Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν μπορείς να τις δεις σε προεπισκόπηση. Για να το πετύχεις αυτό θα πρέπει να τις αντιγράψεις στον υπολογιστή σου. Διαφορετικά αν κάνεις διπλό κλικ πάνω στις φωτογραφίες μπορείς να τις δεις με το προεπιλεγμένο πρόγραμμα προβολής φωτογραφιών των windows αλλά μόνο μια μια.

 

 

 

μα και οταν τις αντιγράφω, παλι δεν μπορω να τις δω :cry:

τι συμβαίνει ?:mad:

 

μα και οταν τις αντιγράφω, παλι δεν μπορω να τις δω :cry:

τι συμβαίνει ?:mad:

 

up up.......:wacko::wacko::wacko:

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και κάτοχος aino. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος τρόπος να υπάρχει μια ιδιωτικότητα στις φωτο και τα αρχεία του κινητού και να μη φαίνονται όλα φόρα παρτίδα (κυρίως οι φωτο) σε όποιον περίεργο με μια δυο κινήσεις ψαχουλέψει την οθόνη αφής. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και κάτοχος aino. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος τρόπος να υπάρχει μια ιδιωτικότητα στις φωτο και τα αρχεία του κινητού και να μη φαίνονται όλα φόρα παρτίδα (κυρίως οι φωτο) σε όποιον περίεργο με μια δυο κινήσεις ψαχουλέψει την οθόνη αφής. Ευχαριστώ

 

Να βγαζεις απο το κινητο σου την καρτα μνημης. :p Μπορεις ακομα να τραβηξεις γυρω στις 20 φωτο που να εχουν θεμα ασχετα τοπια και αλλες τοσες φωτο με το ιδιο θεμα αλλα να καθορισεις την ημερομηνια του κινητου σου πχ στις 02-02-2002 πχ.

Ετσι οταν καποιος ψαχουλεψει τις φωτος σου απο τα πολυμεσα (αφης), και κινησει τα δαχτυλα του η αριστερα(παλια ημερομηνια) η δεξια(προσφατες ημερομηνιες) θα βλεπει κυριως τοπια.:happy: Αν εχεις τραβηξει και πολλες (20 βαλε) θα βαρεθει να πειραματιζεται με την οθονη αφής ο φιλος σου και μενεις και ησυχος..:)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος να το κάνω android η συμβίαν thanks

Όχι φίλε μου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και μόλις μερικών ημερών κάτοχος ενός Aino έχω όμως ένα πρόβλημα ενώ η συσκευή διαβάζει την κάρτα μνήμης δεν μπορεί να αποθηκεύσει σε αυτή τίποτα η κάρτα είναι 8αρα έχω κάνει τα πάντα τα έχω διαγράψει όλα έχω κάνει update αλλά τίποτα ..........
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και μόλις μερικών ημερών κάτοχος ενός Aino έχω όμως ένα πρόβλημα ενώ η συσκευή διαβάζει την κάρτα μνήμης δεν μπορεί να αποθηκεύσει σε αυτή τίποτα η κάρτα είναι 8αρα έχω κάνει τα πάντα τα έχω διαγράψει όλα έχω κάνει update αλλά τίποτα ..........

 

Οταν εισαι στην καμερα.... στις επιλογες που εχει στις ρυθμισεις της καμερας..λεει.. αποθηκευση σε: τηλεφωνο ή κάρτα μνημης. Διαλεγεις το δευτερο.

 

Αν το προβλημα ειναι τα τραγουδια που στελνεις μεσω bluetooth πχ απλως τα αντιγραφεις στην κατρα μνημης στην συνεχεια.

 

Δε ξερω κατι αλλο, πιστευω το πρωτο που σου ειπα βοηθαει εν μερη αλλιως μαλλον εχει προβλημα.:) (δε χαιρομαι..)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και μόλις μερικών ημερών κάτοχος ενός Aino έχω όμως ένα πρόβλημα ενώ η συσκευή διαβάζει την κάρτα μνήμης δεν μπορεί να αποθηκεύσει σε αυτή τίποτα η κάρτα είναι 8αρα έχω κάνει τα πάντα τα έχω διαγράψει όλα έχω κάνει update αλλά τίποτα ..........

η λυση ειναι να κανεις διαμορφωση την καρτα μνημης η μεσα απο το κινητο η να την βαλεις σε ενα card reader και να την κανεις σε FAT32 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια..δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic για να ρωτησω αυτο που θελω..ειμαι καινπυργια εδω και σας ζητω συγγνωμη για τυχων λαθη..

Εδω και ενα μηνα περιπου αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο μου..εχω το ony ericsson aino και οταν με καλουν δεν μπορω να απαντησω με την αφη..οταν ειναι κλειστο το lide η οθονη ειναι μαυρη και ου τε μπορω να δω ποιοσ με καλει αλλα ουτε και να απαντησω..ξερετε τι μπορω να κανω για να το διορθωσω???

Ευχαριστω εκ των προτερων..!!

Link to comment
Share on other sites

οχι συνεχεια, αλλά αρκετες φορες το ιδιο παθαινω κ εγω, οταν το βγαζω απο την τσεπη (την ωρα που χτυπαει). Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα, απλα πιστευω οτι παιζει ρολο το 'αλφαδι' της συσκευης. Μολις το βγαζω απο την τσεπη και δε μου δειχνει κατι η οθονη, το κραταω σταθερα οριζοντια με το σωμα και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα λειτουργει κανονικα. Δοκιμασε το.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται για πρόβλημα hardware οπότε δεν νομίζω να γλυτώσεις το service. Ωστόσο για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν διορθωθεί τότε ξανά πέρνα το λογισμικό. Διαφορετικά όπως προείπα, service.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά έχω το άινο εδώ και 2 χρόνια και δε το χω πειράξει αλλά δεν είχε ποτέ το tracker app, αυτό που προπονήσαι... Ξέρεται που μπορώ να το βρώ? Έψαξα στο γούγλη σαν jar αλλά δε μπορώ να το βρώ με τπτ.. :/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλημεραα..αγορασα πριν λιγες μερες ενα sony ericsson aino απο Αγγλια και δεν εχει Ελληνικα...κοιταξα παραπανω που λες για τα αρχεια στο site της sony αλλα δεν τα βρισκω :/ καμια βοηθεια γιατι ειμαι και λιγο ασχετη; ( αν υπαρχει για το συγκεκριμενο κινητο) Edited by margarita_p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.Θελω να μεταφερω μερικα τραγουδια απο το YouTube[οχι σε MP3,αυτο το γνωριζω],αλλα,οπως τα βλεπουμε να παιζουν...Προφανως χρειαζεται καποιο προγραμμα να βαλω στο κινητο ή στον υπολογιστη.Θα ηταν ευκολο να με βοηθησετε? Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να μεταφερω μερικα τραγουδια απο το YouTube[οχι σε MP3,αυτο το γνωριζω],αλλα,οπως τα βλεπουμε να παιζουν...Προφανως χρειαζεται καποιο προγραμμα να βαλω στο κινητο ή στον υπολογιστη.Θα ηταν ευκολο να με βοηθησετε? Ευχαριστω πολυ.

Οι μορφές βίντεο που υποστηρίζει την αναπαραγωγή τους το Aino είναι οι: MP4 (video: MPEG-4, audio: AAC, AAC+ or eAAC+), 3GP, ASF, WMV 9, Real Video 8, 9, 10

 

Θα σου πρότεινα, για καλύτερη ποιότητα να χρησιμοποιήσεις mp4 και για μικρότερο μέγεθος 3gp, το μέγεθος της εικόνας του βίντεο μπορείς να το ρίξεις σ' αυτό της οθόνης για εξοικονόμηση χώρου, μια καλή τιμή είναι 430x240 pixels.

 

Για την μετατροπή των flv βίντεο στις ανωτέρω μορφές υπάρχουν πολλά προγράμματα, δωρεάν είναι τα erightsoft super, το Nero Recode και άλλα, υπάρχουν όμως και εμπορικά όπως τα ImTOO MP4 Video Converter και ImTOO 3GP Video Converter κλπ.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα εχω ενα προβλημα με το κινητο μου ενα sony ericsson aino το παρηγγειλα μεσω του ebay απο το hong kong ενω ειναι ξεκλειδωμενο και δεχεται ολες τις καρτες οταν με καλουν δεν μπορω να απαντησω με την αφη..οταν ειναι κλειστο το slide η οθονη ειναι μαυρη και ουτε μπορω να δω ποιος με καλει αλλα ουτε και να απαντησω θα πρεπει να ανοιξω το slide για να δω ποιος ειναι και να απαντησω. Eκανα ολικη επαναφορα αλλα τιποτα προσπαθησα να κανω αναβαθμιση απο το seus αλλα μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο το λογισμικο, οταν προσπαθω να το κανω επιδιορθωση μου βγαζει σφαλμα και το αφηνει στην μεση. Ξερει κανεις μηπως τι αλλο θα μπορουσα να κανω για να αποφυγω το servise και την αναμονη που λογικα θα ειναι μεγαλη... (και ενα βιντεο πως θα επρεπε κανονικα να ηταν) (πηγη youtube)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα σας εχω το sony ericsson aino περιπου 1 χρονο και αποφασισα να του κανω αναβαθμιση λογισμικου....μετα την αναβαθμιση το κινητο κανει ολο επανεκινησεις τι μπορω να κανω????:(
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί στο aino μου το bluetooth δεν λειτουργει οταν πατάω να το ενεργοποιήσω Μου λεει "Προσωρινά μη διαθέσιμο..." είναι χαλασμένο η κάποια ρύθμιση χρειάζετε...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδιά γιατί στο aino μου το bluetooth δεν λειτουργει οταν πατάω να το ενεργοποιήσω Μου λεει "Προσωρινά μη διαθέσιμο..." είναι χαλασμένο η κάποια ρύθμιση χρειάζετε...

 

κλεινεις και ξανανοιγεις τη συσκευη και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

κλεινεις και ξανανοιγεις τη συσκευη και εισαι οκ

 

βγαλτη μπαταρια για 5 λεπτα κι ξαναβαλτην κι εισαι ΟΚ ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...