλλα το ιδιο κανει και σε μενα οποτε αναμενουμε νεα Firmware

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...