Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω με το kotsianis και προτεινω στο φιλο να δοκιμασει να του ξαναπερασει τη τελευταια αναβαθμιση!

 

Παντως και στο προηγουμενο μαυρο που ειχα αλλα και στο ασπρο που χω τωρα δεν εχω αντιμετωπιση ΚΑΝΕΝΑ τετοιο προβλημα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να εγκαταστησω το opera και κολλαει η εγκατασταση στην αρχη :( τι μπορει να συμβαινει? κατεβαζω το .jar γιατι το .jad δεν το δεχεται ??? οταν ειμαι συνδεδεμενος με wi-fi με καποιο δικτυο και μπαινω στο εικονιδιο Ιnternet συνδεεται με wi-fi ή με Gprs????
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

ειμαι και γω χρηστης του aino αλλα εχω μια απορια.

εχω απενεργοποιησει τις ρυθμησεις ιντερνετ για να μη χρεωνομαι οταν μπαινει καταλαθος.προσπαθω να χρησιμοποιησω το wifi αλλα ενω βρισκει δυκτιο και συνδεεται πως μπορω να μπω μετα σε καποια σελιδα ιντερνετ που θελω?(μεσω wifi εννοειται)

παρακαλω οποιος ξερει να μου πει ακριβως και οχι να παω να ψαξω ολες τις σελιδες..

σας ευχαριστω πολυ

αναμενω....:worry:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πρέπει να υπάρχει ένα προφίλ ρυθμίσεων, έστω και λάθος ρυθμίσεων, για να συνδέεται μέσω wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πρέπει να υπάρχει ένα προφίλ ρυθμίσεων, έστω και λάθος ρυθμίσεων, για να συνδέεται μέσω wi-fi.

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης σε παρακαλω?

τι ακριβως πρεπει να κανω?

βημα βημα αν ειναι ευκολο...

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιησες στο να μπαινει ιντερνετ μεσω gprs?

εμενα εχει 3 επιλογες και δεν εχει απενεργοποιηση!

cosmote internet

cosmote MMS

cosmote wap

Δεν εχει πουθενα απενεργοποιηση!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους; Χθες εχασα το Bluetooth του Aino [μου επεσε απο την μηχανη δεν το ειχα στο αυτι και δεν το καταλαβα] ξερει κανεις αν το πουλανε και που;ποσο κανει;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειναι ξεκλιδωτο, vodafone. χρεωνομαι αν μπαινω μεσω wlan;βρισκει το ασυρματο δικτυο.μετα πως συνεχιζω την πλοηγηση;σορυ ειχα παντα νοκια συμπιαν κ εμπενε κατευθειαν...ευχαριστω για οποια απαντηση:)
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πρέπει να υπάρχει ένα προφίλ ρυθμίσεων, έστω και λάθος ρυθμίσεων, για να συνδέεται μέσω wi-fi.

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης σε παρακαλω?

τι ακριβως πρεπει να κανω?

βημα βημα αν ειναι ευκολο...

 

πως απενεργοποιησες στο να μπαινει ιντερνετ μεσω gprs?

εμενα εχει 3 επιλογες και δεν εχει απενεργοποιηση!

cosmote internet

cosmote MMS

cosmote wap

Δεν εχει πουθενα απενεργοποιηση!

 

Αυτό που λεει ο kotsianis7 είναι ότι θα πρέπει να φτιάξετε ένα ακόμη προφίλ με λανθασμένες ρυμθίσεις (ας το ονομασουμε fake profile - Μενού-> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις internet) το οποίο και θα έχετε ως επιλεγμένο. Έχοντάς το επιλεγμένο μπορείτε να μπείτε στο internet μέσω wifi.

 

aesop εσύ που έχεις ήδη αυτά τα τρια profile όταν θα μπαίνεις στο δικτυο μέσω wifi θα επιλέγεις το fake profile που έχεις φτιάξει και αφού τελειώνεις το σερφάρισμα θα γυρνάς πάλι στο cosmote MMS (λογικά αυτό θα είναι το προεπιλεγμένο σου αυτή τη στιγμή)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα:

Στο μενου-Ρυθμισεις-Οθονη-Διαταξη Κυριου Μενου, δεν μου δινει την επιλογη "Απο το θεμα" ενω σε AINO φιλου το εχει... Κανω update και παλι τα ιδια.... Ξερει κανενας τι μπορει να παιζει????

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα:

Στο μενου-Ρυθμισεις-Οθονη-Διαταξη Κυριου Μενου, δεν μου δινει την επιλογη "Απο το θεμα" ενω σε AINO φιλου το εχει... Κανω update και παλι τα ιδια.... Ξερει κανενας τι μπορει να παιζει????

μηπως το κινητο σου ειναι "κλειδωμενο" σε παροχο κινητης τηλεφωνιας :blink: ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα:

Στο μενου-Ρυθμισεις-Οθονη-Διαταξη Κυριου Μενου, δεν μου δινει την επιλογη "Απο το θεμα" ενω σε AINO φιλου το εχει... Κανω update και παλι τα ιδια.... Ξερει κανενας τι μπορει να παιζει????

 

Πρπει να ειναι flash τα θεματα για να σου δινει τετοια επιλογη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κ γω μια απορια ως αρχαριος στην χρηση τετοιων συσκευων..

με το gps τι ακριβως παιζει??

εννοω, για να ειμαι πιο ακριβης, σε ποιες περιπτωσεις χρεωνομαστε για την χρηση του??

Επιπλεον θα ηθελα να μ πειτε αν ξερετε το tracker , Google maps ή η πλοηγηση π εχει ως επιλογες το κινητο χρεώνονται..

αν ναι αυτο συμβαινει ακομα και οταν ειαμι συνδεδεμενος με wifι??

ευχαριστωεκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

μηπως το κινητο σου ειναι "κλειδωμενο" σε παροχο κινητης τηλεφωνιας :blink: ??

ειναι cosmote εχει και myview... δεν γινεται με καποιο τροπο να το κανω κανονικο?:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ειναι cosmote εχει και myview... δεν γινεται με καποιο τροπο να το κανω κανονικο?:)

αυτο φταιει και δεν εχει flash themes το κινητο.

μπορεις να το κανεις unbranded (θα βγαλεις το μενου της κοσμοτε) αλλα θα χασεις την 2ετη σου εγγυηση.

στην θεση σου δεν θα το πειραζα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εχω καποιες ερωτησεις να σας κανω.

Εχω προβλημα με το wifi, οταν το ενεργοποιω μου βρισκει μονο απλα router και παλι δεν μπαινει στο ιντερνετ και οταν παω να κανω αναζητηση για το access point μου δεν το βρισκει. Μπορει να με βοηθησει κανεις??

Και αλλο 1, πως μπορω να βαλω μια εφαρμογη η ενα παιχνιδι java ως φοντο?? Επιδη εβλεπα ενα preview στο youtube και ειχε βαλει την εφαρμογη facebook ως φοντο.

 

Καλησπερα σε ολους; Χθες εχασα το Bluetooth του Aino [μου επεσε απο την μηχανη δεν το ειχα στο αυτι και δεν το καταλαβα] ξερει κανεις αν το πουλανε και που;ποσο κανει;

Σας ευχαριστω

 

Σιγουρα υπαρχει αν οχι το ιδιο ακριβως τοτε καποιο παρομοιο πιστευω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα όταν κλειδώνει η οθόνη και γίνεται μαύρη και με παίρνουν τηλέφωνο πολλές φορές δεν μου ενεργοποιείται αυτόματα η οθόνη και δεν μπορώ να δω ποιοός με καλεί, μετά απο΄λίγο ενεργοποείται.Ξέρετε γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα όταν κλειδώνει η οθόνη και γίνεται μαύρη και με παίρνουν τηλέφωνο πολλές φορές δεν μου ενεργοποιείται αυτόματα η οθόνη και δεν μπορώ να δω ποιοός με καλεί, μετά απο΄λίγο ενεργοποείται.Ξέρετε γιατι?

 

 

Δοκιμασες να κανεις update την συσκευη σου?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βαζεις το χερι σου καταλαθος στο πανω μερος του κινητου εκει που ειναι ο αισθητηρας κι το καλυπτης γιατι το κανει και εμενα οταν καμια φορα παω να το βγαλω απ το τσαντακι και το πιανω απ το πανω μερος(μολις το αφηνω επανερχετε βεβαια)!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου πει αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να εχει τους χαρτες preloaded και να μην χρειαζεται να συνδεομαι στο internet για να δω εναν χαρτη με την συσκευη SE aino? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα το εχω μεσα σε θηκη για να μην χαλαει η οθονη και το βγαζω οταν καποιος με καλει. τι αισθητήρα εχει ? δεν το ηξερα. λες να φταει αυτο?παντως update εχω κανει
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα το εχω μεσα σε θηκη για να μην χαλαει η οθονη και το βγαζω οταν καποιος με καλει. τι αισθητήρα εχει ? δεν το ηξερα. λες να φταει αυτο?παντως update εχω κανει

 

Μαλλον αυτο ειναι καθοτι το εχω παθει και εγω πολλες φορες βγαζοντας το μεσα απο θηκη οπως προειπα!

Πανω απ το λογοτυπο ericsson εχει αισθητηρα αν βαλεις το δαχτυλο σου κατα λαθος ενω σε καλουν μαυριζει η οθονη και δε βλεπεις πιος σε καλει!

Δοκιμασε το!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο αισθητηρας φωτος απενεργοποιητε???

Στο W995 που εχω δεν απεν/τε και μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το τρεμουλιασμα της οθονης :mad:

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο αισθητηρας φωτος απενεργοποιητε???

Στο W995 που εχω δεν απεν/τε και μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το τρεμουλιασμα της οθονης :mad:

 

Oχι αλλα δε κανει αυτο το τρεμουλιασμα οπως στο 995(το ειχα και αυτο και ξερω!):)

Edited by zxr
Αφαίρεση αγγελίας

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...