Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το * σημαίνει πως θα έρθει σύντομα.:rolleyes: Για αυτό λίγη υπομονή.;)

 

Αυτο λεω ρε συ,οτι το βγαλανε το αστερακι!οταν το βγαζουν σημαινει οτι το κινητο εχει ερθει!μπες στο σιτε να δεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό αναμένεται ακόμα. Δεν έχει κάνει την εμφάνισή του στις προθήκες των καταστημάτων. Πάντως μπορείτε να το προ-παραγγείλετε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα στη εταιρια και τους ρωτησα για το αστερακι. μου ειπαν δεν γνωριζουν κατι και οτι επισημα ισχυει οτι το αναμενουν το τελευταιο 3μηνο του 09.
Link to comment
Share on other sites

Οι αντιπροσωπείες στην Ελλάδα ποτέ δεν γνωρίζουν τίποτα!:wacko: Μπορεί ένα προϊόν να κυκλοφορεί κανονικά και αυτοί να λένε οτι ακόμα δεν έχει έρθει οπότε μη στηρίζεστε ποτέ στα λεγόμενά τους! Πάντως για το έχει ο Γερμανός στον κατάλογο Ωκτωβρίου σημαίνει οτι μέσα στον μήνα θα εμφανιστεί.:)
Link to comment
Share on other sites

.... Ήθελα βασικά να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν η κάμερα του aino είναι ίδια (ποιοτικά, όχι μόνο στα mp) με του w995...

 

Σωστη ερωτηση. Αν και του w995, δεν ειναι ο,τι καλυτερο στα 5mpx.. Μακαρι να'ναι καλύτερή του..

Link to comment
Share on other sites

Σωστη ερωτηση. Αν και του w995, δεν ειναι ο,τι καλυτερο στα 5mpx.. Μακαρι να'ναι καλύτερή του..

Φιλε το w995 εχει καμερα 8mp!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οοοπς.. Δικιο εχεις!:)

Μπερδεψα την καμερα του 995, με του c905, που σαφως ειναι καλυτερη του..:)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο site τής Sony Ericsson όσο και στο e-shop της αναφέρει πως το Aino έχει ήδη κυκλοφορήσει! Παρόλα αυτά, ενώ είχα ζητήσει να μου αποσταλεί e-mail, δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα. Τελικά δεν έχω καταλάβει αν είναι ήδη στην αγορά (έστω της Αγγλίας) και πότε θα έρθει και στην Ελλάδα. Ξέρει κανένας κάτι πιο συγκεκριμένο;
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο site τής Sony Ericsson όσο και στο e-shop της αναφέρει πως το Aino έχει ήδη κυκλοφορήσει! Παρόλα αυτά, ενώ είχα ζητήσει να μου αποσταλεί e-mail, δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα. Τελικά δεν έχω καταλάβει αν είναι ήδη στην αγορά (έστω της Αγγλίας) και πότε θα έρθει και στην Ελλάδα. Ξέρει κανένας κάτι πιο συγκεκριμένο;

ακομη δεν εχει ερθει στην Ελλαδα.επισημα σε ηλεκτρονικα καταστηματα δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα ενα φυλλαδιο γερμανου Οκτωβριου και το ειχε στα 474 ευρω αρα οπου να ναι φτανει.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο site τής Sony Ericsson όσο και στο e-shop της αναφέρει πως το Aino έχει ήδη κυκλοφορήσει! Παρόλα αυτά, ενώ είχα ζητήσει να μου αποσταλεί e-mail, δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα. Τελικά δεν έχω καταλάβει αν είναι ήδη στην αγορά (έστω της Αγγλίας) και πότε θα έρθει και στην Ελλάδα. Ξέρει κανένας κάτι πιο συγκεκριμένο;

Χθες,ρωτησα στο Γερμανο,και μου ειπαν οτι εντος των ημερων αρχιζουν οι πωλησεις του Aino,ενω για το Satio,δεν ηξερε τιποτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χθες,ρωτησα στο Γερμανο,και μου ειπαν οτι εντος των ημερων αρχιζουν οι πωλησεις του Aino,ενω για το Satio,δεν ηξερε τιποτα.

στον γερμανο τα παραλενε..ασε που τα κινητα ερχονται πρωτα στα αλλα καταστηματα και μετα σε αυτους.απλα βαζουν στο εντυπο τους ενα κινητο διαφειμιση για 1 μηνα..και περιμενεις εσυ το κινητο..:worry:

εγω περυσι την πατησα με το w302,σε ολα τα καταστηματα υπηρχε..στον γερμανο περιμενα 2 βδομαδες,αποτελεσμα να μειωθει η επιδοτηση μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα'πρεπε να έχει Micro usb? Ακόμα αυτό το fast port? Ακόμα?????

θα επρεπε σιγουρα!! εγω εχω ξενερωσει απιστευτα με τα νεα υπερτιμολογημενα κινητα που στην ουσια ειναι ιδια :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε σιγουρα!! εγω εχω ξενερωσει απιστευτα με τα νεα υπερτιμολογημενα κινητα που στην ουσια ειναι ιδια :whistle:

 

Εντάξει, το Aino δεν είναι ίδιο. Σχεδιαστικά διαφοροποιείται από τα άλλα μοντέλα της εταιρίας και είναι και πλήρες από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών. Όσον αφορά την τιμή, έιναι στα ίδια πλαίσια με άλλα κινητά ίδιων χαρακτηριστικών (wifi,οκτάρα κάμερα κλπ) και μάλλον έχει και ανανεωμένο λογισμικό.

Το expansys το έχει σε ελαφρώς καλύτερη τιμή (444 Ευρώ) από αυτή που αναφέρεται στον κατάλογο π.χ. της Vodafone. Το παρήγγειλα σε μαύρο (υπάρχει διαθέσιμο και σε λευκό) και σήμερα ή αύριο θα το έχω οπότε και θα γράψω εντυπώσεις.:D

Το μόνο που με ανησυχεί είναι η ποιότητα του slider, ελπίζω επιτέλους η SE να άλλαξε τον τρόπο κατασκευής του και να μην χoροπηδάει όπως στα περισσότερα άλλα slider μοντέλα της.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το Aino δεν είναι ίδιο. Σχεδιαστικά διαφοροποιείται από τα άλλα μοντέλα της εταιρίας και είναι και πλήρες από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών. Όσον αφορά την τιμή, έιναι στα ίδια πλαίσια με άλλα κινητά ίδιων χαρακτηριστικών (wifi,οκτάρα κάμερα κλπ) και μάλλον έχει και ανανεωμένο λογισμικό.

Το expansys το έχει σε ελαφρώς καλύτερη τιμή (444 Ευρώ) από αυτή που αναφέρεται στον κατάλογο π.χ. της Vodafone. Το παρήγγειλα σε μαύρο (υπάρχει διαθέσιμο και σε λευκό) και σήμερα ή αύριο θα το έχω οπότε και θα γράψω εντυπώσεις.:D

Το μόνο που με ανησυχεί είναι η ποιότητα του slider, ελπίζω επιτέλους η SE να άλλαξε τον τρόπο κατασκευής του και να μην χoροπηδάει όπως στα περισσότερα άλλα slider μοντέλα της.:worry:

σιγουρα δεν ειναι το ιδιο αλλα ο αντγωνισμος με αυτα τα χαρακτηριστικα κυμαινεται σε καποιες περιπτωσεις και 200 ευρο λιγοτερο απο την τιμη του aino.

τι να σου πω..εγω δεν θα εδινα τοσα πολλα χρηματα γι'αυτο το κινητο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν ειναι το ιδιο αλλα ο αντγωνισμος με αυτα τα χαρακτηριστικα κυμαινεται σε καποιες περιπτωσεις και 200 ευρο λιγοτερο απο την τιμη του aino.

τι να σου πω..εγω δεν θα εδινα τοσα πολλα χρηματα γι'αυτο το κινητο.:cool:

Ποια αυτα χαρακτηριστικα εννοεις,γιατι δε μπορει να ειναι ολα ιδια,και να κανει 200 παραπανω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν ειναι το ιδιο αλλα ο αντγωνισμος με αυτα τα χαρακτηριστικα κυμαινεται σε καποιες περιπτωσεις και 200 ευρο λιγοτερο απο την τιμη του aino.

τι να σου πω..εγω δεν θα εδινα τοσα πολλα χρηματα γι'αυτο το κινητο.:cool:

 

 

Δεν νομίζω οτι υπάρχει καινούργιο ή πρόσφατο έστω μοντέλο με ίδια χαρακτηριστικά που να είναι τόσο φθηνότερο φίλε Raver. Κάποια παλαιότερα μοντέλα με ίδια χαρακτηριστικά και οκτάρες κάμερες που είναι αρκετό καιρό στην αγορά είναι λογικό να έχει μειωθεί η τιμή τους πλέον. Πάντως σύντομα θα δείξει αν καλώς τα έδωσα ή όχι. Όλα θα εξαρτηθούν από το slider!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ποια αυτα χαρακτηριστικα εννοεις,γιατι δε μπορει να ειναι ολα ιδια,και να κανει 200 παραπανω.

θα σας φερω ενα παραδειγμα.με εξαιρεση την καμερα που εχει 5mp ειναι το lg505 στα 230 ευρο & LG KC910 στα 280 ευρο με 8mp.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παλαιότερα μοντέλα με ίδια χαρακτηριστικά και οκτάρες κάμερες που είναι αρκετό καιρό στην αγορά είναι λογικό να έχει μειωθεί η τιμή τους πλέον.

 

θα σας φερω ενα παραδειγμα.με εξαιρεση την καμερα που εχει 5mp ειναι το lg505 στα 230 ευρο & LG KC910 στα 280 ευρο με 8mp.:)

 

To LG KC910 εμπίπτει στην κατηγορία που αναφέρει ο RAZR2. Είναι δηλαδή στην αγορά πάνω από ένα χρόνο οπότε λογικό να έχει πέσει η τιμή του. To GT επίσης κυκλοφορεί κανένα τετράμηνο τώρα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To LG KC910 εμπίπτει στην κατηγορία που αναφέρει ο RAZR2. Είναι δηλαδή στην αγορά πάνω από ένα χρόνο οπότε λογικό να έχει πέσει η τιμή του. To GT επίσης κυκλοφορεί κανένα τετράμηνο τώρα...

Ναι αλλα μιλαμε για διαφορα παρα πολυ μεγαλη! αλλωστε το 1 απο τα 2 βγηκε στην αγορα με αυτη την τιμη που προ-αναφερω.και κυκλοφορει κοντα στους 2 μηνες.

εγω ειμαι ο πιο κολλημενος φανατικος sony ericsson χρηστης αλλα η πολιτικη της τα τελευταια χρονια με εχει ξενερωσει αφανταστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μιλαμε για διαφορα παρα πολυ μεγαλη! αλλωστε το 1 απο τα 2 βγηκε στην αγορα με αυτη την τιμη που προ-αναφερω.και κυκλοφορει κοντα στους 2 μηνες.

εγω ειμαι ο πιο κολλημενος φανατικος sony ericsson χρηστης αλλα η πολιτικη της τα τελευταια χρονια με εχει ξενερωσει αφανταστα.

 

Φίλε Raver, τα κινητά με οκταρα κάμερα που είναι φθηνότερα (C905, LG Renoir, Pixon,innov8 κλπ) είναι καιρό στην αγορά και είναι λογικό να είναι πλέον φθηνότερα. Τα πιο πρόσφατα (Viewty II, Ν86 κλπ) έχουμ παρόμοια τιμή με το Aino οπότε είναι στα ίδια πλάισια. Σίγουρα δεν είναι φθηνό αλλά σίγουρα επίσης δεν είναι και ακριβότερο από τον ανταγωνισμό. Οκ, μπορεί να υπάρχει και κάποιο που να προέκυψε φθηνότερο αλλά είναι μειοψηφία. Μακάρι βέβαια να ήταν φθηνότερο, συμφωνώ οτι σε αρκετά μοντέλα της η SE δεν εφαρμόζει σωστή τιμολογιακή πολιτική αλλά εδώ μιλάμε για ένα σχεδόν πλήρες κινητό με λειτουργίες αφής, wifi,οκτάρα κάμερα, μεταλλικό σκελετό και όλα τα συνήθη καλούδια οπότε η τιμή αν όχι δικαιολογείται, είναι τουλάχιστον αναμενόμενη.;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Raver, τα κινητά με οκταρα κάμερα που είναι φθηνότερα (C905, LG Renoir, Pixon,innov8 κλπ) είναι καιρό στην αγορά και είναι λογικό να είναι πλέον φθηνότερα. Τα πιο πρόσφατα (Viewty II, Ν86 κλπ) έχουμ παρόμοια τιμή με το Aino οπότε είναι στα ίδια πλάισια. Σίγουρα δεν είναι φθηνό αλλά σίγουρα επίσης δεν είναι και ακριβότερο από τον ανταγωνισμό. Οκ, μπορεί να υπάρχει και κάποιο που να προέκυψε φθηνότερο αλλά είναι μειοψηφία. Μακάρι βέβαια να ήταν φθηνότερο, συμφωνώ οτι σε αρκετά μοντέλα της η SE δεν εφαρμόζει σωστή τιμολογιακή πολιτική αλλά εδώ μιλάμε για ένα σχεδόν πλήρες κινητό με λειτουργίες αφής, wifi,οκτάρα κάμερα, μεταλλικό σκελετό και όλα τα συνήθη καλούδια οπότε η τιμή αν όχι δικαιολογείται, είναι τουλάχιστον αναμενόμενη.;)

αν'εχω διαβασει καλα η αφης λειτουργει μονο σε περιβαλλον multimedia!

παντως εγω θεωρω πολλα λεφτα οτι κοστιζει.θα μπορουσε να ηταν χαλαρα 100 ευρο λιγοτερα.

ισως βεβαια τα :blink: κι'εγω διαφορετικα τα πραγματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...