Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (24 Απρ. 2004 , 10:32)

 

MMC/SD: Όχι. FAT16/FAT32 χρειάζεται. Εαν δεν τη κάνεις από το PC το κάνει το τηλέφωνο

Storage: Μπορείς αλλά καλό είναι να βάζεις τα δικά σου αρχεία κάτω από το My Documents

mp4: Δούλευε στη προηγούμενη έκδοση; Ο File manager υποθέτω ότι στο ανοίγει με το album και όχι με το windows media...

cleartype: Είναι anti-aliasing fonts. Βάλτο και δες εαν σου φαίνονται καλύτερα τα γράμματα. Εαν όχι αφαίρεσε το! (θέλει restart η συσκευή)

smartfilter: Στο προεπιλεγμένο προφίλ δε μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα. Δημιούργησε ένα νέο προφίλ. Μετά επιλέγεις ποιους θέλεις να μπλοκάρεις και εαν θέλεις ρυθμίζεις την αυτόματη ενεργοποίηση.

 

Akrivos, o FileManager anoigei ta mp4 me to Album kai paizoun, ara o mp4 codec doulevei kanonika. O media player den "vlepei" ta mp4 pou exo stin MMC oute exei epilogi browse, mipos prepei na ta valo sto /storage/xxxx, alla etsi tha gemisei grigora i mnimi tou kinitoy :wacko:

I aftonomia tis battery einai poly kali, den csero an efthinete i nea version tou firmware afou to fortosa tin epomeni mera pou to agorasa - einai 3 meres tora xoris fortisi. Ypopsin, oti edo kai 2 mines exo tin 64k SimCard tis TIM pou exei xamiloteri katanalosi.

:)

ps: to xBar 2.2 me to "kleidaki" toy pou mporoume na to vroume?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό yahoo group ορισμένα αρχεία δεν κατεβαίνουν. (error 403 - noy authorized to view this page)

Ξέρει κανείς τι παίζει?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Xίλια συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πιο πριν... :blink: :alien:

 

Βρήκα ένα φρίγουέαρ λεξικό για Win Smartphone 2003... :)

 

http://www.octopus-studio.com/MDictSP.zip

 

Εναλλακτικά:

 

http://www.octopus-studio.com/download.en.htm

 

(Για κάτι άλλο άσχετο έψαχνα :D )

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo na rotiso ean iparxi efarmogi gia to 8080 pou na to kani na douleui os remote control gia tv,video,dvd kai diafora tetia!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυστυχώς,ούτε και πρόκειται να υπάρξει,αφού οι υπέρυθρες του 8080 από αυτά που έχω ακούσει είναι πολύ αδύναμες και για να αλλάξεις κανάλι θα έπρεπε να το κολήσεις στην τηλεόραση
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

ίσως από κοντά, δεν έχει cir αλλά από κοντά ίσως γίνεται (τα 7650 κλπ έχουν cir?)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα όλα καλά με το καινούργιο 8080 :)

- Εγκατέστησα το ActiveSync 3.7.1

- To Cleartype φαίνεται να δουλεύει, μου Θυμίζει τα anti-aliasing fonts tou Linux.

- Εγκατέστησα το USB modem driver και έκανα ένα Dialup για την GPRS σύνδεση μου, έτσι σερφάρω στο Internet από το PC με το modem του Qtek ! :)

- Οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει είναι το AgileMessenger και το SmartExplorer. Υπάρχει κατι σαν το GPRS log του P800?

- Πως γίνετε να βάλουμε σε groups τα programs? Οταν πατάς start και βγαίνει η λίστα με τα προγράμματα είναι τεράστια.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (26 Απρ. 2004 , 16:48)

 

/windows/start menu και τα πειράζεις από εκεί ;)

 

 

Αν θες να πειράξεις και να βάλεις σε folders και τα links που είναι προεγκατεστημένα πρέπει να πας από τον file manager του qtek..

Από το Activesync δεν μπορείς να τα πειράξεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Toufas (26 Απρ. 2004 , 20:52)

 

ego den mporo na katevaso apo to yahoo group

ola ta links einai dead :(

 

 

kana prog gia na einai hex calculator?

kai to RepliGo 2.0 gmt to psaxno!

 

 

kana kanali gia irc iparxei gia download tetion prog?

 

 

Ναι ρε παιδιά τι γίνεται με το group! Μούφα η κατάσταση !!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr (26 Απρ. 2004 , 23:59)

 

Γιατί το thread δεν είναι πια επισημασμένο;;

 

 

Έστειλα ήδη pm στον Mythozz :eek:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (26 Απρ. 2004 , 23:47)

 

Ναι ρε παιδιά τι γίνεται με το group! Μούφα η κατάσταση !!

 

 

Τί να σου πώ ρε φίλε,εγω άνοιξα απλά ένα group λέγοντας οτι έκανα απλά την πρώτη κίνηση για να μοιραζόμαστε μεταξύ μας software.Τελικά κατέληξε να μοιράζομαι μόνο εγώ και άλλος 1 χρήστης(ευχαριστώ qiq180).Παρόλαυτά δεν είπα τίποτα και συνεχίζω να ανεβάζω όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου και η σύνδεσή μου!Όχι λοιπόν να μου λέτε οτι είναι και μούφα...

 

Τώρα όσον αφορά το γιατί δεν μπορείτε να κατεβάσετε, ειλικρινά δεν έχω ιδέα ρε παιδια.Δεν είμαι και ιδιαίτερα σχετικός με το αντικείμενο.Εγώ απλά άνοιξα το group,δεν έβαλα κανένα περιορισμό ή κωδικό, ακολουθόντας το wizard του yahoo.Πάντως όταν μπαίνω στο group δεν μου λέει οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Όλα φαίνονται φυσιολογικά και μου δουλεύουν όλα τα links.Άν κάποιος με παραπάνω γνώσεις ως προς το αντικείμενο μπορεί να βοηθήσει.....καλοδεχούμενος :)

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

μην μαλώνετε. :)

 

πολύ απλά πολλές φορές ξεπερνιέται ο μέγιστος όγκος κατεβάσματος του αρχείου και κλειδώνει. το ίδιο είχαμε πάθει και στα πρώτα yahoo groups με σπασμένα παιχνίδια του ngage.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou (27 Απρ. 2004 , 00:05)

 

Τί να σου πώ ρε φίλε,εγω άνοιξα απλά ένα group λέγοντας οτι έκανα απλά την πρώτη κίνηση για να μοιραζόμαστε μεταξύ μας software.Τελικά κατέληξε να μοιράζομαι μόνο εγώ και άλλος 1 χρήστης(ευχαριστώ qiq180).Παρόλαυτά δεν είπα τίποτα και συνεχίζω να ανεβάζω όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου και η σύνδεσή μου!Όχι λοιπόν να μου λέτε οτι είναι και μούφα...

 

Τώρα όσον αφορά το γιατί δεν μπορείτε να κατεβάσετε, ειλικρινά δεν έχω ιδέα ρε παιδια.Δεν είμαι και ιδιαίτερα σχετικός με το αντικείμενο.Εγώ απλά άνοιξα το group,δεν έβαλα κανένα περιορισμό ή κωδικό, ακολουθόντας το wizard του yahoo.Πάντως όταν μπαίνω στο group δεν μου λέει οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Όλα φαίνονται φυσιολογικά και μου δουλεύουν όλα τα links.Άν κάποιος με παραπάνω γνώσεις ως προς το αντικείμενο μπορεί να βοηθήσει.....καλοδεχούμενος :)

 

 

Εννοείται πως δεν υπάρχει η παραμικρή δυσφορία για εσένα φίλε μου! Αλίμονο αν βρεις και τον μπελά σου!

Απλά δεν μπορούμε να κατεβάσουμε τίποτα!

Μήπως κάποιος έχει να προτείνει κάτι άλλο?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι λιγο off topic ζηταω qtek 8080 καινουριο η μεταχειρησμενο με αντικαταβολη και με εξοδα αποστολης φυσικα δικα μου αν μπορει καποιος ας μου κανει την εξυπηρετηση γιατι ειμαι απο ηρακλειο κρητης κι εδω δυστυχως τιποτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το group του yahoo δουλεύει μια χαρά, απλώς μερικές φορές φτάνουμε το limit των MB για downloading.

@jimbou: μακάρι να είχα programs για uploading :) Το xBar 2.2 δεν το έχω βρει ακόμη.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα πως αλλάζει το Operator Name απο την registry!

http://www.smartphonefrance.info/operator.asp

:)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HuskerDu (27 Απρ. 2004 , 01:07)

 

Μόλις ανακάλυψα πως αλλάζει το Operator Name απο την registry!

http://www.smartphonefrance.info/operator.asp

:)

 

 

Δεν θα σας το προτεινα... :cry:

2-3 φορές που το δοκίμασα,το qtek άρχισε να τραβάει περίεργα κολήματα.Μόλις το επανέφερα στο φυσιολογικό δεν υπήρχε πάλι πρόβλημα :o

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα,το Activesync δεν δουλευει με bluetooth? γιατι εβαλα στο pc bluetootη usb adapter συνδεωνται κανονικα τηλ και pc αλλα το Activesync (3.7.1) δεν βρισκει το τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou (27 Απρ. 2004 , 01:52)

 

Δεν θα σας το προτεινα... :cry:

2-3 φορές που το δοκίμασα,το qtek άρχισε να τραβάει περίεργα κολήματα.Μόλις το επανέφερα στο φυσιολογικό δεν υπήρχε πάλι πρόβλημα :o

 

 

Μάλλον κάποιο άλλο πρόβλημα έχεις. Τα παιδιά από την Ace-Hellas αυτό ακριβώς έκαναν, στο key 20210 άλλαξαν το string value από TELESTET σε TIM GR. ;)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...