Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια,το ειδα το κινητο,ωραιο ειναι,αλλα πολυ μικρα πληκτρα εχει μωρε μαμωτο.Μπροστα σ αυτα του S700i,που εχω τωρα,φαινονται σαν νανοι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω οτι ειναι αστερι το κινητο:)

Αλλα...

Σχετικα με το κλειδωμα,μπορει να κλειδωνει μονο της η τατς μολις κλεισεις το slide αλλα ειναι το βελος που συρεις πανω της για να ξεκλειδωσει αρκετα ευαισθητο οποτε μου εχει τυχει βαζοντας το σε τσεπη η θηκη να ξεκλειδωνει οποτε καλυτερα μολις κλεινεις το slide και πριν το βαλεις σε τσεπη να πατας και 1 φορα το πανω κουμπι κλειδωματος να σβηνη τελειως η οθονη να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Εκτος..

αν μου εχει διαφυγει καποια ρυθμιση σχετικα με τα 2 sec που λες!:)

 

πριν το βαλεις στη τσεπη, ή περιμενεις 2'' να κλειδωσει μονο του, ή το κλειδωνεις με το κουμπακι χειροκινητα μονος σου... Απλο ειναι! ;)

 

(δεν υπαρχει καποια ρυθμιση. Μονο του το κλειδωνει στα 2'')

Link to comment
Share on other sites

πριν το βαλεις στη τσεπη, ή περιμενεις 2'' να κλειδωσει μονο του, ή το κλειδωνεις με το κουμπακι χειροκινητα μονος σου... Απλο ειναι! ;)

 

(δεν υπαρχει καποια ρυθμιση. Μονο του το κλειδωνει στα 2'')

 

Λοιπον παταω το κουμπακι μιας και δε κλεινει η οθονη σε 2"

Εμενα μολις κλεισω το slide κλειδωνει η τατς ΑΜΕΣΩΣ αλλα οπως σου ειπα αν πριν το βαλεις σε τσεπη δεν εχει κλεισει ΤΕΛΕΙΩΣ η οθονη(να μαυριση δηλαδη) υπαρχει κινδυνος υπο προυποθεσεις να ξεκλειδωσει μονη της η τατς και να πατησει διαφορα οποτε καλο ειναι πριν μπει σε τσεπη να εχει κλεισει ΤΕΛΕΙΩΣ η οθονη(να ειναι μαυρη δηλαδη να μη δειχνει τιποτα) και αυτο σε εμενα γινεται μετα 5" απ την ωρα που κλειδωνει το τατς δηλαδη μεχρι να σβησει τελειως!

Δε ξερω αν ενοεις κατι αλλο?

Οποτε εγω απλα οταν κλεινω το slide και πριν το βαλω στη θηκη το κλεινω και απο το επανω κουμπι κλειδωματος,απλα ειναι 1 ακομη πατημα που πολλες φορες ειναι σπαστικο η το ξεχναω!:)

 

Και κατι αλλο ρε παιδια,εχω 1 προβλημα!

Οποτε το συνδεω στο PC με το PC Suite με πεταει εξω απ το ΝΕΤ ο ιντερνετ εξπλορερ και μετα πρεπει να κανω επανεκινηση,ξερεις κανεις τιποτα πανω σε αυτο.

Υποψιν ειναι η 1η φορα που το συνατω σε SE συσκευη!:wacko:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

με το που κλεινω το σλαιντ, η οθονη μαυριζει, κλειδωνει δηλαδη, ακριβως σε 2'' στο δικο μου..
Link to comment
Share on other sites

με το που κλεινω το σλαιντ, η οθονη μαυριζει, κλειδωνει δηλαδη, ακριβως σε 2'' στο δικο μου..

 

Ετσι ειναι πιο σωστο,κριμα εμενα θελει 5":(

Και δεν υπαρχει και καμια ρυθμιση στο μενου πουθενα να το αλλαζει!:mad:

Τελος παντων,εσενα σου κανει τιποτα κουλα με το νετ οταν το συνδεεις στο PC?

Εμενα μου εχει σπασει τα νευρα σε αυτο,αυριο θα κατσω να το ψαξω!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ το ξανα εβαλα να ψαξει για αναβαθμιση,μου βρηκε οτι εχω τη τελευταια(R1BA049)Καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει και πιο νεα(?),υπαρχει καποιος που εχει το τηλεφωνο και την εχει περασει?

Εσυ Antonio ποια εχεις?

 

Πηρα το support της SE τηλεφωνο να ρωτησω για αυτο οπως και για τη δυσλειτουργια του PC Suite(εχω το τελευταιο) αλλα οι ανθρωποι ασχετοι,ειναι..αντε γεια!!

Να σκεφτεις ο..Kotsianis αν πηγαινε εκει θα τους εκανε σεμιναριο και θα το περνουσαν για..πυρινικο επιστημονα,τετοια διαφορα γνωσεων μιλαμε!!

Και να σκεφτεις αυτοι ειναι που πληρωνοντε και ΠΡΕΠΕΙ να κατεχουν το σντικειμενο!:D:wacko:

 

Επισεις τους ειπα οτι κανει 5" να μαυρισει ΤΕΛΕΙΩΣ η οθονη αφοτου κλεινω το slide και μου ειπαν ΑΥΤΟ ειναι το σωστο και αποκλειετε να κανει 2":confused:

Τεσπα,αντε βρες ακρη με αυτους!

 

Το τηλεφωνο που εχω ειναι απο vodafon shop αλλα unbranded και οχι live.Δεν εχει τιποτα μεσα της vodafon αλλιως δε θα το επαιρνα αλλα με τρωει η περιεργια(Kotsiani βοηθα)ειναι αυτη η R1BA049 η γενικη εκδοση για ολους?

Στη SE μου ειπαν δεν ειναι διαθεσιμη τετοια πληροφορια!:p:)

 

Κατα τα αλλα το τηλεφωνο πεταει και ειναι πολυ στιβαρο,σε σχεση με το νεο Navigator Nokia που τα εχω διπλα διπλα καμια σχεση ουτε σε ποιοτητα ουτε σε ταχυτητα,ειναι απλα αλλου!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εχουμε την ιδια εκδοση λογισμικου φιλε μου.

...και πες τους τα χαιρετισματα, οτι οντως σε 2'' κλειδωνει!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ο φίλος μας επάνω η πιο πρόσφατη είναι η R1DA010 και μάλιστα κυκλοφόρησε εδώ και 2 βδομάδες περίπου-αν πάτε μερικές σελίδες πιο πίσω θα δείτε που το αναφέρω!Απλά,δεν πρέπει να είναι ακόμη διαθέσιμη απ'την Υπηρεσία αναβάθμισης!Πηγαίνοντας όμως σε κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις θα σας την περάσουν!
Link to comment
Share on other sites

το προβληματάκι με την αναφορά των μηνυμάτων διορθώθηκε;

 

φυσικα και οχι:mad:και δεν ειναι μονο οι αναφορες αλλα και η ειδοιηση μηνυματων που δεν χτυπαει αν πρωτα δεν εχεις πατησει ok στην αναφορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 3 χρονια μπαινω και διαβαζω τα ποστ σας και ενημερωνομαι για τις τεχνολογίες και τα κινητα..το μονο που μου χει κανει εντυπωση ειναι η γκρίνια σχεδον για οποιοδήποτε κινητο και η εμφάνιση πάντα προβλημάτων..και πάντα προβληματίζομαι...τώρα ειμαι για κινητό, έχω 385ε επιδότηση, και ψάχνομαι τι θα πάρω...έλεγα για αινο αλλα με τα τοσα προβλήματα...κολωσα να το πάρω...το θέμα είναι δε μπορω να βρω κινητό και θέλω προτάσεις σας...δε με νοιαζει η μουσική ούτε και αν εχει τατς σκριν..μόνο να χει πληκτρολόγιο κ όχι τατς πληκτρολόγιο γιατι δουλεύω με μηνύματα αρκετά και αν γίνεται να χε κάμερα σωστή..καλό θα ταν..για πειτε καμιά ιδεα...τοσο απαράδεκτο είναι το αινο?γιατί έφτασα στο σημείο να λέω για το νοκια 6600ι slide που μοιάζει καλοφτιαγμένο και χωρίς προβλήματα...για πείτε καμια ιδεα και γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το Aino!

Το κυριως μειον του ειναι αυτο με τις αναφορες στα sms το οποιο πιστευω θα φτιαχτει καποια στιγμη.

 

Αλλιως απο στυλ,οθονη,αξιοπιστια και και και..ειναι πρωτο!:)

 

1 παραπονο εχω ομως απο ΟΛΕΣ σχεδον τις νεες κυκλοφοριες,καποια να εχει ενεργο screensaver σε στυλ π.χ. Νοκια 6170 Navigator που με το large time ειναι απαιχτο και σε ενημερωνει με 1 ματια για ολα(ωρα αναπαντητες μηνυματα)ΧΩΡΙΣ να χρειζεται να πατησεις καποιο κουμπι,η εστω οπως ειχαν πιο παλια και τα SE!

 

Και με την ευκαιρια αλλους δε τους ενοχλει αυτο η εχουμε συμβιβαστει με το να βλεπουμε τη μαυρη οθονη χωρις καμια πληροφοριαια χαρη της οποιας οικονομιας μπαταριας!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 3 χρονια μπαινω και διαβαζω τα ποστ σας και ενημερωνομαι για τις τεχνολογίες και τα κινητα..το μονο που μου χει κανει εντυπωση ειναι η γκρίνια σχεδον για οποιοδήποτε κινητο και η εμφάνιση πάντα προβλημάτων..και πάντα προβληματίζομαι...τώρα ειμαι για κινητό, έχω 385ε επιδότηση, και ψάχνομαι τι θα πάρω...έλεγα για αινο αλλα με τα τοσα προβλήματα...κολωσα να το πάρω...το θέμα είναι δε μπορω να βρω κινητό και θέλω προτάσεις σας...δε με νοιαζει η μουσική ούτε και αν εχει τατς σκριν..μόνο να χει πληκτρολόγιο κ όχι τατς πληκτρολόγιο γιατι δουλεύω με μηνύματα αρκετά και αν γίνεται να χε κάμερα σωστή..καλό θα ταν..για πειτε καμιά ιδεα...τοσο απαράδεκτο είναι το αινο?γιατί έφτασα στο σημείο να λέω για το νοκια 6600ι slide που μοιάζει καλοφτιαγμένο και χωρίς προβλήματα...για πείτε καμια ιδεα και γνωμη

 

Το Aino δεν παρουσιάζει κανένα ουσιαστικό πρόβλημα μέχρι στιγμής, από που έβγαλες το συμπέρασμα οτι έχει προβλήματα?:confused: Ένα δυο μικρά θεματάκια με την αναφορά κλπ είναι κάποια bugs του λογισμικού και λογικά σύντομα θα διορθωθούν. Κατά τα άλλα αν και βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμα δεν παρουσιάζει άλλα προβλήματα είτε στο λογισμικό είτε σε επίπεδο hardware.

Όπως σου είπαν και άλλοι φίλοι εδώ το κινητό είναι πολύ καλό και πλήρες. Βέβαια για την αξιοπιστία του θα πρέπει να περιμένουμε να περάσει κάποιο διάστημα και να δούμε αν θα υπάρξουν αναφορές χρηστών για προβλήματα αλλά τα πρώτα δείγματα είναι θετικά.

Τώρα αν θες να συγκρίνεις το Aino με άλλα μοντέλα άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδια για τις γρήγορες απαντήσεις..ίσως ήμουν υπερβολικός για το αινο γιατι όντων μονο αυτο με τα μηνύματα έχει εμφανιστει και ίσως επειδή διαβάσα με τη μία όλες τις σελίδες, μου έμεινε σα γεύση η γκρίνια..απλα έχω προβληματιστεί, γιατι ήμουν με το c905(για μένα ότι καλύτερο έχω παρει σε κινητό) απλα χάλασε το ηχείο του..και έπρεπε να το αλλάξω..έκανα μια απόπειρα για touch κινητό με το αρενα..αλλα πλέον το αρενα συνοδεύεται με λεξοτανιλ γιατι κάθε ώρα κανει ρεσταρτ μόνο του και ζητάει πιν.γι'αυτό και ρωτώ..η αξιοπιστία πραγματικά με απασχολεί γιατί αν κανει και το αινο κανα αστείο με το ακουστικό όπως το c905, τη βάψαμε..γενικά είμαι ανάμεσα στο αινο και το νοκια που είπα παραπάνω..και απλά ψάχνομαι ποιο απο τα 2 βγαίνει καλύτερο ή αν υπάρχει αλλη λυση..αλλιώς το αινο είναι κουκλί..και μικρό (σε σχέση με το σατιο-έχω ένα τουβλο στο αυτί μου) και γενικά αρκετά πλήρες με touch screen χωρίς να έχει touch πληκτρολόγιο που να κάνεις λάθος συνέχεια τα γραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα κάτι κουφό πριν λίγο:

 

Ανέβηκε στους servers η έκδοση R7AA010 :blink: και είναι διαθέσιμη κανονικά για την Ελλάδα..

 

Απ'την R1 πώς πήγαν στην R7 ;;; :wacko: Πρέπει να είναι εξαιρετικά σημαντική μια τέτοια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα κάτι κουφό πριν λίγο:

 

Ανέβηκε στους servers η έκδοση R7AA010 :blink: και είναι διαθέσιμη κανονικά για την Ελλάδα..

 

Απ'την R1 πώς πήγαν στην R7 ;;; :wacko: Πρέπει να είναι εξαιρετικά σημαντική μια τέτοια αναβάθμιση

 

Και την εχω κανει!

Ειναι η R7AA071

Και επιτελους λυθηκε το προβλημα με τα sms:D

Και η καμερα ειναι γρηγοροτερη!

Αξιζει..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και την εχω κανει!

Ειναι η R7AA071

Και επιτελους λυθηκε το προβλημα με τα sms:D

Και η καμερα ειναι γρηγοροτερη!

Αξιζει..

καλα που εχει ανεβει αφου στο update service εμφανιζει οτι εχω την νεοτερη εκδοση που ειναι και η πρωτη που ειχε το κινητο μεσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα που εχει ανεβει αφου στο update service εμφανιζει οτι εχω την νεοτερη εκδοση που ειναι και η πρωτη που ειχε το κινητο μεσα.

 

Eχω την εκδοση 2.9.11.10 του update service το συνδεσα με το ΑΙΝΟ και μου εβγαλε οτι υπαρχει νεα εκδοση!

Και οντως μετα απο πολλα πολλα μηνυματα που εστειλα για να βεβαιωθω,τελικα εχει λυθει το προβλημα με τα sms:D

Καλα που ειχα βαλει frog και τα εστελνα επισεις σε frog και δε χρεωθηκα:D

 

Και η καμερα αποθηκευει 1-2 sec πιο γρηγορα:D

 

Μονο το οτι παλι μου θελει 5" να μαυρισει η οθονη και οχι 2 οπως λεει ενας φιλος παραπανω!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εκδοση 2.9.11.10 του update service το συνδεσα με το ΑΙΝΟ και μου εβγαλε οτι υπαρχει νεα εκδοση!

Και οντως μετα απο πολλα πολλα μηνυματα που εστειλα για να βεβαιωθω,τελικα εχει λυθει το προβλημα με τα sms:D

Καλα που ειχα βαλει frog και τα εστελνα επισεις σε frog και δε χρεωθηκα:D

 

Και η καμερα αποθηκευει 1-2 sec πιο γρηγορα:D

 

Μονο το οτι παλι μου θελει 5" να μαυρισει η οθονη και οχι 2 οπως λεει ενας φιλος παραπανω!

παραξενο...στο νησι του lost ζω εγω και δεν μου βγαζει για νεα εκδοση???:rolleyes:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παραξενο...στο νησι του lost ζω εγω και δεν μου βγαζει για νεα εκδοση???:rolleyes:

 

Δε ξερω!:confused:

 

Παντως εγω ανεβαζω 2 φωτος αν και δε το συνηθιζω στο παρακατω λινκ για του λογου το αληθες!:O:)

 

http://img228.imageshack.us/gal.php?g=03122009055.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω!:confused:

 

Παντως εγω ανεβαζω 2 φωτος αν και δε το συνηθιζω στο παρακατω λινκ για του λογου το αληθες!:O:)

 

http://img228.imageshack.us/gal.php?g=03122009055.jpg

 

δεν ειπα καλε οτι μου το ειπες ετσι...για πλακα το πα πριν:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα που εχει ανεβει αφου στο update service εμφανιζει οτι εχω την νεοτερη εκδοση που ειναι και η πρωτη που ειχε το κινητο μεσα.

πως την κατεβαζουμε απο τους servers παιδες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως την κατεβαζουμε απο τους servers παιδες?

εχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις update και μεσα απο το κινητο αφου συνδεθεις μεσω WiFi η Gprs.

αλλιως απο το επισημο site της sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...