Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πλεον οποιος αγοραζει aino το παιρνει χωρις την βαση φορτισης και το bluetooth handsfree????

 

Δηλαδη δεν αξιζει να αγορασουμε το aino classic???? :/

απλα βγαλαν την βαση κ το bt κ το ριξαν τιμη οσο περιπου κοστιζανε αυτα τα εξαρτιματα! εγω δηλαδη που δε χρειαζομουν τη βαση την εχω στο γραφειο για εφε χορις να την εχω δουλεψει ποτε,ε ποιο πολυ θα με συμφερε το κλασικ. α και αν θυμαμαι καλα αλαξαν κ την καρτουλα μνημης απο 8 σε 2 gb!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα βγαλαν την βαση κ το bt κ το ριξαν τιμη οσο περιπου κοστιζανε αυτα τα εξαρτιματα! εγω δηλαδη που δε χρειαζομουν τη βαση την εχω στο γραφειο για εφε χορις να την εχω δουλεψει ποτε,ε ποιο πολυ θα με συμφερε το κλασικ. α και αν θυμαμαι καλα αλαξαν κ την καρτουλα μνημης απο 8 σε 2 gb!

Αν τα θελω ομως αυτα πως θα τα βρω??? γιατι καλη η τιμη που εχει πεσει, αλλα και αυτα που εβγαλαν αξιζουν....

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν τα θελω ομως αυτα πως θα τα βρω??? γιατι καλη η τιμη που εχει πεσει, αλλα και αυτα που εβγαλαν αξιζουν....

εγω θα προτημουσα να παρω ετσι οτι ηθελα παρα να δωσω 420 ευρω για ολα!

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0471235&catid=100400

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43284

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=139&p=10213

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο, ως κάτοχος του Aino Classic, δοκίμασες να βάλεις μεγαλύτερη κάρτα μνήμης? Αν ναι, τι κάρτα έβαλες και τι εντυπώσεις έχεις? Δυστυχώς τα 2 GB είναι πολύ λίγα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο, ως κάτοχος του Aino Classic, δοκίμασες να βάλεις μεγαλύτερη κάρτα μνήμης? Αν ναι, τι κάρτα έβαλες και τι εντυπώσεις έχεις? Δυστυχώς τα 2 GB είναι πολύ λίγα.

εγω εχω βαλει 16gb και το κινητο δουλευε μια χαρα.μονο mp3 η καρτα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ρυθμισεις? απο wifi μπαινω

Εγκατέστησε τον opera και μπες από κει στο youtube

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί με όλα αυτά που διαβάζω έχω μπερδευτεί.

Η συσκευή έχει κανονικά gps, δηλαδή μπορεί να σε πλοηγήσει χωρίς να συνδέεσε κάπου και να υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση;

 

Ευχαριστώ πάρα πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το ΑΙΝΟ. Θα ήθελα να ρωτήσω πως πάει η αυτονομία του κινητού? Η κάμερα του είναι καλή? Το AINO classic είναι η έκδοση χωρίς τη βάση και το bluetooth? Γενικά σαν συσκευή την προτείνετε? Έχει προβλήματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το ΑΙΝΟ. Θα ήθελα να ρωτήσω πως πάει η αυτονομία του κινητού? Η κάμερα του είναι καλή? Το AINO classic είναι η έκδοση χωρίς τη βάση και το bluetooth? Γενικά σαν συσκευή την προτείνετε? Έχει προβλήματα?

χωρις να εχω το κινητο,προσωπικα δεν μ'αρεσει καθολου.η καμερα του ειναι καλη.το βραδυ ειναι πολυ κακη.

απο αυτονομια ειναι κλασσικη sony ericsson,χαλαρα 5 μερες.

το Classic ειναι σε μικρη συσκευασια χωρις την βαση και το bluetooth.

σε αυτα τα χρηματα παρε καποιο αλλο κινητο κατα την γνωμη μου.εγω τα θεωρω πολλα τα 220 γι'αυτο το κινητο..οταν με 190 αγοραζεις το νεο Sony Ericsson Xperia X8 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όλα καλά αυτά που λες, αλλά τι το ήθελες το Xperia X8. Mακρυά!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όλα καλά αυτά που λες, αλλά τι το ήθελες το Xperia X8. Mακρυά!!!

Το ανεφερα σαν καινουργιο κινητο.εστω στα 220 ευρο μπορεις να αποκτησεις οτι κινητο θελεις.

παρε w995 καλυτερα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε w995 καλυτερα ;)

 

Σημείωση: Το 995 εμφανίζεται παντού ως καλή και αξιόπιστη συσκευή -- εγώ θα το πάρω.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως: Σταμάτησε η παραγωγή της σειράς W, οπότε θα βρεις ότι υπάρχει σε στοκ, πολλά μαγαζιά δεν το ξαναφέρνουν καν. Πληροφοριακά... :up:

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό τηλεφωνάκι, με μεγάλη οθόνη και ωραίο μενού. Αυτό που μου έσπασε τα νεύρα μέχρι που το πήρα απόφαση ότι δεν λειτουργεί είναι η κλήση μέσω SIP. Μετά από μαραθώνιες αναζητήσεις στο ιντερνετ και δοκιμή αρκετών java προγραμμάτων κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η Sony δεν μπήκε στον κόπο να φτιάξει ένα τέτοιο προγραμματάκι, και οι εξωτερικοί (βλέπε java MIDP κλπ.) δημιουργοί software δεν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω.

 

Γιατί τότε ρε Sony μας βαζεις τις ρυθμίσεις SIP;;; Για να μας παραπλανήσεις; Για να μας σπάσεις τα νεύρα; Ε;;;

 

(Το ίδιο ισχύει και για το Elm και το w995 και άλλα τηλέφωνα με wifi, το οποίο χρησιμοποιείται τελικά μόνο για browsing :( )

 

Αν κανένας έχει άλλη πληροφόρηση...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το wisepilot τι λεει σαν προγραμμα?ειναι καλο στην πλοηγηση?εχει και φωνητικη καθοδηγηση,σωστα..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω εδώ και κάποιες μέρες το ΑΙΝΟ, και έχω το εξής πρόβλημα: Με το που με παίρνει κάποιος το κινητό μου μπαίνει κατευθείαν σε σίγαση, και ούτε χτυπάει, ούτε έχει δόνηση, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Έχω κάνει upgrade με το τελευταίο λογισμικό, το έχω πάει κ στον Γερμανο όπου μου είπαν οτι το φτιάξαν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Πρέπει να το απενεργοποιήσω και να το ανοίξω ξανα για να χτυπήσει.

υπάρχει λύση;;;

Ευχαριστώ,

Ένας απελπισμένος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω εδώ και κάποιες μέρες το ΑΙΝΟ, και έχω το εξής πρόβλημα: Με το που με παίρνει κάποιος το κινητό μου μπαίνει κατευθείαν σε σίγαση, και ούτε χτυπάει, ούτε έχει δόνηση, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Έχω κάνει upgrade με το τελευταίο λογισμικό, το έχω πάει κ στον Γερμανο όπου μου είπαν οτι το φτιάξαν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Πρέπει να το απενεργοποιήσω και να το ανοίξω ξανα για να χτυπήσει.

υπάρχει λύση;;;

Ευχαριστώ,

Ένας απελπισμένος

Ισως ωφειλεται σε προβλημα hardware και να θελει αντικατασταση καποιο κυκλωμα. Πηγαινε το σε ενα service point Sony Ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω εδώ και κάποιες μέρες το ΑΙΝΟ, και έχω το εξής πρόβλημα: Με το που με παίρνει κάποιος το κινητό μου μπαίνει κατευθείαν σε σίγαση, και ούτε χτυπάει, ούτε έχει δόνηση, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Έχω κάνει upgrade με το τελευταίο λογισμικό, το έχω πάει κ στον Γερμανο όπου μου είπαν οτι το φτιάξαν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Πρέπει να το απενεργοποιήσω και να το ανοίξω ξανα για να χτυπήσει.

υπάρχει λύση;;;

Ευχαριστώ,

Ένας απελπισμένος

 

οταν λες καποιες μερες..?λιγοτερες απο βδομαδα το χεις?αν ναι τοτε δικαιουσαι αντικατασταση γιατι το τηλεφωνο ειναι ελαττωματικο απ οτι αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω εδώ και κάποιες μέρες το ΑΙΝΟ, και έχω το εξής πρόβλημα: Με το που με παίρνει κάποιος το κινητό μου μπαίνει κατευθείαν σε σίγαση, και ούτε χτυπάει, ούτε έχει δόνηση, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Έχω κάνει upgrade με το τελευταίο λογισμικό, το έχω πάει κ στον Γερμανο όπου μου είπαν οτι το φτιάξαν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Πρέπει να το απενεργοποιήσω και να το ανοίξω ξανα για να χτυπήσει.

υπάρχει λύση;;;

Ευχαριστώ,

Ένας απελπισμένος

 

Το ίδιο κάνει κ σε μένα.

Μια φίλη που τις έκανε το ίδιο είπε οτι όταν αλλαξε ήχο κ έβαλε δικό της (κ αυτή κ εγω έχουμε ένα απο τους default του τηλέφωνου), έφτιαξε.

 

Εγω δε το έχω δοκιμάσει ακόμα. Αν θές δοκίμασε το κ πές μας.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

οταν λες το πηγες στο γερμανο κ σου ειπαν οτι το φτιαξαν? τι καναν μπηκαν στις ρυθμισεις προφιλ? :respect:
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μήπως ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να κλειδώσω το πληκτρολόγιο με κωδικό;Είχα παλιά Nokia και είχα συνηθίσει να το έχω πάντα κλειδωμένο με κωδικό,όμως είδα ότι ι Sony Ericsson δεν δίνει αυτή την δυνατότητα!Μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο που θα μπορούσα να το κάνω,αν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάποια ή κάποιες εφαρμογές εκτός του browser mini opera που να εκμεταλλεύεται την touch screen του aino και να λειτουργεί μόνο με την οθόνη αφής?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάποια ή κάποιες εφαρμογές εκτός του browser mini opera που να εκμεταλλεύεται την touch screen του aino και να λειτουργεί μόνο με την οθόνη αφής?

μονο η Mini opera το κανει αυτο! αλλες εφαρμογες συγκεκριμενα κατι παιχνιδια δεν μπορεσα να τα παιξω χρησιμοποιωντας την οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο η Mini opera το κανει αυτο! αλλες εφαρμογες συγκεκριμενα κατι παιχνιδια δεν μπορεσα να τα παιξω χρησιμοποιωντας την οθονη.

ολα τα παιχνιδια που βγηκαν για αινο πεζοντε μονο με την οθονη αλα ειναι πολυ σπαστικο να σβηνει κ να πρεπει να ανοιξεις το πληκτρολογιο

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

ολα τα παιχνιδια που βγηκαν για αινο πεζοντε μονο με την οθονη αλα ειναι πολυ σπαστικο να σβηνει κ να πρεπει να ανοιξεις το πληκτρολογιο

ισως να φταιει οτι τα παιχνιδια αυτα που δοκιμσα να μην ηντα touchscreen :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...