Jump to content

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα θα με πει κανεις τ να κανω? ποστ 11.. Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

1oς τρόπος(δεν ξέρω το ιμέι και επειδή η συσκευή είναι κλειδωμένη κατά το άνοιγμα δεν μπορώ να πατήσω για να μου το δείξει)

ερώτηση: πως αλλιώς μπορώ να δω το ιμέι μου?

 

2ος τρόπος δεν δείχνει να συνδέεται το τηλέφωνο- λογικά λόγω του ότι ουσιαστικά δεν έχει κάνει εκκίνηση.Τι μπορώ να κάνω???

 

3ος τρόπος- όπως άνω- δεν δείχνει να συνδέεται!:cry::!:

 

Εμενα θα με πει κανεις τ να κανω? ποστ 12..

στον 1ο τρόπο, βγάλε την μπαταρία και δες από κάτω. εκτός από το product code, γράφει και το ΙΜΕΙ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ποστ 11 σορρυ..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα.. Χθες ξεθαψα το 3330 μου το οποιο δουλευει κανονικα.. Το θεμα ειναι οτι μου ζητησε κωδικο ασφαλειας πραγμα παραξενο γιατι 1ον, εφοσον εχω ξαναβαλει την καρτα μου και την γνωριζει, δεν επρεπε να μου ζητησει κωδικο ασφαλειας, και 2ον τελευταια φορα που το ανοιξα δεν μου ζητησε κωδικο ασφαλειας.. τελοσπαντων πληκτρολογω τον κωδικο και μου λεει λαθος κωδικος! Να μην τα πολυλογω δοκιμασα τον πρωτο τροπο τον οποιο εχω δοκιμασει και σε ενα αλλο νοκια και δεν δουλεψε.. :(

Γιατι??? Πως ειναι δυνατον?? τωρα τι θα κανω?? Δεν αξιξει να το παω στην νοκια.. ουτε 20 ευρω αξιζει το κινητο, αλλα εφοσον εγω θα κανα την δουλεια μου... Οποιος θελει ας βοηθησει.. δινω και το ιμει με πμ αν μπορει να κανει καποιος κατι..

κανονικά θα πρέπει να έχει δουλέψει.

εγώ συγκεκριμένα, είχα ένα 6100 από το οποίο δεν θυμόμουν τον κωδικό ασφαλείας αλλά με τον πρώτο τρόπο και ειδικά το πρώτο link η δουλειά μου έγινε.

δοκίμασε πάλι διότι μόνον με αυτόν τον τρόπο ξεκλειδώνει το 3330.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι θα πρεπε να δουλεψει.. :(

δεν γινεται τιποτα.. δοκιμασα σε ολα τα σαιτ με mastercode και ολα τον ιδιο μου δινουν..

Αντι για τον κωδικο ασφαλειας πληκτρολογω τον mastercode, ετσι δεν ειναι? δεν κανω κατι λαθος ρε γμτ!!

Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι θα πρεπε να δουλεψει.. :(

δεν γινεται τιποτα.. δοκιμασα σε ολα τα σαιτ με mastercode και ολα τον ιδιο μου δινουν..

Αντι για τον κωδικο ασφαλειας πληκτρολογω τον mastercode, ετσι δεν ειναι? δεν κανω κατι λαθος ρε γμτ!!

Ναι, αντί του κωδικού ασφαλείας βάζεις τον mastercode.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πηγα πριν μερες και ξεθαψα το luna μου,το φορτισα,εβαλα καρτα sim και παω να το ανοιξω και μου ζηταει κωδικο κλειδωματος.φυσικα δεν εχω βγαλει ακρη ακομα,μπορω να κανω κατι?η το service δε το γλυτωνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, αν δεν δουελευει ο mastercode τοτε ναι, δεν το γλυτωνεις το service

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γινετε αυτο ρε παιδια? Ξερωγω σβηνετε η ρομ του και κλειδωνει??

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας, πριν απο μερικούς μήνες μου έκλεψαν το κινητό, αγόρασα λοιπόν και εγώ ένα Νοκια 5030 για να κάνω την δουλεία μου και να με συντροφέψει στη στρατιωτική μου θητεία. Ήταν τόσο μεγάλος ο εκνευρισμός μου τότε, που θέλησα να βάλω ένα πανίσχυρο κωδικό απροσπέλαστο σε κάθε ενδεχόμενο μελλοντικό εισβολέα. Το αποτέλεσμα φυσικά είναι, ότι τώρα μετά απο 5-6 μήνες έχω ξεχάσει τον πανίσχυρο κωδικό ασφαλείας που είχα βάλει. Υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσω μόνος μου?Αν όχι με συμφέρει να το πάω στην Νοκια να το ξεκλειδώσω ή να πάρω καινούριο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πριν απο μερικούς μήνες μου έκλεψαν το κινητό, αγόρασα λοιπόν και εγώ ένα Νοκια 5030 για να κάνω την δουλεία μου και να με συντροφέψει στη στρατιωτική μου θητεία. Ήταν τόσο μεγάλος ο εκνευρισμός μου τότε, που θέλησα να βάλω ένα πανίσχυρο κωδικό απροσπέλαστο σε κάθε ενδεχόμενο μελλοντικό εισβολέα. Το αποτέλεσμα φυσικά είναι, ότι τώρα μετά απο 5-6 μήνες έχω ξεχάσει τον πανίσχυρο κωδικό ασφαλείας που είχα βάλει. Υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσω μόνος μου?Αν όχι με συμφέρει να το πάω στην Νοκια να το ξεκλειδώσω ή να πάρω καινούριο?

Δοκίμασε έναν από τους τρεις τρόπους ή και τους τρεις αν χρειαστεί να δεις αν βγει άκρη, αλλιώς πρέπει να πας σε Nokia Shop.

Αμφιβάλλω όμως αν θα στο ξεκλειδώσουν εάν δεν έχεις κάποιο αποδεικτικό στοιχείο ότι το κινητό είναι δικό σου.

Αν καταφέρεις και περάσεις αυτό το εμπόδιο, νομίζω ότι το κόστος είναι 15€ εκτός κι αν πέσεις σε κάποιον συννενοήσιμο και γλιτώσεις τη χρέωση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε έναν από τους τρεις τρόπους ή και τους τρεις αν χρειαστεί να δεις αν βγει άκρη, αλλιώς πρέπει να πας σε Nokia Shop.

Αμφιβάλλω όμως αν θα στο ξεκλειδώσουν εάν δεν έχεις κάποιο αποδεικτικό στοιχείο ότι το κινητό είναι δικό σου.

Αν καταφέρεις και περάσεις αυτό το εμπόδιο, νομίζω ότι το κόστος είναι 15€ εκτός κι αν πέσεις σε κάποιον συννενοήσιμο και γλιτώσεις τη χρέωση.

Βασικά δοκίμασα με τον mastercode, αλλά τίποτα... Δεν υποστηρίζει την συσκευή οπότε μάλλον θα πάω σε κάποιο Nokia Shop να δω τι θα μου πούν και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον 2ο η 3ο τροπο μπορει να λειτουργει και στα Series 40 ..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,για την βοήθεια σας.Τελικά θα το χρειαστώ το καλώδιο,ελπίζω να μην το πάρω άδικα. Το κινητό ανοίγει τελικά αλλά μόνο με την κάρτα Sim μίας εταιρείας.Όταν προσπαθήσω να βάλω άλλη τότε μου ζητάει κωδικό
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,για την βοήθεια σας.Τελικά θα το χρειαστώ το καλώδιο,ελπίζω να μην το πάρω άδικα. Το κινητό ανοίγει τελικά αλλά μόνο με την κάρτα Sim μίας εταιρείας.Όταν προσπαθήσω να βάλω άλλη τότε μου ζητάει κωδικό

Αφού όπως λες ανοίγει με κάρτα SIM μόνο μιας εταιρείας και δεν σου ζητάει κωδικό, τότε ενεργοποίησέ το με την εν λόγω SIM και εφάρμοσε τον 2ο ή τον 3ο τρόπο να δεις ποιος θα δουλέψει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένας απ' τους δύο θα δουλέψει σίγουρα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει σε καποιο Series 40? Δεν ετυχε να το δοκιμασω και θελω να ειμαι 100% σιγουρος εαν χρειαστει να το γραψω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει σε καποιο Series 40? Δεν ετυχε να το δοκιμασω και θελω να ειμαι 100% σιγουρος εαν χρειαστει να το γραψω :)

Έχω δοκιμάσει τον πρώτο τρόπο σε ένα Nokia 6100.

Επίσης, τον δεύτερο τρόπο τον δοκίμασα σε Nokia 6300 και δούλεψε κανονικά, αλλά το κινητό πρέπει να είναι σε κατάσταση αναμονής.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι καινούργιος στο forum και θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:

Μου έκαναν δώρο ένα E65 νοκια αλλά θέλοντας να το γυρίσω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μου ζητάει το κωδικό ασφαλείας που δεν τον θυμάται το ατομο που μου το έδωσε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το υπερβώ το εμπόδιο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούργιος στο forum και θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:

Μου έκαναν δώρο ένα E65 νοκια αλλά θέλοντας να το γυρίσω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μου ζητάει το κωδικό ασφαλείας που δεν τον θυμάται το ατομο που μου το έδωσε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το υπερβώ το εμπόδιο;

 

Ευχαριστώ

 

καλησπερα.... :)υπαρχει τροπος....

κοιταξε εδω... ----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244944

ο δευτερος τροπος δουλευει στανταρ και ειναι και πολυ ευκολος..τον εχω δοκιμασει...

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω ξεχασει τον κωδικο απο το Ν82 μου! Εχω δοκιμασει απειρους συνδιασμους, αλλα κανενα αποτελεσμα! Εδω και 4 ημερες ειμαι χωρις κινητο! Παιδια βοηθεια, πως μπορω να τον επαναφερω; Με το Nemesis Service Suite γινεται; Και εαν ναι, πως ακριβως θα το κανω; Καποιο αλλο προγραμμα υπαρχει;

 

Δε θελω να παω σε μαγαζι και να δωσω και 15 ευρω. Και δε νομιζω να εχω κρατησει την αποδειξη, γιατι εχω κλεισει 2 χρονια και 2 μηνες απο τοτε που το ειχα αγορασει.

 

Βρηκα κατι για master security code, αλλα δε ξερω το ΙΜΕΙ μου. Κοιταξα στην μπαταρια, αλλα δε το λεει. Τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλευει κανενας τροπος. Στον πρωτο δε λειτουργει για τα N-Series, ο δευτερος οταν παταω το read που βγαζει error, ο τριτος θελει και κατι επιπλεον συσκευες και ο 4ος δεν ειναι για N-Series.. Δλδ ετσι στα καλα καθουμενα θα πρεπει να δωσω σαν μλκς 25 ευρω; Ελεος απλα!
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν70 είχα πρόβλημα και δε θυμόμουν τον κωδικό. Ευτυχώς ήταν ξεκλείδωτο και κατάφερα να βάλω ένα προγραμματάκι .sis και τον έκανε Reset αλλά δε θυμάμαι το πρόγραμμα. Έτσι όπως τα λες εσύ, μάλλον είσαι κλειδωμένος και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.:(

 

Για Νοkia Shop σε κόβω...:ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοιτα να δεις τι επαθα. Και το θεμα ειναι οτι ετσι ξαφνικα μου ζητησε τον κωδικο κλειδωματος! Ουτε καρτα sim, αλλαξα, ουτε τιποτα! Ημαρτον ρε νοκια!

 

Το θεμα ειναι οτι την αποδειξη δεν την εχω εδω μαζι μου στην Αθηνα, και δε νομιζω να ειναι ουτε στο πατρικο μου! Πως μπορω να αποδειξω οτι το εχω αγορασει; Τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοιτα να δεις τι επαθα. Και το θεμα ειναι οτι ετσι ξαφνικα μου ζητησε τον κωδικο κλειδωματος! Ουτε καρτα sim, αλλαξα, ουτε τιποτα! Ημαρτον ρε νοκια!

 

Το θεμα ειναι οτι την αποδειξη δεν την εχω εδω μαζι μου στην Αθηνα, και δε νομιζω να ειναι ουτε στο πατρικο μου! Πως μπορω να αποδειξω οτι το εχω αγορασει; Τι κανω;

Αν πας σε Νοkia Shop, αυτοί θα το κοιτάξουν μέσω του ΙΜΕΙ για το πότε αγοράστηκε το κινητό.

Είπες κι εσύ πιο πάνω ότι θυμάσαι πότε το αγόρασες, άρα δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Έτσι είχα κάνει κι εγώ με το 6600 μου και από τότε που με πέρασαν μια φορά στο σύστημά τους δεν χρειάζομαι αποδεικτικά και τέτοια;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...