Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum,

σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το Aino τώρα που έχει πέσει κάτω από τα 300euros. Έχω όμως μια απορία: όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα ειναι SE με ανάλυση 240Χ320. Όλες αυτές οι εφαρμογές και τα παιχνίδια που έχω μπορούνε να εγκατασταθούνε στο Aino που έχει ανάλυση 240Χ432? και αν αυτό γίνεται πως φαίνονται στην οθόνη του?

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο forum,

σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το Aino τώρα που έχει πέσει κάτω από τα 300euros. Έχω όμως μια απορία: όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα ειναι SE με ανάλυση 240Χ320. Όλες αυτές οι εφαρμογές και τα παιχνίδια που έχω μπορούνε να εγκατασταθούνε στο Aino που έχει ανάλυση 240Χ432? και αν αυτό γίνεται πως φαίνονται στην οθόνη του?

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

μπορεις να τα βαλεις ..αλλα θα παιζουν σε μικροτερη οθονη.εφοσον θελεις να παρεις το κινητο..θα ψαξεις να βρεις και νεο υλικο (παιχνιδια-εφαρμογες).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πειρα κ εγω το aino. εχω μερικες αποριες πρωτον δεν μπορω να δw videos στο youtube proggram. 2ον δεν βλεπω καποια καλη φωτογραφικη διλαδη το εχω βαλει στα 8mpx και δεν βλεπω να ειναι κ τελεια η φωτογραφεια. Επισεις πσαχνω τοσες μερες να βρω εφαρμογες και θεματα και δεν εχω βρει τιποτα μπορει μηπως καποιος να με βοηθειση?
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

φιλε bene αναβαθμηση γινεται μονο μεσω pc και με συνδεση του τηλεφωνου με το καλωδιο usb και με την χρηση της εφαρμογης update service!!

 

καλησπερα φιλε δεινοσαυρακι.οντως και εγω με επιδοτηση πηρα το αινο δεν υπαρχει σχεδον πουθενα παρα μονο λιγα κομματια και επισης δεν υπαρχει το ασπρο με την βαση και την καρτα 8gb.και εγω απο τον γερμανο το πηρα το ασπρο χωρις βαση και με καρτα 2GB οποτε λεω παρτο τωρα που το βρηκες γιατι εχει εξαφανιστει απο την αγορα.πουλανε ολο τα καινουργια.οποτε αν η κοπελια σου το θελει τοσο πολυ ας το παρει και ας ειναι χωρις βαση και καρτα 8gb.αν θελει μεγαλητερη καρτα εγω αγορασα με 23 ΕΥΡΩ καρτα 8gb sandisc microsd

 

καλησπερα παιδες!!!ειμαι κ γω νεος χρηστης στο forum πολυ καλο το forum και αξιολογο.θα ηθελα και γω να ρωτησω κατι με την σειρα μου.αγορα πριν 5 μερες το αινο και μου τρωει την μπαταρια οπως τρωει το pac-man τις τελιτσες!!!και χωρις να εχω μιλησει σχεδον καθολου και με απενεργοποιημενο το gps και τα 3g.το πηγα σημερα στον γερμανο ειδαν την μπαταρια και μου ειπαν οτι ειναι οκ η μπαταρια και μου ειπαν να το αφησω και να περασω αυριο να το παρω για να το δουν.εχει κανενας μηπως κανενα παρομοιο περιστατικο??μηπως θελει αναβαθμηση??στο update service παντως μου λεει πωσ το τηλεφωνο εχει το πιο καινουργιο λογισμικο.ευχαρηστω εκ των προτερων και για την υπομονη σας να δαιβασετε το μηνημα μου!!!και κατι τελευταιο!!ξερει κανεις που θα βρω θεματα εκτος απο τις σελιδες zedge-mobile9-mobile24-eseth κ.τ.λ.

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ν.Χ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε bene αναβαθμηση γινεται μονο μεσω pc και με συνδεση του τηλεφωνου με το καλωδιο usb και με την χρηση της εφαρμογης update service!!

Αναβαθμιση μπορεις να κανεις και μεσω wifi απο το κινητο σου.προσφατα εκανα και δεν πηρε πανω απο 5 λεπτα.τη θεωρω ευκολοτερη να την κανεις ετσι.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω το Aino και ηθελα να ρωτησω αν

υπαρχει καποια διαφορά μεταξυ του Aino και του Aino Classic ?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω το Aino και ηθελα να ρωτησω αν

υπαρχει καποια διαφορά μεταξυ του Aino και του Aino Classic ?

Aino Classic?? για δωσε λεπτομερειες.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aino Classic?? για δωσε λεπτομερειες.:blink:

 

Δεν ξερω... το ειδα σε περιοδικο και εγραφε Sony Ericsson Aino Classic για αυτο ρωτησα μηπως ξερει κανεις, μπρει να ειναι ιδιο.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω... το ειδα σε περιοδικο και εγραφε Sony Ericsson Aino Classic για αυτο ρωτησα μηπως ξερει κανεις, μπρει να ειναι ιδιο.:worry:

 

Είναι το ίδιο τηλέφωνο ακριβώς. Η μόνη διαφορά είναι ότι στο πακέτο δεν συμπεριλαμβάνονται:

α) η βάση φόρτισης (υπάρχει το απλό καλώδιο)

β) το bluetooth handsfree (υπάρχουν τα κλασσικά ενσύρματα ακουστικά)

γ) η κάρτα μνήμης 8GΒ (έχει αντικατασταθεί με μία 2GΒ)

 

Όλα αυτά γίνανε για να ρίξουνε την τίμη του. Λογικά θα πρέπει να το βρεις κάτω από 300 euro.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο τηλέφωνο ακριβώς. Η μόνη διαφορά είναι ότι στο πακέτο δεν συμπεριλαμβάνονται:

α) η βάση φόρτισης (υπάρχει το απλό καλώδιο)

β) το bluetooth handsfree (υπάρχουν τα κλασσικά ενσύρματα ακουστικά)

γ) η κάρτα μνήμης 8GΒ (έχει αντικατασταθεί με μία 2GΒ)

 

Όλα αυτά γίνανε για να ρίξουνε την τίμη του. Λογικά θα πρέπει να το βρεις κάτω από 300 euro.

εχεις δικιο! αυτο συμβαινει..παντως η τιμη του τωρα ειναι στα 260 ευρο..και εγω την θεωρω ακομα καπως "αλμυρη".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω στο κινητο κωδικο ωστε να μην μπορουν αλλοι να βλεπουν τις φωτο μου..αν και προσπαθησα δν τ καταφερα..μπορει καποιος/α να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Επειδή σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό σε άσπρο μπορείτε να μου πείτε αν έχει παρουσιάσει προβλήματα, κολλήματα κτλ;
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω στο κινητο κωδικο ωστε να μην μπορουν αλλοι να βλεπουν τις φωτο μου..αν και προσπαθησα δν τ καταφερα..μπορει καποιος/α να βοηθησει;

δεν γινετε να βαλεις εφαρμογη που να κλειδωνει τις φωτογραφιες.εχω δοκιμασει παλιοτερα μια αλλα το αποτελεσμα δεν ηταν το επιθυμητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα του forum. Πολύτιμες οι συμβουλές σας και πολύ αξιόλογες!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω καποιον φιλο-η εαν το ΑΙΝΟ σε ΛΕΥΚΟ χρωμα υπάρχει διαθεσιμο σε καποιο καταστημα. Το εχω παραγγειλει εδω και 25 ημερες σε ενα καταστημα της wind στη Νάουσα και μου ειπαν πως θα ειναι διαθεσιμο μετα τις 15 Σεπτεμβριου (αυτη η ημερομηνια μπορει να και να αλλαξει μεχρι τοτε). Τωρα υπαρχει μονο σε μαυρο κατοππιν παραγγελειας και παραδοση μετα απο 3-4 ημερες.

Σκεφτομαι να αγορασω το λευκο (μιας και μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το μαυρο) αν το βρω καπου ετοιμοπαραδοτω ή με μικρη αναμονη και να αφαιρεθει το ποσο της επιδοτησης μου απο τους λογαρισμους μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά στο forum και ένα μπράβο πραγματικά θα ήταν λίγο.

έχω πάρει ένα aino και έχω πρόβλημα με το youtube διάβασα ότι φτιάχνεις ένα fake wap αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω.

αν μπορείτε στείλτε μου βήμα βήμα τι ακριβώς πρέπει να κάνω.

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημμα με το blutooth χαντςφρι. Ενω το ειχα κανονικα περασμενο αλλαξα κινητο λογω βλαβης μου το αντικατεστησαν και τωρα δεν μου το βρισκει με τιποτα λεει δεν βρεθηκαν συσκευες.. κανεις καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Κράτα παρατεταμένα το κουμπάκι που βρίσκεται πάνω στο handsfree και κάνε αναζήτηση συσκευών από το κινητό προκειμένου να το "δει".
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ CELL ID ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΗ;;ΕΧΩ ΤΟ AINO ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ CELLSPOTTING ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ή ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ PC ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Μια γρήγορη ερώτηση..

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει το τηλέφωνο και

για να ανοίξει να ζητά κωδικό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Reignman[/member]

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Reignman[/member]

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου, όσο "δυσάρεστη" κι αν είναι..

Μια και δεν είναι smartphone, κάποια java ίσως εφαρμογή δεν θα μπορούσε

να κάνει δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.Προσπαθώ εδω και ώρα να βρω αν κάποιος έχει πρόβλημα στο μέγεθος των SMS. Εμένα μου εμφανίζει ότι στέλνω πολλά SMS και έχω γράψει ελάχιστους χαρακτήρες (<70?)..Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα..Δε θα έπρεπε να φτάνει τους 160?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε τους Εθνικούς χαρακτήρες από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...