Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απάντηση κάποιος σε αυτό; :O

Επίσης για φίλο με πρόβλημα ακοής (φοράει ακουστικό): Από όσα διάβασα έχει εξαιρετική ακουστική όταν μιλάς. Όταν σε καλούν ακούγεται δυνατά; :confused:

Και η μπαταρία του πως τα πάει αν δεν χρησιμοποιείς πολύ την κάμερα;

 

η ενταση ειναι αξιοπρεπεστατη πραγματικα,κι οταν χτυπαει το κινητο αλλα κι απο θεμα ποιοτητας συνομιλιας,εξαιρετικο ακουστικο.

απο καμερα μετρια αποτελεσματα,απλα καλες φωτος,τιποτα το πολυ σπουδαιο.

η μπαταρια με την νεα αναβαθμιση εχω δει καποια διαφορα,με μετρια λειτουργια παει και στις 3 μερες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ μπαίνει μια χαρά στο net με wifi, όταν προσπαθώ να δω video από το youtube μου ζητάει οπωσδήποτε GPRS ή 3G. Είναι γενικό της συσκευής ή μόνο το δικό μου το κάνει ?
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ. :)

Ψάχνομαι πέρα από τον φίλο μου και για εμένα με διαφορετικά κριτήρια βέβαια.

Έχοντας το Renoir είμαι πολύ ικανοποιημένος για φωτογραφίες σε καλό φωτισμό, αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο για βράδυ, σκοτάδι κλπ...

 

Το Renoir έχει xenon φλας και άρα εκ των πραγμάτων θα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες το βράδυ από το Aino που έχει led. Αν θέλεις οπωσδήποτε καλές βραδινές λήψεις θα πρέπει ίσως να κοιτάξεις σε κινητά με xenon φλας όπως το Satio (έχει και led και xenon) και το C905 (εξαιρετικό xenon).

Link to comment
Share on other sites

και περα κι απο το xenon το lg εχει και καλυτερο φακο καμερας.το c905 δε το συζηταμε,πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση τη νέα.

Παρατηρώ όμως μεγάλη αστάθεια στο σήμα. Παίζει συνεχώς από τις 2 ως τις 6 γραμμές. Δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση τόσο πολύ συχνά. Να είναι τυχαίο της εταιρείας κινητής άραγε?

Παρατήρησε κανείς σας τίποτα τέτοιο παιδιά μετά την αναβάθμιση???

 

Δοκίμασα την σιμ και σε ένα Κ800. Εκεί μια χαρά. Φουλ σήμα. Στον ίδιο χώρο.

Στο aino εξακολουθεί η αστάθεια στο σήμα. Από 1 έως 4 σπάνια 5 γραμμές.

Δεν παρατήρησε τίποτα κανείς σας?

Χθες το αγόρασα και δυστυχώς απο σήμα πάσχει.Εκεί που είχα φουλ σήμα τώρα 1 με 4 και σπάνια ως καθόλου 5.΄Εκανα επιδιόρθωση τηλ απο το site της SE τίποτε τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα παιδιά :), σύντομα θα έχω και εγώ στα χέρια μου το ΑΙΝΟ ετσι θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος γνωρίζει που μπορώ να βρώ games kai προγραμματάκια να με ενημερώση :D είναι ΘΕΙΚΟΟΟΟ στυλάτο κινητό, με εκφράζει απόλυτα! οχι σαν την πατατα το omnia που μονο τα νευρα μου εσπαγε :X. :D S.E. <3 !!! :O :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα παιδιά :), σύντομα θα έχω και εγώ στα χέρια μου το ΑΙΝΟ ετσι θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος γνωρίζει που μπορώ να βρώ games kai προγραμματάκια να με ενημερώση :D είναι ΘΕΙΚΟΟΟΟ στυλάτο κινητό, με εκφράζει απόλυτα! οχι σαν την πατατα το omnia που μονο τα νευρα μου εσπαγε :X. :D S.E. <3 !!! :O

παιχνιδια και εφαρμογες θα βρεις στην υπογραφη μου ;) καλοριζικο το νεο σου κινητο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιχνιδια και εφαρμογες θα βρεις στην υπογραφη μου ;) καλοριζικο το νεο σου κινητο :up:

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! :lol: κατεβασα καποια ομως δεν γνωριζω ακομη αν ειναι συμβατα με το aion γιατι το περιμενω απο μερα σε μερα το κινητο ;) *ty ty ty :happy::happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει adobe flash player για το αινο.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω καμια βδομαδα το Aino κ ψαχνω να βρω λυση στο εξης προβλημα.Ολα τα navigator που κατεβασα εχουν καποιο αρχειο .sis για να γινει η εγκατασταση κ δεν μου το αναγνςριζει κ στις επιλογεσ ποθ μοθ δινει ειναι μονο η αποστολη μεσω BT k mail.Γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω?Δεν δεχεται καθολου εξωτερικες εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία .sis είναι για κινητό με λειτουργικό Symbian. Δεν τρέχουν στο κινητό σου. Για να μπορέσεις να τρέξεις εφαρμογές στο κινητό πρέπει να είναι σε java. Και δυστυχώς κάποιος αξιόλογος navigator σε java δεν υπάρχει.

 

Υ.Γ.: Καλώς ήρθες στο forum :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες συνεχιζει να μην χτυπαει η ειδοποιηση μηνυματος οποτε το bug με τα μηνυματα δεν εχει εξαφανιστει τελειως ακομα και μετα την νεα αναβαθμιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες συνεχιζει να μην χτυπαει η ειδοποιηση μηνυματος οποτε το bug με τα μηνυματα δεν εχει εξαφανιστει τελειως ακομα και μετα την νεα αναβαθμιση.

 

Ναι και συγκεκριμενα οταν στελνεις sms κλεινεις το slide ΧΩΡΙΣ να διαβασεις την αναφορα παραδοσης μετα σε παιρνουν τηλεφωνο χωρις να απαντησης και τοτε το επομενο sms που σου ερχετε ΔΕΝ ακουγετε η ειδοποιηση!

Καπως ετσι το εκανα χθες αλλα δε θυμαμαι ακριβως τη σειρα!!:lol::lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεται ότι αξίζει περισσότερο από το C905 ? Θέλω να αγοράσω κινητό Sony Ericsson με καλή κάμερα και είμαι ανάμεσα στο C905 και στο Aino.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεται ότι αξίζει περισσότερο από το C905 ? Θέλω να αγοράσω κινητό Sony Ericsson με καλή κάμερα και είμαι ανάμεσα στο C905 και στο Aino.

Παρε aino γιατι εχει μεγαλυτερη οθονη και ειναι πιο καινουργιο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και συγκεκριμενα οταν στελνεις sms κλεινεις το slide ΧΩΡΙΣ να διαβασεις την αναφορα παραδοσης μετα σε παιρνουν τηλεφωνο χωρις να απαντησης και τοτε το επομενο sms που σου ερχετε ΔΕΝ ακουγετε η ειδοποιηση!

Καπως ετσι το εκανα χθες αλλα δε θυμαμαι ακριβως τη σειρα!!:lol::lol::p

 

ακριβως:)χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι που το ψαχνουν το θεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Καλως σας βρηκα:!:

Ρωτησα κ χθες αλλα εγινε del για τα greeklish.Η sony τι προγραματα δινει για navigator?Εχει ψαξει κανεις γυρο απο αυτο το θεμα?:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο παρα τσακ να το παρω και θελω να κανω και εγω μια ερωτηση(μαλλον 4),

 

1)το c905 απο φωτογραφικη σε σχεση με το aino τι λεει?

2)το aino μπενει παντου στο ιντερνετ εκτος απο σελιδες που περιεχουν adobe-acrobat?

3)εχω το κ800 απο μενου μιαζουν καθολου?

4)απο φοτο στο σκοταδι βγαζει καλυτερα το Κ800 ε??

 

αναμενω τις απαντησεις σας ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο παρα τσακ να το παρω και θελω να κανω και εγω μια ερωτηση(μαλλον 4),

 

1)το c905 απο φωτογραφικη σε σχεση με το aino τι λεει?

2)το aino μπενει παντου στο ιντερνετ εκτος απο σελιδες που περιεχουν adobe-acrobat?

3)εχω το κ800 απο μενου μιαζουν καθολου?

4)απο φοτο στο σκοταδι βγαζει καλυτερα το Κ800 ε??

 

αναμενω τις απαντησεις σας ευχαριστω πολυ!!!!!

 

1) Το C905 έχει την καλύτερη οκτάρα κάμερα της αγοράς η οποία συνοδεύεται και από το επίσης καλύτερο xenon φλας, όλα τα άλλα έρχονται μετά. Του Aino οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα καταλάβεις καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Μάλιστα μετά την κάμερα του C905 ίσως είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη. Παρόλο που έχει led φλας βγάζει και αρκετά καλές νυχτερινές φωτογραφίες, όχι βέβαια σαν του xenon.

2) Δεν μπορείς να δεις σελίδες με flash περιεχόμενο.

3) Ναι μοιάζουν πολύ! Η Α2 πλατφόρμα που φοράει το Aino και γενικά τα κινητά της εταιρίας τα τελευταία χρόνια είναι μια βελτιωμένη έκδοση της πλατφόρμας που φοράει το Κ800.

4) Δεν το ξέρω καθότι δεν είχα ποτέ το Κ800. Πάντως όπως ήδη είπα με φλας led μη περιμένεις θαύματα. Το led του Aino είναι αρκετά καλό αλλά αν θες πραγματικά καλές νυχτερινές φωτογραφίες θα πρέπει να πας σε κινητό με φλας xenon.

Link to comment
Share on other sites

Το 905 ειναι καλυτερο σε φωτογραφια αλλα και με το Αινο κανεις 1 χαρα τη δουλεια σου!

 

Νετ δε ξερω μιας και δε μπαινω ποτε απο αυτο!

 

Παντως εγω τα ειχα και τα 2 και τωρα παλι το Αινο θα επερνα αν ειχα να ξανα διαλεξω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση τη νέα.

Παρατηρώ όμως μεγάλη αστάθεια στο σήμα. Παίζει συνεχώς από τις 2 ως τις 6 γραμμές. Δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση τόσο πολύ συχνά. Να είναι τυχαίο της εταιρείας κινητής άραγε?

Παρατήρησε κανείς σας τίποτα τέτοιο παιδιά μετά την αναβάθμιση???

 

Δοκίμασα την σιμ και σε ένα Κ800. Εκεί μια χαρά. Φουλ σήμα. Στον ίδιο χώρο.

Στο aino εξακολουθεί η αστάθεια στο σήμα. Από 1 έως 4 σπάνια 5 γραμμές.

Δεν παρατήρησε τίποτα κανείς σας?

Καλησπερα σας. Εκανα και εγω την αναβαθμιση (τι ηθελα και την εκανα δηλαδη) και εχω μεγαλη ασταθεια στο σημα ενω πριν δεν ειχα κανενα προβλημα. Απο τι μπορει να ειναι αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεται ότι αξίζει περισσότερο από το C905 ? Θέλω να αγοράσω κινητό Sony Ericsson με καλή κάμερα και είμαι ανάμεσα στο C905 και στο Aino.

 

Για πραγματικά καλή φωτογραφία είναι μονόδρομος το 905 από SE... Τα modules της κάμερας των Aino/W995(βασικά, το ίδιο έχουν) είναι από τα πλέον φθηνιάρικα της αγοράς και δεν αποδίδουν το ίδιο καλά :p

 

Υ.Γ.:Παιδιά, μην πέσετε να με φάτε, είναι γεγονός :p Για όλα τα υπόλοιπα, πλην φωτογραφιας θα συμφωνήσω πως το Aino είναι καλύτερο από το 905.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...