Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ αλλά αν σύρεις ένα στην κεντρική οθόνη μετά πως το βγάζεις από εκεί ?

θα πρεπει να πας την μπαρα πανω εκει που τελειωνει..και με το δακτυλο σου να το συρεις εκει.................

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται αυτό http://t3mag.gr/news/2148 ? Παρακαλώ τους mods να με διορθώσουνε αν πρέπει να μπει αλλού το θέμα
Link to comment
Share on other sites

οκ αλλά αν σύρεις ένα στην κεντρική οθόνη μετά πως το βγάζεις από εκεί ?

θα πρεπει να πας την μπαρα πανω εκει που τελειωνει..και με το δακτυλο σου να το συρεις εκει.................

 

ανοίγεις την κάθετη μπάρα και μετά΄το σύρεις μέχρι να το ΄χωνεψει΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται αυτό http://t3mag.gr/news/2148 ? Παρακαλώ τους mods να με διορθώσουνε αν πρέπει να μπει αλλού το θέμα

Υπάρχει ήδη σχετικό θέμα. Οπότε, συνεχίζουμε την συζήτηση εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,νέος κάτοχος του pixon12!

Πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές!Οπως το περίμενα,πολυ καλη οθόνη,καλη απόκριση ,καλός ήχος,τελεια φωτογραφική και καλό σήμα παρόλο το χαμηλό sar!Να φανταστείτε σε μερη που με το iphone 3GS είχα απο 0 εως 1 γραμμή τώρα εχω 3!

Ενα αρνητικό που εχω ανακαλύψει κάποια κολλήματακια κατα την περιηγηση στο μενου και στο ανοιγόκλημα εφαρμογών

Και παμε στην ουσία....πατώντας *#1234# ειδα οτι το firmware ειναι το εξης:

Μ8910ΧΧΙG9

M89100xcig1

Υπάρχει νεότερο?που μπορούμε να το δούμε?αναβάθμιση γίνεται μεσω samsung pc studio?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,νέος κάτοχος του pixon12!

Πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές!Οπως το περίμενα,πολυ καλη οθόνη,καλη απόκριση ,καλός ήχος,τελεια φωτογραφική και καλό σήμα παρόλο το χαμηλό sar!Να φανταστείτε σε μερη που με το iphone 3GS είχα απο 0 εως 1 γραμμή τώρα εχω 3!

Ενα αρνητικό που εχω ανακαλύψει κάποια κολλήματακια κατα την περιηγηση στο μενου και στο ανοιγόκλημα εφαρμογών

Και παμε στην ουσία....πατώντας *#1234# ειδα οτι το firmware ειναι το εξης:

Μ8910ΧΧΙG9

M89100xcig1

Υπάρχει νεότερο?που μπορούμε να το δούμε?αναβάθμιση γίνεται μεσω samsung pc studio?

 

Επειδή είχα και εγώ αυτή την απορία περί sar και σήματος (και επειδή δεν γνωρίζω προσωπικά), όπως με ενημέρωσαν οι παλαιότεροι και καλύτερα γνωρίζοντες δεν σχετίζεται το sar με το σήμα ενός κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο σημερα ευτυχης(ελπιζω να μην απογοητευτω παλι με την sammy)κατοχος του pixon. Πρωτες εντυπωσεις απο camera η συσκευη σκοτώνει.... Ενα προβλημα που εχω ειναι οτι τις φωτογραφιες απο την ψηφιακη μου καμερα(12mp) δεν τις διαβαζει!!! Εχουμε καποια λύση???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θελει αλλη firmware..Ποια φορας πατα *#1234# και πες μου. Η τελευταια που κυκλοφορει ειναι η M8910XEII2 Σεπτεμβριου

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θελει αλλη firmware..Ποια φορας πατα *#1234# και πες μου. Η τελευταια που κυκλοφορει ειναι η M8910XEII2 Σεπτεμβριου

Εχω την M8910xxih2

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μπορει να μην φταιει και η τελευταια εκδοση μπορει να μην υποστυριζει το κινητο

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θελει αλλη firmware..Ποια φορας πατα *#1234# και πες μου. Η τελευταια που κυκλοφορει ειναι η M8910XEII2 Σεπτεμβριου

 

αναβάθμιση λογισμικού πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση λογισμικού πώς γίνεται?

 

σίγουρα μέσω του service (smartec)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και μονος σου αλλα ειναι καπος ρυψοκυνδινο γιατι ενα λαθος μπορει να ειναι μοιραιο για το τηλ.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ριψοκινδυνο;τι λετε ρε παιδια;μεσω pc studio δεν γινεται;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ριψοκινδυνο;τι λετε ρε παιδια;μεσω pc studio δεν γινεται;

 

καποιος που να εχει κάνει μόνος του μπορει να μας πει πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μπαινω πρωτη φορα στο φορουμ.Μπορει κανεις να μου πει αν το pixon12 βγαζει καλες φωτογραφιες νυχτα χωρις φλας;Π.χ.ενα νυχτερινο τοπιο.:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με τις φωτογραφιες θα μεινεις ενθουσιασμενος ειτε νυχτα ειναι, ειτε μερα.Και χωρις φλας ειναι καλες και γενικα εχει πολλες ρυθμισεις για διαφορες συνθηκες...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. το pixon 12 μόλις απέκτησε άλλον ένα θαυμαστή. το πήρα χτες και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι οι παρακάτω:

 

η οθόνη είναι καταπληκτική. φοβερή φωτεινώτητα & ανάλυση, ομαλότατη αναπαραγωγή video, ζωντανά χρώμματα.

 

η κάμερα είναι super. βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες (με & χωρίς φλας). Μέρα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά αν κρίνω από τις νυχτερινές ξέρω τι να περιμένω και από τις... πρωινές.

 

το ηχείο του (αν και mono) είναι αξιοπρεπέστατο χωρίς παραμορφώσεις. τα ακουστικά δεν τα δοκίμασα ακόμα.

 

το software είναι κλασσικό... samsung. λίγο εκνευριστικό, λίγο δύσχρηστο αλλά και πάλι δεν το πολυέψαξα. Βέβαια δεν χρειάζεται να έχεις και phd για να δουλέψεις το software ενός κινητού. anyway.

 

στην συσκευασία περιλαμβάνεται μία πολύ κομψή μαύρη θήκη τηλεφώνου.

 

ΔΕΝ έχει γραφίδα (!!??!!!?) αλλά έρχεται με memory card 2gb sdmicro(τσιγκουνιές κυρά samsung?). Πάω σφαίρα για μία 16gb!

 

Θα επανέλθω next week με περισότερες λεπτομέρειες αφού σκοπεύω να το... γονατίσω!

 

καλό w/e σε όλους.

_______________________________________

 

Α, ξέχασα. Μετά από 2 κινητά με οθόνη αφής στην κατοχή & εμπειρία μου (LG Viewty & Samsung Omnia) μπορώ να πω ότι η οθόνη του "ακούει" παρισσότερο από το αναμενόμενο. Έκανα test drive... αφής με iphone 3gs ενός φίλου και μπορώ να πώ ότι πλησιάζει πολύ στην ευαισθησία του.

 

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Και συμφωνα με αυτα που λεει ο φιλος παραπανω, καποιος λογικος ανθρωπος που ξερει πως να ξοδεψει τα χρηματα του θα προτιμησει το εν λογω κινητο απο το i-phone! Το λειτουργικο της Samsung δεν θα το ελεγα δυσχρηστο.. απλα ειναι θεμα συνηθειας! Και μη μου πεις οτι το Omnia ειναι τερας ευχρηστιας για εναν απλο χρηστη!! Περιμενουμε και αλλες εντυπωσεις.. οταν το "γονατισεις" πες μας και ποσο αντεχει η μπαταρια του...
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι δεν ξέρω αν θα ΄΄παίξει΄΄ με 16άρα κάρτα, το τηλ σύμφωνα με την κατασκευάστρια εταιρία αντέχει μέχρι 8, εγώ του έχω φορέσει 8άρα 2 μέρες και πάει σφαίρα πάντως

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα 8 για μενα ειναι υπεραρκετα. Μια απορια εχω μονο.. ποσο ογκο περιπου πιανει μια φωτο των 12mp? Και αργει να τις ανοιξει;
Link to comment
Share on other sites

Τα 8 για μενα ειναι υπεραρκετα. Μια απορια εχω μονο.. ποσο ογκο περιπου πιανει μια φωτο των 12mp? Και αργει να τις ανοιξει;

 

Πάνω από 3 Mb και δεν αργεί από ότι έχω διαπιστώσει να τις ανοίξει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα.. φοβομουν οτι θα ειναι πανω απο 5mb!! Αν και δεν ειναι απαραιτητο παντα να φωτογραφιζεις σε φουλ αναλυση, ειναι αναλογα την περισταση. Αν για παραδειγμα τραβηξεις ενα προσωπο απο κοντα, τα 5mp ειναι υπεραρκετα.. ενω για ενα τοπιο τα 12 ειναι καλα ωστε να δεις καθαρα τις λεπτομερειες σε μεγεθυνση!
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα.. φοβομουν οτι θα ειναι πανω απο 5mb!! Αν και δεν ειναι απαραιτητο παντα να φωτογραφιζεις σε φουλ αναλυση, ειναι αναλογα την περισταση. Αν για παραδειγμα τραβηξεις ενα προσωπο απο κοντα, τα 5mp ειναι υπεραρκετα.. ενω για ενα τοπιο τα 12 ειναι καλα ωστε να δεις καθαρα τις λεπτομερειες σε μεγεθυνση!

 

δεν συμφωνώ, αν και δεν είμαι ειδικός στην φωτογράφιση! Και το βίντεό του είναι πολύ σούπερ, χωρίς το slow τραβάει πάρα πολύ καλά, δεν πιξελάρει πουθενά!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...